Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ja euthyrox brat musim a s tou menstruaciou je to strasne. Sice to moze byt tym, ze teraz striedavo hormony ne/beriam, ale aj tak.
Od operacie(v novembri) som ju mala 3x. Prva po operacii prisla nacas a odvtedy, som bola raz na vyvolavacke a raz dosla. Chranit sa sice chranim, ale "nehoda" sa stat moze. A otehotniet nesmiem. Gynekolog sa tvari, ze je to ok. A ani endokrinolog sa nejako extra neznepokojoval. Mozno len zbytocne stresujem....Dufam, ze ked uz zacnem brat hormony sa to ustali.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Mojej sestre zistili hypotoreozu sz, autoimunnu, vysledky ATP 2000 a THS 50. Ze vraj ju ma aspon 15 rokov a je geneticka. Cize velka pravdepodobnost, ze zo 4 sestier ju este ma aj ina. Mama bola na sz sledovana, ale neliecena. Sestra ze ma velmi porusenu strukturu, rozpadajucu sa. Nasadili je L-thyroxin25 mg. Viete mi niekto k tomu nieco povedat - prognozu, z vlastnej skusenosti?
Mam este jednu otazku - za 5 rokov po prestahovani na dedinu som pribrala 30 kg / momentalne cielene chudnem, dolu uz 10 kg/. Pracu v Ba som nemala nikdy fyzicky narocnu, ale teraz ju nemam tiez, stale som si myslela, ze aka som leniva / mozno aj som/, najradsej som doma, /ale obcas vybehnem za pracou pracujem v RK - cize z domu/poobede si ked sa zadari idem vzdy lahnut, aspon na 1,5 hod., vecer chodim spat az medzi 24-02 hod., vstavam o 8.30, bolieva ma hlava, mam tlak cca 90 /60, este stale nadvahu 20 kg, a v poslednom roku supinate lakte. Vek 45, ziadne depresie, len nic sa mi fakt nechce. Ked cvicim, rychlo sa unavim, tak cvicim niekolkokrat denne po cca 10 min. Kedysi som mala zapchy no uz roky po piti dvoch slabych kav s mliekom rano problemy nemam. Z priberania som mala vzdy pocit, ze mam pomaly metabolizmus a ze priberam aj z vody. Obcas mi busi srdce a sama som si vsimla, ze zabidam slovicka, uplne zname a az neskor si spomeniem. Alebo prostred vety si neviem slovo spomenut.
Pardon, tak som sa rozpisala, samozrejme idem sa objednat na vysetrenie, zrejme ked je v tom genetika asi budem mat odpoved na svoje problemy.
Kedze vo febr. som bola na OP, behania po lekaroch mam dost, myslite, ze sa mozem objednat v Lubochni na doporucenie obvodnej? A robia v ramci vysetrenia ja EKG a cholesterol? Dakujem vsetkym co mi odpovedia na moje tri dotazy.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Vyzera to na sz...mas dost priznakov. Pri hypotyreoze sa "zvykne" priberat a ako pises aj z vody. Ja som mala vysadene lieky a bola som vo vysokej hypotyreoze a za mesiac som pribrala 3 kg a ono to je v podstate voda(aj doktorka mi tak povedala). Telo si zadrziava vodu a vlastne opuchas. A takisto aj ta unava. Prespala by som aj cely den.
Do Lubochne sa objednat urcite mozes(aj ti to odporucam), ale maju tam dost ludi, tak sa treba na to pripravit, aj na to ze 1x tam stravis cele doobedie. Cholestelor robia ale EKG asi nie, teda mne este nerobili, len ma "pocuvali".
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dakujem za odpoved. Samozrejme zabudla som na zimomrivost a studene koncatiny. Na EKG som sa pytala preto, lebo lekarka sestre povedala ze pri tejto diagnoze obrasta srdce tukom. Je to tak?
0 0
dvnz dvnz

dvnz je offline (nepripojený) dvnz

Dobry den..bola som na operacii stitnej zlazy na Heydukovej..v utorok som sla na prijem a v stredu ma operovali a v piatok som uz bola doma!!!!3 hodiny po operacii som uz chodila a telefonovala domov ako mi je..operacia dopadla dobre a mala som sa dobre akurat na druhy den boli pooperacne stavy ale to preslo..v piatok ma uz aj pustili domov cize som tam bola len 4 dni..starostlivost je tm na jednicku nustal kontrola, doktori perfektni!!!a jedla hadam lepsie ako doma )
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Super odpoveď, prvýkrát niekto rozumne pomenoval príčínu našej choroby.Ale prečo píšeš: Ťažko sa o tom píše? Veď to je pravda, každý z nás má svoju traumu a namiesto psychterapeuta nás liečia chémiou.Poznáš nejakého vhodného psychterapeuta v BA? Alebo v Senici? Lebo aj to je na Slovensku problém, ja som akurát čítala Hayovú o psychických príčinách chorôb a súhlasím s ňou.Lenže ona žije v USA.A tu Ti lekári ani nepovedia vhodné cviky na štítnu žľazu a pritom existujú-ja som sa ich naučila na joge- všetkým jogu doporučujem,pre nás spomalených je optimálna.Ale ak vieš o nejakej dobrej knihe, alebo lekárovi, daj vedieť.Dobrých ľudí a dobreé veci je treba podporovať.
Ďakujem vopred.
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
Andulenka Pozri príspevok
Super odpoveď, prvýkrát niekto rozumne pomenoval príčínu našej choroby.Ale prečo píšeš: Ťažko sa o tom píše? Veď to je pravda, každý z nás má svoju traumu a namiesto psychterapeuta nás liečia chémiou.Poznáš nejakého vhodného psychterapeuta v BA? Alebo v Senici? Lebo aj to je na Slovensku problém, ja som akurát čítala Hayovú o psychických príčinách chorôb a súhlasím s ňou.Lenže ona žije v USA.A tu Ti lekári ani nepovedia vhodné cviky na štítnu žľazu a pritom existujú-ja som sa ich naučila na joge- všetkým jogu doporučujem,pre nás spomalených je optimálna.Ale ak vieš o nejakej dobrej knihe, alebo lekárovi, daj vedieť.Dobrých ľudí a dobreé veci je treba podporovať.
Ďakujem vopred.
Neviem, či to sem môžem napísať - aby to nebola reklama,ale ja robím regresnú terapiu. Ak chceš vedieť niečo viac pošli mi súkromnú správu. Okrem iného tiež som po operácii, je mi vcelku OK, ale vedieť vtedy to čo viem dnes, riešila by som to inak.
Naposledy upravil Denisa : 27.05.08 at 12:39
0 0
astra astra

astra je offline (nepripojený) astra

Môžeš napísať presne názov knihy od Hayovej?
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
L.Hayová: Miluj svoj život
0 0
kameron123 kameron123

kameron123 je offline (nepripojený) kameron123

lindusaaa Pozri príspevok
Ake? No ja som ich mala v poriadku. Len som mala v sz cysty, ale to byva bezne, ma to vela ludi. Ale jedna sa mi zrazu zvacsila a tak mi bola odporucena operacia. Ono sa to vraj da scasti upravit liekmi, mne to nepomohlo. Lekar zvacsa odporuci operaciu az ako posledne riesenie, pretoze ide o nezvratny proces.
Ak som dobre pochopila mala si len cysty? Mne tiez zistili ze mám nejaké cysty( to znamená ze mám ich do kopy tri ) ale zase krvné testy boli dobré co sabere naštítnú žlazu ci dobre fungujú . Ak sa možem spýtat bereš nejaké lieky a aké ?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

kameron123 Pozri príspevok
Ak som dobre pochopila mala si len cysty? Mne tiez zistili ze mám nejaké cysty( to znamená ze mám ich do kopy tri ) ale zase krvné testy boli dobré co sabere naštítnú žlazu ci dobre fungujú . Ak sa možem spýtat bereš nejaké lieky a aké ?
Ano mala som len cysty, viem, ze jedna bola vacsia ostatne boli nepatrne. Lieky mi najskor nasadili u nas(L-Thyroxin,ale nebrala som ich poriadne), ale potom v Lubochni, mi ich vysadili, lebo krv bola v poriadku. Cinnost sz bola v norme. Mojou chybou bolo, ze som zanedbala kontrolu(mozno), ale namala som ziadne problemy. Ako som pisala cysta mi narastla, asi v priebehu pol roka(mozno kvoli RTG, stres...). Uz mi odporucili len operaciu. Pred operaciou som lieky brala len chvilu, tak neviem posudit. Teraz uz ich uz samozrejme beriem a brat budem , kedze sz nemam. Beriem Euthyrox.
0 0
benny2 benny2

benny2 je offline (nepripojený) benny2

Mám skúsenosti. Som po oporácii a užívam aj prírodné produkty,ktoré mi vylepšili moje výsledky .A cítim aj príval energie.Ak chceš vedieť viac ozvi sa
-********** ,benny2@centrum.sk
0 0
kupcane kupcane

kupcane je offline (nepripojený) kupcane

Čaute, ja mám diagnostikovanú ustálenú hladinu a teda len sledovanie štítnej žľazy(ale keby sa mi to zhoršilo mala by som zníženú funkciu). no ja by som len chcela či nevie niekto že či antikoncepcia(ja beriem konkrétne Jasminelle) môže veľmi ovplyvňovať funkciu ŠŽ? už asi 4 roky som na tú štítnu žľazu sledovaná a vždy len tie hraničné hodnoty a nikdy som že vraj nepotrebovala lieky. Nechcem však vedieť čo by som robila keby som mala naozaj takú hodnotu, pri kt. by som potrebovala lieky, lebo nálady a nervozita, únava a priberanie je stále v mojom dennom režime. Už neviem čo ďalej lebo som nepríjemná, nesústredená a stále ma trápi, že si strašne kontrolujem čo zjem a stále priberám. Nie som tučná ale furt mi skáče váha....niekedy mám 50kg a niekedy 56 ale mám aj zväčšený krk a nevyzerá to najlepšie.stále to ide hore dole a nikdy sa nemôžem poriadne najesť lebo som z toho nervózna.Dnes som si kúpila nejaké doplnkové lieky v lekárni, kt. obsahujú jód, tak dúfam, že sa mi to nejak unormálni. Nemá s tým niekto skúsenosti?
Inak sa stravujem celkom zdravo, po 6-7 nejem už asi 3 roky(ak tak len raz za pol roka keď na nejakej recepcií al. večeri).a športujem, aerobik, korčule....no neviem proste ma nebaví stále rozmýšľať nad tým, že som stále unavená, zlá na ľudí a to len prweto lebo mám rozhádzané hormóny. tak ak je niekto podobný ako ja, pls nech sa ozve.
0 0
mena mena

mena je offline (nepripojený) mena

aj ja mozem nieco mporadit mna caka operacia lebo po porode sa mi to zhorsilo to tie HORMINI.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

kupcane Pozri príspevok
Čaute, ja mám diagnostikovanú ustálenú hladinu a teda len sledovanie štítnej žľazy(ale keby sa mi to zhoršilo mala by som zníženú funkciu). no ja by som len chcela či nevie niekto že či antikoncepcia(ja beriem konkrétne Jasminelle) môže veľmi ovplyvňovať funkciu ŠŽ? už asi 4 roky som na tú štítnu žľazu sledovaná a vždy len tie hraničné hodnoty a nikdy som že vraj nepotrebovala lieky. Nechcem však vedieť čo by som robila keby som mala naozaj takú hodnotu, pri kt. by som potrebovala lieky, lebo nálady a nervozita, únava a priberanie je stále v mojom dennom režime. Už neviem čo ďalej lebo som nepríjemná, nesústredená a stále ma trápi, že si strašne kontrolujem čo zjem a stále priberám. Nie som tučná ale furt mi skáče váha....niekedy mám 50kg a niekedy 56 ale mám aj zväčšený krk a nevyzerá to najlepšie.stále to ide hore dole a nikdy sa nemôžem poriadne najesť lebo som z toho nervózna.Dnes som si kúpila nejaké doplnkové lieky v lekárni, kt. obsahujú jód, tak dúfam, že sa mi to nejak unormálni. Nemá s tým niekto skúsenosti?
Inak sa stravujem celkom zdravo, po 6-7 nejem už asi 3 roky(ak tak len raz za pol roka keď na nejakej recepcií al. večeri).a športujem, aerobik, korčule....no neviem proste ma nebaví stále rozmýšľať nad tým, že som stále unavená, zlá na ľudí a to len prweto lebo mám rozhádzané hormóny. tak ak je niekto podobný ako ja, pls nech sa ozve.
Štítna žľaza je veľmi dôležitá, to vieme všetci.
Nedostatočná činnosť je zlá a nadmerná možno ešte horšia.
Jód je aj v soli. Ale ak prisoliš, tak vedz, že soľ viaže vodu a teda môžeš aj trošku pribrať. Ale to je nepodstatná váha.
Prestaň sa zaťažovať tým čo ješ, kedy ješ atď... "VŠETCI MÔŽEME JESŤ VŠETKO"!!!!!!!!!!
Len treba jesť preto, aby sme dali telu nejakú energiu potrebnú na žitie. Nemusíme sa prejedať. Teda "JESŤ S MIEROU".
Napíšem to trochu zjednodušene.
Žalúdok vydá do mozgu informáciu o tom, že mu stačí (že je plný/najedený..) približne 15-20 min. po tom, ako už v skutočnosti je dostatočne plný. Čiže ak jeme, tak zistíme, že sa nám počas jedla chce odgrgnúť. To je signál žalúdka, že už sme na hranici plnosti a teda "STAČÍ". Ak si tento signál vysvetľujeme tak, že to si uvoľnil miesto atď... tak jeme ďalšie minúty a teda dávame do organizmu prebytočné kalórie, či výživu atď...
Preto:
- jesť čokoľvek
- jesť kedykoľvek
- ALE S MIEROU!!!

Nekontrolujte koľko to má kalórii. Aj tak si výrobca napíše čo chce a nikto to nekontroluje.
Ak máš chuť a nedáš organizmu to čo si žiada, tak ho týraš. Psychika trpí a odráža sa to na ďalších reakciách organizmu.
Šport je výborný. Kto však nemôže športovať, stačí denne 1h obyčajnej chôdze (prirodzenou rýchlosťou). Nemusí pri tom človek ísť do fit centra.

A ak budeš jesť všetko a v kľude a budeš načúvať a mať rada svoje telo, tak sa ti bude revanšovať. Je to dlhodobejší proces, ale o to vďačnejší.
No a aj štítna žľaza môže fungovať normálnejšie ak má všetko čo potrebuje.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
V piatok som bola u endokrinologičky. Zistila, že ŠŽ funguje správne, ale má nesprávnu štruktúru. Celková diagnóza: autoimúnna tyreoiditída .
Máte s tým niekto skúsenosti?

PS: Zatiaľ beriem ako doplnok stravy selén a čakám na výsledky krvi.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

mirpo Pozri príspevok
V piatok som bola u endokrinologičky. Zistila, že ŠŽ funguje správne, ale má nesprávnu štruktúru. Celková diagnóza: autoimúnna tyreoiditída .
Máte s tým niekto skúsenosti?

PS: Zatiaľ beriem ako doplnok stravy selén a čakám na výsledky krvi.
Autoimúnne postihnutie štítnej žľazy je hlavnou príčinou funkčných obtiaží. Už z názvu je zrejmé, že sa jedná o ochorenie spôsobené zvýšenou tvorbou protilátok, ktoré sú namierené proti štítnej žľaze.
Diagnóza sa opiera najmä o opakovane zvýšené protilátky proti štítnej žľaze – hlavne protilátky proti štítnožľazovej peroxidáze, resp. mitochondriám (ATPO, resp. ATM), ktoré bývajú sprevádzané aj z výšenými protilátkami proti tyreoglobulínu (ATG).
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

mirpo Pozri príspevok
V piatok som bola u endokrinologičky. Zistila, že ŠŽ funguje správne, ale má nesprávnu štruktúru. Celková diagnóza: autoimúnna tyreoiditída .
Máte s tým niekto skúsenosti?

PS: Zatiaľ beriem ako doplnok stravy selén a čakám na výsledky krvi.
Aj ja sa liečim na autoimunitnú tyreózu. Znamená to, že vlastný imunitný systém Ti ničí ŠŽ. Mám difúznu ŠŽ - tkanivo nie je také ako má byť, ale je redšie - neplní svoju funkciu. Beriem euthyrox 100.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Môžem sa opýtať ako dlho berieš ten eutyrox 100?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
jaja99 Pozri príspevok
Aj ja sa liečim na autoimunitnú tyreózu. Znamená to, že vlastný imunitný systém Ti ničí ŠŽ. Mám difúznu ŠŽ - tkanivo nie je také ako má byť, ale je redšie - neplní svoju funkciu. Beriem euthyrox 100.
Niečo také mi povedala aj lekárka. Zatiaľ mi ŠŽ funguje tak, ako má. Ale povedala, že je to len otázka času, kedy sa jej činnosť zníži... Lebo u mňa je to pol roka OK, potom znížená činnosť ŠŽ, zase OK....... Zatiaľ som žiadne lieky nebrala /až na ten selén, ale to je iba doplnok stravy/, teraz som zmenila lekárku..... a už mám po rokoch aj diagnózu.
PS: Dá sa to vyliečiť? Zaberá ten euthyrox 100, alebo ho musíš brať dlhodobo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať