Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Máš jedno...ide skôr o dlžku samotnej ulice a nie ani tak názov.
Námestie je niečo úplne iné...teda aspoň podľa mňa.

Tvoj link vraví niečo o šošovkovitom "námestí".
Také istý tvar je aj v Košiciach, no pod názvom Hlavná ulica.
http://www.panoramio.com/photo/38671299
...a táto je rozhodne dlhšia ako v Iglove...viď link.

"Nuž, najdlhšou ulicou v centre mesta je určite Hlavná," zalovil v pamäti Š. Eliáš, s ktorým sme sa stretli v jeho kancelárii na Bačíkovej ulici 1. "Má dĺžku okolo dvoch kilometrov, po nej nasleduje Alžbetina.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/44697...#ixzz4gnqALEIR
https://kosice.korzar.sme.sk/c/44697...#axzz4gncwEj2B
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft
afrikánka
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.
Akože, pre mňa dosť málo zelene.
Možno, ale len v prípade, že by k námestiu pripočítali i tú časť za centrom Europa... vtedy by to bolo najdlhšie. Ale námestie končí (tak to sa prezentuje) zadnou stenou Europy. Ak by počítali k prednej časti Europy - tak by bolo ešte kratšie ako tých 717 metrov.
Tam bývaš? Akosi to dobre poznáš......
Ja teda už neviem, kde je pravda....tu stredná Európa, tam celá Európa, predok, zadok Európy, hentam akési šošovičky, ty spomínavaš fazuľku, šak som z toho všetkého srnka...moja dĺžka na výšku, keď stojím bosá, je 1,68 metra, ak obujem ihláky, tak to činí nad 1,7247694 metra, v čom neprejdem ani námestie v TN, nie, aby som sa nebodaj vybrala merať všetky tie námestia, čo sa tu bijú o rekordnú dĺžku, vrátane odbočiek a kadejakých iných údajov.....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

afrikánka
misoft
afrikánka
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.
Akože, pre mňa dosť málo zelene.
Možno, ale len v prípade, že by k námestiu pripočítali i tú časť za centrom Europa... vtedy by to bolo najdlhšie. Ale námestie končí (tak to sa prezentuje) zadnou stenou Europy. Ak by počítali k prednej časti Europy - tak by bolo ešte kratšie ako tých 717 metrov.
Tam bývaš? Akosi to dobre poznáš......
Ja teda už neviem, kde je pravda....tu stredná Európa, tam celá Európa, predok, zadok Európy, hentam akési šošovičky, ty spomínavaš fazuľku, šak som z toho všetkého srnka...moja dĺžka na výšku, keď stojím bosá, je 1,68 metra, ak obujem ihláky, tak to činí nad 1,7247694 metra, v čom neprejdem ani námestie v TN, nie, aby som sa nebodaj vybrala merať všetky tie námestia, čo sa tu bijú o rekordnú dĺžku, vrátane odbočiek a kadejakých iných údajov.....
ujo gúgl predsa našepká všetko, ľahko je potom chytrým býti
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
https://navstevnik.spisskanovaves.eu...hsie-namestie/

"... patrí medzi ... najdlhšie tohto typu v Európe"
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
afrikánka
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vicktor
afrikánka
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac.
Veď podľa tohto vzoru máme aj najdlhšie diaľnice na svete.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Tweety
vicktor
afrikánka
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac.
Veď podľa tohto vzoru máme aj najdlhšie diaľnice na svete.
poschodové, dlhé môžu byť len toľko čo pustí geometrický plán.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Tam bývaš? Akosi to dobre poznáš......
...................
Nuž nebývam, ale mnoho Slovákov nevie často ani Ň os svojom rodnom meste.... Ja som asi výnimka.. čo to viem a čo neviem - snažím sa zistiť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ten raster sa mi vcelku vo Zvolene na námestí páči, veľká plocha, stromy po okraji, mňa by viac zaujímalo, ako sa v lete po ňom chodí, musí byť žeravé.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
misoft
afrikánka
..................
Vraj najdlhšie námestie v strednej Európe, dlhšie, ako Pražský Václavák
Žiaľ - sklamem ťa. Nie je dlhšie ako Václavák. Má len 717 metrov, Václavák má 740 metrov.
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? Treba upozorniť uja gúgla, nech si opraví údaje.
Akože, pre mňa dosť málo zelene.
S tou zeleňou..., po a/ priestor pre zhromaždenia občanov, po b/ možno vojaci. :-)
Žalostne málo je v mestách zelene. Neviem si predstaviť čo dáva ročne Praha na jej údržbu, majú podchytené také plochy, o ktorých sa nám tu môže iba snívať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pokračovanie http://strategie.hnonline.sk/marketi...itivne-stiahnu
Známy Kefírer je späť. Vyrobia 400 kusov, potom sa definitívne stiahnu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moju zelen pred domom...by som fikla preč....keby možem.... aj hned teraz požičiam motorovú pílu a fičím....včera som sa dozvedela...že nejaký debil -aktivista.....muroval a....milované topole...tie fajné čo vylezieš z brány na trave "nasnežené" a v hube a v očiach semeno z nich....sa po sezone "neskrátili" tak aby tento bordel nenarastol....z času na čas ich fiknú a je aj viac svetla v byte a nesneží z nich...
nehovoriac,že z tej srany nevetrám.....
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

pavol54
Tweety
vicktor
afrikánka
Mne to takto bolo povedané, že najdlhšie....hrdili sa tým obyvatelia toho mesta, aj šéfko podniku, čo budoval to ukameňované námestie....asi to tak pomerali, viem ja? :
Ved bolo treba vyfakturovat co najviac.
Veď podľa tohto vzoru máme aj najdlhšie diaľnice na svete.
poschodové, dlhé môžu byť len toľko čo pustí geometrický plán.
Vážené nicky, nefantazírujeme o chodníčkoch a cestičkách našej krásnej vlasti. Tak trochu sú možno nepresnosti.....keď pôjdeme popod dajaký ten vŕšok. Nesedíme ale na brehu rieky, čo tečie od Kráľovej Lehoty.
Toť, tam hore, kde sa rozhoduje o chodníkoch, to akosi pototo...keď popodpisovali chodníčky v krajine na sever od tej našej. Tam sa to celé dojemotalo.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

http://www.topky.sk/cl/100313/162851...reje-do-krasy-
tieto úžasné články o našich "celebritách " ma vždy vedia pobaviť.. nechcem sa nikoho dotknúť, každý sme nejaký, a to čo nám nadelila teta príroda, to sa nedá len tak zmeniť.. ale kto túto pani považuje za krásnu.. ďalej nekomentujem.. hlasovanie pod článkom a diskusia sú dosť výpovedné..
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď začínala v rozhlase, mala krásny hlas. Ten jej asi zostal.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

a mame to tu
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to vyzerá trochu ako moja kefírová huba
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
http://www.topky.sk/cl/100313/162851...reje-do-krasy-
tieto úžasné články o našich "celebritách " ma vždy vedia pobaviť.. nechcem sa nikoho dotknúť, každý sme nejaký, a to čo nám nadelila teta príroda, to sa nedá len tak zmeniť.. ale kto túto pani považuje za krásnu.. ďalej nekomentujem.. hlasovanie pod článkom a diskusia sú dosť výpovedné..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

bettylou
to vyzerá trochu ako moja kefírová huba
Nam do smiechu nie je - takto to vyzeralo vcera u nas



Naposledy upravil alaya1 : 13.05.17 at 06:26
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať