Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

" lebo už nemá silu, chuť "
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

... do pivnice, do debničiek s pieskom najlepšie je dať, uložiť ...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ten piesok nie je zly,ale aj tak ti nieco zhnije.najlepsie je mrazit.mam plny mrazak ovocia a zeleniny na zimu.vzdy som mrazila take,ktore malo prave sezonu.v zime nebudeme kupovat umele.kupime uz len to najnutnejsie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
ten piesok nie je zly,ale aj tak ti nieco zhnije.najlepsie je mrazit.mam plny mrazak ovocia a zeleniny na zimu.vzdy som mrazila take,ktore malo prave sezonu.v zime nebudeme kupovat umele.kupime uz len to najnutnejsie.
...vec názoru ...

Jeden čas som aj ja zamrazoval zeleninu ( mal som vtedy záhradu ) , no nie je to pravé orechové ... mám teraz na mysli to zamrazovanie v domácich podmienkach ...

Ide o to , že továrenské zamrazovanie sa vykonáva tým dusíkom a to je už iná káva ... v priebehu sekúnd je všetko na kosť a to sa mrazničke , aj keď ide na plný výkon , nezadarí...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Páči sa,
2kg červenej papriky, 1kg paradajky, 5-6 feferóniek, 5-6 cibúľ, 6 strúčikov cesnaku, 1,5 kg bravčového pliecka
Všetky prísady zomelieme, pridíme 1/2 preosiateho deka, 1PL vegety, 2dcl. oleja a varíme hodinu. Horúcu zmes dáme po malých fľiaš a sterilizujeme asi 30 min.

To pliecko tam dávate pečené, varené alebo surové?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bettylou Pozri príspevok
Páči sa,
2kg červenej papriky, 1kg paradajky, 5-6 feferóniek, 5-6 cibúľ, 6 strúčikov cesnaku, 1,5 kg bravčového pliecka
Všetky prísady zomelieme, pridíme 1/2 preosiateho deka, 1PL vegety, 2dcl. oleja a varíme hodinu. Horúcu zmes dáme po malých fľiaš a sterilizujeme asi 30 min.

To pliecko tam dávate pečené, varené alebo surové?
Surové, ono sa varí, je to v recepíseku uvedené.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zaváranie bez vody - vo vlastnej šťave
Dá sa zavárať s cukrom ale aj bez neho, záleží na druhu ovocia, jeho zrelosti a cukornatosti.
Ovocie treba nechať deň dva odstáť, zosladne, ľahšie odchádzajú kôstky.
Lepšie je jeden deň naplniť fľaše a nechať odstáť, ovocie sadne a hlavne pustí šťavu. Druhý deň fľaše doplníme do plna a sterilizujeme.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

teraz so nasla na nete, snad niekoho inspiruje,
Ríbezľový sirup
Potrebujeme:
• 100 ks listov z ríbezlí
• 100 g ríbezlí
• 2,5 l vody
• 2 kg kryštálového cukru
• 2 PL kyseliny citrónovej
Postup receptu:
Listy, ríbezle a vodu varíme spolu 10 minút. Precedíme, do čistej šťavy pridáme kryštálový cukor, kyselinu citrónovú a privedieme k varu, aby sa rozpustil cukor. Horúci sirup nalievame do fliaš, či pohárov. Uzavrieme a skladujeme na tmavom a chladnom mieste.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vyťahujem na svetlo, prosím kliknite na srdiečko a posuňte ju tak hore, je to výborná téma,
0 0
pavol38 pavol38

pavol38 je offline (nepripojený) pavol38

Moja manželka zavára ešte podľa starých receptov od jej babky. Poviem jej nech vam tu hodi nejake triky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Recept to môže byť výborným ale naše babky nemali Deko.Stačí 10 Dag soli, ak preoseješ Deko, vyhodíš korenie, ale chémia tam zostane. Neber to osobne.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zavárame ríbezle...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tento rok je veľká úroda cukiny. Dostala som práve recept na šalát.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Tento rok je veľká úroda cukiny. Dostala som práve recept na šalát.
A vody koľko? To deko (spravidla obsahuje benzoan) nie je zbytočné? však ocot a teplota je dostatočná záruka konzervácie, ešte mi je záhadou prečo to musí stáť, keď my sa snažíme aby zelenina po umytí a pokrájaní by mala ísť čo najskôr (kvôli množeniu tých potvoriek) do nálevu a podľa možnosti čo najskôr do sterilizácie
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

buchač Pozri príspevok
...jedol som nie jeden druh chilly ...no ani jeden nebol nejak hrubostenný ( vezmem ako príklad tú hrubú kápiu ) ...
Nevraviac už o tom , že ako som spomenul ...šak radšej nech má jeden možnosť do niečoho zakúsnuť a nie s nejakou džabaninou sa babrať...
Príkladne tie " alma papriky " tiež iba tých pár minútiek sterilizujem , aby sa viečko chytilo ...alma papriky nechávam 15 minút-to vieš, zuby si treba šetriť.
Paprika potom tak chrústa pod zubami , že sa mi susedia chodia sťažovať na hluk ...

Keby mi paprika chrústala medzi zubami, tak si dolámem zuby. Ja už musím opatrne, na nové nemám. Preto nezabúdaj ani na nás, čo už máme nové zuby viac ako 25 rokov a už sú ozaj opotrebované a nerob si z nás srandu, niekedy sa inak nedá
TY niéééé .............by som si nedovolil ..............šak by si ma zbláznila a to ja neriskujem ....
Myslené všeobecne predsa ...
Každý má síce tú svoju kuchyňu , svoje chute , svoje recepty ...ja len za seba vravím ............môžem ???
Občas môžeš, ale nerýpaj do mojej kuchyne, dobre?
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

oživujem tému.....

na záhrade idem pretriediť cviklu, a tú mladú chcem dať do fliaš...
ak by mal niekto osvedčený recept, poprosím podeľte sa s ním........
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať