Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Roxana Pozri príspevok
Ak je český odberatel registrovaný za platcu v ČR podla par.16 by vo všetkých prípadoch mala byt fa vystavena bez DPH, teda aj v dode 2. preprava SK-SK
Nie Roxi, pretože nejde o prepravu medzi ČŠ EÚ, ale len na Slovensku. DPH je 19 % SR.

§16 v ods. 2 hovorí, čo sa rozumie prepravnou službou:

(2) Na účely odseku 1 sa rozumie

a) prepravnou službou tovaru medzi členskými štátmi preprava tovaru, ktorej miesto začatia a miesto skončenia sa nachádzajú na územiach dvoch rôznych členských štátov; prepravnou službou tovaru medzi členskými štátmi je aj preprava tovaru, ktorej miesto začatia a miesto skončenia sa nachádzajú na území toho istého štátu, ak táto preprava je priamo spojená s prepravou tovaru, pri ktorej miesto začatia a miesto skončenia sa nachádzajú na územiach dvoch rôznych členských štátov,
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Pardon, más pravdu. OSPRVEDLNUJEM sa, dufam ze som nikoho nepomylila.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dobry den, uz som z tych typov DPH cela popletena. Mam prijatu fakturu z CZ (obaja su platcovia DPH) na tovar bez DPH, ide to pod typ 49 (tak som sa tu docitala), mal by tovar podliehat samozdaneniu, co mam urobit ak chcem aby sa mi to objavilo v DP v r. 02 a 16?
0 0
Labut Labut

Labut je offline (nepripojený) Labut

Tak teda ake typy DPH, poradite ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nika.sum Pozri príspevok
Dobry den, uz som z tych typov DPH cela popletena. Mam prijatu fakturu z CZ (obaja su platcovia DPH) na tovar bez DPH, ide to pod typ 49 (tak som sa tu docitala), mal by tovar podliehat samozdaneniu, co mam urobit ak chcem aby sa mi to objavilo v DP v r. 02 a 16?
typ 49 a do položky zadaj aj 19%. potom sa Ti dopočítaná dph objaví aj v čiastkach aj v dph-čku.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Labut Pozri príspevok
LENKA, prosim Ta aky typ DPH pri preprave?
vystavene fa preprava tovaru :

1. cesky odb. preprava CZ - SK, fa Kc bez DPH - CMR

2. cesky odb. preprava SK - SK, fa v Kc vyst. aj s DPH

3. cesky odber. preprava CZ - CZ ,fa v Kc bez DPH

4. cesky odb. preprava SK - CZ ,Fa v Kc bez DPH

5. cesky odb. preprava SK - NEMECKO , fa v EUR bez DPH


Podnikatel zacal robit prepravu, teraz robim III.Q. DPH, na co si mam dat
pozor?
skúsila by som typ 43. Ale nie som istá, mám skúsenosti len s prepravou v rámci SK.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lenkak Pozri príspevok
typ 49 a do položky zadaj aj 19%. potom sa Ti dopočítaná dph objaví aj v čiastkach aj v dph-čku.
dakujem velmi pekne, prisla som na to je to, musim k tomu vystavovat interny doklad?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
záleží od Teba, myslíš zaúčtovanie anal. 343? Keď potom priamo pri zaúčtovaní faktúry do denníka.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lenkak Pozri príspevok
záleží od Teba, myslíš zaúčtovanie anal. 343? Keď potom priamo pri zaúčtovaní faktúry do denníka.
Dakujem za odpoved, ale toto bolo uctovane v JU. Ja som to vlastne potrebovala mat len v tlacive v spravnych riadkoch. Myslim ze ziaden ID nebudem potrebovat, v riadkoch to je kde ma a inak mi to nich neovplyvnuje. Ale este raz dakujem za snahu pomoct.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Úhrada DPH v JU MRP - je to pohyb 33 alebo 39?

Stojím v práci! Jednoduchá vec možno pre vás, mne to nezapaľuje.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
karcoolka1 Pozri príspevok
Úhrada DPH v JU MRP - je to pohyb 33 alebo 39?

Stojím v práci! Jednoduchá vec možno pre vás, mne to nezapaľuje.
Je to kód 33, ak máš na mysli úhradu daňovej povinnosti daňovému úradu.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ďakujem za odpoveď. Ano, tak to aj mám. Len ma zaráža, že v PD tento pohyb mám len v banke. Mal by byť aj v stĺpci VNZD, nie?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
karcoolka1 Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď. Ano, tak to aj mám. Len ma zaráža, že v PD tento pohyb mám len v banke. Mal by byť aj v stĺpci VNZD, nie?
Mal by tom byť v kolónke VNZD platba DPH.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Ja to tam nemám. Čo mám robiť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Skus trebars reindexovať dáta v údržbe dát. V týchto veciach nie som až taký zbehlý, preto ma napadá iba reindexovanie.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Nepomohlo, idem volať do MRP.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

MRP_WIN - typy DPH k 1.10.2007:
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=270
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Len pre istotu, oznamujem, že som sumu uhradenej DPH uviedla do základu, nie do DPH. To bola chyba!
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Prosím o radu. Účtujem v MRP - PU, ale neviem ako mam zaúčtovať preplatok od SPP.
počas roka sme zalohy účtovali 502,343/321. Vyúčtovanie zaúčtujem na opačné strany 321/502 lenže neviem čo s DPH?Viem že máme daňovú povinnosť ale aký kód DPH mám použiť keď účtujem v Faktúry prijaté? A ešte mám jednu otázku pri plyne sme používali pri odpočte koeficient keď máme daňovú povinnosť máme uhradiť celú výšku DPH? Dúfam že som to aspoň trochu zrozumiteľne napísala. Ďakujem za odpoveď
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

Nikto mi neporadííííííííííííííííííííí íí
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať