Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
vy ste ozaj zabavni. na jednej strane pozadujete spravodlivost ale na druhej strane pokojne ignorujete rozhodnutie sudu. takto to nejde.
Že vraj pokojne ignorujete rozhodnutie súdu ...
No keď to že podám žalobu na zrušenie rozhodcovského rozsudku považuješ za ignoráciu..., prosím nazvi si to ako chceš.
Ale vieš čo ja považujem za ignoráciu: že poisťovňa ignoruje proces na OS TN a rozhodnutie KS o nevyberaní admin. poplatku a AS kľudne vydá rozsudok v rozpore s KS.
Viem že napíšeš čo bude podľa teba 100%, ale v tejto chvili to ešte nie je a ani nemusí byť, nechajme nech rozhodne súd.
A že to takto nejde: Ani to tak ľahko nepôjde, či sa to niekomu páči, alebo nie.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
AS nie je viazany nazorom sudu ktore je v predbeznom opatreni. uz sa prestante modlit k tomu predbeznemu opatreniu ako keby to bol mesias.

uz viete kedy bude vobec pojednavanie na OS TN? ci ani to vam ASU nechce povedat?
Či je AS niečim viazaný, to ma netrápi, nech sa za to zodpovedá. ale RL sa má naďalej zdržať vyberania poplatkov. A tým je daný právny stav.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

niekto tu dávnejšie tvrdil,že to súd v Trenčíne zabali,nakoľko rozsudok je na svete (rozsudok AS)
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

vitaminko=r, len sa tolko nevytesuj bol novelizovany zakon , aby sa vzdy spotrebitelia mohli odvolat na vseob.sud proti rozhodnutiu arb.sudu.niekto tu pisal ,ze je to konskolak syna ....tak ako to mohlo dopadnut?ved odpoved na zalobu arb.sudu nikto necital rovnake odpovede citacie z paragrafof , porovnala som si najmenej tri vsetko z pocitaca rovnake kazdy pripad iny Ty si cislo pekny vecer
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
nie odvolat ale dat zalobu o zrusenie ak boli v rozhodcovskom konani porusene predpisy o ochrane spotrebitela.

vo vasej zalobe ale nie je uvedene ake predpisy o ochrane spotrebitela mali byt porusene...
nie je ? Hm....

precitaj si ju najskor a potom mudruj, Ty mudrland.
Nezohnal si este ten rozsudok s NBS? Hydalgo Ti ho este neposlal?
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

oki vitamin-r , nie odvolat ,ale dat zalobu na zrusenie rozh.rozsudku dakujem za opravu vedela som to ale zle som to sformulovala ,rozsudok podla mna nie je irelevantny ,lebo RL tvrdila ,ze NBS kazala prepocitat poistny produkt UPD atd.a to nie je pravda zavadzanie klientov pa srdiecko
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
ved treba pockat na prve pojednavanie. skor to nebude.

ostane len AUS ako zalobca proti RL, a sud to odkopne do BB.
píšeš o niečom úplne inom"odkopne"
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ved treba pockat na prve pojednavanie. skor to nebude.

ostane len AUS ako zalobca proti RL, a sud to odkopne do BB.

citujem z rozsudku o zmene PO:..pokial odporca (RL)namietal miestnu neprislusnost OS TN na konanie a rozhodnutie........odvolaci sud sa s jeho nazorom nestotoznil.
NESTOTOZNIL. vies vitamin, co to slovo znamena?

RL sa akosi nedarí v konaniach pre stat sudom (NS). Darmo, dobrý business sa da robit len na sukromnych sudoch. Este ze ten AS existuje. Prav zastupca p. D, by teraz mal napisat svoj blog v hospodarskych novinach, ako sa v tomto state tazko existuje poctivým spolocnostiam, ktorou RL urcite je, kedy svoju pravdu najdu len na rozhod sudoch.
Naposledy upravil harleydavidson : 01.09.09 at 18:47
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
cituj to cele ty demagiog.

tyka sa to len "NA KONANIE O ROZHODNUTIE O NAVRHU NA NARIADENIE PREDBEZNEHO OPATRENIA".

precitaj si to ty este raz


miestnu neprislusnost na konanie a rozhodnutie o navrhu na nariadenie....


....na konanie A rozhodnutie...


a ze kto je demagog.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
konanie A rozhodnutie o nariadeni PO.

poistovna sa snazila vykopnut cele PO kvoli tomu ze ho mat vydat neprislusny sud, KS povedal ze bol prislusny.

to je vsetko. neviem co ty tam vidis ale vasa dobra nalada bude trvat len do prveho konania na OS TN. potom pochopite.

PS: uz vam prisli lubostne listy od exekutora?
no vidis, OS TN je prislusny. presne tak, to je vsetko. Ziadne kopanie do BB sa nekona...a keby aj, je jedno kto rozhodne.

O exekutora sa neboj... vies, kto zaplati trovy exekucie, ked sa exekucia "stopne"? Ten, kto navrh podal!!!
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
KS povedal ze OS bol prislusny len na vydanie PO. ved ti hovorim ze pockaj do prveho pojednavania.

PS: exekucia nebude stopnuta, citas vela sci-fi


nechce sa mi to rozpisovat, ale ... § 87 pism f OSP, t.j. prislusnost dana na vyber navrhovatelovi..... atd

exekucia nebude stopnuta. povedal vitamin...staci, ked precitam to tvoje sci-fi
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
§ 87 pism f OSP - AUS nie je spotrebitel, ostatni prehrali spor na AS a budu ZASTAVENI

neviem preco si myslis ze cim je vas pripad taky vynimocny ze by mala byt exekucia stopnuta ale NEBUDE.


ty tu normalne vyvracas nazor KS, kt zamietol namietku neprislusnosti....tebe nestacia ani argumenty a stanovisko odvolacieho sudu... na ten § poukazuje KS


kde nie je (nebude) exekucny titul, tam nie je exekucia.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamín povedz čo urobíte keď súd v KE potvrdí našu žalobu?
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

lubocko, ale tento vitamin fakt nie je od nich. on takym istym sposobom ako tu komunikoval aj na inom diskusnom fore dlho dlho predtym, nez tento problem vznikol. len ho vzdy zrusili, lebo porusoval kodex. on je fakt realny a o nic mu nejde, asi ho to len bavi. S Hydalgom to bude inak.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

ved ja viem, ze nie tu, na sme si bol, bohuzial si objavil poradu.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

saara (prepáč) nebuď naivná
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

lubocko, vobec nie som naivna, ale teraz sa nemylim.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
nevyvraciam nazor KS. vyvraciam tvoj nazor ktorym sa tu snazis povedat ze KS sa nestotoznil s niecim, co ale tak vobec nie je. ty tvrdis ze KS povedal A, B a C. ja tvrdim ze KS povedal len A.

exekucny titul uz je, a je pravoplatny a vykonatelny. OS KE vas este ani nevyzval na zaplatenie poplatku.
to, co vyvracias nie je moj nazor, to som citoval z rozsudku. A tam sa doslova pise , ze KS sa nestotoznil s namietkou....atd ale nechajme to tak..

a OS KE nas nevyzvalo na zaplatenie poplatku....a vobec vyzve?
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
samozrejme ze vyzve. niekto tu kedysi dal clanok o tom ze OS KE I. je najpomalsi sud v SR.

som zvedavy cim budete argumentovat exekutorovi ked este ani nemate zaplateny poplatok.

mate tazke rozhodovanie:

-390 eur teraz alebo
-331,50 eur teraz + dalsie trovy ak prehate, neskor
exekutorovi nemam co argumentovat, ten nerozhoduje o namietke. Ako argument sudu staci, ze je podana zaloba na zrusenie RR.

uz si dost trapny s tym neustalim vycislovanim trov
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
to je ale logika: je podana zaloba -> je pravdepodobne ze bude RR zruseny -> exekuciu treba zastavit.

presne ako pises, to je logika. Aj ked rovno nie zastavit, skor odlozit do rozhodnutia sudu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať