Zavrieť

Porady

zvolanie schôdze

Dobrý deň,

chcel by som poprosiť niekoho o názor po novele zákona 182, ako je to po novom zo zvolaním zhromaždenia vlastníkov. Ide mi o to, aký je Váš názor na to, že správca alebo Rada má na žiadosť jednej štvrtiny vlastníkov povinnosť zvolať schôdzu.
Nie je mi celkom jasné ako sa to myslí, či ide len o povinnosť zvolať schôdzu do 15 dní alebo aj ju uskutočniť do 15 dní. Nám na žiadosť predseda zvolal schôdzu síce do 15 dní zaslaním pozvánky, ale stanovil dátum jej konania až o dva mesiace, lebo vie, že ho chceme odvolať. Tým, že zvolal zhromaždenie a dodržal zákon, nemôžeme tým ani ako vlastníci zvolať scôdzu sami.
Ocenil by som Váš názor na túto vec.
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sito Pozri príspevok
Nika, snažte sa získať podporu väčšiny, Vás, dve by mohli aj dve tretiny.

Potom treba prvé, spraviť, zvolať oficiálnu schôdzu na ktorej sa zúčastní minimálne 25 vlastníkov, ktorí Vás podporia. Bez tej podpory sa ďalej nepohnete.

Treba sa dohodnúť na právomociach zástupcov vlastníkov. Hlavne v tom, že stačí súhlas dvoch zástupcov, tvoj a kámoškyn. Ak bude búchať dvere vo vašich vchodoch na odstránenie závady budú stačiť len vaše podpisy. Ak v jeho vchode, podpíše on, pripadne jedna z Vás, alebo obidve, prípadne aj bez neho. On bude z hry von. Už Vám nebude robiť prieky v tých drobnostiach.

To je to podstatné, čo treba na čom sa dohodnúť! Ak nie ....

Ale to až po tej prvej základnej veci. Odstaviť BLBCA! Ak to nespravíte, tak nie je blbec.

Na to nepotrebujete právnika! Stačí vám odvaha a súdržnosť väčšiny a poznať 182/1993.

Veľké veci nad rámec vašich schválených právomoci budete musieť riešiť aj tak spoločne.
Co sa tyka podpisovania, tak sme to navrhovali, minuly rok, lebo dovtedy stacilo ked podpisal len jeden (predchodca toho nasho b....) a robil si co chcel. Tak sme na schodzi navrhli, ze musia podpisat dvaja, ale strach tretieho vchodu, ze sa spolcime proti nim (podla seba sudim teba) tam muselo byt traja. Uz na poslednej schodzi bol navh na odvolanie vsetkych troch s tym, ze budeme znova volit zastupcov a tu by nebol zvoleny, ale bola tam v tom case taka atmosfera, ze sa to nedalo realizovat. Dalsiu schodzu urcite nebudeme robit v dome, ale prenajmeme jedalen v nedalekej skole, aby to bolo kulturne a hlavne prehladne ohladne hlasovania. Ja skusim dozriet, aby sa dali dokopy cenove ponuky, spravca by mohol zvolat komisiu, kt. by aspon mohla odsuhlasit termoviznu kameru kvoli streche, na schodzi ludia odsuhlasili sondu, ale to teraz vobec nie je vhodne a termovizna kamera by dokazala, ci je strecha zateplena alebo nie. chcem si zistit kolko je asi uspora na elektrine na senzoroch, a ked budeme vsetko mat tak dame na papier a pred oficialnou schodzou dame ludom do schranok, nech si to mozu vklude precitat (vsetci). Nechcem ludi ako on znechucovat vchodovymi schodzami, lebo potom ked bude treba nepride nik. Skor sa s ludmi rozpravam ked sa stretneme a sondujem nazory. A este chcem sa ist porozpravat s vlastnikmi z toho problemoveho vchodu, o kt. viem, ze im zateka, mali by to byt mlade rozumne slecny a viem, ze maju problem so strechou. Dakujem za podporu. Snazim sa poznat aj 182/1993 aspon to najzakladnejsie alebo aspon vediet kde hladat a ked nerozumiem pytam sa tu. Prajem vsetkym pekny vikend a dakujem za povzbudenia, rady a ocenenia.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

--- aspon mohla odsuhlasit termoviznu kameru kvoli streche ---

Nerozumím, prosím o vysvětlení ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

PASKOV Pozri príspevok
--- aspon mohla odsuhlasit termoviznu kameru kvoli streche ---

Nerozumím, prosím o vysvětlení ...
Ako som spominala, v tomto dome pred odkupenim statnych bytov dal stat urobit strechu na naliehanie buducich vlastnikov. Zial nevieme ako ju spravili, ci je pod nou nejaka izolacia, dokonca ani nevieme dokazat kolko je na nu zarukam, lebo zial nikde nie su doklady o rekonstrukcii. Povodne na schodzi odhlasovali ze sa da spravit sonda, ale akosi sa to nedomyslelo, lebo teraz v pred zimou je to riziko a pokial by sa strecha nerobila vobec, tak aj do buducna je podla mna riziko rypat sa do strechy. Ale aby sme zistili ci je strecha zateplena, tak by pomohla termovizna kamera, lebo by na zaberoch bolo vidiet aky je unik tepla cez strechu. Jeden znalec mi dokonca povedal, ze (neviem ci to dobre pisem), ze voda ak niekde zateka odobera teplo, tak snad aj to by mohlo byt vidiet na zabere. Ten znalec aj ked nam to nedal pisomne, sam potvrdil, ze strecha bola rekonstruovana, to je vidiet na tej gume alebo ako sa vola ten povrch co je na nej natiahnute, ale tiez vyjadril nazor, ze uz povodna strecha bola o nicom a ti co ju rekonstruovali tomu dali len kliniec...Mame na nej takmer stale bazen, voda sa drzi na miestach kde nema a tam kde su odtoky to je vyvysene, okolo vytahovych strojovni, mimochodom nezateplenych-azbestovych susedom zateka na 100% v dvoch bytoch, dalsiemu pri odpade dazdovej vody a jednemu pravdepodobne pod vetrakom, a to som videla aj na fotkach, ze to je tak spravene, ze to vobec netesni. A co sa tyka atiky (ak sa tak volaju tie plechy po kraji strechy) su na viacerych miestach derave....
Ono co sa tyka toho jedneho nasho zastupcu - jemu nevadi to co sa nachadza v ostatnych dvoch branach. U nich v brane maju dost sikovneho dochodcu, kt. vramci nudy vymaloval vestibul, material mali zadarmo od niekoho kto pracuje tam kde sa k tomu zadarmo dostal. Nase dva vchody to stastie nemaju.....Ale ako pisal Sitko, musime presvedcit vacsinu ludi, tych 25 viem, ze je na nasej strane, dokonca aj viac. Lenze na schvalenie uveru musime mat 38 hlasov, preto musime poriadne pripravit oficialnu schodzu, nemozeme preto zvolavat schodze este predtym, lebo ludia budu tak znechuteni ze nebudu chciet prist ked to budem najviac potrebovat. Preto to chcem riesit informacnym letakom pred schodzou v kt. bude vsetko riadne vysvetlene a ktory sa pokusim osobne rozniest. Vdaka Vam vsetkym som povzbudena a urcite nebudem bojovat v pravom slova zmysle, ale budem sa snazit, aby ludi svojim argumentmi, vysvetleniami preco to a to navrhujem robit, aby aj ti ktori tomu co sa ma robit nerozumeju pochopili, ze ide o ich dobro...Ale rozpisala som sa a teraz je vikend a my mame oddychovat, tak pekny zvysok vikendu.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Doporučuji do pozornosti:

Využití infrakamery ve stavebnictví – chyby a omyly.


Zdroj:http://www.opzp.cz/soubor-ke-stazeni...manual_web.pdf
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

PASKOV Pozri príspevok
Doporučuji do pozornosti:

Využití infrakamery ve stavebnictví – chyby a omyly.


Zdroj:http://www.opzp.cz/soubor-ke-stazeni...manual_web.pdf
Presla som to zbezne, nakolko je to dost dhy material a priznam sa, ze pre mna absolutneho laika su to veci ktorym absolutne nerozumiem. Neviem ci si tym myslel, ze by nam ta kamera mohla pomoct, ale predpokladam, ze ano, nakolko sa nou odhaluju chyby.
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

zsolt69 Pozri príspevok
"Štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome má právo zvolať schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie, ak na ich žiadosť nezvolal schôdzu vlastníkov alebo zhromaždenie správca alebo rada do 15 dní od doručenia žiadosti. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom musí byť v písomnej forme doručené každému vlastníkovi bytu a nebytového priestoru v dome minimálne päť dní pred dňom konania schôdze vlastníkov alebo zhromaždenia. Oznámenie o schôdzi vlastníkov alebo o zhromaždení spolu s programom sa doručuje aj správcovi alebo predsedovi, ak má schôdza vlastníkov alebo zhromaždenie rozhodovať o úlohách pre správcu alebo predsedu."
Ja to rozumiem takto:
Štvrtina vlastníkov doručí rade žiadosť o zvolanie schôdze.Rada je podľa zákona povinná do 15 dní od prevzatia zvolať schôdzu.Keď to rada neakceptuje tak majitelia môžu odvolať členov rady za porušenie zákona.
Podľa mňa je to jasné- ak na žiadosť štvrtiny nebola zvolaná schôdza do 15 dni . má táto štvrtina právo nikoho sa ďalej neprosiť a zvola zhromaždenie s dátumom ktorý sama určí - pri dodržaní obvyklých postupov
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

mackoivan Pozri príspevok
Podľa mňa je to jasné- ak na žiadosť štvrtiny nebola zvolaná schôdza do 15 dni . má táto štvrtina právo nikoho sa ďalej neprosiť a zvola zhromaždenie s dátumom ktorý sama určí - pri dodržaní obvyklých postupov
Uz davno som sa chcela spytat, ako podava ziadost, staci pod ziadost podpisy tej stvrtiny vlastnikov nie?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

nika.sum Pozri príspevok
Uz davno som sa chcela spytat, ako podava ziadost, staci pod ziadost podpisy tej stvrtiny vlastnikov nie?
Nika, najlepšie mať spravený zoznam vlastníkov bytov, číslo bytu, vchodu, meno, miesto pre podpis na A4. V hlavičke uvedieš dôvod zvolanie schôdze vlastníkov v súlade so Zákonom 182/1993, § 11a. ( Ten kto bude súhlasiť podpíše.) So zvolaním schôdze súhlasí minimálne 25 % vlastníkov, čim viac, tým lepšie. Spraviť kópiu, originál doručiť správcovi oproti podpisu na kópii. Počkať 15 dní, radšej viac, aby bola dodržaná zákonná lehota. Ak správca nezvolá, pri dodržaní ustanovení § 11a, môžu vlastníci zvolať sami schôdzu. Nezabudnúť pozvať správcu, ak sa ho jednanie bude týkať!
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ešte pre doplnenie by som chcela dodať, že búchanie dverí k výťahu by mala byť záležitosť údržbárov výťahov. My máme všetky opravy týkajúce sa výťahov dohodnuté v zmluve o dielo a zástupca firmy chodí každý týždeň na obhliadku a v prípade zistenia nejakej závady ju odstráni. Samozrejme, že sa jedná o väčšiu opravu nad rámec bežnej údržby,na to vopred upovedomí predsedu. Je v tom aj výmene BRANA, prípadne skla na dverách a pod.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

verkaz Pozri príspevok
Ešte pre doplnenie by som chcela dodať, že búchanie dverí k výťahu by mala byť záležitosť údržbárov výťahov. My máme všetky opravy týkajúce sa výťahov dohodnuté v zmluve o dielo a zástupca firmy chodí každý týždeň na obhliadku a v prípade zistenia nejakej závady ju odstráni. Samozrejme, že sa jedná o väčšiu opravu nad rámec bežnej údržby,na to vopred upovedomí predsedu. Je v tom aj výmene BRANA, prípadne skla na dverách a pod.
To je sice pravda, aj my mame na to firmu, ale zial uz mame v takom stave vytahy, ze sa to uz neda nastavit. Riesenie je vraj bud branom na dvere vytahu cena cca 100 EUR za 1 ks alebo drahsia verzia je vraj vymena toho zariadenia (neviem ako sa to vola), co brani tomu aby dvere buchli ale zabezpeci dovretie dveri. A tych vytahovych dveri je zial v dost zlom stave viac. To by sa tiez mohlo riesit v ramci uveru nejakou ciastocnou rekonstrukciou. My mame tu smolu ze na tak maly dom, 48 bytov, mame 6 vytahov, na kazdych 16 bytov je jeden vytah. Ale snad sa dohodneme na co najvyssom uvere a dame to tu co najviac doporiadku. Ale dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať