Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
maotao Pozri príspevok
ahojky. tiež robím s MRP v podvojnom, používam DPH tak ako vy, pri dobropisoch používam 55, pri zahraničných faktúrach používam 39 alebo 19.
Je to správne?
Práve nahadzujem dobropis do MRP a ako pozerám,tak vypadol z typov DPH 55. Chcem nahodiť typ ktorý odpovedá §53 ods 1) zákona o DPH, ale neviem sa pohnúť. Prosím pomôžte.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
No já nevím....doteďka jsem dobropisy účtovala mínusem ve stejných kódech, jako přijaté-odeslané faktury. Takže: u vystavených faktur - kód 10 - mínusem položky, u přijatých faktur - kód 40 - mínusem položky. Samozřejmě se to týká jen tuzemských (slovenských transakcí).Co se týče EU- tam bych postupovala stejně, takže kód 13-mínusem a kód 49 - mínusem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
rems Pozri príspevok
No já nevím....doteďka jsem dobropisy účtovala mínusem ve stejných kódech, jako přijaté-odeslané faktury. Takže: u vystavených faktur - kód 10 - mínusem položky, u přijatých faktur - kód 40 - mínusem položky. Samozřejmě se to týká jen tuzemských (slovenských transakcí).Co se týče EU- tam bych postupovala stejně, takže kód 13-mínusem a kód 49 - mínusem.
Lenže týmto postupom ti to nezaradí do správnych koloniek v dph priznaní. Ale už som na to došiel. Pri typoch dph sa dá zvoliť obdobie za ktoré sú platné jednotlivé kódy. Tak som zvolil možnosť do 30.09.2007 a tam kód 55 je.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Smith: takto sa postupovalo aj pred rokom 2005, tiež sa zadávalo obdobie, pre správny typ kódu dph.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lenkak Pozri príspevok
Smith: takto sa postupovalo aj pred rokom 2005, tiež sa zadávalo obdobie, pre správny typ kódu dph.
Súhlasím, len nechápem prečo nenechali typ 55 aj naďalej v možnostiach platných od 01.10.2007. Teraz budem musieť pokažé zmeniť obdobie typu, ak napr. budem účtovať v decembri o dobropise od dodávateľa? To nemá logiku.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nezobere Ti typ dph ani keď ho zadáš priamo, nie cez rolovacie menu, resp. F4? Len zadáš do kolonky 55.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lenkak Pozri príspevok
Nezobere Ti typ dph ani keď ho zadáš priamo, nie cez rolovacie menu, resp. F4? Len zadáš do kolonky 55.
Zoberie, len nie vždy si človek pamäta, ktorý typ je ten správny. Preto občas potrebujem vybrať z možnosti, a ak tam 55 nie je automaticky a musím prehadzovať obdobie je to pracné a zbytočne zdlhavé. Mohli to aj iným spôsobom riešiť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Nuž ale MRP Ťa upozorní, ak zadáš zlý typ dph a potom Ti už ponúkne možnosť podľa tvojho zadaného dátumu. Je to tiež zdlhavé, poriešili ako vedeli.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lenkak Pozri príspevok
Nuž ale MRP Ťa upozorní, ak zadáš zlý typ dph a potom Ti už ponúkne možnosť podľa tvojho zadaného dátumu. Je to tiež zdlhavé, poriešili ako vedeli.
Mali nechať všetky typy spolu. Veď typ 55 je stále aktuálny, nemenil sa dotyčný paragraf zákona.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nie všetko býva podľa našich predstáv, ak chceme robiť s niečím čo je pre nás potrebné, prispôsobime sa....
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Prečítala som všetky príspevky ale nenašla som odpoved.Poskytujeme služby - zváračské a montážne práce na nehnuteľnostiach v čl.štátoch EU. Fakturu vystavujeme bez DPH. Tieto sluzby nie su predmetom dane DPH v tuzemsku. Aký typ DPH v MRP pouzit? Podľa mojho nazoru typ 19, je to správne?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Áno, ak nie sú predmetom dane na Slovensku, tak správny typ je 19 - vtedy do výkazu nevstupujú...
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Ďakujem. Bola som neistá, lebo poskytujeme len služby v čl. štátoch EU mesačne v objeme 3-2 mil. a nikde sa to neuvádza v DP.Vzniká nám tak pri každom podaní DP nadmerný odpočet. Ale podľa par.70 sa dodávka služby dodaná v zahraničí zaznamená v záznamovej povinnosti. Ale ked tam dám typ DPH 19 tak to v záznamovej povinnosti nemám.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Roxana Pozri príspevok
Ďakujem. Bola som neistá, lebo poskytujeme len služby v čl. štátoch EU mesačne v objeme 3-2 mil. a nikde sa to neuvádza v DP.Vzniká nám tak pri každom podaní DP nadmerný odpočet. Ale podľa par.70 sa dodávka služby dodaná v zahraničí zaznamená v záznamovej povinnosti. Ale ked tam dám typ DPH 19 tak to v záznamovej povinnosti nemám.
to je pravda. A je to chyba . Mali by sme dať podnet výrobcovi .
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Já bych dala jednoznačně 13. Uvidíme, jestli se přidají další.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rems Pozri príspevok
Já bych dala jednoznačně 13. Uvidíme, jestli se přidají další.
13 určite nie, pretože v r. 05 a 07 sa uvádzajú plnenia s oslobodením od dane. Roxana má prípad, keď je miesto dodania mimo SR, a teda do výkazu o DPH tieto dodávky služieb nevstupujú...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nové typy DPH pre MRP WIN od 01.10.2007 v prílohe.
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Volala som do MRP. Bolo mi povedané, ze v zaznamnaj povinnosti su len rozpisane hodnoty podla prislusnych riadkov DP. Ako zaznamna povinnost moze sluzit aj vystup -zoznam DPH dokladov. Tu sa uz dá navolit typ DPH ktory chceme mat v zozname teda aj typ 19. Skusila som to a funguje to.
0 0
Labut Labut

Labut je offline (nepripojený) Labut

LENKA, prosim Ta aky typ DPH pri preprave?
vystavene fa preprava tovaru :

1. cesky odb. preprava CZ - SK, fa Kc bez DPH - CMR

2. cesky odb. preprava SK - SK, fa v Kc vyst. aj s DPH

3. cesky odber. preprava CZ - CZ ,fa v Kc bez DPH

4. cesky odb. preprava SK - CZ ,Fa v Kc bez DPH

5. cesky odb. preprava SK - NEMECKO , fa v EUR bez DPH


Podnikatel zacal robit prepravu, teraz robim III.Q. DPH, na co si mam dat
pozor?
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Ak je český odberatel registrovaný za platcu v ČR podla par.16 by vo všetkých prípadoch mala byt fa vystavena bez DPH, teda aj v dode 2. preprava SK-SK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať