Zavrieť

Porady

Žitného nehoda - politika štátu

Na uvod vas chcem pochvalit. Nebol som tu asi tyzden a teraz som len tak letmo (cez vyhladavanie) pozerl, ci aj na Porade sa diskutuje o Zitneho nehode. Nastastie Porada je jednou z mala svetlych vynimiek - ziadnu takuto temu som tu nenasiel. Tie vsetky debaty a bulvarne clanky su nechutne a ani to tu nechcem rozoberat.

Pisem tu kvoli uplne niecomu inemu. Rad by som sa vyslovil k tomu, ake zvratene je myslenie vsetkych novinarov a aka zvratena je politika statu. O tejto nehode sa napisalo naozaj mnoho a este sa aj mnoho napise. Stale to iste, v podstate iba zivenie vasni, uvahy, spekulacie, detaily pohrebu, kto komu co neodpusti a ako koho spustali do hrobu, kto musel byt na tabletkach.
Ja by som ocakaval, ze tato nehoda (okrem bulvarnych dristov) otvori aj debatu o nutnosti (konecne) budovat chodniky pre cyklistov. Stat ale zjavne ide uplne opacnou cestou. Chce "zakazat" "cestne piratstvo". No - nic proti tomu. Ale ma to minimalne dva nedostatky. Jednak - policajti sa zjavne vyzuvaju z riesenia dopravnych nehod, teda clovek, ktory prekroci napriklad rychlost v mieste, kde to policajti uznaju za vhodne merat (napr. na rovnych prehladnych usekoch bez chodcov a cyklistov) izh zaujima, ale clovek, ktory sposobi nehodu so skodou do 120.000 Sk ich nezaujima.

Po druhe - namaha a peniaze sa investuju ocividne nespravnym smerom. Mozeme prijat aj 100 novych zakonov, mozeme hrozit pokutami aj 100.000 Sk, mozeme Zitneho zavriet hoci aj na 15 rokov, aj tak to neriesi zakladny problem - a to, ze vzdy sa najdu jedinci, ktori si pred jazdou vypiju, vzdy sa najdu taki, co budu telefonovat, vzdy sa najdu taki, ktori sa budu ponahlat a v urcitom momente im "strieknu" nervy. A vzdy sa najdu taki, ktori budu spoliehat na to, ze na odlahlych cestach priestupky nebudu dokumentovane.

Stat si mysli opak - chce nabrat 1.600 novych policajtov a nakupit uplne nove radary.

Ked som bol pred par dnami v Dansku, vozil ma tam nas partner, ktory sa chysta na Slovensko. Ma auto, ktore ma takmer 300 koni, napriek tomu jazdi slusne a ohladuplne. S cyklistami nema problem, pretoze vsetci jazdia po zvlastnych chodnikoch. Sam od seba sa ma spytal ako je to u nas, ci ludia vyuzivaju na cestu do prace bicykel. No - ja som musel povedat pravdu, pretoze sa sem onedlho chysta prist pozriet a sam to uvidi. Teda - povedal som, ze by aj vyuzivali, ale ze velmi nemozu, pretoze nemaju chodniky a jazda medzi autami je nebezpecna (to bolo 3 dni pred Zitneho nehodou).

Co sa tyka budovania chodnikov, argument je vzdy jeden a ten isty - nie su peniaze. Z coho by sa to stavalo? Kto to zaplati? Neda mi nepolozit si otazku - kolko bude stat 1.600 novych policajtov s radarmi? Pokusil som sa to vyratat, ale moja kalkulacka vyhlasila ERROR. Teda skusme to rucne. Ak je priemerny plat policajta iba 35 tis mesacne so vsetkymi poistkami a odvodmi, (asi bude viac) tak rocne to pri 1600 policajtoch vychadza na 672 mil. Sk. To su ale iba platy. Tito policajti urcite nebudu chodit do roboty v teplakoch na vlastych autach. Tie nove laserove radary tiez nebudu zadarmo. Myslim ze je iste, ze naklady budu rocne v miliardach, samozrejme je mi tazko odhadnut presnu sumu.

Kazdopadne, ak by to bolo rocne iba 2 miliardy, tak je to dost na to, aby sa za par nasledujucich rokov vybudovali cyklisticke chodniky aspon na najviac exponovanych usekoch ciest na Slovensku. Takreto nieco by ludom realne pomohlo. Ak mne zabije dieta nejaky dalsi Zitny, tak mi bude naozaj malo platne, ze pol hodinu pred tym od neho policajti vybrali 20.000 pokutu, alebo ze "by" mu dali 40.000 pokutu, ak by ho v tej osudnej zakrute namerali.
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

machinak Pozri príspevok
Vidím, že nehoda pána Žitného rozdelila slovensko na tri tábory...
1. za Žitného
2. proti Žitnému
3. je mi to totálne jedno

Poškodených je v tomto prípade podľa mňa viac. Tak ako vodič zapríčinil tú nehodu - tak si vybral za to i svoju daň. Predpokladám, že jeho kariéra je ukončená. A pokiaľ mu naozaj naozaj hrozí amputácia ruky - tak je "skóre takmer vyrovnané".
Poznám X podobných búračiek z môjho okolia - ktoré neboli medializované iba a len kôli tomu, že za volantom nesedela celebrita. Dokonca si živo spomínam na nehodu, keď opitá vodička preletela cez autobusovú zastávku, na ktorej čakala 4členná rodina. Prežil iba najmladší syn - vtedy mal cca 6mes.
Ako blázni nejazdia iba celebrity - iba o tých sa viac vie. Možno za tou medializáciou stojí i uhorková sezóna..veď o čom by sme inak písal, že?
Vôbec tu nejde o nejaké tri tábory... ani za ani proti... a ten tvoj tretí tábor ten si kde vzal... napíš komu je to totálne jedno.

Inak aj ty patríš k tým, čo idú mudrovať o tom, o čom by vôbec nemal - je to iba jeho osobná vec, či ukončí svoje pôsobenie v TV... a je až nechutné sa pridávať k tým, čo idú súdiť, či písať že kedy a ako bude stav vyrovnaný. Píšte a mudrujte o tom, ako sa dá predchádzať takýmto situáciám – to má zmysel... ale zbytočne sa nerýpte v tom, čo je vecou Žitného.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Bastian Pozri príspevok
Vôbec tu nejde o nejaké tri tábory... ani za ani proti... a ten tvoj tretí tábor ten si kde vzal... napíš komu je to totálne jedno.

Inak aj ty patríš k tým, čo idú mudrovať o tom, o čom by vôbec nemal - je to iba jeho osobná vec, či ukončí svoje pôsobenie v TV... a je až nechutné sa pridávať k tým, čo idú súdiť, či písať že kedy a ako bude stav vyrovnaný. Píšte a mudrujte o tom, ako sa dá predchádzať takýmto situáciám – to má zmysel... ale zbytočne sa nerýpte v tom, čo je vecou Žitného.
Súhlasím s Tebou, tiež sa mi nepáči ako ho každý súdi, praje mu smrť a neviem čo ešte za to čo urobil. Život tomu chlapčekovi to nevráti a predsa treba nechať na súd, kde sa o tom rozhodne, aký trest za to ponesie. On už bude trpieť do konca života tým, čo sa stalo a to je horší trest ako celé väzenie.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Barbara Pozri príspevok
teraz mi napadla ešte jedna vec. neviem ako Vy, ale ja rozhodne neschvaľujem v rádiach tie oznamy, že kde merajú rýchlosť a kde sú radary, práve naopak to ma vie veľmi vytočiť.
Práve tým, že v rádii hlásia kde číhajú hliadky a kde merajú , tých frajerov upozorňujú nato, že kde majú ubrať plyn , tam na tom úseku uberú plyn , a potom ťuhéj, veselo letia ďalej. Ja osobne by som zakázala tie oznamy v rádiach, lebo tým len podporujú frajerov, aby jazdili divoko. Keby nevedeli, že kde merajú rýchlosť , oveľa viac frajerov by chytili a aj to by hádam pomohlo, aby nebolo toľko havárii.
je to len moj názor.
To je diskutabilne. U mna naopak zmanenaju riziko pre bezpecnost samotne radary. Ja som schopny ist bezpecne bez toho, aby som stale pozarat na budiky, ci dodrziavam predpisy alebo nie. Jednoducho idem tak, ako to situacia vyzaduje. Ked ale musim sledovat vsetky odparkovane auta, ci nahodou nemaju tmave folie a ci im z masky netrci radar, a pomedzi to este vzdy pozriet na tachometer, aby som zistil, ako prudko budem musiet dupnut na brzdu v pripade, ze sa moze podozrenie potvrdi, tak sa niekedy naozaj pristihnem pri tom, ze na sledovanie chodcov a cyklistov vela casu neostava.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Bastian Pozri príspevok
Vôbec tu nejde o nejaké tri tábory... ani za ani proti... a ten tvoj tretí tábor ten si kde vzal... napíš komu je to totálne jedno.

Inak aj ty patríš k tým, čo idú mudrovať o tom, o čom by vôbec nemal - je to iba jeho osobná vec, či ukončí svoje pôsobenie v TV... a je až nechutné sa pridávať k tým, čo idú súdiť, či písať že kedy a ako bude stav vyrovnaný. Píšte a mudrujte o tom, ako sa dá predchádzať takýmto situáciám – to má zmysel... ale zbytočne sa nerýpte v tom, čo je vecou Žitného.

Bastián, máš v tejto veci pravdu, určite by sa nikto nechcel ocitnúť v situácii pána Žitného, nehovoriac o tom, že on ešte ani len netuší čo sa stalo a v médiách je toho plno strán popísaných, a čo všetko oni ešte vedia, nechala by som to na vyšetrovateľov a súd. Pravda je však taká, že keby sa dodržiavala rýchlosť a keby človek trochu viac predvídal pri jazde autom, mohlo sa to skončiť všetko úplne inak, no čas sa už nevráti, tak to nechajme na tých, ktorí sú k tomu určite viac kompetentní ako novinári a my.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Netreba chodiť až do severských štátov.
Určite ste už všetci aspoň raz navštívili Viedeň. Tam sa to chodníkmi pre cyklistov len tak hemží. Vlastne - ani si neviem predstaviť, kde inde by tam mohli jazdiť, veď obyčajné mestské cesty tam majú po 6 pruhov.
Alebo naši bratia Česi - skúste si raz pozrieť Pardubice. Prejdete celé mesto na bicykli bez toho, aby ste sa stretli s autom. Cyklisti tam majú vlastné cestičky aj vlastné semafory.
Ja sama som skôr štvorkolesová - súvisí to s mojou prácou, ale práve preto viem, aké sú chodníky pre cyklistov dôležité. Chodci na ceste zavadzajú, brzdia premávku, sú potenciálnym zdrojom nebezpečenstva pre seba aj pre motoristov. Práve preto ja po cestách na bicykli nechodím. U nás sa na to dajú využiť len vyhradené horské cestičky vhodné na turistiku, ale o nejakom chodení do práce na bicykli nemôže byť ani reči. Kamarátkyna mama jazdila bicyklom do práce takmer celý život, až kým ju, krátko pred odchodom do dôchodku, nezrazilo auto.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Prečo až do Čiech chodiť pre nápady? Včera som bola pozrieť do Maďarska (na kúpalisko) a hneď kúsok za hranicami som videla jeden z chodníkov. Je pravda, že aj ja by som chodila na bicykli do práce ale tá cesta je veľmi nebezpečná na to, bojím sa dakedy aj autobusom ísť. (Kto pozná trochu Košice a hlavne výpadovku na Rožňavu vie o čom hovorím, a keď si pomyslím, že by som išla z KVP-čka až do U.S.STEEL-u na bycikli - čo sú oboje cesty pre motorové vozidlá, no nie je mi všetko jedno)...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Vôbec tu nejde o nejaké tri tábory... ani za ani proti... a ten tvoj tretí tábor ten si kde vzal... napíš komu je to totálne jedno.

Inak aj ty patríš k tým, čo idú mudrovať o tom, o čom by vôbec nemal - je to iba jeho osobná vec, či ukončí svoje pôsobenie v TV... a je až nechutné sa pridávať k tým, čo idú súdiť, či písať že kedy a ako bude stav vyrovnaný. Píšte a mudrujte o tom, ako sa dá predchádzať takýmto situáciám – to má zmysel... ale zbytočne sa nerýpte v tom, čo je vecou Žitného.
Napr. aj mne je to totalne jedno...tak som mozno v mojom tabore sam.
Ci je kariera ukoncena alebo nie..nad tym sa nemusim dlho zamyslat. Este ked pracoval v TV bussines pan Zelezny (exriaditel TV Nova) - tak on sam nechcel ani len pripustit, aby moderator hlavnej spravodajskej relacie co i len vystupoval v nejakom zabavnom programe. Vzdy vravel, ze to "narusuje doveryhodnost". Nehoda s tragickym koncom predpokladam nezvisi oblubenost.

PS: Nemudrujem - iba som si vyjadril svoj nazor. Mas pravo s nim nesuhlasit.

PS2: "takmer vyrovnane skore" - slovo "takmer" si tam vidim nikto nevsimol. Neporovnavam dve rozdielne veci. Prilis velka medializacia celej zalezitosti iba skodi..
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

machinak Pozri príspevok
PS2: "takmer vyrovnane skore" - slovo "takmer" si tam vidim nikto nevsimol. Neporovnavam dve rozdielne veci. Prilis velka medializacia celej zalezitosti iba skodi..
Všimla som si to slovo takmer, no ružová farba je takmer červená. Nie amputovanie ruky takmer smrť.
Samozrejme neprajem Žitnému tú amputáciu, ale porovnávať to so smrťou je maximálne neadekvátne.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Všimla som si to slovo takmer, no ružová farba je takmer červená. Nie amputovanie ruky takmer smrť.
Samozrejme neprajem Žitnému tú amputáciu, ale porovnávať to so smrťou je maximálne neadekvátne.
NEPOROVNAVAM....

Ja som si pri tomto iba spomenul na nehody z môjho okolia s podobným koncom. Obvykle mal šofér cez 2 promile a podľa príslovia "opitému sa nikdy nič nestane" mal po nehode zopár odrenín a štandardne niekto iný zomrel...
Iba to som si dal do súvislosti, keď som videl zábery z tejto inkriminovanej nehody.

PS: ak som niekoho urazil, tak sa osprevedlňujem...Gabi
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

machinak Pozri príspevok
Napr. aj mne je to totalne jedno...tak som mozno v mojom tabore sam.
Ci je kariera ukoncena alebo nie..nad tym sa nemusim dlho zamyslat. Este ked pracoval v TV bussines pan Zelezny (exriaditel TV Nova) - tak on sam nechcel ani len pripustit, aby moderator hlavnej spravodajskej relacie co i len vystupoval v nejakom zabavnom programe. Vzdy vravel, ze to "narusuje doveryhodnost". Nehoda s tragickym koncom predpokladam nezvisi oblubenost.

PS: Nemudrujem - iba som si vyjadril svoj nazor. Mas pravo s nim nesuhlasit.

PS2: "takmer vyrovnane skore" - slovo "takmer" si tam vidim nikto nevsimol. Neporovnavam dve rozdielne veci. Prilis velka medializacia celej zalezitosti iba skodi..
Ak ti to je jedno tak si z kameňa... ale asi nevravíš pravdu veď tu píšeš.
Keďže neprestávaš s tým mudrovaním či má Žitný ukončenú kariéru, tak sa ťa spýtam jednu vec. Je ti to celé jedno a jediné čo ti nedá pokoja je či skončil?
Názor je podľa mňa, keď človek povie čo si o niečom myslí... ty tu ideš špekulovať či skončil Žitný v TV a či bude skóre skoro vyrovnané keď mu amputujú ruku... No coment
Píšeš, že medializácia celej záležitosti škodí... podľa mňa aj poznámky tvojho druhu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tak ak dovolite, ja opustam tuto temu. V podstate vsetko je jasne:

- cyklisticke chodniky su sice dobra vec, ale u nas ich budovat netreba
- staci dodrziavat predpisy a vsetko bude v poriadku
- nove radary vsetko vyriesia.

Teda temu opustam, lebo mi je uz vsetko jasne. Pokojne diskutujte dalej, nedajte sa rusit...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
misomiso Pozri príspevok
Tak ak dovolite, ja opustam tuto temu. V podstate vsetko je jasne:

- cyklisticke chodniky su sice dobra vec, ale u nas ich budovat netreba
- staci dodrziavat predpisy a vsetko bude v poriadku
- nove radary vsetko vyriesia.

Teda temu opustam, lebo mi je uz vsetko jasne. Pokojne diskutujte dalej, nedajte sa rusit...
To jasné ste mysleli ironicky, aspoň dúfam.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

misomiso Pozri príspevok
Tak ak dovolite, ja opustam tuto temu. V podstate vsetko je jasne:

- cyklisticke chodniky su sice dobra vec, ale u nas ich budovat netreba
- staci dodrziavat predpisy a vsetko bude v poriadku
- nove radary vsetko vyriesia.

Teda temu opustam, lebo mi je uz vsetko jasne. Pokojne diskutujte dalej, nedajte sa rusit...
Prosím ťa, misomiso prečo chceš opustiť túto diskusiu?! Zatiaľ som v ani jednom príspevku eviny či a ostatných nepostrehla, že by niekto bol proti budovaniu chodníkov. Nik konkrétne nepovedal, že: stačí..... a že: nové radary..... .To tada nie, ale dodržiavanie predpisov "by malo" byť samozrejmosťou každého účastníka premávky"- tak je písané. Len žiaľ, ohľaduplnosť a ľudskosť sa hlavne z majiteľoch so silnými strojmi akosi vytratila celkom. Ja síce vodičák mám už 28 rokov ale ponechávam riadenie polovičke, ja iba sledujem nielen krajinu ale aj dianie na vozovke, no nekibicujem.nsiaham po volante a nešlapem na brzdu, len mierne upozorním -pozor.... Urobiť niečo z predošlého, tak určite sa zo mňa stane stopárka, hoc aj na lesnej ceste, nieto na diaľnici. Určite každý zdiela bolesť so zranenými,(ako s p.Žitným) a aj ho odsudzuje za neprimeranú rýchlosť-dôsledkom čoho je veľká tragédia. Ale určite mnohý ešte viac súcitia s pozostalými obetí. Jedno je pravda, že nebyť p. Žitného , žiaden iný podobný poprípade tragickejší prípad by nebol tak mediálne známy.
Tak a je to pravda, že v zákone sú diery a s tým treba niečo robiť, a je veľmi veľa, čo treba naprávať. Aj my ludia, by sme mali myslieť nielen na seba, ale aj na iných a to nielen na cestách. Ešte nakoniec niečo - z tvojich posledných viet cítiť, že sa Ťa niečo, alebo niekto dotkol a už Ťa to nebaví. Vari nie je uvedené, v etikete porady, že nemáme urážať nikoho a ani sami sa nemáme uraziť ?! Je to diskusia, vyjadruje každý svoj názor a náhľad na veci, tak ako som sa o to pokúsila aj ja. Neprestaň, diskutuj -áno??!!
Naposledy upravil Zitulda : 07.07.08 at 17:41 Dôvod: oprava mena eviny
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

misomiso Pozri príspevok
Tak ak dovolite, ja opustam tuto temu. V podstate vsetko je jasne:

- cyklisticke chodniky su sice dobra vec, ale u nas ich budovat netreba
- staci dodrziavat predpisy a vsetko bude v poriadku
- nove radary vsetko vyriesia.

Teda temu opustam, lebo mi je uz vsetko jasne. Pokojne diskutujte dalej, nedajte sa rusit...
Misomiso zapájala som sa do diskusie, lebo som náruživý motorista a na bezpečnosti premávky mi záleží. Kvitovala som vecnú diskusiu s Tebou, aj keď sme sa nezhodli vo všetkých názoroch, ale kto tu povedal takéto závery, ktoré si tu napísal naozaj neviem.... Z Tvojho záveru diskusie, resp. spôsobu záveru som osobne nemilo prekvapená ... no ale čo už... človek sa učí celý život
jazdite opatrne a všetkým veľa šťastných kilometrov.
Naposledy upravil evina : 07.07.08 at 18:07
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zitulda Pozri príspevok
známy.
Ešte nakoniec niečo - z tvojich posledných viet cítiť, že sa Ťa niečo, alebo niekto dotkol a už Ťa to nebaví. Vari nie je uvedené, v etikete porady, že nemáme urážať nikoho a ani sami sa nemáme uraziť ?! Je to diskusia, vyjadruje každý svoj názor a náhľad na veci, tak ako som sa o to pokúsila aj ja. Neprestaň, diskutuj -áno??!!
Nemam o com. Ja som sa vobec neurazil. Iba som uz povedal vsetko, co si k tejto teme myslim a sucasne som si vypocul vase nazory a urobil si obraz. Jednoducho uz nemam co dodat, to je jediny dovod, preco diskusiu opustam. Myslim, ze aj v etike Porady sa pise, ze netreba za kazdu cenu na vsetko odpovedat. Ale vy mozete kludne dalej
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Barbara Pozri príspevok
teraz mi napadla ešte jedna vec. neviem ako Vy, ale ja rozhodne neschvaľujem v rádiach tie oznamy, že kde merajú rýchlosť a kde sú radary, práve naopak to ma vie veľmi vytočiť.
Práve tým, že v rádii hlásia kde číhajú hliadky a kde merajú , tých frajerov upozorňujú nato, že kde majú ubrať plyn , tam na tom úseku uberú plyn , a potom ťuhéj, veselo letia ďalej. Ja osobne by som zakázala tie oznamy v rádiach, lebo tým len podporujú frajerov, aby jazdili divoko. Keby nevedeli, že kde merajú rýchlosť , oveľa viac frajerov by chytili a aj to by hádam pomohlo, aby nebolo toľko havárii.
je to len moj názor.
Ja naopak tieto oznamy pochvaľujem.Denne cestujem do práce autom, a dlhé roky stávajú policajti a merajú na dvoch nezmyselných miestach: Obe ulice sú vedľajšie, široká prehľadná cesta,po oboch stranách široké chodníky,žiadne školy ani deti široko -ďaleko.A samozrejme 40-ka...
Či ráno, či večer-vybiehajúci policajti spoza kríkov.

Naproti tomu, bývam pri hlavnej ceste,veľmi frekventovanej , (blízko rekreačného strediska) , úzka cesta, bez chodníkov, neprehľadné zákruty,kde si pripadáme ako na relly, v priemer raz za mesiac ťažká havária a vletené auto do "domu". Na týchto asi 150m je škola, stojace autobusy na zastávke,potraviny,obchod,zmrzlina. A tiež dostať sa do domu s autom je katastrofa...
Písali sme petície,žiadali ,prosili , aby nám znížili rýchlosť na 40-ku.
samozrejme neuspeli sme.Tiež sme žiadali, nech tam častejšie chodia dopraváci.celé roky tu nebol nikto.
Tak iba čakáme a modlíme sa, aby ten ďaľší letiaci kamión neskončil v našom dome...

Tak kde je teda spravodlivosť?
Doslova nebezpečné úseky s častými haváriami sú mimo záujmu polície, ale na miestach,kde prejde pár áut denne a ľudia si namiesto predpísanej 40-ky,dupnú na prádzdnej, rovnej ceste na 60-ku , tam číhajú , lebo vedia,že sa tam vždy "nabalia".

S autami musíme chodiť na kontroly, STk,emisné a tožvie čo ešte vymyslia.
Ale aj cesty a značenie by mali povinne aspoň raz za rok kontrolovať a preznačiť. Často je značenie nezmyselné, zbytočné a roky rokúce zanedbané.Potom sa nečudujme, že vodiči mnohé predpisy porušujú.
V mojom okolí je to tak,možno aj v iných mestách...
Naposledy upravil arizona : 07.07.08 at 22:11
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

Prosím Vás,ak sa chcete baviť o predpisoch a zákonoch tak pokračujte,ale Žitného by sme mohli nechať na pokoji.Neschvaľujem ,čo urobil ,ale bojím sa ,že sa to tu zvrhne a budeme horší ako novinári v určitom nemenovanom bulvárnom denníku
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Bastian Pozri príspevok
Ak ti to je jedno tak si z kameňa... ale asi nevravíš pravdu veď tu píšeš.
Keďže neprestávaš s tým mudrovaním či má Žitný ukončenú kariéru, tak sa ťa spýtam jednu vec. Je ti to celé jedno a jediné čo ti nedá pokoja je či skončil?
Názor je podľa mňa, keď človek povie čo si o niečom myslí... ty tu ideš špekulovať či skončil Žitný v TV a či bude skóre skoro vyrovnané keď mu amputujú ruku... No coment
Píšeš, že medializácia celej záležitosti škodí... podľa mňa aj poznámky tvojho druhu.
Je mi to jedno iba a len preto, lebo nemame takmer žiadne informácie o tej nehode. Vieš či ten chlapec išiel pekne pri krajnici? Taktiež či išiel vodič 150 alebo 180 sú len špekulácie. Nebol pri tom žiadny "nestranný" svedkk nehody. Takže mi je to škoda hodnotiť. Proste stalo sa a hotovo.

Ako vravím..ja som napísal svoj názor. Ty s ním môžeš súhlasiť alebo nesúhlasiť. Zatiaľ však iba rozoberáš..ako to má byť podľa teba. Že má po TV kariére..sa kľudne s tebou stavím. O čo len chceš...

Tak prestaň už konečne riešiť moje názory. Napíš si svoje a prečítaj si názory iných. Na to celé je toto vlákno.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

machinak Pozri príspevok
Vidím, že nehoda pána Žitného rozdelila slovensko na tri tábory...
1. za Žitného
2. proti Žitnému
3. je mi to totálne jedno

Poškodených je v tomto prípade podľa mňa viac. Tak ako vodič zapríčinil tú nehodu - tak si vybral za to i svoju daň. Predpokladám, že jeho kariéra je ukončená. A pokiaľ mu naozaj naozaj hrozí amputácia ruky - tak je "skóre takmer vyrovnané".
Ty si hneď vo svojom prvom príspevku v téme urobil hĺbkový rozbor a rozdelil si ľudí do troch skupín. Potom si začal mudrovať, či je jeho kariéra ukončená a či amputáciou ruky Žitného bude skóre vyrovnané. Dosť nechutné...

machinak Pozri príspevok
Je mi to jedno iba a len preto, lebo nemame takmer žiadne informácie o tej nehode. Vieš či ten chlapec išiel pekne pri krajnici? Taktiež či išiel vodič 150 alebo 180 sú len špekulácie. Nebol pri tom žiadny "nestranný" svedkk nehody. Takže mi je to škoda hodnotiť. Proste stalo sa a hotovo.

Ako vravím..ja som napísal svoj názor. Ty s ním môžeš súhlasiť alebo nesúhlasiť. Zatiaľ však iba rozoberáš..ako to má byť podľa teba. Že má po TV kariére..sa kľudne s tebou stavím. O čo len chceš...

Tak prestaň už konečne riešiť moje názory. Napíš si svoje a prečítaj si názory iných. Na to celé je toto vlákno.
Iba tomu je to jedno, kto túto tému ani neotvorí... ale ani to tak nemusí byť, možno len nemá chuť sa v tom rýpať.
Neviem či išiel ten chlapec po krajnici a ani či išiel Žitný 150 či 180. Ja bulvár nečítam a ani nepozerám TV. Prečítal som si len titulky článkov a už to mi stačilo... Ja som Žitného kariéru neriešil a ani nebudem... len nechápem ako ťa to vôbec napadlo robiť stávky na to... si nechuťas.
Neriešim tvoje názory... iba vyjadrujem nesúhlas s komentármi tohto typu. Na hĺbkové analýzy si tu ty
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať