Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a ja že?
Vývoz EÚ typ 13
Vývoz tretie štáty JCD typ 14
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

lenkak
a ja že?
Vývoz EÚ typ 13
Vývoz tretie štáty JCD typ 14
To som teda paff.
Ale ja som hovorila o vývoz tretie štáty služby teda nie JCD...
Tak ako to teda bude? 19 alebo 14?
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Ja som dala vývoz do tretej krajiny typ 14. Je to potom v riadku 8 daňového priznania, ale DPH neovplyvní.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

ermon
To som teda paff.
Ale ja som hovorila o vývoz tretie štáty služby teda nie JCD...
Tak ako to teda bude? 19 alebo 14?
Typ 14 - je §47 a ten hovorí o vývoze tovaru a služieb.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Chcela by som sa spýtať, keď vystavujem faktúru za colné služby, v ktorej je dovoz s dph a vývoz oslobodený od dph. Dajú sa dať do tej faktúri obe členenia dph? Robím v programe Pohoda, kde sa dajú položky rozúčtovať do riadkov a tam každý zvlášť zaúčtovať a aj zvoliž na každý riadok aké chcem členenie dph, ale teraz som v jednej firme začala účtovať v MRP a mám v tom pekný zmätok. Viete mi poradiť? Ak tám dám len jedno členenie Dph, tak potom mi zle vystavuje daňové priznanie DPH. Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pokiaľ viem, tak jedna faktúra = jeden typ dph.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

lenkak
pokiaľ viem, tak jedna faktúra = jeden typ dph.
Aj ja som to tak pochopila, ale zda sa mi to byt trosku nedomyslene. No co uz. Dakujem.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, chcela by som poradiť, aký typ DPH mám zadať, keď prefakturovávam službu do CZ (§16/1) platcovi DPH.Malo by to byť bez DPH, ale neviem aký typ DPH. 19-neovpyvňujúce dph? Kde to bude v daňovom priznaní dph?
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
eop
Ahojte, chcela by som poradiť, aký typ DPH mám zadať, keď prefakturovávam službu do CZ (§16/1) platcovi DPH.Malo by to byť bez DPH, ale neviem aký typ DPH. 19-neovpyvňujúce dph? Kde to bude v daňovom priznaní dph?
Ďakujem

Myslím, že je to typ 13 - Oslobodené plnenie s nárokom na odpočet dph pri vstupoch.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

smith
Myslím, že je to typ 13 - Oslobodené plnenie s nárokom na odpočet dph pri vstupoch.
Nejedná sa tento typ (13) paragrafu 43 a to je o tovare, nie o službe.
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Dívala jsem se na to a jediné možné řešení mi přijde kód 14 - jelikož ten se týká §47 - Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb . Ta 13-ka se týká opravdu jen tovaru.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

rems
Dívala jsem se na to a jediné možné řešení mi přijde kód 14 - jelikož ten se týká §47 - Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb . Ta 13-ka se týká opravdu jen tovaru.
Keď §47 je definovaný ako dodanie tovaru (jedná sa o územia 3.štátov), služby ako dodanie phl a potravín, údržba plavidiel, lietadiel, dodanie zlata atď. Tak neviem.
A tento problém je s CZ (nie 3-štát)

Som z toho
0 0
rems rems

rems je offline (nepripojený) rems

žena
Jasně, omlouvám se. Bude to 13 a to z následujícího důvodu: V daňovém přiznání je na to kolonka 05 a 07 - tam se přesměrovává v podstatě ta 13-ka kód. My tímto způsobem účtujeme jenom zboží, takže na problém služby jsem zatím nenarazila. Jen vlastně při vystavení faktury označte v řádku faktury v kolonce "TYP", zda se jedná o zboží, nebo službu (ve vašem případe je to S). Tímto způsobem program nevezme tuto položku pak v souhrnném hlášení, neboť do souhrnného patří jen zboží. Nevím, logicky mi už nevyplývá žádná jiná možnost. Ale v řádku tlačiva na DPH je v této kolonce - "dodanie tovarov a služieb", takže by to mělo opravdu být správně.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

eop
Ahojte, chcela by som poradiť, aký typ DPH mám zadať, keď prefakturovávam službu do CZ (§16/1) platcovi DPH.Malo by to byť bez DPH, ale neviem aký typ DPH. 19-neovpyvňujúce dph? Kde to bude v daňovom priznaní dph?
Ďakujem

http://www.porada.sk/showpost.php?p=320550&postcount=6
Naposledy upravil Marína : 14.12.06 at 17:14
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop


Benka
Miesto dodania služby podľa §16/ je ČR. Nejde do DP DPH.


Tak teraz som už z toho naozaj .
Tak má, či nemá to ísť do priznania DPH?
Zatial som tam dala členenie DPH ako neovplyvňujúce dph.
Tak neviem. Ale ďakujem všetkým za názory.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zdroj: www.mrp.sk
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ked dam typ dph 13 pri vystavenej fakture do EU bez DPH, tak by mi to malo preniest do danoveho priznania r. 5 a r. 7, no mne to tam nechce prejst, kde robim chybu???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pozri či to máš tak ako na priloženom obrázku.
typ13.JPG  
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ahaaa...ja som tam davala mimo dph, nie 0% dph...a este tam vidim, v dátumoch vo vyslých fakt. ze, davas aj datum dodania, ten posledny riadok, k comu je to potrebne....ja davam iba datum danovej povinnosti....i ked je vlastne rovnaky ako datum dodania....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
.... aby si dostala dph tam kde chceš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať