Zavrieť

Porady

Zahraničné pracovné cesty

Re: Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad
Potrebovala by som pomoc alebo len odsúhlasiť moje výpočty.Zamestnanec je zahraničnej pracovnej ceste od 16.2.2005 do 19.2.2005 Odchod: zo Slovenska cez Rakúsko do Nemecka.Dal mi cestovný prikaz kde mi časy rozpísal a ja som mu vypočítala diety nasledovne:
16.2.2005 Slovensko 8.00 do 11.05 0,-Sk
16.2.2005 Rakúsko 11.05 do 17.15 22,50 EUR
16.2.2005 Nemecko 17.15 do 24.00 22,50 EUR tu som to neprepočítavala percentuálne alebo podla hodín kolko, v ktorej krajine bol.Lebo tam bol nad 12 hodín a základná sadzba je v oboch krajinách 45 EUR.
17.2.2005 Nemecko 24.00 do 24.00 45 EUR
18.2.2005 Nemecko 24.00 do 15.35 22,50 EUR
18.2.2005 Rakúsko 15.35 do 24.00 22,50 EUR /takisto nad 12 hodín/
19.2.2005 Rakúsko 24.00 do 00.45 tu som mu dala 25% zo základnej sadzby pretože 45minút po polnoci bol v Rakúsku brala som to ako do 6 hodín vrátane- hlavne tu neviem či je dobrý ten moj prepočet?????????
19.2.2005 Slovensko 0.45 - 2.00 0,-Sk
Skúste sa niekto na to pozriet a poradiť, prípadne ma opraviť.
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ekofin Pozri príspevok
Mám problém so zúčtovaním zahraničnej pracovnej cesty nášho zamestnanca. Pracovná cesta do Maďarska. Vybratá záloha v EUR. Doklady o ubytovaní vo forintoch, nákup pohonných hmôt vo forintoch. Musím prepočítať poskytnutú zálohu v EUR na forinty a potom forinty na SKK? Kde nájdem kurzy na prepočet EUR na forinty. Neviem si s tým poradiť. Vopred ďakujem
Skôr prepočítaj tie HUF na EUR a náhradu počítaj v EUR (záloha - minuté peniaze). Až keď budeš mať výslednú sumu v EUR k vyplateniu, vtedy prepočítaj na SKK.

Inak kurzy HUF nájdeš na stránke www.nbs.sk.
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Ďakujem, ja som rozmýšľala o tom, že zálohu v EUR som mu presne vypočítala na stravné + vreckové podľa zákona a náklady na PHM a ubytovanie by som prepočítala z HUF na SKK a toto by som mu vyplatila. Išiel služobným autom. Poprosím o názor.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

ekofin Pozri príspevok
Ďakujem, ja som rozmýšľala o tom, že zálohu v EUR som mu presne vypočítala na stravné + vreckové podľa zákona a náklady na PHM a ubytovanie by som prepočítala z HUF na SKK a toto by som mu vyplatila. Išiel služobným autom. Poprosím o názor.
Môžeš aj tak. Veď nakoniec aj tak dostaneš výslednú sumu v SKK, tak je jedno, či ubytovanie a PHM prepočítaš najprv na EUR a zahrnieš do náhrad alebo rovno vyplatíš v SKK.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Chcem sa opýtať, mám takýto prípad:

Zamestnanec má sc v ČR nad 12 hod, aj tam spal, čiže bude stravné 600+5% vreckové t.j. 30 czk= 630 czk

Druhý deń mal poskytnuté raňajky v hoteli, a tiež SC nad 12 hodín

Stravné 600 *25%=150 600-150=450 CZK +5% vreckové (toto nie som si istá, z čiastky 450???? alebo základnej sumy nekrátenej 600 czk?) 22,50=472,50 CZK

Díki za odpoveď.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dara Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, mám takýto prípad:

Zamestnanec má sc v ČR nad 12 hod, aj tam spal, čiže bude stravné 600+5% vreckové t.j. 30 czk= 630 czk

Druhý deń mal poskytnuté raňajky v hoteli, a tiež SC nad 12 hodín

Stravné 600 *25%=150 600-150=450 CZK +5% vreckové (toto nie som si istá, z čiastky 450???? alebo základnej sumy nekrátenej 600 czk?) 22,50=472,50 CZK

Díki za odpoveď.
Vrecové bude zo sumy 600 CZK. Vreckové sa nekráti spolu so stravným.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

díki moc
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

chobot, ale ako kukám zákon tam je uvedené, že z nárokované stravného!

A keď je cesta kratšia ako 12 hodín tak sa kráti? hm?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

kde nájdem príklady na výpočty CP?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dara Pozri príspevok
chobot, ale ako kukám zákon tam je uvedené, že z nárokované stravného!

A keď je cesta kratšia ako 12 hodín tak sa kráti? hm?
Áno, vtedy sa kráti. Resp. nemožno hovoriť o krátení, lebo vreckové vychádza z výšky stravného pre dané časové pásmo. Napr. :

pre pásmo nad 12 hod. je stravné 600 CZK, vreckové (napr. 10%, aby sa to ľahšie počítalo) je 60 CZK
pre pásmo 6-12 hod. je stravné 300 CZK, vreckové 30 CZK

ALE!

Pokiaľ sa kráti stravné kvôli zabezpečenej strave, tak vreckové sa nekráti. Ten istý prípad:

pre pásmo nad 12 hod. je stravné krátené o obed 40%, teda nárok je 360 CZK, vreckové ale zostáva 60 CZK
pre pásmo 6-12 hod. je napr .stravné krátené zase o obed, tak bude 60 CZK, vreckové ale zostáva 30 CZK.

Vysvetlenie viď tu:

http://www.porada.sk/t50601-zahranic...-vreckove.html

Ak si chce nájsť viac informácií o vreckovom a jeho nekrátení, treba hľadať podľa kľúčových slov [SEARCH]vreckové nekrátenie[/SEARCH].
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Základné sadzby stravného v cudzej mene na zahraničnej pracovnej ceste platné od januára 2008 - zatiaľ v podobe návrhu Opatrenia tu:
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6489
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Ahojte,
mohli by ste mi pomoct, prikladam tabulku tam mam vsetko rozpisane.
Konatel bol na SC v milane letecky, mal batozinu nadvahu 4kg*306=1224Skk , ako to mam zauctovat?
Mal tam z pozicovne auto, a natankoval,ako to mam zauctovat?
Dilanicne poplatky?Hotel?
A nakoniec diéty?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Základné sadzby stravného v cudzej mene na zahraničnej pracovnej ceste platné od januára 2008
uverejnené v Zbierke zákonov:
625/2007Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovujú na rok 2008 základné sadzby stravného v cudzej mene pri zahraničných pracovných cestách
0 0
armaturka armaturka

armaturka je offline (nepripojený) armaturka

Nemate niekto vysledovane, ktore staty sa zmenili?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
armaturka Pozri príspevok
Nemate niekto vysledovane, ktore staty sa zmenili?
Jasné, že som "vysledoval" , veď to je jednoduché. Ak Ťa to zaújíma tak sú to:
Afganistan, Angola, Antigua a Barbuda, Argentína, Bahamy, Bangladéš, Bhután, Bosna a Hercegovina, Botswana, Bulharsko, Čad, Čierna hora, Dominikánska republika, Egypt, Estónsko, Etiópia, Gabona, Ghana, Grécko, Grenada .....atď...čiže do konca zoznamu každý druhý štát. Z tých relevantnejších sú to: Chorvátsko, Maďarsko, Rusko, Španielsko a kanárske ostrovy, Švédsko.... všetko zvýšenie o 2-3 eurá alebo USD.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
armaturka Pozri príspevok
Nemate niekto vysledovane, ktore staty sa zmenili?
Všetky štáty v tabuľke nemám - používame len uvedené, ale aspoň Európa a časť ostatného sveta prikladám.
Zmeny sú výraznejším písmom.
Naposledy upravil Rozalka : 03.01.08 at 17:44 Dôvod: doplnenie chýbajúceho "a"
0 0
dhuisman dhuisman

dhuisman je offline (nepripojený) dhuisman

Poradaci,
ked zamestnanec pocas zahranicnej pracovnej cesty navstivi pocas 1 dna navstivi 2 rozne staty pricom v jednom ma narok na diety 25 % a v druhom 50 %, pocita sa vreckove z obidvoch diet? Ak napr vreckove je stanovene vo vyske 20%, tak za ten jeden den celkove vreckove vypocitam ako 20% z 25% diet v jednom state a potom 20% z 50% v druhom state? Dakujem
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

dhuisman Pozri príspevok
Poradaci,
ked zamestnanec pocas zahranicnej pracovnej cesty navstivi pocas 1 dna navstivi 2 rozne staty pricom v jednom ma narok na diety 25 % a v druhom 50 %, pocita sa vreckove z obidvoch diet? Ak napr vreckove je stanovene vo vyske 20%, tak za ten jeden den celkove vreckove vypocitam ako 20% z 25% diet v jednom state a potom 20% z 50% v druhom state? Dakujem
§13 osd 5
Stravné v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie.
0 0
koyo koyo

koyo je offline (nepripojený) koyo

Chcel by som sa spytat na §13 odd. 7 v zakone o cestovnych nahradach, ako mam chapat "preukazane zabeznecene bezplatne stravovanie"? To preukazanie ma byt pred odchodom na sluzobnu cestu alebo dodatocne po nej? Uvediem priklad. Zamestnanec ide na zahranicnu konferenciu aj so sefom, kde maju poskytnute hotelove stravovanie. Konferencia skonci doobeda ranajkami a domov sa dostanu az vecer. Sef zamestnancovi kupi obed. Povazuje sa to za "preukazane zabezpecene bezplatne stravovanie"? Ma zamestnanec narok na stravne za ten obed, pripadne veceru, ked mu ju zaplati sef? Dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

koyo Pozri príspevok
Chcel by som sa spytat na §13 odd. 7 v zakone o cestovnych nahradach, ako mam chapat "preukazane zabeznecene bezplatne stravovanie"? To preukazanie ma byt pred odchodom na sluzobnu cestu alebo dodatocne po nej? Uvediem priklad. Zamestnanec ide na zahranicnu konferenciu aj so sefom, kde maju poskytnute hotelove stravovanie. Konferencia skonci doobeda ranajkami a domov sa dostanu az vecer. Sef zamestnancovi kupi obed. Povazuje sa to za "preukazane zabezpecene bezplatne stravovanie"? Ma zamestnanec narok na stravne za ten obed, pripadne veceru, ked mu ju zaplati sef? Dakujem.
Toto už bolo niekoľkokrát preberané:

http://www.porada.sk/t68774-stravne-a-prac-obed.html

http://www.porada.sk/t34831-zahranic...vna-cesta.html

Tak ti to len stručne zhrniem. Preukázateľne zabezepčená strava znamená, že ak príde niekto tretí (napr. kontrola z DÚ alebo IP) firma musí vedieť preukázať, že zabezpečila stravu. Ak to nevie preukázať, patrí zamestnancovi náhrada stravného.

Preto sa môže stať, že vedúci zaplatí obed z vlastných prostriedkov a firma nemá doklad o zaplatení obeda. Takže nevie preukázať a náhrada patrí.

Ak by to ale išlo z repre fondu, máte doklad, kde dopíšete - obed: Krátky, Mrkvička; 25.1.2008. Kópiu tohoto keď priložíš k vyúčtovaniu SC, tak mu v pohode môžeš krátiť stravné, lebo firma to zaplatila.

Toto je teória. V praxi môže šéf povedať, že mu zaplatil večeru z vlastného preto nedostane stravné. A zamestnanec môže len buď čušať alebo sa ísť sťažovať na IP.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, trošku mam v tom mišung tak sa radsej opytam. Konatel bol na sluzobnej ceste v polsku, v meste Lodz. Vypisala som zahraničný cestovny príkaz, ale neviem ako tam uviest stravne. Bol na ceste 21 hodin. Mám do toho zahran. cesťáku uviest stravne slovensku sadzbu nad 12 hod. ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať