Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
typ 55, oprava základu dane, plusom.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pri stravenkách keď kupuješ máš DF, typ 40, ak je s dph - provízia, ale stravné lístky sú oslobodené od dph. Tak by si ich mala aj predať zamestnancom. Ja ich robím cez mzdy lístky bez DPH.
Nemala som lístky s dph.
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Lenkak, prosím ťa, vidím, že sa vyznáš, neodpovedala by si mi na otázku č.33 v tejto téme? Typ DPH pri domácej faktúre v zahraničnej mene? Keď dám typ 13, zadám kurz, nejde mi to do výkazu DPH. Keď dám typ 10, zahraničnú menu mi neprepočíta na slovensku. Ďakujem.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Soňula
Lenkak, prosím ťa, vidím, že sa vyznáš, neodpovedala by si mi na otázku č.33 v tejto téme? Typ DPH pri domácej faktúre v zahraničnej mene? Keď dám typ 13, zadám kurz, nejde mi to do výkazu DPH. Keď dám typ 10, zahraničnú menu mi neprepočíta na slovensku. Ďakujem.
Pôjdete do nastavenia -pohľadávky,záväzky,faktúry-potom vľavo dole pod tabulkou treba zafajknúť zahraničná mena v tuzemských faktúrach.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahoj prosím ťa poraď mi:
- účtujem v JU v MRP, som platca DPH, napr. mám faktúru za nájomné, túto faktúru si účtujem 60% do nákladov a 40% do os.spotreby, lebo je to byt. Prosím ťa ako sa to zaúčtuje vrámci DPH v MRP?
Učtujem to v jednom riadku,
3645 základ dane (60%) - DPH 855 - 4500 s DPH - typ DPH40
2430 základ dane (40%) - DPH 570 - 3000 s DPH - typ DPH39
Ale keď si dám vytlačiť zoznam dokladov DPH, tak mi to vyhodí, mimo dokladov DPH. Prosím poradte mi ako na to.
Dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Nikto nevie odpovedať na moju otázku?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Gong
Nikto nevie odpovedať na moju otázku?
http://www.porada.sk/t29934-mrp--uetovanie-dph.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Soňula
treba mať správne vypísané všetky dátumy
dátum dodania, a daňová povinnosť.
a nastavené v pohľadávkach a záväzkach Zahraničná mena v tuz. fa.
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

A ako mám postupovať v prípade, že obdržím faktúru z ČR za prepravu. Faktúra je vystavená v Sk. Zaúčtujem ju do knihy došlých faktúr zadám kód 46, ale v daňovom priznaní mi nevypočíta daň a aj v zozname dokladov DPh mi vyčísli pod kódom 46 iba sumu bez DPH. Treba ešte niekde niečo nastaviť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
máš nastavené vo faktúrach správne dátumy?
a v položkách fa aj 19%?
0 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

Myslím, že áno , ale musím sa na to ešte pre prípad pozrieť keď prídem z roboty domov. Zatiaľ Ti ďakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Typ DPH pri vývoze služieb (mimo EÚ) je správne 19?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- myslím si, že áno .
Naposledy upravil lenkak : 14.08.06 at 18:30
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Aký typ DPH zadať, ak mám faktúru od českého partnera za prepravu tovaru z Čiech do tretej krajiny? Faktúra je bez dane.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

ermonTyp DPH pri vývoze služieb (mimo EÚ) je správne 19?
Ja uvádzam 14.

Vlasta Aký typ DPH zadať, ak mám faktúru od českého partnera za prepravu tovaru z Čiech do tretej krajiny? Faktúra je bez dane.
Tu uvádzam 39.
Naposledy upravil zuzanar : 24.08.06 at 11:28
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nemyslím, že 14 je správne, nakoľko tu sa uvádzajú plnenia pri dodaní tovarov a služieb s oslobodením od dane ale s možnosťou odpočítania dane podľa 46 a 47.

Pri vývoze do tretej krajiny nie je možnosť odpočítania podľa par. 46 a 47.
Myslím, že 19 je správne - tak som to aj urobila.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Ešte podotknem, že tiež máme faktúry za prepravu z ČR do tretej krajiny, ale ak faktúra má dva prepravné listy s tým, že nakládka ČR vykládka SR a nakládka SR vykládka nejaká krajina mimo EU, tak požadujem vo faktúre rozpis súm za jednotlivé prepravy a pri vykládke v SR uvádzam 49 nadobudnutie a pri vykládke mimo EU 39.
Vykládka v SR sa ale fyzicky neuskutočnuje len sú tak napísané prepravné listy.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

ermon
Nemyslím, že 14 je správne, nakoľko tu sa uvádzajú plnenia pri dodaní tovarov a služieb s oslobodením od dane ale s možnosťou odpočítania dane podľa 46 a 47.

Pri vývoze do tretej krajiny nie je možnosť odpočítania podľa par. 46 a 47.
Myslím, že 19 je správne - tak som to aj urobila.
Ja tomu nerozumiem.
§47 Oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb
1/ Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený predávajúcim alebo na jeho účet do miesta určenia na území tretieho štátu.
To nie je vývoz? Môžete mi to prosím vysvetliť nech to nerobím zle.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Tak neviem, asi to mám zle...
Ale na 14 dávam vývoz služieb pre osobu identifikovanú na daň v členskom štáte EÚ.

Na 19 som dala vývoz služieb pre osobu z tretej krajiny (USA)
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

ermon
Tak neviem, asi to mám zle...
Ale na 14 dávam vývoz služieb pre osobu identifikovanú na daň v členskom štáte EÚ.

Na 19 som dala vývoz služieb pre osobu z tretej krajiny (USA)
Vývoz služieb v rámci EU dávam na 13. §43 Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru z tuzemska do iného členského štátu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať