Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Maaaria Pozri príspevok
Prosím o radu. Účtujem v MRP - PU, ale neviem ako mam zaúčtovať preplatok od SPP.
počas roka sme zalohy účtovali 502,343/321. Vyúčtovanie zaúčtujem na opačné strany 321/502 lenže neviem čo s DPH?Viem že máme daňovú povinnosť ale aký kód DPH mám použiť keď účtujem v Faktúry prijaté? A ešte mám jednu otázku pri plyne sme používali pri odpočte koeficient keď máme daňovú povinnosť máme uhradiť celú výšku DPH? Dúfam že som to aspoň trochu zrozumiteľne napísala. Ďakujem za odpoveď
nevzniká ti povinnosť DPH, ale ide o preplatok, účtuješ na tú istú skupinu (40) len opačným znamienkom mínusom
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pozri aj túto tému: http://www.porada.sk/t63573-preplato...vu-zd-dph.html
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Prosím Vás poradí mi niekto? Fakturujem oslobodené služby podľa § 41 - lotériové hry slov. firme. K uvedeným službám nemám žiadne vstupy, t.j. nepočítam koeficient. Aký typ - kód DPH mám použiť? Má to byť uvedené v DP v riadku 13?
0 0
botuľa botuľa

botuľa je offline (nepripojený) botuľa

Nikto mi neporadí? Prosíííím. Musím podať daňové priznanie. Vopred ďakujem.
0 0
fcela fcela

fcela je offline (nepripojený) fcela

Typ DPH 12 (mimo koef.), uvedené v DP riadok 13
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Nadviažem na túto zaujímavú tému, ktorú som celú prečítala. Platiteľ DPH prenajal nebytový priestor neplatiteľovi DPH. Ak chcem aby mi to prepočítavalo koeficientom, aký typ DPH treba zadať ?
Budem veľmi rada ak mi niekto poradí, lebo ma to zahatilo v práci.
Podotýkam, že ostatný nájom platiteľom DPH účtujeme s DPH.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tacasina Pozri príspevok
Nadviažem na túto zaujímavú tému, ktorú som celú prečítala. Platiteľ DPH prenajal nebytový priestor neplatiteľovi DPH. Ak chcem aby mi to prepočítavalo koeficientom, aký typ DPH treba zadať ?
Budem veľmi rada ak mi niekto poradí, lebo ma to zahatilo v práci.
Podotýkam, že ostatný nájom platiteľom DPH účtujeme s DPH.
Podľa mňa typ - 11
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

Ďakujem za tak rýchlu odpoveď.
0 0
BeataC BeataC

BeataC je offline (nepripojený) BeataC

Ak pri poštovnom dávate typ DPH 39, v ktorej kolonke to uvádzate pri zápise (Oslobod.od DPH alebo mimo DPH)?
K tlačivu DPH tlačíte aj záznamy s typom DPH 19 a 39?
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
BeataC Pozri príspevok
Ak pri poštovnom dávate typ DPH 39, v ktorej kolonke to uvádzate pri zápise (Oslobod.od DPH alebo mimo DPH)?
K tlačivu DPH tlačíte aj záznamy s typom DPH 19 a 39?
Ďakujem
Poštové služby sú oslobodené od DPH takže to dávam do kolónky "osl. od DPH". Keď si vytlačím DPH tak tlačím všetky záznamy, teda aj neovplyvňujúce DPH.
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Aký typ DPH sa použije v MRP ak vydám dobropis.
Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- typ 10.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BeataC Pozri príspevok
Ak pri poštovnom dávate typ DPH 39, v ktorej kolonke to uvádzate pri zápise (Oslobod.od DPH alebo mimo DPH)?
K tlačivu DPH tlačíte aj záznamy s typom DPH 19 a 39?
Ďakujem
Nerobím so SW MRP, ale pozri § 22 odst. 2 Zákona o DPH :

(2) Do základu dane podľa odseku 1 sa zahŕňajú aj

a) iné dane, clá a poplatky vzťahujúce sa na tovar alebo službu,
b) súvisiace náklady (výdavky), ako napríklad provízia, náklady na balenie, náklady na prepravu a náklady poistenia požadované dodávateľom od kupujúceho alebo zákazníka.

-------
Veronika
0 0
BeataC BeataC

BeataC je offline (nepripojený) BeataC

Prosím o radu. Mám DF za nájom kancelárie (prenajíma štátna správa) s 0% DPH. V DF som dala typ DPH 39. Do ktorej kolonky mám zapísať sumu v účt.denníku oslobodené od DPH alebo mimo DPH? Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď máš len typ 39, tak vo faktúre v čiastkach by si mala mať mimo dph, a toto by sa Ti malo prenieslo aj do denníka.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Prosím o radu, aky typ DPH použijem pri nakupe tovaru v PL bez DPH(samozdanenie)?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AnikoAd Pozri príspevok
Prosím o radu, aky typ DPH použijem pri nakupe tovaru v PL bez DPH(samozdanenie)?
49
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Dakujem ti , Smith, ty si mi zatial vždy pomohol.
0 0
jež jež

jež je offline (nepripojený) jež

Prosím vás , dnes som začala len pracovať v programe MRP v PU. Vobec sú mi nie jasné tieto kody DPH, nakoľko som robila v inom programe a ten program ma to nepýtal. Kde by som si mohla naštudovať alebo pozrieť , čo kde mám zaradiť. Napríklad zapísovala som výdavok ..advokátské poplatky...ako na to prídem že čo mám zadať. Prečítala som tu 14 strán a nič z toho neviem. Vlastne nie je mi to jasné.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pozri si na stránke www.mrp.sk otázky a odpovede - otázka č. 270 Zadávanie typov DPH od 1.10.2007 (Vizuálny systém)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať