Zavrieť

Porady

Žitného nehoda - politika štátu

Na uvod vas chcem pochvalit. Nebol som tu asi tyzden a teraz som len tak letmo (cez vyhladavanie) pozerl, ci aj na Porade sa diskutuje o Zitneho nehode. Nastastie Porada je jednou z mala svetlych vynimiek - ziadnu takuto temu som tu nenasiel. Tie vsetky debaty a bulvarne clanky su nechutne a ani to tu nechcem rozoberat.

Pisem tu kvoli uplne niecomu inemu. Rad by som sa vyslovil k tomu, ake zvratene je myslenie vsetkych novinarov a aka zvratena je politika statu. O tejto nehode sa napisalo naozaj mnoho a este sa aj mnoho napise. Stale to iste, v podstate iba zivenie vasni, uvahy, spekulacie, detaily pohrebu, kto komu co neodpusti a ako koho spustali do hrobu, kto musel byt na tabletkach.
Ja by som ocakaval, ze tato nehoda (okrem bulvarnych dristov) otvori aj debatu o nutnosti (konecne) budovat chodniky pre cyklistov. Stat ale zjavne ide uplne opacnou cestou. Chce "zakazat" "cestne piratstvo". No - nic proti tomu. Ale ma to minimalne dva nedostatky. Jednak - policajti sa zjavne vyzuvaju z riesenia dopravnych nehod, teda clovek, ktory prekroci napriklad rychlost v mieste, kde to policajti uznaju za vhodne merat (napr. na rovnych prehladnych usekoch bez chodcov a cyklistov) izh zaujima, ale clovek, ktory sposobi nehodu so skodou do 120.000 Sk ich nezaujima.

Po druhe - namaha a peniaze sa investuju ocividne nespravnym smerom. Mozeme prijat aj 100 novych zakonov, mozeme hrozit pokutami aj 100.000 Sk, mozeme Zitneho zavriet hoci aj na 15 rokov, aj tak to neriesi zakladny problem - a to, ze vzdy sa najdu jedinci, ktori si pred jazdou vypiju, vzdy sa najdu taki, co budu telefonovat, vzdy sa najdu taki, ktori sa budu ponahlat a v urcitom momente im "strieknu" nervy. A vzdy sa najdu taki, ktori budu spoliehat na to, ze na odlahlych cestach priestupky nebudu dokumentovane.

Stat si mysli opak - chce nabrat 1.600 novych policajtov a nakupit uplne nove radary.

Ked som bol pred par dnami v Dansku, vozil ma tam nas partner, ktory sa chysta na Slovensko. Ma auto, ktore ma takmer 300 koni, napriek tomu jazdi slusne a ohladuplne. S cyklistami nema problem, pretoze vsetci jazdia po zvlastnych chodnikoch. Sam od seba sa ma spytal ako je to u nas, ci ludia vyuzivaju na cestu do prace bicykel. No - ja som musel povedat pravdu, pretoze sa sem onedlho chysta prist pozriet a sam to uvidi. Teda - povedal som, ze by aj vyuzivali, ale ze velmi nemozu, pretoze nemaju chodniky a jazda medzi autami je nebezpecna (to bolo 3 dni pred Zitneho nehodou).

Co sa tyka budovania chodnikov, argument je vzdy jeden a ten isty - nie su peniaze. Z coho by sa to stavalo? Kto to zaplati? Neda mi nepolozit si otazku - kolko bude stat 1.600 novych policajtov s radarmi? Pokusil som sa to vyratat, ale moja kalkulacka vyhlasila ERROR. Teda skusme to rucne. Ak je priemerny plat policajta iba 35 tis mesacne so vsetkymi poistkami a odvodmi, (asi bude viac) tak rocne to pri 1600 policajtoch vychadza na 672 mil. Sk. To su ale iba platy. Tito policajti urcite nebudu chodit do roboty v teplakoch na vlastych autach. Tie nove laserove radary tiez nebudu zadarmo. Myslim ze je iste, ze naklady budu rocne v miliardach, samozrejme je mi tazko odhadnut presnu sumu.

Kazdopadne, ak by to bolo rocne iba 2 miliardy, tak je to dost na to, aby sa za par nasledujucich rokov vybudovali cyklisticke chodniky aspon na najviac exponovanych usekoch ciest na Slovensku. Takreto nieco by ludom realne pomohlo. Ak mne zabije dieta nejaky dalsi Zitny, tak mi bude naozaj malo platne, ze pol hodinu pred tym od neho policajti vybrali 20.000 pokutu, alebo ze "by" mu dali 40.000 pokutu, ak by ho v tej osudnej zakrute namerali.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evina Pozri príspevok
Mohla by som si povedať podľa toho čo píšeš, že mne sa zdá rozumná výška dane z príjmu 10% , a tak by som zdanila svoje príjmy-kam by sme asi takto došli?
To je uplne nieco ine. Ja si tiez myslim, ze stat by mohol vystacit aj s 10%, a ak by som to dokazal zmenit, urobim to. Ale ak by som ja neodviedol dan (co casto nie je velky problem) priamo by som okradol vsetkych ludi v tomto state. Jednoducho na niektore veci sa musime vyzbierat a ak ini prispeju a ja nie, je to kradez. Sice ni etaka adresna, ako ked niekomu z vas potiahnem v Tescu penazenku, ale je.

Ak vy pojdete po ceste 90 a ja 120, urcite vam nebudem zavadzat. Ani vas neohrozim, ani neobmedzim, neprijdete kvoli mne neskor do ciela a ani neminiete viac benzinu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

evina Pozri príspevok
- neprimeraná rýchlosť je na prvých priečkach príčin nehodovosti
Vobec nie. To iba policajti si zjednodusuju pracu. Je velmi jednoduche vzdy napisat ten najviac otrepany dovod.

Obcas chodim na jedno motoristicke forum. Jeden chlapik sa tam priznal, ze esemeskoval a skoncil v priekope (prilozil aj foto, nic sa mu nestalo). O tyzden neskor napisal, aku ma smolu, ze opat esemeskoval tentoraz na dialnici a trafil kolesom nejaku tehlu, co tam lezala.

Tak som mu napisal, ze podla mna vodic, ktory jazdi na cervenu tak, ze pribrzdi a rozhliadne sa, ci moze cez krizovatku prejst, zdaleka nepredstavuje take nebezpecenstvo, ako on. Evidentne je nepoucitelny. Je dost mozne, ze do konca roka do niekoho napali alebo zrazi nejakeho chodca, ak sa tak uz nestalo v tychto dnoch.

Co spravia policajti? Myslite, ze on sa prizna, ze esemeskoval? Bude sa vyhovarat na vsetko mozne a policajti napisu ako dovod neprimeranu rychlost - ako vzdy.

Ja som presvedceny, ze min. 80% nehod je sposobenych nesustredenim.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Presne tak, toto tvrdim stale a toto je klucom k tomu, ako neposobit nehodu. Osobne sa toho drzim a funguje to. Iba je tu drobny problem, ako definovat "velmi rychlo". Ja uz som sem pisal, ze v mojom pripade malokedy prekrocim 160 na dialnici, 120 mimo mesta a 100 v meste. Ale tema bola naozaj o niecom inom. Mna proste mrzi, ze nikoho v tomto state netrapi, ze sa ani neuvazuje o stavani chodnikov pre cyklistov. Ja osobne sa ako cyklista na ceste rozhodne bezpecne necitim a nic na tom nezmeni ani novy cestny zakon ani 1600 novych policajtov s radarmi. Policajti sami piju a sposobuju nehody a kedze sa aj oni budu musiet presuvat, mozno budu mat cyklisti stastie, ak ich nezrazi prave policajt.

Ak by sa tie peniaze dali na chodniky, ostali by tu nie len pre nase deti, ale este aj pre nasich vnukov.
Súhlasím s Tebou, že sa neriešia u nás principiálne problémy, ale to v globále... bohužiaľ....

Tie rýchlosti beriem trochu nižšie. Priznám sa, že ja tak max. povolená rýchlosť plus 10, mimo diaľnice /tam rýchlejšie ako je povolené nejdem/. Ale keď sa zbadám, dávam nohu z pedála dolu. Párkrát ma prinútil ísť rýchlejšie nejaký kamionista, prípadne šofér, ktorému začalo prekážať, že ho predbieha žena a tak som sa ocitla na 150. Autu to príliš neprekážalo, ale ja som cítila, že keby sa stala akákoľvek maličkosť, tak dovidenia.... 120 mimo mesta by bolo na ceste a v tej zákrute, o ktorej už hovoríme i tak príliš. 120 mimo mesta aj práve kvôli možným cyklistom a pod. z môjho pohľadu tiež veľa.

100 v meste neberiem. Jedine na obchvate v Bratislave , mimo špičku, ale aj tam dávam nohu dolu pekne na 80 max. 90.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
To je uplne nieco ine. Ja si tiez myslim, ze stat by mohol vystacit aj s 10%, a ak by som to dokazal zmenit, urobim to. Ale ak by som ja neodviedol dan (co casto nie je velky problem) priamo by som okradol vsetkych ludi v tomto state. Jednoducho na niektore veci sa musime vyzbierat a ak ini prispeju a ja nie, je to kradez. Sice ni etaka adresna, ako ked niekomu z vas potiahnem v Tescu penazenku, ale je.

Ak vy pojdete po ceste 90 a ja 120, urcite vam nebudem zavadzat. Ani vas neohrozim, ani neobmedzim, neprijdete kvoli mne neskor do ciela a ani neminiete viac benzinu.
pojem neohrozím je však relatívny....v tomto prípade
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Vobec nie. To iba policajti si zjednodusuju pracu. Je velmi jednoduche vzdy napisat ten najviac otrepany dovod.

Obcas chodim na jedno motoristicke forum. Jeden chlapik sa tam priznal, ze esemeskoval a skoncil v priekope (prilozil aj foto, nic sa mu nestalo). O tyzden neskor napisal, aku ma smolu, ze opat esemeskoval tentoraz na dialnici a trafil kolesom nejaku tehlu, co tam lezala.

Tak som mu napisal, ze podla mna vodic, ktory jazdi na cervenu tak, ze pribrzdi a rozhliadne sa, ci moze cez krizovatku prejst, zdaleka nepredstavuje take nebezpecenstvo, ako on. Evidentne je nepoucitelny. Je dost mozne, ze do konca roka do niekoho napali alebo zrazi nejakeho chodca, ak sa tak uz nestalo v tychto dnoch.

Co spravia policajti? Myslite, ze on sa prizna, ze esemeskoval? Bude sa vyhovarat na vsetko mozne a policajti napisu ako dovod neprimeranu rychlost - ako vzdy.

Ja som presvedceny, ze min. 80% nehod je sposobenych nesustredenim.
Vec názoru...ja som predtým ako som napísala poprezerala google.....jazdím dlho na to, aby som zaregistrovala, že veľký počet vodičov dnes jazdí rýchlo a na takých úsekoch, kde mi zježí vlasy....Tu stále dokola opakujem, že ísť 150 nemusí byť problém, pokiaľ sa nevyskytne napr. prekážka, povedzme niečo padnuté na ceste a auto je pri väčšej a väčšej rýchlosti menej ovládateľné...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

ola Pozri príspevok
Tie obmedzenia rýchlosti majú svoje opodstanenie. Nie sú tam len preto, že sa niekomu to číslo na tabuľke páčilo, tak preto ho tam dal. Predchádzalo to mnohým štúdiám, technickým hodnoteniam, štatistikám z pohľadu nehodovosti a úmrtnosti.
Ja ti zavidim tvoju naivnu vieru v profesionalne "autority". Preco vznikla Porada? Pretoze vacsina uctovnikov nevie, co a kam zauctovat. Na poradu chodia z nich ti poctivejsi, ktorym to aspon vadi, ze to nevedia a chcu s tym nieco robit.

Ale drviva vacsina naroda v praci trpi, mysli na zahradku alebo na nakupy v Auparku a tesi sa na piatok 14:00. Preco si myslis, ze ti policajti, ktori sedia na tych inspektoratoch vykonavaju svoju pracu lepsie, ako veduce hypermarketov, ktorych trapi iba ako sa vyhnut nejakemu manku a preto prebaluju plesnive syry a melu pokazene maso do fasirok. Tych policajtov trapi nejaka nehodovost asi rovnako, ako tie vedyce trapi zdravotny stav a spokojnost zakaznikov. Preco si myslite, ze tito ludia su schopni o niecom relevantne rozhodovat? Pretoze sedia na tychto miestach? Ved aj v parlamente sedia poslanci, ktori mocia vo vinarnach na terase a vedu oplzle reci. A ini, ktori sposobuju dopravne nehody, tyraju manzelky, kradnu a tak dalej...
Navyse tito poslanci nakoniec rozhoduju o podobe tychto zakonov. Myslite si, ze nejaky uradnik 6. 8. niekedy 2008 bude schoplny posudit, ako moze konkretny vodic na kokretnom aute vojst do konkretnej zakruty 3. 11. 2009 o pol siestej vecer?

Asi sa treba pozriet na to, preco v leteckej doprave ma vzdy posledne slovo kapitan lietadla. Su nejake vseobecne regule, ktore hovoria, aka ma byt napr. minimalna viditelnost na letisku, a aka moze byt sila vetra. Ale ak pilot zahlasi, ze dostatocne nevidi, tak moze byt viditelnost aj 3 km a on pristavat nebude. On drzi knipel v ruke, on je zodpovedny. Nie nejaky uradnicek, ktory rozhodol niekde v teplej kancelarii po neonom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Misomiso, ale aj v aute je vodič ten posledný zodpovedný a máš na to i ten mnou spomínaný pekný paragraf.... Chyby určite sú, ale v globále máš tie hlavné tri rýchlostné maximá, o ktorých si nemyslím, že sú od veci....
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

tetrisss Pozri príspevok
To som si vydychla, uz sa mihali pred ocami ine hodnoty
Celkom tak asi idem aj ja,
No ved ja neviem, preco ste si mysleli, ze som nejaky vynimocny "pirat". Jazdim uplne normalne. Lenze v novom zakone je jedna polozka pokut uz za prekrocenie ryclosti "do 10kmh.

Teda napr. v obci vam mozu dat pokutu uz pri rychlosti 51 kmh. A hadajte - kde budu merat? Pri skole, alebo na vypadovke pod tabulou koniec obce...

Stat investuje namahu uplne nespravnym smerom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
No ved ja neviem, preco ste si mysleli, ze som nejaky vynimocny "pirat". Jazdim uplne normalne. Lenze v novom zakone je jedna polozka pokut uz za prekrocenie ryclosti "do 10kmh.

Teda napr. v obci vam mozu dat pokutu uz pri rychlosti 51 kmh. A hadajte - kde budu merat? Pri skole, alebo na vypadovke pod tabulou koniec obce...

Stat investuje namahu uplne nespravnym smerom.
Ale, aby sme neboli na nich až takí zlí, tak merajú veru aj na iných nebezpečných úsekoch a tie radary treba ...tie môžu niekoho pritlmiť
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

misomiso Pozri príspevok
Ja ti zavidim tvoju naivnu vieru
Ty nemôžeš ani len tušiť, prečo mám taký postoj aký som prezentovala v tejto téme. A ver, že od naivity to má veľmi ďaleko.
Ale nebudem vzťahovačná, prečítala som si to s úsmevom. Akurát ti môžem odporučiť, aby si v debate volil opatrnejšiu terminológiu.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Neverila by som, že sa na porade rozprúdi takátato názorová - veľmi aktuálna debata. Osobne som ju privítala a prečítala som si všetky príspevky. Zo všetkých názorov mi vychádza jedno - keby každý dodržiaval predpisy, bolo by na cestách oveľa menej nešťastia. Keby z ciest zmizli "piráti " nerešpektujúci nielen plnú čiaru, ale ani dve hrubé čiary, keby sa neponáhľali predbiehať kolónu áut pred horizontom cesty, keby nerezali zákruty, keby sa nesprávali arogantne a agresívne, keby, keby...
Stretla som sa za takmer 12-rokov týždenného cestovania do Bratislavy s desiatkami "keby". Posledné "keby" - každý vodič prispôsobil jazdu stavu vozovky, poveternostným podmienkam a hlavne svojim schopnostiam, rešpektoval pritom pravidlá cestnej premávky, potom by pre mnohých bola jazda autom relaxom a nie traumou. Vždy, keď vidím hrubé porušenie dopravných predpisov, najmä frajerov na veľkých silných autách, želám si, aby vodič skončil v rukách dopravnej hliadky. Ale stáva sa to len vtedy, keď dôjde k nehode. Pri kontrolách som ani raz nemala šťastie vidieť odstavené terénne auto. Zmení sa to niekedy?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Vobec nie. To iba policajti si zjednodusuju pracu. Je velmi jednoduche vzdy napisat ten najviac otrepany dovod.

Obcas chodim na jedno motoristicke forum. Jeden chlapik sa tam priznal, ze esemeskoval a skoncil v priekope (prilozil aj foto, nic sa mu nestalo). O tyzden neskor napisal, aku ma smolu, ze opat esemeskoval tentoraz na dialnici a trafil kolesom nejaku tehlu, co tam lezala.

Tak som mu napisal, ze podla mna vodic, ktory jazdi na cervenu tak, ze pribrzdi a rozhliadne sa, ci moze cez krizovatku prejst, zdaleka nepredstavuje take nebezpecenstvo, ako on. Evidentne je nepoucitelny. Je dost mozne, ze do konca roka do niekoho napali alebo zrazi nejakeho chodca, ak sa tak uz nestalo v tychto dnoch.

Co spravia policajti? Myslite, ze on sa prizna, ze esemeskoval? Bude sa vyhovarat na vsetko mozne a policajti napisu ako dovod neprimeranu rychlost - ako vzdy.

Ja som presvedceny, ze min. 80% nehod je sposobenych nesustredenim.
Alebo ešte viac... Ja by som k tomu nesústredeniu dodal aj neschopnosť šoférovať.
Na to aby niekto mohol mať zbraň, musí mať zbrojný preukaz... na to aby niekto mohol viesť auto musí mať vodičský preukaz. Jedno aj druhé je jednoduché získať. Len ten vodičský preukaz je v rukách niektorých ľudí nebezpečnejší ako zbraň. Bohužiaľ autoškola je tiež iba biznis... a taký vodičský preukaz stačí vysedieť... naučiť sa otázky... a zvládnuť krútenie volantom... Potom to tak aj vyzerá na cestách. Je tam veľa takých, čo na to jednoducho nemajú... no napriek tomu šoférujú a mám taký pocit, že často práve oni si dovoľujú najodvážnejšie kúsky.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Dalsie dve navlas podobne nehody:

http://www.sme.sk/c/3964152/Nehoda-B...tri-obete.html

To si naozaj mislite, ze takychto ludi, ktori sa vracaju o druhej v noci s diskoteky zastavia nejake policajne radary, ak ich nezastavila informacia o Zitneho nehode? Nezastavilo ich vedomie, ze mozu prist o zivot, ze mozu zabit inych, ze mozu byt dozivotni mrzaci a (alebo) odsediet niekolko rokov v base.

A policajny radar ich zastavi? Ved oni to robia prave kvoli adrenalinu. Cim vacsie riaiko, tym lepsie. Tie radary ich budu iba hecovat.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Dalsie dve navlas podobne nehody:

http://www.sme.sk/c/3964152/Nehoda-B...tri-obete.html

To si naozaj mislite, ze takychto ludi, ktori sa vracaju o druhej v noci s diskoteky zastavia nejake policajne radary, ak ich nezastavila informacia o Zitneho nehode? Nezastavilo ich vedomie, ze mozu prist o zivot, ze mozu zabit inych, ze mozu byt dozivotni mrzaci a (alebo) odsediet niekolko rokov v base.

A policajny radar ich zastavi? Ved oni to robia prave kvoli adrenalinu. Cim vacsie riaiko, tym lepsie. Tie radary ich budu iba hecovat.
Práve som rozmýšľala, či to sem nepripnem
nemyslíme si to... týchto nezastavili, ale iných môžu. nemôžeme posudzovať každú nehodu. Táto len opäť hovorí, ako je dôležité neprekračovať rýchlosti a nevchádzať vysokou rýchlosťou do zákruty....
Ani radary, ani cyklistické chodníčky, ani prázdne cesty najmä týchto mladých ľudí bohužiaľ od "nezávislosti" a nezodpovednosti nemá čo uchrániť.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
teraz mi napadla ešte jedna vec. neviem ako Vy, ale ja rozhodne neschvaľujem v rádiach tie oznamy, že kde merajú rýchlosť a kde sú radary, práve naopak to ma vie veľmi vytočiť.
Práve tým, že v rádii hlásia kde číhajú hliadky a kde merajú , tých frajerov upozorňujú nato, že kde majú ubrať plyn , tam na tom úseku uberú plyn , a potom ťuhéj, veselo letia ďalej. Ja osobne by som zakázala tie oznamy v rádiach, lebo tým len podporujú frajerov, aby jazdili divoko. Keby nevedeli, že kde merajú rýchlosť , oveľa viac frajerov by chytili a aj to by hádam pomohlo, aby nebolo toľko havárii.
je to len moj názor.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Barbara Pozri príspevok
teraz mi napadla ešte jedna vec. neviem ako Vy, ale ja rozhodne neschvaľujem v rádiach tie oznamy, že kde merajú rýchlosť a kde sú radary, práve naopak to ma vie veľmi vytočiť.
Práve tým, že v rádii hlásia kde číhajú hliadky a kde merajú , tých frajerov upozorňujú nato, že kde majú ubrať plyn , tam na tom úseku uberú plyn , a potom ťuhéj, veselo letia ďalej. Ja osobne by som zakázala tie oznamy v rádiach, lebo tým len podporujú frajerov, aby jazdili divoko. Keby nevedeli, že kde merajú rýchlosť , oveľa viac frajerov by chytili a aj to by hádam pomohlo, aby nebolo toľko havárii.
je to len moj názor.
Osobne mám trošku odlišný názor. Ja si myslím, že každý úsek, kde títo sústavne rýchlo jazdiaci vodiči dajú nohu dolu z plynu môže dôjsť k preventívnemu predídeniu nehody. A na tých úsekoch uberú všetci ... Takže, ak si policajti sadnú niekde v úseku častých nehôd a meraním zabránia čo i len jednej ťažkej nehode so smrteľnými následkami, tak je to úspech...aspoň z môjho pohľadu...

Tí, ktorí nechcú pochopiť, že v premávke má byť na prvom mieste zodpovednosť k sebe aj ostatným bohužiaľ by museli mať vyradarovanú vždy celú trasu. Neexistuje totiž žiadny súbor opatrení, ktorý by odstránil ľudskú blbosť ....
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Vidím, že nehoda pána Žitného rozdelila slovensko na tri tábory...
1. za Žitného
2. proti Žitnému
3. je mi to totálne jedno

Poškodených je v tomto prípade podľa mňa viac. Tak ako vodič zapríčinil tú nehodu - tak si vybral za to i svoju daň. Predpokladám, že jeho kariéra je ukončená. A pokiaľ mu naozaj naozaj hrozí amputácia ruky - tak je "skóre takmer vyrovnané".
Poznám X podobných búračiek z môjho okolia - ktoré neboli medializované iba a len kôli tomu, že za volantom nesedela celebrita. Dokonca si živo spomínam na nehodu, keď opitá vodička preletela cez autobusovú zastávku, na ktorej čakala 4členná rodina. Prežil iba najmladší syn - vtedy mal cca 6mes.
Ako blázni nejazdia iba celebrity - iba o tých sa viac vie. Možno za tou medializáciou stojí i uhorková sezóna..veď o čom by sme inak písal, že?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

machinak Pozri príspevok
Vidím, že nehoda pána Žitného rozdelila slovensko na tri tábory...
1. za Žitného
2. proti Žitnému
3. je mi to totálne jedno

Poškodených je v tomto prípade podľa mňa viac. Tak ako vodič zapríčinil tú nehodu - tak si vybral za to i svoju daň. Predpokladám, že jeho kariéra je ukončená. A pokiaľ mu naozaj naozaj hrozí amputácia ruky - tak je "skóre takmer vyrovnané".
Poznám X podobných búračiek z môjho okolia - ktoré neboli medializované iba a len kôli tomu, že za volantom nesedela celebrita. Dokonca si živo spomínam na nehodu, keď opitá vodička preletela cez autobusovú zastávku, na ktorej čakala 4členná rodina. Prežil iba najmladší syn - vtedy mal cca 6mes.
Ako blázni nejazdia iba celebrity - iba o tých sa viac vie. Možno za tou medializáciou stojí i uhorková sezóna..veď o čom by sme inak písal, že?
Myslím, že v tejto téme to bolo doteraz zamerané osobne k nemu minimálne...
Naposledy upravil evina : 07.07.08 at 13:43
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

machinak Pozri príspevok
A pokiaľ mu naozaj naozaj hrozí amputácia ruky - tak je "skóre takmer vyrovnané".
Doteraz som iba sledovala túto tému, ale k citovanému sa teda divím. Ako sa môže amputácia ruky pokladať za rovnako nešťastné ako úmrtie dieťaťa?!
Prosím vysvetliť ako to bolo myslené.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

misomiso Pozri príspevok
Dalsie dve navlas podobne nehody:

http://www.sme.sk/c/3964152/Nehoda-B...tri-obete.html

To si naozaj mislite, ze takychto ludi, ktori sa vracaju o druhej v noci s diskoteky zastavia nejake policajne radary, ak ich nezastavila informacia o Zitneho nehode? Nezastavilo ich vedomie, ze mozu prist o zivot, ze mozu zabit inych, ze mozu byt dozivotni mrzaci a (alebo) odsediet niekolko rokov v base.

A policajny radar ich zastavi? Ved oni to robia prave kvoli adrenalinu. Cim vacsie riaiko, tym lepsie. Tie radary ich budu iba hecovat.
Pri tejto vážnej dopravnej nehode našťastie to auto nenabúralo do nikoho iného. Či by sa aj potom toľko písalo o šoférovi toho auta, keby niekoho ešte zabil. Pochybujem, lebo v tom aute asi nesedela žiadna známa osobnosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať