Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem za radu.
Ja som ich skúšala vyvariť. (Ale nepamätám si, či to pomohlo.)
Asi najistejšie je na "háklivé" kompóty dať vždy nové viečka, tie sú bez pachu.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Poznám tento recept,je naozaj skvelý.
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

alabut Pozri príspevok
Zavarany mangold, chut o tyzden.

ako sa vydaril nakladaný mangold? a aký recept používaš?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

3 vanilky - tým myslíš vanilkový cukor?

Ak robíte presnidávku z nešúpaných jabĺk, tak je dobré (kvôli šupkám) prepasírovať ju cez jemné sitko.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Vyzerá to dobre,určite to vyskúšam.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som kedysi zavárala tekvicu, ale nie strúhanú. Ako nálev som dávala deko a trochu octu. Používala som ju na polievku alebo prívarok. Dnes už dávam iba do mrazničky.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Etela Pozri príspevok
Z ˇMaďarska som si doniesla recept, ktorý je veľmi osvedčený a nenáročný na prácu.
Na jednu dávku treba:
4 litre vody
1 liter 10 % octu, alebo 1,2 litra 8 % octu
20 dg soli
50 dg cukru
toto prevariť a nechať vychladiť.
Potom pridať po pol lyžičke : čierne korenie, rasca, koriander, horčičné semienko, pár guličiek nového korenia a bobkový list. Podľa chuti sa môže pridať aj kôpor.
No a týmto nálevom zalievame rôznu zeleninu - uhorky, karfiol, baranie rohy, jablčkovú papriku, malé cibulky, papriku plnenú kapustou, mrkvičky, proste hocijakú zeleninu, aj napr. malé dyňky, alebo cukety,patizóny, ktoré už nedorastú - , ktorú nahádžeme umytú dú súdka, zaťažíme, aby zelenina bola v náleve a je to.
Podľa toho, aký máme súdok, tak robíme množstvo nálevu, ale pomer je takýto.
Je to super a nie je s tým veľa roboty.
Robila som tuto zeleninku minuly rok podla navodu. Bola vyborna, celu zimu nam nahradzala klasicky sterilizovanu zeleninu. Jednu vec by som sa vsak chcela opytat. Baranie rohy a gulate feferonky zmakli a neboli chutne, tie sme teda nezjedli. Co mohlo sposobit ich zmaknutie? Kde som urobila chybu?
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Prosim, viete mi niekto poradit? Chcela by som to robit tento tyzden a chcem sa vyvarovat chyb.
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Tu su nejake video recepty:
http://www.akosatorobi.sk/videa/zavaranie
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

wegamizi Pozri príspevok
Robila som tuto zeleninku minuly rok podla navodu. Bola vyborna, celu zimu nam nahradzala klasicky sterilizovanu zeleninu. Jednu vec by som sa vsak chcela opytat. Baranie rohy a gulate feferonky zmakli a neboli chutne, tie sme teda nezjedli. Co mohlo sposobit ich zmaknutie? Kde som urobila chybu?
Hoci mi nikto neodpovedal, nasla som vysvetlenie, resp. radu, tak ju zverejnujem.
Pri tomto sposobe nakladania zeleniny do sudka sa nesmie pouzit ziadna zelenina cervenej farby. Nie je pisane preco, ale je to tak.
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
alabut Pozri príspevok
Hubova natierka chuti aj manzelke. Nesterilizoval som ju, pretoze som na skusku urobil asi liter. Dal som ju do chladnicky, rychlo sa zje. Pridal som do nej feferonku. Mozem ist opat na huby.
dlhšie som tu nebola...ušlo mi niečo? aká je hubová nátierka? myslím postup....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
aha, všimla som si najužitočnejšiu odpoveď od tetrisss, tak zrejme túto
0 0
gottwdag gottwdag

gottwdag je offline (nepripojený) gottwdag

osky Pozri príspevok
mate aj daky dobry recept na LECO?
ja som este okrem jablkovej nutely nikdy nic nazavarala-na to je odbornik moja mama.mam od nej sice aj dake recepty na leco,ale mzno najdete este cosi ine,lepsie....na zaciatok,na skusku by som prijala recept tak na1kg rajcin.

zasadili sme si totiz 2 paradajky!!!!!,lebo ja to nejem.najprv som sa smiala,ze len dva kricky,dnes mi je vsak uz do placu... moj muz uz nevie co s nimi.uz ich nechce ani vidiet.
zabudla som pozriet sortu,ale su to väcsie rajcinky ako chery,ale mensie ako normalne.no a rodia a rastu nenormalne,su uz dlhe cez 2 metre,rozkonarene,uz neviem kam ich mam uväzovat.musela som ich pristrihnut.rodia ako blaznive,bez akejkolvek opatery,len ich obcas polejeme. a tak som sa rozhodla,ze ak ich bud.rok zozeniem,zasadime viac a urobime pretlak i leco vo velkom.
tento rok zatial len na skusku.
Tá sorta by ma zaujímala...
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň, viete mi poradiť ako urobiť drienkový džem.
0 0
Petulka2 Petulka2

Petulka2 je offline (nepripojený) Petulka2

Ahojte, mozem vas poprosit o nejake recepty na pasteky??? Najlepsie nejake z bravcoveho masa, udeneho alebo aj ine... Chcela by som nieco na zimu pozavarat... Dakujem
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Nevie niekto ako zavarat kuracie prsia do sklenenych flias tak, aby sa to dalo po otvoreni konzumovat ihned bez tepelnej upravy?
Vsade citam iny postup, tak neviem.
A ci sa to da aj v el.rure v takej kvalite ako v talkovom hrnci, alebo ci nie je lepsie zaobstarat ten tlakovy hrniec (na plynovy sporak)

Co som zatial nasiel, jeden navod hovori:
umyt maso, nakrajat na male kocky (setrenie miesta, menej vzduchu), prudko oprazit na troche oleji, podliat vriacou vodou (ale kolko vody? aby sa aj ten najvyssi kusok masa potopil?), velmi malo osolit pocas varania (lebo efekt soli sa znasobi pocas zavarainia), potom po , kolko 10 minutach varenia ? (polouvarene? aby sa nerozpadlo?) ihned este horuce dat do flase.

ale co teraz?

viem este ze treba flase umyt (moze byt v mycke? aj s tabletou?) , potom ich sterilizovat, ale ako ? dat do vriacej vody na chvilu? alebo do rury na par minut na vysoku teplotu? .. potom viem ze treba tie vrchnaky (ale ktore su najlepsie?) dat do vriacej (alebo takmer vriacej) vody a potom s magnetom vybrat a ihned dat na flasu, ale tu treba najskor utriet, nech tam nie je absolutne ziadny prach na hrdle, potom to uzavriet (niekde ze nie nadoraz, niekde ze brutalne nadoraz, tak co?) a teraz dat do hrnca tlakoveho alebo rury, tu neviem ako a co presne, lebo kazdy droj hovori inak

no kazdpadne moj ciel je spravit si zasoby masa na horsie casy - napr ked bude maso nedostupne, alebo bude 500eur/kg alebo ked pridem o pracu, tak siahnem po zavaraninach.

v knihe sa uvadza, ze maso vydrzi 1 rok, v max 15C

lenze zo skusenosti ludi pocujem, ze teploty do 30C nie su problem ani pocas 2 rokov a niekto dokna hovori, ze zavaranina (tak isto ako konzerva) vydrzi prakticky vecne, a jedine co sa masu stane je ze strati chut (ale co vyzivovu hodnotu?)

tak ktore je to spravne? lebo testovat toto vsetko permutaciamy, no to bude strasne vela casu a masa
0 0
mimosin mimosin

mimosin je offline (nepripojený) mimosin

Nemám skúsenosti s nakladaním masa na dlhšie obdobie, ale na chalupu pripravujem týmto spôsobom /rôzne druhy/, vydrží a chutí.
Recept som získala z internetu.
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Dik, toto som tiez nasiel, ale neviem ci je to ine ako kuracie prsia :/
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Inac este nieco (dufam ze mi odpustite tie dva prispevky za sebou), ktore zavaracie flase su najlepsie a ktore su najlepsie viecka ?
Myslim spolahlivost, ktore sa lepsie chytia, dhlsie vydrzia..
Ci tie jednorazovky, co sa na hrdlo len tak pritlacia pomocou tej pomocky (neviem ako sa vola)
Alebo tie viecka co sa proste nakrutia na hrdlo..

Alebo skor zalezi na pozornost pri samotnom procese zavarania, ci to clovek kvalitne spravi ?

EDIT:
A co hovorite na toto?
http://zavaracie-hrnce.heureka.sk/ro...acher-ka-1804/

je to sice na elektrinu (drahsie ako plyn?) ale neboo by to presnejsie, tym padom jednoduchsie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať