Zavrieť

Porady

Odpočet DPH z bločku ERP

Ak mám vystavený doklad z ERP v mesiaci september a obdržím ho od zamestnanca v mesiaci november môžem si odpočítať DPH v novembri, ale podať DDP DPH za september. Má niekto k tejto problematike usmernenie.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Roman1
Ak mám vystavený doklad z ERP v mesiaci september a obdržím ho od zamestnanca v mesiaci november môžem si odpočítať DPH v novembri, ale podať DDP DPH za september. Má niekto k tejto problematike usmernenie.
Právo na odpočítanie DPH z dokladu z ERP môžete uplatniť za mesiac september a október. Ak ste ho obdržali neskôr, musíte odôvodniť, prečo sa tak stalo. Mám za to, že iba v odôvodnených prípadoch možno uplatniť odpočítanie dane v období, keď sa doklad z ERP obdrží: napr. vnútorný predpis firmy na zúčtovanie drobných nákupov, doklad z ERP priložený v dobierke atď.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pripínam ešte súvisiaci link:

http://www.porada.sk/showthread.php?...ie+dane+doklad
0 0
Adra Adra

Adra je offline (nepripojený) Adra

Zdravím, budem robiť DPH - priznanie prvý krát, preto by ma zaujímalo, či si okrem faktúr môžem uplatniť DPH z pokl. bločkov napr. za materiál, nástroje, kancel. potreby, PHM?
Vďaka
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Adra
Zdravím, budem robiť DPH - priznanie prvý krát, preto by ma zaujímalo, či si okrem faktúr môžem uplatniť DPH z pokl. bločkov napr. za materiál, nástroje, kancel. potreby, PHM?
Vďaka
Ak tieto výdavky súvisia s podnikaním a doklady majú všetky náležitosti podľa zákona ,potom môžeš. Čo sa týka odpočtu DPH z PHM, je potrebné uviesť, či sa jedná o vozidlo zaradené do majetku firmy, alebo súkromné vozidlo, do firmy nezaradené, prenajaté....
Naposledy upravil Paula : 20.01.06 at 19:02
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte poradaci, mozem si uplatnit DPH z blocku ERP, ak IC DPH dodavatela je tam dopisane len perom? Som si to overila cez drsr, tak platcami su...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
martina100 Pozri príspevok
Ahojte poradaci, mozem si uplatnit DPH z blocku ERP, ak IC DPH dodavatela je tam dopisane len perom? Som si to overila cez drsr, tak platcami su...
Ak je stále v texte zákona, že faktúrou je aj doklad vyhotovený ERP, tak rukou dopísané číslo ERP nevyhotovila a problém mať podľa môjho názoru môžete. Odporúčam doriešiť to s vyhotoviteľom dokladu, ktorý zaň zodpovedá.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Uz ho vraj viaceri nato upozornili, ale nejak stale vydava taketo doklady. Co potom s tym DPH? Mozem to dat ako VOZD? Alebo radsej ako VNZD a neuplatnit DPH?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
martina100 Pozri príspevok
Uz ho vraj viaceri nato upozornili, ale nejak stale vydava taketo doklady. Co potom s tym DPH? Mozem to dat ako VOZD? Alebo radsej ako VNZD a neuplatnit DPH?
Neuplatniť a neovplyvňujúci. Škoda.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Dakujem.
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte, zas sa chcem vratit k tejto teme. Ked je na doklade z ERP uvedene IČ DPH a je tam len cislo bez SK, tiez sa to neda uplatnit?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

martina100 Pozri príspevok
Ahojte, zas sa chcem vratit k tejto teme. Ked je na doklade z ERP uvedene IČ DPH a je tam len cislo bez SK, tiez sa to neda uplatnit?
§71 ods.(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,

Čiže musí obsahovať identifikačné číslo pre daň a to je IČ DPH, tento tvoj doklad má vlastne číslo DIČ
malo by tam byť to IČ DPH s SK, aby bolo jasné že je plátcom na SK
Naposledy upravil babi2 : 22.07.09 at 06:07
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Jana Acsová Pozri príspevok
Neuplatniť a neovplyvňujúci. Škoda.
A základ dane z tohto bločku bude VOZD? Ĺen DPH bude VNZD v kolonke DPH bez nároku na odpočet?
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

cize to SK na blocku vobec nemusi byt?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ejo Pozri príspevok
A základ dane z tohto bločku bude VOZD? Ĺen DPH bude VNZD v kolonke DPH bez nároku na odpočet?
áno
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

martina100 Pozri príspevok
cize to SK na blocku vobec nemusi byt?
Opravila som svoj príspevok, neuvedomila som si, že vlastne ten tvoj doklad má DIČ, IČ DPH je tvar DIČ iba pred ním je skratka krajiny v ktorej platiteľ daň odvádza
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

no ano, je tam len DIC, nie IC DPH. Tak mozem si tu DPH-cku uplatnit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

martina100 Pozri príspevok
no ano, je tam len DIC, nie IC DPH. Tak mozem si tu DPH-cku uplatnit?
IC DPH je povinnou náležitosťou dokladu podľa §71, ak tam nie je nemôžeš si DPH uplatniť, alebo požiadaj dodávateľa o doplnenie,...
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Dakujem diefcata, ja som tu DPH neuplatnila, len som si to chcela overit. Uz som sa s tym stretla na dokladoch viacerych firiem. To nikomu inemu nevadi?
0 0
brato brato

brato je offline (nepripojený) brato

Čavte poradaci!
Možem si uplatnit DPH ak nakupujem tovar z Rakuska a mam len bloček od ERP?
Budem mať čoskoro obchod z drogeriu a planujem nakupovat nejaky tovar Rakusku.Da sa to?
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

brato Pozri príspevok
Čavte poradaci!
Možem si uplatnit DPH ak nakupujem tovar z Rakuska a mam len bloček od ERP?
Budem mať čoskoro obchod z drogeriu a planujem nakupovat nejaky tovar Rakusku.Da sa to?
Nie nedá. Ak si platcom DPH, tak sa dohodni s predajcom v Rakúsku, aby tento tovar uvádzal na faktúru s oslobodením a ty urobíš potom samozdanenie.
0 0
Načítať ďalšie