Zavrieť

Porady

Zahraničné pracovné cesty

Re: Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad
Potrebovala by som pomoc alebo len odsúhlasiť moje výpočty.Zamestnanec je zahraničnej pracovnej ceste od 16.2.2005 do 19.2.2005 Odchod: zo Slovenska cez Rakúsko do Nemecka.Dal mi cestovný prikaz kde mi časy rozpísal a ja som mu vypočítala diety nasledovne:
16.2.2005 Slovensko 8.00 do 11.05 0,-Sk
16.2.2005 Rakúsko 11.05 do 17.15 22,50 EUR
16.2.2005 Nemecko 17.15 do 24.00 22,50 EUR tu som to neprepočítavala percentuálne alebo podla hodín kolko, v ktorej krajine bol.Lebo tam bol nad 12 hodín a základná sadzba je v oboch krajinách 45 EUR.
17.2.2005 Nemecko 24.00 do 24.00 45 EUR
18.2.2005 Nemecko 24.00 do 15.35 22,50 EUR
18.2.2005 Rakúsko 15.35 do 24.00 22,50 EUR /takisto nad 12 hodín/
19.2.2005 Rakúsko 24.00 do 00.45 tu som mu dala 25% zo základnej sadzby pretože 45minút po polnoci bol v Rakúsku brala som to ako do 6 hodín vrátane- hlavne tu neviem či je dobrý ten moj prepočet?????????
19.2.2005 Slovensko 0.45 - 2.00 0,-Sk
Skúste sa niekto na to pozriet a poradiť, prípadne ma opraviť.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nad 12 hodín je 100 %, v rozmedzí 6-12 je 50%, do 6 hodín 25%.
hm...predbehla si ma. Ked som šla odpovedať, bola len otázka... takto to vyzerá, že opakujem, ale nie je to tak.
a ešte
zadávateľovi otázky... iná otázka, netreba nadviazať na predchádzajúci kliknutím "CITUJ", stačí len "ODPOVEDAŤ", resp. teraz vďaka Richardovi netreba ani klikať..pod príspevkami je prázdne okienko pre tzv. rýchlu odpoveď, tam si napíšeš svoju otázku a odošleš.
CITUJ dávaš, ak sa tvoja otázka, pripomienka týka priamo citovaného príspevku.
Naposledy upravil KEJKA : 07.05.06 at 07:57
0 0
AGRO AGRO

AGRO je offline (nepripojený) AGRO

V sobotu šiel šef na pracovné stretnutie do Tatier - doniesol Fa za ubytovanie - uhradená v hotovosti.
V nedeľu mal pracovné stretnutie v Poľsku , preto z Tatier pokračoval tam služ. autom - treba mi vyučtovať zahr. pracovnú cestu.

Viem si vyrátať zahraničnú pracovnú cestu, ale neviem ako spojiť tieto dve pracovné stretnutia. Mám to rozdeliť tým spôsobom , že za sobotu Fa zapíšem do knihy FA a vyučtujem mu ju výdavkovým dokladom z pokladne, a zahraničnú služ. cestu vyučtujem zvlášť na cest. príkaze s tým že sa vychádzalo z Tatier ? Alebo nájdem tu na PORADE aj tlačivo na ktorom môžem vyučtovať služ. cestu v tuzemsku a aj v zahraničii?
Nerobila som to ešte, preto tento problém.
Ďakujem
0 0
Zuzana Janíková Zuzana Janíková
Dobrý deň,
idem po prvýkrát robiť vyúčtovanie zahraničnej pracovnej cesty (do Českej republiky) a neviem si s tým správne poradiť. Ide o SZČO, ktorá používa vlastné motorové vozidlo nezaradené do podnikania. Ako mám postupovať? Uvítala by som nejaký ten názorný príklad. Ďakujem.
0 0
solino solino

solino je offline (nepripojený) solino

Ahojte poradaci :0),
robi niekto z Vas vyuctovanie zahranicnych cestovnych prikazov v programe A-Cory?
Ak ano, mala by som otazocku:
-mozem veceru zaplatenu kreditnou kartou zadat v tomto programe ako zalohu-ubytok z platobnej karty?
-alebo mozem v cestaku kratit stravne vo vyske 35%?
-alebo je najlepsie, ked sa kreditna karta zuctuje uplne samostatne a v cestaku ten ubytok z kreditky za jedlo neuvediem?

Viem, ze je najlepsie, aby sa jedlo a pitie platilo v hotovosti, ale ked uz nastala takato situacia a nechcem, aby sa to davalo ako reprezentacne naklady, tak ako najlepsie postupovat?

Vopred Vam srdecne dakujem a prajem pekny den :0)
Janka
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den,

chcela by som sa opytat, sme autoservis konatel(majitel) firmy bol na 1 den v CR na auto vystavu , bol vlastnym autom(nie je na firmu) priniesol mi blocek z cerpacej stanice za benzin 1783,-Sk a poplatok za parkovanie (isiel tam rano o 5:00 vyrazal a vratil sa niekedy v noci toho isteho dna)

mohli by ste mi prosim pomoct (este som nerobila cestak) ako to mam pocitat a vlastne aky je postup co mozem preplatit alebo si dat do nakladov (stravu??, benzin-kolko??)

(robim PU v Omege, majitel nie je zamestnanec firmy, ani auto nie je firemne)

prosim poradte
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

sara-ke
dobry den,

chcela by som sa opytat, sme autoservis konatel(majitel) firmy bol na 1 den v CR na auto vystavu , bol vlastnym autom(nie je na firmu) priniesol mi blocek z cerpacej stanice za benzin 1783,-Sk a poplatok za parkovanie (isiel tam rano o 5:00 vyrazal a vratil sa niekedy v noci toho isteho dna)

mohli by ste mi prosim pomoct (este som nerobila cestak) ako to mam pocitat a vlastne aky je postup co mozem preplatit alebo si dat do nakladov (stravu??, benzin-kolko??)

(robim PU v Omege, majitel nie je zamestnanec firmy, ani auto nie je firemne)

prosim poradte
Keďže bol dlhšie ako 12 hodín, má nárok na celé stravné (600 CZK) plus vreckové 40% (240 CZK).

Ak to auto bolo jeho súkromné, tak má tiež nárok na náhradu za použitie auta vo výške 6,20 za každý vykázaný km. Okrem toho má nárok na náhradu PHM, čo sa počíta nasledovne:

1. treba preukázať akú má auto spotrebu podľa TP (napr. 7 l/100km)
2. treba vypočítať spotrebu v litroch na najazdený počet km (napr. prešiel 300 km, tak spotreba bude 21 litrov)
3. treba preukázať cenu benzínu podľa bločku a spotrebu vynásobiť cenou (v tomto príklade cena bude 31 SKK/l, tak dostane 31x21=651,- SKK)

Je to už jasnejšie?
0 0
vaclavka vaclavka

vaclavka je offline (nepripojený) vaclavka

Dobry den,
prosim o radu, ako postupovat pri vyplateni diet a vreckoveho pre sofera, ktory ma v naplni prace aj odvoz obchodnych partnerov, resp. inych zamestnancov z Ba na letisko do Swechatu.. Tato cesta trva priblizne 1,5-2 hodiny.
Po navrate z cesty az do konca pracovnej doby je jeho pobyt v BA.
dakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

vaclavka
Dobry den,
prosim o radu, ako postupovat pri vyplateni diet a vreckoveho pre sofera, ktory ma v naplni prace aj odvoz obchodnych partnerov, resp. inych zamestnancov z Ba na letisko do Swechatu.. Tato cesta trva priblizne 1,5-2 hodiny.
Po navrate z cesty az do konca pracovnej doby je jeho pobyt v BA.
dakujem.
Podľa zákona má nárok na 25% dennej sadzby pri ceste trvajúcej do 5 hodín plus k tomu vreckové minimálne 5% zo sadzby stravného. Pre AT je to 25% zo 45 EUR = 11,25 plus minimálne 0,55 EUR vreckové. To celé sa nakoniec zaokrúhli na 12,00 EUR.

Ak má počs dňa viacero takýchto ciest, za každú jednu mu patrí náhrada.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Zamestnancovi vyšiel doplatok CP 11400 KČ v kurze 1,317 t.j. 15013,8 Sk. Ako to po správnosti zaokrúhliť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Mikolajova
Zamestnancovi vyšiel doplatok CP 11400 KČ v kurze 1,317 t.j. 15013,8 Sk. Ako to po správnosti zaokrúhliť.
Zákon zaokrúhľovanie takéhoto prepočtu nerieši osobitne. Ak mu to budete vyplácať bezhotovostne, tak tonezaokrúhľuj, preveď an účet celú sumu. Ak to bude vyplatené v hotovosti, zaokrúhli to na celé koruny nahor - tak totiž sa podľa zákona zaokrúhľujú náhrady stravného.
0 0
síra síra

síra je offline (nepripojený) síra

Môžem cestovné náhrady z jedného CP v zahraničí z dvoch mesiacov rozdeliť v mesiacoch ( 3 týžde : 2 týždene oktéber a 1 týždeň novomber ) alebo vystavovať na každý mesiac nový príkaz je to práca v jedom turnuse,ale chceme im to uvádzať vo výplatnej páske , ako ostatné nezdaniteľné náhrady - mesačne.
Je to vôbec takto možné?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

síra
Môžem cestovné náhrady z jedného CP v zahraničí z dvoch mesiacov rozdeliť v mesiacoch ( 3 týžde : 2 týždene oktéber a 1 týždeň novomber ) alebo vystavovať na každý mesiac nový príkaz je to práca v jedom turnuse,ale chceme im to uvádzať vo výplatnej páske , ako ostatné nezdaniteľné náhrady - mesačne.
Je to vôbec takto možné?
Z jednej pracovnej cesty by malo byť jedno vyúčtovanie. Nie je dobré rozdeľovať to na dve vyúčtovania, lebo potom sa to javí ako 2 služobné cesty. Zákon o takom niečom vôbec nepojednáva, pretože asi nerátali s tým, že by niekto chcel náhrady na 1 cestu vyplácať na dva krát.

Ak bol na SC presahujúcej koniec mesiaca, tak sa mu náhrady jednoducho vyplatia po skončení SC cez pokladňu alebo bezhotovostne na účet. Bežne sa vo firmách vyplácajú takto. Neviem prečo to chcete dávať na výplatnú pásku, keď s výplatou to nemá nič spoločné. Ja by som to tak nedoporučoval robiť, hoci to zákon vyslovene ani nezakazuje.

Ak to predsa len chcete tak robiť, potom , ako som uviedol, sa to bude vykazovať ako 2 služobné cesty, ale veeeľmi by som to nedoporučoval.
Naposledy upravil Chobot : 28.09.06 at 08:28
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

síra
Môžem cestovné náhrady z jedného CP v zahraničí z dvoch mesiacov rozdeliť v mesiacoch ( 3 týžde : 2 týždene oktéber a 1 týždeň novomber ) alebo vystavovať na každý mesiac nový príkaz je to práca v jedom turnuse,ale chceme im to uvádzať vo výplatnej páske , ako ostatné nezdaniteľné náhrady - mesačne.
Je to vôbec takto možné?
1 ZPC = 1 CP = 1 vyúčtovanie ZPC po skončení cesty. Ak v tom majú zamestnanci vlastné peniaze, možno im poskytnúť zúčtovateľný preddavok.
0 0
síra síra

síra je offline (nepripojený) síra

Ďakujem za odpoveď, asi to nebol dobrý nápad dávať to výplatnej pásky. Mysleli sme, že im tie peniaze budme posielať na účet, keď budú stále vonku, aby na svojicj účtoch mali nejaku rezervu. vidím ,že by sme si to len skomplikovali. Ď.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

síra
Ďakujem za odpoveď, asi to nebol dobrý nápad dávať to výplatnej pásky. Mysleli sme, že im tie peniaze budme posielať na účet, keď budú stále vonku, aby na svojicj účtoch mali nejaku rezervu. vidím ,že by sme si to len skomplikovali. Ď.
Na účet im to posielať môžete, ale až po skončení služobnej cesty. Veď priamo vo vyúčtovaní si môžu zamestnanci uviesť číslo účtu, kam si chcú nechať náhrady vyplatiť.
0 0
andy.z andy.z

andy.z je offline (nepripojený) andy.z

ahojte, luskala sjom sa az na koniec, moja otazka je: ak idem na CP do zahranicka dokladujem firme aj dialnicnu nalepku? ak ano dokladujem ju PK alebo je na to pausal?
jazdim kazdy mesiac do NL
ostatne poznam, dakujem
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

andy.z
ahojte, luskala sjom sa az na koniec, moja otazka je: ak idem na CP do zahranicka dokladujem firme aj dialnicnu nalepku? ak ano dokladujem ju PK alebo je na to pausal?
jazdim kazdy mesiac do NL
ostatne poznam, dakujem
Záleží od toho, či používaš súkromné alebo služobné vozidlo? Si živnostník, alebo zamestnanec?
0 0
lili5 lili5

lili5 je offline (nepripojený) lili5

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Ak konatel s.r.o. nie je zamestnany vo svojej s.r.o. moze si na seba pri pracovnej ceste vypisovat cestak? A vie mi prosim niekto povedat kde by som nasla tabulku cestovnych nahrad a diet v sr aj do inych statov na nete - neviem teda ci sa to presne tak vola ale mam namysli: od 5 - 12 h = 89,-
12 - 18h = 135,- atd..
dakujem vam velmi pekne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

lili5
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Ak konatel s.r.o. nie je zamestnany vo svojej s.r.o. moze si na seba pri pracovnej ceste vypisovat cestak? A vie mi prosim niekto povedat kde by som nasla tabulku cestovnych nahrad a diet v sr aj do inych statov na nete - neviem teda ci sa to presne tak vola ale mam namysli: od 5 - 12 h = 89,-
12 - 18h = 135,- atd..
dakujem vam velmi pekne
Konateľ vo svojej s.r.o. nemusí byť zamestnaný - veď je majiteľom firmy teda SZČO. Ak si chce dať náklady zo služobnej cesty do nákladov, tak si musí vypísať cesťák. Ak si dáš do vyhľadávača pojmy ako "konateľ" a "služobná cesta", tak Ti nájde kopec tém, kde to už bolo aj podrobnejšie preberané. Napr. tu:

http://www.porada.sk/t21981-spolocni...bna-cesta.html

Tabuľky náhrad nájdeš na stránke www.zbierka.sk. Pre tuzemské cesty je to opatrenie č. 615/2005 a pre zahraničné náhrady je to opatrenie č. 582/2005.
Naposledy upravil Chobot : 03.10.06 at 12:22
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

LILI: Ak by si to náhodou nenašla, tak pozri tu: http://www.zbierka.sk/ciastka.asp?ro=2005&cc=241
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať