Zavrieť

Porady

Umývačka riadu - rôzne technické problémy (matné poháre, problémy s tabletkami,..)

V poslednej dobe vyberám z umývačky matné až modrasté poháre. Po konzultáciách s predajcom mám v hlave miš-maš. Vraj by sa nemali používať prostriedky typu 3v1, 4v1 ... atď. lebo "chúďa myčka" nevie, či v danom momente chcem umývať alebo leštiť. Iné info mám zas také, že vystúpila tzv. korózia skla. Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Chcela by som sa spýtať, či umývate v umývačke riadu viečka od kompótových fliaš?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Ja veru ano, umývat' viečka ma nikdy nebavilo. A čo nemusím, stým šup do umývačky.
0 0
Poradak Michal Poradak Michal

Poradak Michal je offline (nepripojený) Poradak Michal

vela zaleží aj od myčky pretože nie je myčka ako myčka
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

umývačku mám už osem rokov a na začiatku som používala calgonit, ale riady neboli také ako som očakávala, prešla som na prípravky z Lidla, aj keď som sa obávala, že ako to bude vyzerať, keďže cena prípravkov do umývačky z Lidla je oveľa nižšia, ale som spokojná...
6 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Umývačku riadu mám 3 mesiace, na začiatku som si kúpila soľ do umývačky nemenovanej značky a bola jemnozrnná. Teraz umývačka žiadala dosypať soľ, kúpila som soľ inej značky, a tá bola hrubozrnná. Tak ma zaujímal rozdiel medzi jemno a hrubozrnnou soľou do umývačky a našla som takúto odpoveď. Možno to niekoho z vás takisto zaujíma.
"I když z hlediska chemického složení bude sůl jemnozrnná shodná, je pro myčky podstatně vhodnější sůl hrubozrnná.
Důvodem je to, že při nasypání soli do zásobníku vznikne nasycený roztok a sůl se slepí.
Jemnozrnná sůl se slepí na kámen, jehož povrch je malý a nedovede se dostatečně rychle rozpustit. Jemnozrnná sůl může také ucpat vývody z nádržky, může se dostat i do mechanizmu plováku a působit problémy s indikátorem soli. Při proplachování dekalcifikátoru se potom sůl nemusí dobře rozpouštět a nemusí dojít k jeho dokonalé obnově.

Hrubozrnná sůl se sice také slepí, ale vytvoří pórovitou strukturu, která se dobře rozpouští a díky svým rozměrům nezpůsobuje ani další uvedené problémy."
Takže problém nie je v zložení, ale v štruktúre.
Len by ma zaujímalo, prečo niektorí výrobcovia hrubozrnnú soľ do umývačky neodporúčajú.
0 0
batory batory

batory je offline (nepripojený) batory

1.Prosím vás,keď používam tablety 3v1,treba ešte aj pridať špeciálnu soľ,alebo netreba?Lebo v návode píšu:umývačka bez soli sa nemá používať z dôvodu ochrany pred poškodením spôsobeným koróziou a doplnenie soli sa musí vždy urobiť pred spustením spotrebiča.
2.A ešte,treba vypnúť nastavenie tvrdosti/zmäkčovania vody alebo ak mi nevadí,že kontrolky svietia môžu zostať zapnuté?Len sa bojím,aby som niečo nepokazila,aj keď používam tablety 3v1 a nenaplním soľ.
3.Takisto mi po umytí zostal riad mokrý.
Ďakujem za pomoc
0 0
batory batory

batory je offline (nepripojený) batory

1.Prosím vás,keď používam tablety 3v1,treba ešte aj pridať špeciálnu soľ,alebo netreba?Lebo v návode píšu:umývačka bez soli sa nemá používať z dôvodu ochrany pred poškodením spôsobeným koróziou a doplnenie soli sa musí vždy urobiť pred spustením spotrebiča.
2.A ešte,treba vypnúť nastavenie tvrdosti/zmäkčovania vody alebo ak mi nevadí,že kontrolky svietia môžu zostať zapnuté?Len sa bojím,aby som niečo nepokazila,aj keď používam tablety 3v1 a nenaplním soľ.
3.Takisto mi po umytí zostal riad mokrý.
Ďakujem za pomoc
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
batory Pozri príspevok
1.Prosím vás,keď používam tablety 3v1,treba ešte aj pridať špeciálnu soľ,alebo netreba?Lebo v návode píšu:umývačka bez soli sa nemá používať z dôvodu ochrany pred poškodením spôsobeným koróziou a doplnenie soli sa musí vždy urobiť pred spustením spotrebiča.
2.A ešte,treba vypnúť nastavenie tvrdosti/zmäkčovania vody alebo ak mi nevadí,že kontrolky svietia môžu zostať zapnuté?Len sa bojím,aby som niečo nepokazila,aj keď používam tablety 3v1 a nenaplním soľ.
3.Takisto mi po umytí zostal riad mokrý.
Ďakujem za pomoc
Tablety 3v1 obsahujú prášok, soľ a leštidlo

- Leštidlo zabezpečuje lesklé riady bez škvŕn
- Prášok do umývačiek výborne umýva riady
- Soľ zvyšuje účinnosť prášku, dezinfikuje a chráni umývačku pred usadzovaním vodného kameňa

Že mokrý ?
Otvor po umytí umývačku , vyschne samo ...poprípade poutieraš zvyšné kvapôčky ...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Používam Calgonit 3/1 ale umývačka si žiada aj soľ, inak stále svieti. Najprv som používala soľ od Calgonitu, ale mala som fľakaté matné poháre aj riad (mám hnedé varné sklo, takže hrôza !) Začala som používať soľ Somat a problémy zmizli. A tiež po "dopraní" pootvorím dvierka a riad sám vyschne. A "periem" len na 40°C....úplne to stačí pre bežne ušpinený riad. A panvice do myčky nedávam, pretože sa mi už 2 pokazili ....poškodil sa ten teflón.
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
batory Pozri príspevok
1.Prosím vás,keď používam tablety 3v1,treba ešte aj pridať špeciálnu soľ,alebo netreba?Lebo v návode píšu:umývačka bez soli sa nemá používať z dôvodu ochrany pred poškodením spôsobeným koróziou a doplnenie soli sa musí vždy urobiť pred spustením spotrebiča.
2.A ešte,treba vypnúť nastavenie tvrdosti/zmäkčovania vody alebo ak mi nevadí,že kontrolky svietia môžu zostať zapnuté?Len sa bojím,aby som niečo nepokazila,aj keď používam tablety 3v1 a nenaplním soľ.
3.Takisto mi po umytí zostal riad mokrý.
Ďakujem za pomoc
soľ v tabletkách je určená do určitej tvrdosti vody. (20°d ) ak má voda vyššiu tvrdosť, vtedy je potrebné pridávať soľ.
1 0 – 7 °d mäkká
2 7 – 14 °d stredne tvrdá
3 14 – 21 °d tvrdá
4 nad 21 °d veľmi tvrdá
Naposledy upravil alla66 : 29.11.10 at 21:32
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

batory Pozri príspevok
1.Prosím vás,keď používam tablety 3v1,treba ešte aj pridať špeciálnu soľ,alebo netreba?Lebo v návode píšu:umývačka bez soli sa nemá používať z dôvodu ochrany pred poškodením spôsobeným koróziou a doplnenie soli sa musí vždy urobiť pred spustením spotrebiča.
2.A ešte,treba vypnúť nastavenie tvrdosti/zmäkčovania vody alebo ak mi nevadí,že kontrolky svietia môžu zostať zapnuté?Len sa bojím,aby som niečo nepokazila,aj keď používam tablety 3v1 a nenaplním soľ.
3.Takisto mi po umytí zostal riad mokrý.
Ďakujem za pomoc
..mne zostávaju kvapôčky vody len na plastových miskách,inak ostatný riad je vysušený,a soľ musím používať aj ked dávam tablety 3 v 1 pretože máme najtvrdšiu vodu aká môže byť, no a najlepšie sa mi osvedčili gelové kapsule jar,sol používam somat iné sa mi neosvedčili,takže každemu sa osvedčí niečo iné
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Ja mám teraz tiež jar - kapsule -boli v akcii, ale inak W5 Lidl to istí, či soľ, leštidlo alebo tablety a prášok.
vôňu - som mala somat - ten krásne voňal, teraz mám W5 - nie je to až také ale postačí... čistič umývačky - tiež W5 - teraz mali 2 fľaštičky za 1,39 eur -no nekúp to !
0 0
karlinda karlinda

karlinda je offline (nepripojený) karlinda

chcem vas poprosit o radu.Vyskytol sa mi problems myckou.Normalne som spustila program ,ktory mal trvat 1hod 20 min a zhruba po 30 minutach sa mycka vypla,na displeji mi zasvietilo END a koniec....ked som otvorila dvierka, tak na spodu bola pena.Vycistila som i filter,tam je vsetko v poriadku,iba ked vyberam filter tak v tom priestore na spodu je trocha vody...neviem ci to je OK alebo nie????
Nevypisuje mi ziadnu chybu ani servis....fakt neviem co by to mohlo byt.Spravilo mi to asi 3x.2x som spustila program znova a umyla normalne ale teraz naposledy uz nie....poradte,ci ste sa stretli niekto s takymto problemom.Vopred vsetkym dakujem.
Mam Whirpool 2 rok,inak som velmi spokojna.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

karlinda Pozri príspevok
chcem vas poprosit o radu.Vyskytol sa mi problems myckou.Normalne som spustila program ,ktory mal trvat 1hod 20 min a zhruba po 30 minutach sa mycka vypla,na displeji mi zasvietilo END a koniec....ked som otvorila dvierka, tak na spodu bola pena.Vycistila som i filter,tam je vsetko v poriadku,iba ked vyberam filter tak v tom priestore na spodu je trocha vody...neviem ci to je OK alebo nie????
Nevypisuje mi ziadnu chybu ani servis....fakt neviem co by to mohlo byt.Spravilo mi to asi 3x.2x som spustila program znova a umyla normalne ale teraz naposledy uz nie....poradte,ci ste sa stretli niekto s takymto problemom.Vopred vsetkym dakujem.
Mam Whirpool 2 rok,inak som velmi spokojna.
Volaj servis. Môže to byť chyba elektroniky.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Mam umývačku vyrobenou v licenci Siemens v Čechách a kúpenú na Slovensku v predajni OK. Už pol roka je pri umývaní veľmi hlučná, zo servisom u nás je problém, čo sa dá manžel urobí sám, ale tento hluk nevieme identifikovať. Nemáte niekto skúsenosť čo to môže robiť? Umývačka je štvorročná, pracuje na jednotku. Až na ten hluk
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

vasulka Pozri príspevok
Mam umývačku vyrobenou v licenci Siemens v Čechách a kúpenú na Slovensku v predajni OK. Už pol roka je pri umývaní veľmi hlučná, zo servisom u nás je problém, čo sa dá manžel urobí sám, ale tento hluk nevieme identifikovať. Nemáte niekto skúsenosť čo to môže robiť? Umývačka je štvorročná, pracuje na jednotku. Až na ten hluk
My sme asi pred 3 mesiacmi museli na 4-ročnej vymeniť čerpadlo na výpušťanie vody (? vypúšťacie čerpadlo ?). V myčke bol hluk akoby sa tam čerti ženili resp. ako by tam hrkotali rozbité črepy.
Treba volať určite volať servisáka nech sa na to pozrie.
0 0
Lubitelweb Lubitelweb

Lubitelweb je offline (nepripojený) Lubitelweb

Stretol sa niekto s tym, ze umyvacka Whirlpool ADP 4410 napusta, aj vypusta vodu nie kontinualne, ale v “impulzoch” teda jeden asi polsekundovy vstrek a potom sekundu pauza. Umyva dobre, ale značne to predlžuje cely program, keďže takéto napustenie trvá niekedy aj 15 minút. S vypúšťaním je to rovnako, čo predpokladám značne skráti životnosť čerpadla. Umyvacka bola prenesena a znovu zapojena, na predchadzajucom mieste sme si to nevsimli. Mozno to vsak robila aj tam, ale bola vtedy zabudovana a tak to nebolo pocut, nic sme si nevsimli.
Vopred ďakujem za prípadné rady ako to vyriešiť.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či máte niekto takýto problém- riady z umývačky keď sú suché sú v poriadku, ale akonáhle je trochu vlhký napr. pohár, alebo naňho kvapne voda, mám pocit akoby nebol dostatočne opláchnutý, je to také mazľavé. Ako keď poriadne neopláchnete pohár po umytí jarou. Neviete čím to môže byť. Používam program 50 st. economy a prášok z Lidlu W5.
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Možno sa treba pohrať s nastavením leštidla.... alebo skontroluj - či máš doliate leštidlo a soľ.... mne sa to stalo vtedy - keď
sa mi minulo leštidlo ,,,
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

Ahojte, neviem čo sa mi stalo s mojou myčkou - ale je vypnutá (čiže displej vôbec nesvieti), ale keď zavrem dvere tak normálne ide - ako keby normálne prala aj keď nie je zapnutá. Už sme ju aj vypli z prúdu ale po opätovnom zapnutí do elek.prúdu zase išla. Stretol sa niekto s takýmto problémom?
Manžel ráno použil miesto umýv.prostriedku do myčky obyčajnú JAR ! Môže byť problém v tom? ............penila jak besná, ale poumýval to a vybral penu, už je čistá prázdna, no robí to odvtedy. Prosím o radu, čo robiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať