Zavrieť

Porady

svokrina kuchyňa - minikurz PÚ

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Nenechajte sa názvom pomýliť - tu sa nebude variť, tu sa bude účtovať

Poznáte to? Svokra dostala chrípku, inak je to šikulka, ale teraz ju to tak skolilo, že musí ležať. A nie je nikoho okrem mňa, kto by jej pomohol. Takže – letím k nej – po ceste nakúpim a chystám sa navariť jej obed.


Ok, zatiaľ nič zvlášne – lenže – teraz stojím v jej kuchyni, hľadím na všetky tie skrinky a šuplíky a cítim sa blbo. Nie je to moja kuchyňa – nevyznám sa tu. Nepríjemný pocit, že? Už piaty raz automaticky otvorím druhý šuplík. V mojej kuchyni tam sú varechy, nožíky – svokra tam má príbor. Jasné – svokra nie je bordelárka – svokra má iný systém, ktorému zatiaľ celkom nerozumiem, nemám ho „v krvi“....

No – a tu je tá podobnosť s účtovníctvom:

Účtovníctvo je systém, a ak mu celkom nerozumiem – cítim sa nepríjemne: ako vo svokrinej kuchyni. Aby to tak nebolo ....
Naposledy upravil ayya : 03.05.06 at 07:17 Dôvod: doplnenie podtitulu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Mne sa vobec nepaci, ze Ayya odchadza z tohoto portalu. Nepaci sa mi hlavne dovod, pre ktory tak urobila. Myslim si, ze by nikto nemal odchadzat odnikial so zlym pocitom a s pocitom krivdy.
Ani tento portal ani ziaden iny vo virtualnom svete predsa nemoze a nesmie vstupit do nasho skutocneho zivota a akymkolvek sposobom nam do neho negativne zasiahnut, pokial mu to sami nedovolime.
Pretoze nie je pre nikoho zivotne dolezity !
To, co je pre nas dolezite mame vacsinou na " na dosah ruky".
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kitky Pozri príspevok
Mne sa vobec nepaci, ze Ayya odchadza z tohoto portalu. Nepaci sa mi hlavne dovod, pre ktory tak urobila. Myslim si, ze by nikto nemal odchadzat odnikial so zlym pocitom a s pocitom krivdy.
Ani tento portal ani ziaden iny vo virtualnom svete predsa nemoze a nesmie vstupit do nasho skutocneho zivota a akymkolvek sposobom nam do neho negativne zasiahnut, pokial mu to sami nedovolime.
Pretoze nie je pre nikoho zivotne dolezity !
To, co je pre nas dolezite mame vacsinou na " na dosah ruky".
Ja blednem závisťou, ako si Ty spokojne žiješ. Ja mám zlý pocit a pocit tisícorakých krívd len čo ráno zapnem telku. Ale vždy sa utešujem, že no a čo. Aj Jura najskôr obesili, aby sa stal vzorom a hrdinom.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Danila Pozri príspevok
Ja blednem závisťou, ako si Ty spokojne žiješ. Ja mám zlý pocit a pocit tisícorakých krívd len čo ráno zapnem telku. Ale vždy sa utešujem, že no a čo. Aj Jura najskôr obesili, aby sa stal vzorom a hrdinom.
nebledni a nezáviď. a hlavne nezapínaj hneď ráno telku! neprežívaj tie tísíce krívd, nič tým nedosiahneš. snáď môžeš len prispieť k zlepšeniu sveta tým, že nebudeš ty krivdiť druhým.
to samozrejme platí pre nás všetkých
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Danila Pozri príspevok
Ja blednem závisťou, ako si Ty spokojne žiješ. Ja mám zlý pocit a pocit tisícorakých krívd len čo ráno zapnem telku. Ale vždy sa utešujem, že no a čo. Aj Jura najskôr obesili, aby sa stal vzorom a hrdinom.
Sorry ale vobec som nepochopila co si mi tymto chcela povedat.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kitky Pozri príspevok
Mne sa vobec nepaci, ze Ayya odchadza z tohoto portalu. Nepaci sa mi hlavne dovod, pre ktory tak urobila. Myslim si, ze by nikto nemal odchadzat odnikial so zlym pocitom a s pocitom krivdy.
Ani tento portal ani ziaden iny vo virtualnom svete predsa nemoze a nesmie vstupit do nasho skutocneho zivota a akymkolvek sposobom nam do neho negativne zasiahnut, pokial mu to sami nedovolime.
Pretoze nie je pre nikoho zivotne dolezity !
To, co je pre nas dolezite mame vacsinou na " na dosah ruky".
A ja by som práve pre rovnaký dôvod , odišla s gitarou na pleci a ešte by som si pohmkávala nejakú melódiu. Ja by som sa totiž necítila dobre v spoločnosti, ktorá sa ma nezastala keď som bola vylúčená. Ja stále nevidím dôvod,prečo bola vylúčená . Ale on určite je , ale pre smrteľníkov skrytý. Tak to vidím ja. Kedysi sa niečo medzi niekým udialo a toto bol výsledok.

Mám málo respektu k nejrůznejším funkcím, a tak proti sobě často popudím papaláše. H. Pawlowská

A toto si treba prečítať aj dvakrát, ak prvýkrát nám to nič nepovedalo.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tanče Pozri príspevok
nebledni a nezáviď. a hlavne nezapínaj hneď ráno telku! neprežívaj tie tísíce krívd, nič tým nedosiahneš. snáď môžeš len prispieť k zlepšeniu sveta tým, že nebudeš ty krivdiť druhým.
to samozrejme platí pre nás všetkých
Ja ich neprežívam. Ja ich evidujem. Som predsa účtovník. Ja mám na prežitie MULTIVITAMÍNY.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kitky Pozri príspevok
Sorry ale vobec som nepochopila co si mi tymto chcela povedat.
Chválabohu, to som si vydýchla....
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

kitky Pozri príspevok
Mne sa vobec nepaci, ze Ayya odchadza z tohoto portalu. Nepaci sa mi hlavne dovod, pre ktory tak urobila. Myslim si, ze by nikto nemal odchadzat odnikial so zlym pocitom a s pocitom krivdy.
Ani tento portal ani ziaden iny vo virtualnom svete predsa nemoze a nesmie vstupit do nasho skutocneho zivota a akymkolvek sposobom nam do neho negativne zasiahnut, pokial mu to sami nedovolime.
Pretoze nie je pre nikoho zivotne dolezity !
To, co je pre nas dolezite mame vacsinou na " na dosah ruky".
Kitky, prepáč, nemám pocit, že Ayya odchádza s pocitom krivdy. Ayya odchádza stredom a so vztýčenou hlavou. Aj keď tu nebude, zostane tu po nej zreteľná stopa - a to myslím v pozitívnom slova zmysle.

K druhej časti Tvojho príspevku - ja nemám pocti, že tento portál je len "virtuálny svet". Našla som tu nesmierne veľa múdreho, užitočného a našla som tu veľa priateľov a ľudí, ktorých si vážim, aj keď som ich v živote nevidela. Ak sa na tejto stránke k niečomu vyjadrujem, dávam otázky, odpovede, hľadám, debatujem, bavím sa, oponujem - čo to je? To nie je skutočný život? Prepáč, v tomto s Tebou absolútne nesúhlasím. Už len tým, že sa tu objavujem, som sa vedome rozhodla, že tento "virtuálny svet" sa stal súčasťou môjho skutočného života. Nechodíme sem predsa preto, aby sme si vymýšľali "virtualitu". Tu sa stretávame preto, aby sme si vymenili názory, poradili si, poučili sa a pomohli si navzájom vyriešiť problémy skutočného života.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Úplný súhlas s Evkou - Euláliou. My už nie sme iba virtuálne nicky. My už sme sa stretli ,poznáme sa, poznajú sa naši manželia,my poznáme manželov teraz už nie neznámych nickov ,ale našich kamošiek z Porady a o tom to je. Porada mi veľa dala ,ale s odchodom ayyi mi niečo vzala.No som veľmi rada, že A.,ktorá tento nick používala sa z môjho skutočného života nevytratila a verím, že sa ani nikdy nevytratí. A týmto ju srdečne a verejne pozdravujem a som rada ,že ju môžem nazvať svojou priateľkou.
Veľa čitateľov Ti prajem A.

Aj na základe smithovho upozornenia v nasledujúcom príspevku nebudem viac zahlcovať túto super tému

Vyjadrenie k nasledujúcim príspevkom :

Odkaz pre cloe : pochopila si.
Odkaz pre Kitky: z ničoho ťa neobviňujem , nemám dôvod. Preto ani nereagujem na Tvoj príspevok.
Naposledy upravil Melnick : 21.02.08 at 20:54
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Eulalia a Melnick ukazte mi jednu jedinu vetu, kde pisem, ze to tak nemoze fungovat alebo nefunguje.A ze to dokonca nie je tak dobre !
Ja pisem o tom, aby sme nedovolili, aby nam virtual zasahoval negativne do zivota!
Na internete funguju take iste vazby ako aj v zivote.S tym rozdielom, ze pocitac mozete kedykolvek vypnut, ale zivot, ktorí zijete nie.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

kitky Pozri príspevok
Eulalia a Melnick ukazte mi jednu jedinu vetu, kde pisem, ze to tak nemoze fungovat alebo nefunguje.A ze to dokonca nie je tak dobre !
Ja pisem o tom, aby sme nedovolili, aby nam virtual zasahoval negativne do zivota!
Na internete funguju take iste vazby ako aj v zivote.S tym rozdielom, ze pocitac mozete kedykolvek vypnut, ale zivot, ktorí zijete nie.
Kitky, presne o tomto som Ti písala aj ja - ak sa tu bavíme, každá pri svojom PC, aj keď sa nepoznáme, to nie je skutočnosť? To je vymyslené? To je virtualita? Tak ako vo vzťahoch s ľuďmi, s ktorými sa trebárs denne stretávam, musím počítať s tým, že mi tieto stretnutia budú zasahovať do života, tak isto aj v tomto "virtuáli" mi to do života zasahuje. A je jedno, či negatívne, či pozitívne. Sama uznávaš, že na nete fungujú rovnaké väzby ako v živote. Vieš si predstaviť, že by si v "skutočnom" živote dokázala zabrániť nejakému negatívnemu zásahu? Ak áno, tak len takému, ktorý môžeš Ty sama ovplyvniť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prepáčte dámy, v akej téme sme? Je škoda svokrinu kuchyňu takto skomoliť - zmníkovať.
Bola to jedna z najodbornejších tém......
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

smith Pozri príspevok
Prepáčte dámy, v akej téme sme? Je škoda svokrinu kuchyňu takto skomoliť - zmníkovať.
Bola to jedna z najodbornejších tém......
Zoli, asi sa nedá nič robiť, mám pocit, že sa ešte vzduch celkom nevyčistil. Ale sľubujem, že už budem ticho. Povedala som, čo som chcela.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Eulalia Pozri príspevok
Kitky, presne o tomto som Ti písala aj ja - ak sa tu bavíme, každá pri svojom PC, aj keď sa nepoznáme, to nie je skutočnosť? To je vymyslené? To je virtualita? Tak ako vo vzťahoch s ľuďmi, s ktorými sa trebárs denne stretávam, musím počítať s tým, že mi tieto stretnutia budú zasahovať do života, tak isto aj v tomto "virtuáli" mi to do života zasahuje. A je jedno, či negatívne, či pozitívne. Sama uznávaš, že na nete fungujú rovnaké väzby ako v živote. Vieš si predstaviť, že by si v "skutočnom" živote dokázala zabrániť nejakému negatívnemu zásahu? Ak áno, tak len takému, ktorý môžeš Ty sama ovplyvniť.
Pre mna je internet virtual a normalny zivot real. Neviem to inak pomenovat.
Bud to niekto chape alebo nie. Nemam najmensiu chut uz nic vysvetlovat.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Melnick Pozri príspevok
Úplný súhlas s Evkou - Euláliou. My už nie sme iba virtuálne nicky. My už sme sa stretli ,poznáme sa, poznajú sa naši manželia,my poznáme manželov teraz už nie neznámych nickov ,ale našich kamošiek z Porady a o tom to je. Porada mi veľa dala ,ale s odchodom ayyi mi niečo vzala.No som veľmi rada, že A.,ktorá tento nick používala sa z môjho skutočného života nevytratila a verím, že sa ani nikdy nevytratí. A týmto ju srdečne a verejne pozdravujem a som rada ,že ju môžem nazvať svojou priateľkou.
Veľa čitateľov Ti prajem A.
Majka, možno tu je niekde pes zakopaný. Že poniektorí sa osobne poznáte a tie vzťahy sú predsa len trochu iné, ako keď zostávam v anonymite. A rada tak aj zostanem. To má práve pre mňa to zvláštne čaro. Niečo trochu tajuplné, keď si môžem predstavovať, kto asi aký je. Ale nechcem, aby si to zle pochopila, že mňa sa tu problémy ľudí nijako nedotýkajú. Práve naopak, človek na základe názorov rôznych ľudí na rôzne veci, zasa lepšie poznáva sám seba.
Ale tak, či tak, aj keď mám poradu veľmi rada, stále pre mňa zostávate tými "nickmi". Aj keď zrovna tvoj "nick" je jedným z mojich najobľúbenejších
V tomto zas musím dať za pravdu kitky, že aj pre mňa je to "len" virtuálny svet. Ale som veľmi rada, že ho mám /nielen pre jeho odbornú stránku/, ale práve pre to, že sa tu nakumuluje také množstvo rôznych problémov, názorov, emócií atď, ktoré človek vlastne nemá možnosť vo svojom skutočnom svete ani všetky poznať. A verím aj tomu, že tá dobrá energia sa dá prenášať na diaľku a že mnohým ľuďom môžu ďaľší ľudia naozaj takto pomôcť. Ale tak ako povedala aj kitky, ak nebudem chcieť, to negatívne si nepripustím.
Je veľmi dôležité mať v živote chrbtovú kosť, no moja obľúbená múdrosť je táto: "Pred nikým v živote sa neponižuj ale ani nad nikoho sa nepovyšuj."
A to už je umenie...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Melnick Pozri príspevok
A ja by som práve pre rovnaký dôvod , odišla s gitarou na pleci a ešte by som si pohmkávala nejakú melódiu. Ja by som sa totiž necítila dobre v spoločnosti, ktorá sa ma nezastala keď som bola vylúčená. Ja stále nevidím dôvod,prečo bola vylúčená . Ale on určite je , ale pre smrteľníkov skrytý. Tak to vidím ja. Kedysi sa niečo medzi niekým udialo a toto bol výsledok.

Mám málo respektu k nejrůznejším funkcím, a tak proti sobě často popudím papaláše. H. Pawlowská

A toto si treba prečítať aj dvakrát, ak prvýkrát nám to nič nepovedalo.

Zvýraznené mi stačilo prečítať jeden krát , hneď som pochopila .Halina to presne pomenovala , lebo to sa deje .

Inak po prečítaní týchto Vašich príspevkov je mi ozaj na nič .A je mi veľmi ľúto , čo sa deje .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
smith Pozri príspevok
Prepáčte dámy, v akej téme sme? Je škoda svokrinu kuchyňu takto skomoliť - zmníkovať.
Bola to jedna z najodbornejších tém......
Veľká pravda, oceňujem. A jej autorka účtovníčka s veľkým Ú.A téma Zoli nech je na počesť jej autorky voľným pokračovaním.......pokiaľ nás nenahlási....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veru to niektorí zmrníkovali a nemyslím, že práve dnes a práve v tejto téme
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ayyu som vylúčil na mesiac kvôli určitému priestupku

napriek tomu že máte rôzne konšpiračné teórie, nemal som voči ayya nič osobné či mi veríte či nie

Dnes to už nie je pravda, hlavne potom ako sa správala po vylúčení, čo mi písala, aké intrigy robila.

Napriek tomu som jej nechal len to mesačné vylúčenie a ona to samozrejme zneužila a spravila si tu reklamu na svoj blog. To nebol pozdrav kamarátom, však píše že oni o tom vedia ( a oni o tom vedia, veď s nimi komunikuje cez email - okrem iného sa takto snažila aj mňa očierňovať), ale propagácia svojho blogu (hmm na to sme jej dobrí).

Budem rád aby sa tu o tejto osobe viac nediskutovalo. Nech si to už vysvetlí každý ako chce, ja už nemám potrebu ani chuť obhajovať môj postup.
Venoval som tomu dosť môjho času a vyslúžil som si len nevďak a ešte aj nadávky.

P.S. prosím zmažte si svoje posledné príspevky v tejto téme ktoré sú
0 0
kamaroo kamaroo

kamaroo je offline (nepripojený) kamaroo

ayya Pozri príspevok
Dáme si príkladík: Aňočka vystavila objednávku na 10 metrov čipiek. Objednávka je doklad, ale sa neúčtuje iba eviduje pre vlastnú potrebu. Dodávateľ súhlasil s dodaním (prečo by aj nie? ) ale vyžiadal si uhradenie zálohy – vystavil zálohovú faktúru. Zálohovú faktúru Aňočka tiež neúčtuje, iba si z nej vyčíta informácie dodávateľovi (číslo účtu) a o sume, ktorú má uhradiť a pre kontrolu si zálohovú faktúru odloží. Vypíše príkaz, dajme tomu na 20 grošov a banka peniaze prevedie na účet dodávateľa. Aňočke pošle o tejto operácii výpis z účtu. Teraz sa Aňočka pustí do účtovania, pomaly premýšľa: účtuje sa vždy iba na základe dokladu, a vždy podvojne:
Prvý účtovný doklad je v tomto prípade bankový výpis. Obchod ešte nenastal. Peniaze, aj keď u dodávateľa sú stále Aňočkinim majetkom. Iba zmenili svoju formu, z „peňazí na účte“ sa stala „pohľadávka“ teda je to operácia – A + A použijú sa účty: MD 314/D 221.
Po úhrade zálohy dodávateľ dodal Aňočke čipky a vystavil za ne faktúru: „Fakturujeme vám za 10 metrov čipiek v hodnote 50 grošov, už ste uhradili 20, ešte zaplaťte 30 grošov“.
Máme ďalší doklad, prijatú faktúru, môžeme účtovať: dodávka čipiek, MD (materiál alebo skladník vzal) /D 321 - dodávateľ dal ....to je operácia + A + P, teraz už Aňočka čipkami disponuje, zvýšila sa jej súvaha na oboch stranách o 50 grošov, aj keď čipky ešte nie sú úplne zaplatené.
Zostáva zaplatiť faktúru. Príkaz do banky teraz vystaví na iba na 30 grošov, veď zaplatila už 20 ako zálohu. Použije účty MD (vzal) 321 – dodávateľ/ D (dala) 221 - banka. To je operácia – A – P. Aj aktíva aj pasíva sa jej znížili o 30 grošov. A aby sa jej celá dlžoba vynulovala, dopredu zaplatených 20 grošov si už iba „uplatní“. Teraz použije zápis: MD (vzal) 321 – odberateľ dodávateľ***/D 314. To je tiež operácia – A – P.
Ešte si prekontroluje: faktúra je do groša uhradená, zostatok na účte 321 je nulový, účet 314 je tiež vynulovaný. Keby sme porovnali súčet aktív a súčet pasív pred nákupom čipiek a po úhrade celej sumy faktúry - tak v konečnom dôsledku si Aňuška "zamenila" 50 grošov, ktoré vyzerali ako peniaze na účte v banke, za inú formu majetku, ktorú teraz predstavujú nakúpené čipky tiež v hodnote 50 grošov. Celá zmena sa zrealizovala na faktúru, preto sa nám táto kúpa (zmena formy majetku) "rozpadla" na viac operácií. Pritom v niektorých momentoch sa súčet aktív a súčet pasív zvýšil a potom zase znížil.



*** dodatočne opravený názov účtu
Iba zmenili svoju formu, z „peňazí na účte“ sa stala „pohľadávka“ teda je to operácia – A + A použijú sa účty: MD 314/D 221.
Zdravím , nemá to byť v tomto účt. prípade +A / -A MD 314/ D 221 , možno sa mýlim, preto sa pýtam ? Vďaka za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať