Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

ďakujem za radu
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ola Pozri príspevok
použije tlačivko "B", na prednej strane nezabudnúť označiť v políčku, že bol osoba so zdravotným postihnutím. Zaplatí polovičnú sadzbu - 7%
Správne, len doplním -ako poberateľ invalidného dôchodku, ak mal dosť nízky základ dane, je možné, že nezaplatí nič. Na tlačive B nech vyplní IV.oddiel.
0 0
maša maša

maša je offline (nepripojený) maša

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, či aj ja si musím podať RZZP ak som sa v roku 2007 stala živnostníčkou ale nič som vo svojej činnosti nevykonávala a po celý rok som bola závisle činnou osobou s príjmom pod 51.822,-- Sk? Ak áno, existuje nejaká oficiálna žiadosť ktorou si požiadam o vystavenie potvrdenia od zamestnávateľov k tomuto RZZP, alebo si to len napíšem ako list. Ďakujem.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Aký typ DP podáva SZČO ak sa k 1.2.08 stala poberateľom starobného dôchodku?

Aký typ DP podáva SZČO ktorá na začiatku roka bola evidovaná na ÚP a potom založila živnosť a začala podnikať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
maša, Ester: odpovede nájdete po čo len trošku pozornejšom prečítaní tém:

http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html

http://www.porada.sk/t80618-rzzp-jed...-prirucka.html
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

SZČO podnikala celý rok 2007 a zároveň sa stala poberateľom predčasného starobného dôchodku k 1.2.2007. Vyplňam talčivo B, týka sa tohto podnikateľa aj oddiel IV. Ale celkom dobre som nepochopila oddiel VI. Ja by som v tomto oddiely vyplnila len január 31 dní a ostatné mesiace by som dala 0. Minimálny základ dane dám len k januáru 7600 alebo aj za 2-12/07?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ester plus Pozri príspevok
SZČO podnikala celý rok 2007 a zároveň sa stala poberateľom predčasného starobného dôchodku k 1.2.2007. Vyplňam talčivo B, týka sa tohto podnikateľa aj oddiel IV. Ale celkom dobre som nepochopila oddiel VI. Ja by som v tomto oddiely vyplnila len január 31 dní a ostatné mesiace by som dala 0. Minimálny základ dane dám len k januáru 7600 alebo aj za 2-12/07?
Takže ak mi nikto neodpovedá tak si odpoviem sama podľa toho čo som si preštudovala: Ak starobný dôchodca prekročí zákonom daný limit tých 59232 SK tak vlastne nie je poistencom štátu a vtedy sa vypĺňajú všetky dni v stĺpci 41 a v stĺpci 42 sa uvedú za každý mesiac miniálne základy. Môže to tak byť?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ester plus, buď trochu trpezlivejšia, očakávaš odpoveď po 15 minútach v sobotu popoludní, keď mnohí oddychujú po dobrom obede alebo vyšli si na prechádzku. Osobne problematiku neovládam, inak by som ti rada pomohla.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ester: Ak by vo IV. oddieli vyšlo "Áno", tak v VI. oddieli vyplní len riadok "Január", čo v konečnom dôsledku znamená, že ako SZČO platí poistné len za január z minimálneho základu (zo 7600 Sk).

Ak vo IV. oddieli vyšlo "Nie", v VI. oddieli sa vyplnia všetky riadky a poistné sa platí z minimálneho základu 12 x 7600 Sk - samozrejme minimálny základ môže byť aj nižší, ak počas roka poberal nejaké nem. dávky.

Ak VZ na riadku 29 je vyšší ako 91200 Sk, vyššie uvedené nemá zmysel riešiť - poistné sa platí zo sumy, ktorá je na riadku 29 a IV. ani VI. oddiel sa nevypĺňajú.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Super, ďakujem za odpoveď veľmi mi to pomohlo posunúť sa ďalej. Ja som si celý dnešný deň vyčlenila na samoštúdium RZZP. A tak som prišla na ďalšie pre mňa neriešiteľné problémy. Slobodný umelec si do 03/08 platil ZP vo výške v akej si platia odvody somoplatitelia. V tom období mal aj príjmy z tejto činnosti. Potom podnikal od 05.03.2008 ako SZČO, registroval sa na živnostenskom úrade a už si platil minimálne odvody ako podnikateľ. Aký typ tlačiva použiť? Ak úhrn jeho vymeriavacich základov neprevýši 91200 tak to môže byť XB a XD?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ester plus Pozri príspevok
Super, ďakujem za odpoveď veľmi mi to pomohlo posunúť sa ďalej. Ja som si celý dnešný deň vyčlenila na samoštúdium RZZP.
Lepší nápad by bol vyčleniť si poldňa na seminár k ročnému zúčtovaniu...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ester plus Pozri príspevok
Slobodný umelec si do 03/08 platil ZP vo výške v akej si platia odvody somoplatitelia. V tom období mal aj príjmy z tejto činnosti. Potom podnikal od 05.03.2008 ako SZČO, registroval sa na živnostenskom úrade a už si platil minimálne odvody ako podnikateľ. Aký typ tlačiva použiť? Ak úhrn jeho vymeriavacich základov neprevýši 91200 tak to môže byť XB a XD?
X, XB, XC.

Ak úhrn jeho vymeriavacich základov dosiahne 91200 Sk a viac, tak S, SB, SC.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Jozef Mihál Pozri príspevok
Lepší nápad by bol vyčleniť si poldňa na seminár k ročnému zúčtovaniu...
Ešte stále je možnosť, minimálne celý máj ...
<TABLE class=tborder cellSpacing=1 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR><TD class=thead colSpan=2> Školenia počas najbližších 45 dní </TD></TR></TBODY><TBODY id=collapseobj_forumhome_events><TR><TD class=alt2></TD><TD class=alt1 width="100%">05-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Trnava * lektor Jozef Mihál, RZZP-Nové Zámky, J.Motyčková
06-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Považská Bystrica * lektor Jozef Mihál
07-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Bratislava * lektor Jozef Mihál
09-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Bratislava * lektor Jozef Mihál
12-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Trenčín * lektor Jozef Mihál
13-05-08: RZZP zamestnanci-Trenčín, J.Motyčková, Ročné zúčtovanie poistného * Ružomberok * lektor Jozef Mihál
14-05-08: RZZP-Trenčín, J.Motyčková, Ročné zúčtovanie poistného * Prešov * lektor Jozef Mihál
15-05-08: RZZP-Trenčín, J.Motyčková, Ročné zúčtovanie poistného * Poprad * lektor Jozef Mihál, J. Acsová v TO - Nové postupy účtovania v JÚ, Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní - správny poriadok
19-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Piešťany * lektor Jozef Mihál
20-05-08: RZZP-Trenčín,J.Motyčková, Ročné zúčtovanie poistného * Bratislava * lektor Jozef Mihál, Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2007
21-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Bratislava * lektor Jozef Mihál, Dopady zavedenie eura v SR na platenie a správu daní podnikateľskými subjektami
22-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Bratislava * lektor Jozef Mihál, Odborná správa registratúrnych záznamov, FINANČNÁ KONTROLA – ZÁKON O FINANČNEJ KONTROLE
23-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Košice * lektor Jozef Mihál
27-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Bratislava * lektor Jozef Mihál, J. Acsová v ZV - Nové postupy účtovania v JÚ
29-05-08: Ročné zúčtovanie poistného * Zvolen * lektor Jozef Mihál, Zavedenie eura v SR a dopady na účtovníctvo podnikateĺov
05-06-08: Zákon č. 428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov

</TD></TR></TBODY></TABLE>
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Jozef Mihál Pozri príspevok
Lepší nápad by bol vyčleniť si poldňa na seminár k ročnému zúčtovaniu...
Už sa stalo - v piatok som dostala pozvánku na Váš seminár, tak som sa hneď prihlásila.
0 0
Batovka Batovka

Batovka je offline (nepripojený) Batovka

V tejto problematike som absolútny nevedko, ale zaujíma ma toto:
podľa poučenia poistenec je povinný vykonať RZ a podať ho v príslušnej ZP.
Ak som bola zamestnaná v r. 2007 zamestnaná u viacerých zamestnávateľov, veď tí moji zamestnávatelia si podávajú o tom informácie až v auguste, tak ako to má môj terajší zamestnávateľ podať do konca júna?

Nejako som z toho domotaná, ale vďaka za každú vysvetľujúcu odpoveď.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Do 15.5. by Vám mali zamestnávatelia, ktorí Vám nebudú robiť RZZP ale zamestnávali Vás v roku 2007, na Vašu žiadosť vydať doklad o príjmoch.

Do 31.5. by ste mali požiadať zamestnávateľa, ktorý Vás zamestnával ako posledný v roku 2007, o vykonanie RZZP s tým, že mu odovzdáte doklady o príjmoch od ostatných zamestnávateľov.

Do 30.6. tento zamestnávateľ vykoná RZZP. V ňom vypočíta:
- nedoplatok/preplatok Váš,
- nedoplatok/preplatok svoj,
- nedoplatok/preplatok každého Vášho ďalšieho zamestnávateľa.

Do 2.9. zamestnávateľ, ktorý vykonal RZZP, oznamuje Vám a Vašim ostatným zamestnávateľom jednotlivo Vaše a ich nedoplatky/preplatky. Oznamujú sa len sumy 100 Sk a vyššie.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

maša Pozri príspevok
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, či aj ja si musím podať RZZP ak som sa v roku 2007 stala živnostníčkou ale nič som vo svojej činnosti nevykonávala a po celý rok som bola závisle činnou osobou s príjmom pod 51.822,-- Sk? Ak áno, existuje nejaká oficiálna žiadosť ktorou si požiadam o vystavenie potvrdenia od zamestnávateľov k tomuto RZZP, alebo si to len napíšem ako list. Ďakujem.
Ak ste boli živnostníčka, potom musíte robiť RZZP. Tlačivá a medzi nimi aj žiadosť nájdete na www.rzzp.sk. Sú to vyplniteľné tlačivá, je tam aj pri nich návod.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Pozerala som výklad - poučenie k rzzp - hneď na začiatku mám problém ... tl. XB - položka B07 .. má tam byť základ dane z DP z riadku 42? Alebo si to zle vysvetľujem?
V DP (paušálne výdavky) som do príjmov dala aj preplatok rzzp z roku 2006 ... ten sa ale nemá uvádzať v rzzp za rok 2007... tak neviem ako ďalej
poradí mi niekto? ďakujem
0 0
lulis lulis

lulis je offline (nepripojený) lulis

Zamestnanec v zavislej činnosti bol od 1.1.2007-15.7.2007 práceneschopný, poberal dávky z nemocenského poistenia. Nemal žiadny iný príjem. Od 16.7.2007 nastúpil do zamestnania a mesačný príjem v každom mesiaci až do konca roku 2007 presiahol vymeriavací základ 51.822.-a z tohto základu bol urobený aj odvod na zdravotne poistenie.
Musí vykonať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a vyrovnať prípadný nedoplatok za rok 2007, ked polrok bol bez príjmu a PN?????
Ďakujem
<!-- google_ad_section_end -->
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať