Zavrieť

Porady

Zahraničné pracovné cesty

Re: Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad
Potrebovala by som pomoc alebo len odsúhlasiť moje výpočty.Zamestnanec je zahraničnej pracovnej ceste od 16.2.2005 do 19.2.2005 Odchod: zo Slovenska cez Rakúsko do Nemecka.Dal mi cestovný prikaz kde mi časy rozpísal a ja som mu vypočítala diety nasledovne:
16.2.2005 Slovensko 8.00 do 11.05 0,-Sk
16.2.2005 Rakúsko 11.05 do 17.15 22,50 EUR
16.2.2005 Nemecko 17.15 do 24.00 22,50 EUR tu som to neprepočítavala percentuálne alebo podla hodín kolko, v ktorej krajine bol.Lebo tam bol nad 12 hodín a základná sadzba je v oboch krajinách 45 EUR.
17.2.2005 Nemecko 24.00 do 24.00 45 EUR
18.2.2005 Nemecko 24.00 do 15.35 22,50 EUR
18.2.2005 Rakúsko 15.35 do 24.00 22,50 EUR /takisto nad 12 hodín/
19.2.2005 Rakúsko 24.00 do 00.45 tu som mu dala 25% zo základnej sadzby pretože 45minút po polnoci bol v Rakúsku brala som to ako do 6 hodín vrátane- hlavne tu neviem či je dobrý ten moj prepočet?????????
19.2.2005 Slovensko 0.45 - 2.00 0,-Sk
Skúste sa niekto na to pozriet a poradiť, prípadne ma opraviť.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bejby
Ďakujem Lidka za odpoveď, to som netušila že umelci sú braní ako podnikatelia,dosť ma to prekvapilo, dúfam že mi nevyplývajú z toho nejaké povinnosti voči úradom alebo tak nejako. Zatiaľ mám len pridelené IČO o ktoré som požiadala na základe doporučenia tu na Porade.
Prajem pekný večer.
a kto ti pridelil IČO? nie je to DIČ z daňového úradu? Takže potom Ťa evidujú ako daňovníka, sama si písala, že platíš daň v SR.
No a predsa nebudeš platiť z brutto príjmov, ale si súvisiace výdavky odpočítaš. No a musíš spočítať, čo je váhodnejšie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bejby
Ďakujem Lidka za odpoveď, to som netušila že umelci sú braní ako podnikatelia,dosť ma to prekvapilo, dúfam že mi nevyplývajú z toho nejaké povinnosti voči úradom alebo tak nejako. Zatiaľ mám len pridelené IČO o ktoré som požiadala na základe doporučenia tu na Porade.
Prajem pekný večer.
Podľa mňa vyplývajú aj ďalšie povinnosti, napr.:

1. Daňové identifikačné číslo

Ak právnická alebo fyzická osoba začne podnikať, t.j. samostatne vykonávať sústavnú činnosť vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku, je povinná sa registrovať u miestne príslušného správcu dane do 30 dní. Rovnako postupuje právnická osoba po zápise do obchodného registra a fyzická osoba, ktorej vzniklo živnostenské oprávnenie. Týmto právnickým a fyzickým osobám plynie rovnaká 30 dňová lehota od vzniku oprávnenia, ako aj osobe, ktorej príjmy, majetok alebo činnosti priamo podliehajú dani (daňovník) ak začne vykonávať činnosť alebo poberať príjmy podliehajúce dani. Skrátená 15 dňová lehota platí pre platiteľa dane, ktorému vznikne povinnosť zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať. Bližšie viď § 31 Zákona o správe daní a poplatkov.
Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo známe pod skratkou DIČ a o vykonanej registrácii mu vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane.

Upozorňujem na povinnosti na DÚ viac viď môj článok v Porada blogu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AVO
Podľa mňa vyplývajú aj ďalšie povinnosti, napr.:

1. Daňové identifikačné číslo
.....
Práve som sa na to pýtala... bejby si asi zamieňa pojmy . viď jej otázku, z ktorej citujem :
Prosím pekne niekoho o radu.(Už som sa pýtala v téme paušalna daň, ale nikto mi neodpovedal,alebo nevedel?)
Som SZČO a pracujem v Nemecku ako umelec na zmluvu,pobyt nepresiahne 183 dní v roku,čiže zdaňujem v SR, honorár mám v Nemecku nezdanený a vyplácaný na ruku
.....................................
kedže sa chcem držať témy, vychádzala som z toho, že bejby si je vedomá svojej povinnosti zdaňovať svoje príjmy v SR. Takže asi registrovaná je, má podľa jej slov IČO, no ja sa pýtam, kto jej ho pridelil. Dúfam že DÚ a teda to bude DIČ.
Počkajme, čo nam bejby odpovie, dobre
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

IČO dostane podnikateľ so živnostenským listom (v minulosti IČO prideľoval Slov. štat. úrad).
0 0
bejby bejby

bejby je offline (nepripojený) bejby

Moji zlatí poraďáci,
jasné, že je to DIČ, taká malá šedá kartička potvora jedna, vystavili mi ju na DU. Pletiem si dojmy s pojmami, sorry!!!
Lidka, takže sa mi viac oplatí odrátať tie diety, ako 25%paušálne výdavky,to je jasné.
Ešte raz vďaka!!
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Mili zlati poradaci, skontroluje ma niekto? Ked viem, ze Vas tu mam, budem si istejsia, ked mi niekto skontroluje to, co robim prvy krat. Bola som na zahranicnej pracovnej ceste:

8.1. 10.00 odchod Dolny Kubin
13.25 prechod hranicou CR 300 CZK +15 CZK 5% vreckové

9.1. Praha 600 CZK +30 CZK

10.1. 18.40 prechod hranicou CR
21.00 prichod Dolny Kubín 600 CZK +30 CZK
SPOLU 1575 CZK + ostatne vydavky v SKK...

Mam to dobre?
Vreckove som dala minimalne, lebo v smernici nie je nic urcene. Zalohu na pracovnu cestu som nedostala. Pre mna by bolo lepsie, aby som cestak dostala vyplateny v SKK. Takze mam prepocitat tych 1575 CZK kurzom NBS stred platnym v ktory den? V den, ked predkladam vyuctovanie pracovnej cesty-tj 11.1.? Vopred dakujem.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
áno v deň vyučtovania použiješ kurz nbs t.j. 11.1.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

A skontroluje mi niekto ten "cestak"? Prosiiiim...
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

živnostník vykonával práce vo Švédsku.
Zo Slovenska odišiel 1.8. a do Švédska prišiel 2.8.
Prechádzal cez Prahu - ČR a Berlín - Nemecko.
Diety bude mať vo švédskych korunách alebo musím počítať podľa prechodu hranicami aj v eurách?
ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Milí poraďáci,

prosím ,poraďte mi ,akou zmluvou by ste riešili nasledovný vzťah:
SZČO-autodopravca,majiteľ kamiónu --- SZČO- striedajúci vodič,
Uskutočňujú zahraničné cesty.
Pracovnoprávny vzťah majiteľ auta odmieta.
Ďakujem za radu,prípadne vzor zmluvy.

Hééééééééééééj kamaráti ,poraďte mi,posíííím.
Naposledy upravil Melnick : 13.02.06 at 11:47
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Všetko mi sedí až na deň 18.2., kde by som dala celú sadzbu Nemecko, nakoľko tam bol viac ako 12 hodín a Rakúsko by som nedala.
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

Prosím poradiť o vyplácanie ZSC, keď je táto napočítaná v SKK, EUR a CZK.
Je vystavený jeden cesťák v troch menách, ako ho vyplatiť z jednotlivých pokladní, keď doklad je len jeden?
Ďakuejem za radu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

kaktusy
Prosím poradiť o vyplácanie ZSC, keď je táto napočítaná v SKK, EUR a CZK.
Je vystavený jeden cesťák v troch menách, ako ho vyplatiť z jednotlivých pokladní, keď doklad je len jeden?
Ďakuejem za radu.
Dohodni sa so zamestnancom, že sa mu to vyplatí v SKK. Ak s tým bude súhlasiť, tak sa všetky nároky v rôznych menách prepočítajú na SKK kurzom NBS v deň vyúčtovania a máš to.
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

Chobot
Dohodni sa so zamestnancom, že sa mu to vyplatí v SKK. Ak s tým bude súhlasiť, tak sa všetky nároky v rôznych menách prepočítajú na SKK kurzom NBS v deň vyúčtovania a máš to.
Ďakujem ti, ale problém je v tom, že mám vysokú hotovosť v EUR pokladni a preto to potrebujem vyplatiť hlavne v EUR a SKK je zanedbateľná suma.
Poradíš? Dík.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kaktusy
Prosím poradiť o vyplácanie ZSC, keď je táto napočítaná v SKK, EUR a CZK.
Je vystavený jeden cesťák v troch menách, ako ho vyplatiť z jednotlivých pokladní, keď doklad je len jeden?
Ďakuejem za radu.
Ja to praktizujem tak, že cesťák si 2x prefotím, aby som mala 3 doklady a vyplácam z 3 pokladníc príslušnú sumu.
0 0
kaktusy kaktusy

kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

liba2
Ja to praktizujem tak, že cesťák si 2x prefotím, aby som mala 3 doklady a vyplácam z 3 pokladníc príslušnú sumu.
Perfidžo = super.
Aj som si myslela, ale chcela sam sa utvrdiť. Vďaka.

0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Melnick
Milí poraďáci,

prosím ,poraďte mi ,akou zmluvou by ste riešili nasledovný vzťah:
SZČO-autodopravca,majiteľ kamiónu --- SZČO- striedajúci vodič,
Uskutočňujú zahraničné cesty.
Pracovnoprávny vzťah majiteľ auta odmieta.
Ďakujem za radu,prípadne vzor zmluvy.

Hééééééééééééj kamaráti ,poraďte mi,posíííím.
Melnick, to asi nebude také jednoduché. Ak mu na ňom záleží, že je dobrý a skúsený vodič, tak by som mu spravil nejakú zmluvu asi na nejakú paušálnu cenu, ku ktorej by sa dalo prihodiť niečo podľa obtiažnosti /nakládka, vykládka/ a plus diety. Nemám s týmto skúsenosti, len nahlas rozmýšľam. Bolo dobré zistiť niekde aké mzdy sa v tejto profesii pohybujú. Plus k tomu prirátaj odvody zamestnávateľa a diety a zhruba budeš mať predstavu aká vysoká by mohla byť Fa od šoféra. Majiteľ kamiona ušetrí dovolenke a prípadnej PN-ke. Asi by bolo dobré v zmluve ošetriť aj nejakú zodpovednosť za náklad aj keď predpokladám, že majiteľ kamionu to má všetko poistené.
Druhá vec je zistiť od šoféra akú má prestavu kolko by chcel faktúrovať a podobne, či paušálne za mesiac alebo podľa ciest. Nejaký námet tu je začni sondovať...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=Manual]
Vďaka, že si sa na to pozrel/a, majiteľ je dosť veľkorysý, ale tá zmluva
ma trápi, ako hovoríš: aby to bolo ošetrené aj keď všetky poistky má pouhrádzané, predsa sa môže vyskytnúť problém. A práve tomu chcem
predísť.
Naposledy upravil Melnick : 13.02.06 at 12:41 Dôvod: ale to už je asi práca pre právnika.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

[quote=Melnick]
Manual
Vďaka, že si sa na to pozrel/a, majiteľ je dosť veľkorysý, ale tá zmluva
ma trápi, ako hovoríš: aby to bolo ošetrené aj keď všetky poistky má pouhrádzané, predsa sa môže vyskytnúť problém. A práve tomu chcem
predísť.
Snažil som sa niečo nájsť ohľadom tej zmluvy. Ak máš možnosť pozri DUPP 1/2006 na strane 245 je zmluva o prevádzke dopravného prostriedku aj s komentárom z pohľadu právneho, daňového, účtovného. Bude to treba len upraviť na Tvoje podmienky.
Pekný deň...
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Potrebovala by som pomoc od skúsenejších.
Podnikateľ (SZČO) ma zmluvu na základe ktorej poskytoval pol roka služby v zahraničí. Zahraničný cesták mu vyšiel na 400tisíc. To by bolo v poriadku len ako ho v JU zaúčtovať keď v pokladni má 2.000,- ? Môžem mu zaúčtovať 400tisícový vklad podnikateľa ?
Použil tri meny o nákupe, ktorých nemá doklad. Môžem to byť vklad podnikateľa s kurzom NBS zo dňa použitia?

Vopred ďakujem za pomoc

Krásny deň
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať