Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dotyčný je szčo, v r. 2008 neplatil poistné a asi nie je prihlásený v zdravotke ako szčo, ale zároveň bol zamestnaný, takže mám len potvrdenie o príjme, ešte by som potrebovala od zamestnávateľa čo?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
dotyčný je szčo, v r. 2008 neplatil poistné a asi nie je prihlásený v zdravotke ako szčo, ale zároveň bol zamestnaný, takže mám len potvrdenie o príjme, ešte by som potrebovala od zamestnávateľa čo?
RZZP nemôžeš robiť na základe "asi" informácii. Ak je SZČO, musí ti predložiť daňové priznanie a od zamestnávateľa potrebuješ Doklad o výške príjmu a o preddavkoch na poistné.
Pred odovzdaním RZZP by si mal dať do poriadku registráciu SZČO v zdr. poisťovni.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prečo nie je prihlásený v ZP? Ako SZČO si RZZP musí urobiť sám.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to neviem prečo nie je prihlásený, ja som účto prebrala až v máji.
Mám od neho daňové priznanie, potvrdenie o príjme, takže by si mal vypýtať od zamestnávateľa ešte doklad o preddavkoch na poistné? Ako sa to presne volá?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
to neviem prečo nie je prihlásený, ja som účto prebrala až v máji.
Mám od neho daňové priznanie, potvrdenie o príjme, takže by si mal vypýtať od zamestnávateľa ešte doklad o preddavkoch na poistné? Ako sa to presne volá?
Aké potvrdenie o príjme - od koho ? Čo si dávala k daňovému priznaniu ? To nie je dobrý doklad k RZZP.

Potrebuješ toto tlačivo od zamestnávatela :

http://www.porada.sk/attachment.php?...4&d=1242908889
Naposledy upravil veronikasad : 21.06.09 at 14:15
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

veď píšem, že som účto prebrala v máji, takže ja som nepodávala DP, DP mi doniesol v máji, má tam aj potvrdenie od zamestnávateľa, kde pracoval min.rok. Takže by som ho mala poslať do ZP, aby sa zaregistroval ako SZČO?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
veď píšem, že som účto prebrala v máji, takže ja som nepodávala DP, DP mi doniesol v máji, má tam aj potvrdenie od zamestnávateľa, kde pracoval min.rok. Takže by som ho mala poslať do ZP, aby sa zaregistroval ako SZČO?
http://www.porada.sk/1078946-post1083.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dobre, poviem mu, nech si ide vybaviť zdravotnú, potom vypýtať od zamestnávateľa tlačivo o preddavkoch na poistné. Potom by mal platiť za neho zamestnávateľ zo zamestnania a za seba by mal platiť ako szčo aspoň z minima?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ako SZCO bude platit len to čo mu vyjde.
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
dobsony Pozri príspevok
Pekný večer ! Klient od 1.1.do 30.6.2008 mal pozastavený živnosť. Od 1.1. do 31.1.2008 bol prihlásený na UP. Od 1.2. do 31.12.2008 bol zamestnancom. k 30,6,2008 aj zrušil živnosť. Ako zmastnanec mal príjem okola 10000 sk mesačne. Je povinný podať RZZP za rok 2008 ? Podľa mňa nie a podľa Vás?
Prosím, nevie nikto poradiť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže, keď by mu vyšlo napr. 20 eur, tak bude platiť toľko, ale keby bol len szčo tak platí minimálne 41,37?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

dobsony Pozri príspevok
Prosím, nevie nikto poradiť?
V práci nemal mesačne viac ako maximum??nemal /nevidím pre oči/
Počas doby na ÚP mal nejaký príjem?

Podľa toho čo píšeš, tak nebol ani jeden deň SZČO. áno?
Naposledy upravil Muška : 21.06.09 at 16:33 Dôvod: červeným
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

sybila3 Pozri príspevok
takže, keď by mu vyšlo napr. 20 eur, tak bude platiť toľko, ale keby bol len szčo tak platí minimálne 41,37?
...ak bude SZČO popri zamestnaní, tak áno iba 20 EUR
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
dobsony:

SZČo nebol ani deň, ako zamestnanec mal 10000 Sk mesačne, ak náhodou nemal počas januára nejaký príjem povedzme z príkaznej zmluvy, z autorského honorára a pod., tak RZZP podávať nemusí.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu, zamestnankyňa mala jeden mesiac v roku 2008 HP 67tis. musí podať RZZP ale prosím Vás aký typ ak je poberateľkou invalidného dôchodku?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ak celý rok 2008 poberala invalidný dôchodok, použije tlačivo A, v úvode treba správne označiť (r.04), že bola celý rok ZPS.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ďakujem, Muška , veľmi si pomohla. Nevyjadrila som sa správne tie 4 mesiace do výpisu z DP, hoci ho nepodával, mu kázala napísať na sociálnej poisťovni / nie na DU/- aj tak musel dať výpis z DP, hoci ho nepodával. PrajemTi krásny zvyšok nedele.

O ten príjem mi išlo hlavne preto, lebo už myslím na tento rok 2009. Keď bude na rok robiť RZZP a bude mať o niečo vyšší príjem, tak mu vyjdu platiť odvody, hoci by nemusel dávať DP z DzP. Potom by mal výhodnejšie predsa len urobiť nejaké účto, odpočítať výdavky a DZ by bola nižšia suma. Ak môžeš, skús sa ešte vyjadriť. Vďaka.
Naposledy upravil Príroda : 21.06.09 at 17:29
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Muška Pozri príspevok
V práci nemal mesačne viac ako maximum??nemal /nevidím pre oči/
Počas doby na ÚP mal nejaký príjem?

Podľa toho čo píšeš, tak nebol ani jeden deň SZČO. áno?
áno nebol ani jeden deň szčo, a počas doby UP namel žiadny príjem
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Jozef Mihál Pozri príspevok
dobsony:

SZČo nebol ani deň, ako zamestnanec mal 10000 Sk mesačne, ak náhodou nemal počas januára nejaký príjem povedzme z príkaznej zmluvy, z autorského honorára a pod., tak RZZP podávať nemusí.
ďakujem to je dobrá správa .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

dobsony Pozri príspevok
áno nebol ani jeden deň szčo, a počas doby UP namel žiadny príjem
Tak platí to, čo napísal Jožko Mihál.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať