Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
jež jež

jež je offline (nepripojený) jež

Ďakujem ...idem pozrieť.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

botuľa Pozri príspevok
Prosím Vás poradí mi niekto? Fakturujem oslobodené služby podľa § 41 - lotériové hry slov. firme. K uvedeným službám nemám žiadne vstupy, t.j. nepočítam koeficient. Aký typ - kód DPH mám použiť? Má to byť uvedené v DP v riadku 13?
Ja viem ze je to uz neskoro, ale neda mi neodpovedat.
Ja davam TYP 11, a nejake vstupy by mali byt, ved najom, elektrina, voda - ak sa prevadzka pouziva aj na ine ucely ako oslobodene od DPH. na tie spolocne naklady davam Typ 42. Takze to ide cez koeficient.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať že mám VF za prepravu do EÚ typ DPH som dala 19. Potrebovala by som vytlačiť zoznam týchto faktúr. Kde ich nájdem vo výstupoch? V záznamnej povinnosti som to nenašla.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Účtovný denník, výstup, zoznam dokladov DPH, nastaviš si dátum za ktoré obdobie to chceš, klikneš na OK, vystúpi ti Triedenie: dáš doklad Typ DPH klikneš a vyberieš 19. OK a máš čo si chcela.
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať :
Keď si dám vytlačiť zoznam DPH dokladov , pri zaokrúhľovaní majú tam byť uvedené tieto sumy alebo nie ( to zaokrúhlenie)?
Ja mám mám napr. základ 840,40 DPH 159,70 a už nič v kolonke oslobodené ani mimo DPH .

A: Uvádza mi to tak , keď mám zaokrúhlenie v samostatnom riadku , DPH mimo a typ DPH 39 .
B: Ak zmením typ DPH na 40 , vtedy mi zobrazí zaokrúhlenie - 0,10 v kolonke mimo DPH .

Ako by to malo byť správne, alebo je to jedno , len to musím účtovať rovnako celý rok ?

Vďaka
emily 2
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Prosím - typ DPH - prijatý dobropis bol predtým typ 55, teraz je to klasická 40?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Ak je tuzemský tak 40
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
typ dokladu D (dobropis), typ dph 40.
0 0
Libusa Libusa

Libusa je offline (nepripojený) Libusa

Dobrý deň . Poprosím Vás o vysvetlenie potrebujem sa zorientovať v ktorých prípadoch použiť aký typ DPH. Firma obchoduje v tuzemsku, ale občas sa stretávam aj s faktúrou z EÚ a mám problém určiť správny typ DPH.
V ktorých prípadoch sa používajú tieto typy DPH?
46-48 Daň zo služieb a tovarov - daň platí príjemca
49-51 Daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu
52-54 Tovary a služby - platí 2. príjemca
ďakujem
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Prosím vás, pri zadávaní prijatého dobropisu z Čiech, dám typ DPH 49, urobím všetko tak ako pri prijatej faktúre, no pri dobropise mi nedopočíta DPH a neuvedie do zostavy dopočítaná DPH ani do výkazu. Ako to správne urobiť pri prijatom dobropise? ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
do položiek faktúry treba zadať aj 19%.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

v položkách fa mám zadané 19% DPH, ale pri dobropisoch, ak dám v prijatých faktúrach mínusovú sumu, tak to neberie do DPH. Pri riadnych prijatých faktúrach mi tieto sumy dáva do zostavy DPh správne.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak máš zahr. dobropis postupuješ úplne rovnako ako pri fa len sumy sú mínusom a v položkách fa je 19%.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

ďakujem, už viem, kde som robila chybu.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

DPH došlý tuzemský dobropis, nahodím kod 4O, s mínusom vo faktúre,typ D. Vo výstupe DPH dokladov mi to vypočíta správne .V priznaní DPH mám sumu v r.19 2877,82 a v r. 21 sumu 2882,98.Rozdiel mi presne sedí na sumu dobropisu. Je to v poriadku, ak je suma r.21 vyššia ako v r.19? Mýli ma spoločný text r.20 až 23 " z toho ". Poučenie k vyplneniu som čítala, nerozumiem tomu tak, aby som si bola istá. Ďakujem za odpoveď.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Do riadku 21 sa zapisujú sumy v tuzemsku bez dobropisov.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Ďakujem, nie je nad spokojný spánok
0 0
tuscany tuscany

tuscany je offline (nepripojený) tuscany

lenkak Pozri príspevok
Do riadku 21 sa zapisujú sumy v tuzemsku bez dobropisov.
Som z toho uplne zmätená, lebo teraz som zistila že mi aritmeticky ked preratam DP nesedi. Ked mam tarchopis, dobropis tak aj ked zadam typ 40 nenacita sa to do DP - ale ved mam pravo a povinnost si ti odratat, mam DP vyplnat rucne? Predtym som brala do uvahy zostavu - zoznam DPH dokladov, ale zostava - zaznamna povinnost mi do riadku 21 vynechava niektore faktury aj ked maju typ 40.

Ak mam typ 49 (samozdanenie) vzdy zhodny na vstupe aj vystupe, potom mi logicky pride platit DPH ako rozdiel medzi riadkom 4 a riadkom 21. Lenze to v DP z MRP nesedi a teraz uz vobec neviem ako to zauctovat na 343
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tuscany Pozri príspevok
Som z toho uplne zmätená, lebo teraz som zistila že mi aritmeticky ked preratam DP nesedi. Ked mam tarchopis, dobropis tak aj ked zadam typ 40 ak dáš aj typ D, resp T tak sa načíta nenacita sa to do DP - ale ved mam pravo a povinnost si ti odratat, mam DP vyplnat rucne? Predtym som brala do uvahy zostavu - zoznam DPH dokladov, ale zostava - zaznamna povinnost mi do riadku 21 vynechava niektore faktury aj ked maju typ 40. dáš do položiek fa základ + dph

Ak mam typ 49 (samozdanenie) vzdy zhodny na vstupe aj vystupe, potom mi logicky pride platit DPH ako rozdiel medzi riadkom 4 a riadkom 21 a nie 19?. Lenze to v DP z MRP nesedi a teraz uz vobec neviem ako to zauctovat na 343
pozri obr
fa.JPG  
0 0
tuscany tuscany

tuscany je offline (nepripojený) tuscany

dakujem, takze riadok 21 si nevsimam a vlastne DPH tuzemská na vstupe je rozdiel medzi r. 17 a 19. super tak mi to sedi, hrozne som bola zamotana a zufala ze som mala nespravne DP, hned mam lepsiu naladu :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať