Zavrieť

Porady

zmena s.r.o. na jednoosobovú - prosím poraďte

lara lara

lara je offline (nepripojený) lara

ahojte poraďáci,


chcela by som vás poprosiť o radu. mám takýto problém a neviem ako presne postupovať.
chcem previesť svoj podiel v s.r.o. na mojho spoločníka a zároveň sa vzdať funkcie konateľa. aký by tam mal byť postup? má zasadnúť VZ ktoré schváli prevod obchodného podielu a vzdanie sa funkcie konateľa a kto potom vlastne bude podpisovať zápisnicu ten nový konateľ a jediný spoločník alebo ako to vlastne je mám v tom dosť dobrý chaos a neviem ako na to. dakujem .
Usporiadat
Juri1 Juri1

Juri1 je offline (nepripojený) Juri1

super, vdaka
ako je este prosim s tou spolocenskou zmluvou pri zmene s dvoj na jednoosobovu firmu. ma byt SZ alebo zakladatelska listina?

a este mam doplnujuce otazky k tomu skvelemu tlacivu c. 8...

- str. 3 na tlacive 8: Je treba zapisat zostavajuceho konatela a dopisat novy sposob konania? Doteraz sme boli spolocne, teraz bude samostatne (kedze je sam).
- str. 3 na tlacive 8: Den vznizku funkcie je zapis do OR, alebo podpis spolocenskej zmluvy?
- str. 8 na tlacive 8: Je treba urobit vymaz 2500€ na mojej osobea zapis 5000€ na zostavajucom vlastnikovy? Alebo co tam treba dopisat?

dakujem velmi pekne
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Juri1 Pozri príspevok
super, vdaka
ako je este prosim s tou spolocenskou zmluvou pri zmene s dvoj na jednoosobovu firmu. ma byt SZ alebo zakladatelska listina?

a este mam doplnujuce otazky k tomu skvelemu tlacivu c. 8...

- str. 3 na tlacive 8: Je treba zapisat zostavajuceho konatela a dopisat novy sposob konania? Doteraz sme boli spolocne, teraz bude samostatne (kedze je sam). Dať vymazať odchádzajúceho konateľa vrátane konania menom spoločnosti a do zápisu uviesť len zápis nového konania menom spoločnosti
- str. 3 na tlacive 8: Den vznizku funkcie je zapis do OR, alebo podpis spolocenskej zmluvy? deň vzniku konateľa (od kedy bol vymenovaný, možno od zápisu do OR po deň, ku ktorému bol odvolaný alebo ku ktorému sa vzdal vykonávania funkcie konateľa
- str. 8 na tlacive 8: Je treba urobit vymaz 2500€ na mojej osobea zapis 5000€ na zostavajucom vlastnikovy? Alebo co tam treba dopisat? u teba výmaz 2 500.- a u neho zápis 5 000

dakujem velmi pekne


Všetko máš vyznačené farebne v texte
0 0
Juri1 Juri1

Juri1 je offline (nepripojený) Juri1

dakujem pekne
a este posledny rebus... spolocensku zmluvu alebo zakladatelsku listinu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Juri1 Pozri príspevok
dakujem pekne
a este posledny rebus... spolocensku zmluvu alebo zakladatelsku listinu?
Môže byť aj, aj, čo je pre teba jednoduchšie.... :-)

Mne keď ostáva jediný spoločník, do rozhodnutia alebo VZ dávam, že sa schvaľuje úplné znenie zakladateľskej listiny.
0 0
Juri1 Juri1

Juri1 je offline (nepripojený) Juri1

a staci dat takuto zakladatelsku listinu? http://www.mojepodnikanie.sk/vzory-d...stina-sro-vzor
s tym ze sa v prvom bode upravi ze tato ZL nahradza SZ?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Do návrhu na zápis zmien do OR sa overuje a udáva podpis len nového alebo všetkých spoločníkov?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
návrh podpisujú konatelia, nie spoločníci
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

A spoločenská zmluva sa predkladá overená? Ešte otázka ohladne návrhu, podávam návrh P8, je treba vpisovať aj do časti Zi na str. 11, ked sa výška Zi nemení? Na str. 6 som uviedla aj vymaz aj zápis.
Naposledy upravil ada159 : 18.05.12 at 14:34
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ada159 Pozri príspevok
Do návrhu na zápis zmien do OR sa overuje a udáva podpis len nového alebo všetkých spoločníkov?

Návrh na zápis zmeny do OR podáva konateľ, ktorý je aktuálny.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ada159 Pozri príspevok
A spoločenská zmluva sa predkladá overená? Ešte otázka ohladne návrhu, podávam návrh P8, je treba vpisovať aj do časti Zi na str. 11, ked sa výška Zi nemení? Na str. 6 som uviedla aj vymaz aj zápis.
Ak máš na mysli spoločenskú zmluvu pri zmene ako Úplné znenie, to nie je potrebné overovať.
Ak sa výška ZI nemení, nevypisuješ tam nič. Pri zmene spoločníka dávaš vymazať starého spoločníka s jeho vkladom a zapísať nového s jeho vkladom.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Dakujem za všetky cenné rady, ale ešte ma napadlo, pri tej zmene sídla je asi potrebný aj súhlas k nájmu. Ten sa tiež niekde predkladá a overuje?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ada159 Pozri príspevok
Dakujem za všetky cenné rady, ale ešte ma napadlo, pri tej zmene sídla je asi potrebný aj súhlas k nájmu. Ten sa tiež niekde predkladá a overuje?

Podpisy vlastníkov nehnuteľnosti na súhlase sa nemusia overovať, dolož aj LV ak nie je originál, kľudne použi stiahnuté z kataster portálu.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Dakujem Vám, bez vás by som to zvládla ťažko. Takže zosumarizujemčo predkladám, ak som všetko správne pochopila
Zápis z VZ 2x neoverený
Prevod OP - 2 x overený
vyhlásenie jedineho spoločníka 1x overený
čestné prehlásenie o trvalom pobyte - 1x overený (zmena trval.pobytu konateľa)
Spoločenská zmluva 2 x neoverená
Súhlas vlastnikov + LV 1x neoverený
návrh na zápis do OR - 1x overený

Všetko môže byť jedným dátumom?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ada159 Pozri príspevok
Dakujem Vám, bez vás by som to zvládla ťažko. Takže zosumarizujemčo predkladám, ak som všetko správne pochopila
Zápis z VZ 2x neoverený
Prevod OP - 2 x overený
vyhlásenie jedineho spoločníka 1x overený
čestné prehlásenie o trvalom pobyte - 1x overený (zmena trval.pobytu konateľa)
Spoločenská zmluva 2 x neoverená
Súhlas vlastnikov + LV 1x neoverený
návrh na zápis do OR - 1x overený

Všetko môže byť jedným dátumom?

Pochvala.
Výborne si to pochopila. Do budúcna, ak budeš chcieť ušetriť na súdnych poplatkoch, dá sa to podať elektronicky a všetko stačí v jednom výtlačku (okrem úspory na SP sa šetrí na papieri, toneri a aj overovačkách)

Môže to byť všetko s jedným dátumom.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Aj to chcem podať jedným návrhom, ale bohužial nepoznám nikoho s ZEP. A skutočne veľká vdaka za pomoc
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Na budúce daj vedieť, mám ZEP.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

No ešte som len všetko nachystala, zatiaľ nič neoverila a nepodala.
0 0
Juri1 Juri1

Juri1 je offline (nepripojený) Juri1

Zdravim,
vraciam sa k teme ktoru som pisal na strane 8-9 tejto temy. Dnes doslo vyjadrenie zo OR s tym ze mi to zamietaju s najakych dovodov. Chcem sa opytat teraz. Ako postupovat teraz? Musim vyplnit komplet cele tlacivo so vsetkymi prilohami alebo staci iba doplnit do tlaciva c. 8 iba udaje co pozaduju? Ak staci iba doplnit chybajuce, ako spravim to, ked sme nieco zapisali naviac?

Prva z troch chyb bola ze sme dali zapisat predmet podnikania co uz raz zapisany je

Druha chyba je takato: Taktiez ziada zapisat znovu konatela spolocnosti pana Ing. XY, pricom pri zmen titulu konatela v navrhu nazupis zmeny navrhovatel v casti vymaz - titul pre menom uvedie Bc a vyplni udaje o osobe pana XY - meno, priezvisko a v casti pre zapis uvedie novy titul Ing. a udaje o osobe pana XY - meno priezvisko.
Tu sme sa pokusali zapisat/zmenit titul u zostavajuceho konatela a zaroven som sa vymazaval zo spolocnosti. Seba som uviedol do stlpca Vymaz a druheho konatela do stlpca Zapis s novym titulom.... ako som mal postupovat?

Tretia chyba bola ze na strane 8 navrhu na zapis na zmenu navrhovatel ziada vymazat a zapisat spoluvlastnictvo obchodneho podielu, ktore nebolo zriadene a ani zapisane do obchodneho registra.
Tu som si vymazal svoj podiel (vysku vkladu) 2500€ a druhemu konatelovi som zapisal 5000€ nakolko vsetko som previedol na neho... ako som mal postupovat?

Dakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Juri1 Pozri príspevok
Zdravim,
vraciam sa k teme ktoru som pisal na strane 8-9 tejto temy. Dnes doslo vyjadrenie zo OR s tym ze mi to zamietaju s najakych dovodov. Chcem sa opytat teraz. Ako postupovat teraz? Musim vyplnit komplet cele tlacivo so vsetkymi prilohami alebo staci iba doplnit do tlaciva c. 8 iba udaje co pozaduju? Ak staci iba doplnit chybajuce, ako spravim to, ked sme nieco zapisali naviac?

Prva z troch chyb bola ze sme dali zapisat predmet podnikania co uz raz zapisany je Opraviť návrh a ten predmet do zápisu teda neduplovať

Druha chyba je takato: Taktiez ziada zapisat znovu konatela spolocnosti pana Ing. XY, pricom pri zmen titulu konatela v navrhu nazupis zmeny navrhovatel v casti vymaz - titul pre menom uvedie Bc a vyplni udaje o osobe pana XY - meno, priezvisko a v casti pre zapis uvedie novy titul Ing. a udaje o osobe pana XY - meno priezvisko. Tomuto nerozumiem (ak budem vidieť naskenovanú odmietačku, bolo by to jednoduchšie.... )
Tu sme sa pokusali zapisat/zmenit titul u zostavajuceho konatela a zaroven som sa vymazaval zo spolocnosti. Seba som uviedol do stlpca Vymaz a druheho konatela do stlpca Zapis s novym titulom.... ako som mal postupovat? aha, seba dať do výmazu a jeho komplet so starým titulom vymazať a komplet s novým titulom zapísať

Tretia chyba bola ze na strane 8 navrhu na zapis na zmenu navrhovatel ziada vymazat a zapisat spoluvlastnictvo obchodneho podielu, ktore nebolo zriadene a ani zapisane do obchodneho registra. Máš vymazať a zapísať spoločníka na strane 7 a nie 8
Tu som si vymazal svoj podiel (vysku vkladu) 2500€ a druhemu konatelovi som zapisal 5000€ nakolko vsetko som previedol na neho... ako som mal postupovat?

Dakujem velmi pekne za pomoc.
Treba podať Námietku a doložiť opravený návrh. Vyzerá to tak, že prílohy zrejme neboli chybné, z tohto čo píšeš by mali byť O.K.

Všetko je v texte.....
0 0
Juri1 Juri1

Juri1 je offline (nepripojený) Juri1

odmietacka je tu

[IMG=http://img69.imageshack.us/img69/6487/img251a.jpg][/IMG]

pri tom druhom bode treba dolozit dalsi list toho tlaciva a na jednom budem ja vymazany a na druhom liste bude on vymazany/zapisany?

pri tom tretom bode, mam tam dat seba do vymazu a zostavajuceho do zapisu ale zmenim to ze ma inu vysku vkladu? mam mu tam zapisat uz Ing alebo este stale Bc? A mam to spravit tak ze mam dolozit dalsi list v ktorom najprv seba vymazem a v druhom liste jeho vymazem zo starym vkladom a zapisem s novym vkladom?


a celkovo, je treba podat tlacivo 8 uplne komplet cele vyplnene tak ako bolo alebo staci vyplnit len tie casti ktore namietaju?

problem je v tom ze uz si nepamatam presne ako som to tam vsetko vyplnoval a nespravil som si kopiu toho co sme podavali (ja viem som sikovny)... Da sa teoreticky vyziadat povodny navrh na nahliadnutie?

Ako potom s prilohami ktore vyzeraju byt OK?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať