Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No najnovsie sa vyskytli myslienky od zástancov tvrdého neo-liberalizmu, že to všetko ma na svedomí (tú krízu) zásah štátu. A to zásah štátu počas Bushovej administratívy do pravidiel trhu, čo je vlastne lavicove spravanie, lebo trh (podla zástancov tvrdého neo-liberalizmu) je údajne samoregulujuci a atd atd.
Len ma tak napada, že prečo bolo treba zasahovat do financnych pravidiel tzv.najsilnejsej ekonomiky sveta, ked bola taka vynikajuca a tak neochvejne silna a stabilna?
Tož otázka!
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

duves Pozri príspevok
No je to tak ako vravíš, ale podmienky su nastavene inak. Členstvo v EU znamena slobodu tovaru, kapitalu a prace. Tadialto cesta asi nevedie a spoznal to aj francuzsky prezident, ktory chcel myslienku narodnej ekonomiky znovu oživiť (navrat francuzskych automobiliek do francuzska).
Zasa, ano da sa povedat, že by u nas mali ceny ist dolu. No slovensko nikdy nebolo o lacnejsich potravinach, či o lacnom textile. Co ak už zajtra nepride zakaznik? Tak nasinec necha ceny vyssie o 30%-100% než v okolitych štatoch. Viete co robia v Poprade počas pravoslavnych vianoc? Sportove predajne zdvihaju ceny na dvojnasobok, aby sa nabalili na ruskych turistov (kupuju tam komplet lyžiarsku vystroj). Myslim, že v tomto smere máme čo dobiehať. Turizmus a hotelierstvo sa robi inak. A robi sa tak, aby ruski, nemecki, či madarski turisti prisli o rok, o dva, aj o 3, aj s dalsimi rodinami.
Súhlasím. Svokra mi hovorila, že keď mal na dedine predajňu Žid, nebol pre neho problém ísť predať tovar aj v nedeľu, keď mal oficiálne zatvorené. A ceny, keď videl, že rodina je chudobnejšia, vypýtal si menej, no ešte vždy mal zisk. Teraz v v našej registračno-pokladničnej ére by toto bol veľký problém. Keď tam raz nahodím cenu tak ju musí každý akceptovať či sa mu páči alebo nie. Vždy som obdivovala Židov ako obchodníkov- na nich asi nemáme, len im závidieť a "poslať do plynu lebo oni môžu za našu chudobu"
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chce sa mi povedat, že na tomto je niečo dost pravdive:
Globální ekonomický kolaps je vytvořen k tomu, aby vyvolal protistátní nálady.. Nebuřte se, čekají na to!
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=8694
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Antea Pozri príspevok
Súhlasím. Svokra mi hovorila, že keď mal na dedine predajňu Žid, nebol pre neho problém ísť predať tovar aj v nedeľu, keď mal oficiálne zatvorené. A ceny, keď videl, že rodina je chudobnejšia, vypýtal si menej, no ešte vždy mal zisk. Teraz v v našej registračno-pokladničnej ére by toto bol veľký problém. Keď tam raz nahodím cenu tak ju musí každý akceptovať či sa mu páči alebo nie. Vždy som obdivovala Židov ako obchodníkov- na nich asi nemáme, len im závidieť a "poslať do plynu lebo oni môžu za našu chudobu"
Ak im môžeme niečo závidieť, tak ai to, že držia spolu. Žid Žida nepotopí, aj keď si nič neodpustia. Už sa o tom viackrát písalo, že u nás chcú podnikatelia za polroka mať veľké peniaze a nedívajú sa to, čo bude zajtra. S tou poslednou časťou poslednej vety nesúhlasím!
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak dufam ze to Antea myslela ironicky. Inak v tom suhlasim, ze u nas chce takmer kazdy zbohatnut za minutu a ak sa uz nijako neda, tak za den.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Všetko je to o ľuďoch. Rozprával som sa s priateľom, ktorý chce kúpiť auto. A najradšej Octáviu. Tak padla otázka na cenu. Prečo,keď už je kurz Czk A Sk v prepočte skoro jedna k jednej, tak sú Octávky na slovensku o 80000,- drahšie, ako v Česku. A odpoveď? Pokiaľ sa predávajú, načo zlacňovať. Hurá na nákupy!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tetrisss Pozri príspevok
Tak dufam ze to Antea myslela ironicky. Inak v tom suhlasim, ze u nas chce takmer kazdy zbohatnut za minutu a ak sa uz nijako neda, tak za den.
Antea chcela naznacit, že ako zmyslaju poniektori o židoch. Nemyslim, že ona ich tam ....
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

carrotka Pozri príspevok
""
Zamestnanie - predvolené:finančný manažér ""S takýmito naivnými názormi manažuješ čo ?

Aspoň domácnosť ???????????????????????????????????,
V čom podľa Teba spočíva naivita jeho názorov?
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Antea Pozri príspevok
Súhlasím. Svokra mi hovorila, že keď mal na dedine predajňu Žid, nebol pre neho problém ísť predať tovar aj v nedeľu, keď mal oficiálne zatvorené. A ceny, keď videl, že rodina je chudobnejšia, vypýtal si menej, no ešte vždy mal zisk. Teraz v v našej registračno-pokladničnej ére by toto bol veľký problém. Keď tam raz nahodím cenu tak ju musí každý akceptovať či sa mu páči alebo nie. Vždy som obdivovala Židov ako obchodníkov- na nich asi nemáme, len im závidieť a "poslať do plynu lebo oni môžu za našu chudobu"
Súhlasím. Oni majú obchod v krvi. Už tisíce rokov je Žid synonymom obchodníka.. A nemyslím tým nič zlé. Ale nech dokázali zarábať akokoľvek dobre, vždy jeden deň v týždni mali šábes. To znamená deň, kedy sa nesmie pracovať, dokonca ani variť alebo upratovať. Ten deň venujú rodine, duchovnému životu, kultúre. A toto im úžasne závidím. My, kresťanie, ktorí by sme mali svätiť nedeľu, ju využívame na to, čo sme cez ostatné dni nestihli. Keď mi minule svokra vyčítala, že som si už v sobotu navarila aj na nedeľu, aby som si mohla dlhšie pospať, tak som jej vysvetlila, že aj P.Boh, hoci je všemocný, musel na siedmy deň odpočívať. Asi jej potrvá dlhšie, kým to prehryzne.Tvoja posledná veta vyvolala dosť zvláštne reakcie, ale keďže je v úvodzovkách, pochopila som ju ako metaforu na vývoj v dejnách ľudstva. Vždy, keď sa hľadal vinník nejakej katastrofy, našli sa Židia. Ja len dúfam, že po tom poslednom obludnom fiasku, ktoré urobil Hitler, už nebudeme takí hlúpi.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

karrotca Pozri príspevok
Otvor si ten link a uvidíš, že sa odvolá na hocijakú blbosť.
Prečo Ti to pripadá ako blbosť? Vždy po nejakej kríze prišli nepokoje a nakoniec vojna. Tá posledná, ktorá nasledovala po veľkej hospodárskej kríze stála život cca 60 miliónov ľudí.A to už mne ako blbosť rozhodne nepríde. To, že ten článok je napísaný takým spôsobo je druhá vec. Ale historické fakty to neovplyvní. Treba čítať aj medzi riadkami.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

carrotka - ešte si len prišiel a už rýpeš. Takých rypákov tu bolo dosť, ale dlho tu nevydržali. Daj si pozor na to. A najprv si prečítaj etiketu porady, potom sa predstav a až potom, ak budeš premúdrelý, tak rýpaj.
Naposledy upravil wagner : 02.03.09 at 19:24 Dôvod: oprava mena
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

carrotka Pozri príspevok
""
Zamestnanie - predvolené:finančný manažér ""S takýmito naivnými názormi manažuješ čo ?

Aspoň domácnosť ???????????????????????????????????,
Neviem, ale mne sa duves zdá celkom v pohode chalan a vačšinou s jeho názormi suhlasím...,len ty si ešte nič nenapísal, kde by sa dal o tebe utvoriť nejaký ten obraz...
0 0
húžva húžva

húžva je offline (nepripojený) húžva

misomiso Pozri príspevok
V podstate mas v mnohych veciach pravdu, no mna by naozaj celkom uprimne zaujimalo, aky konkretny "pristav" v mori nabozenstiev a cirkvi si objavil, na krory by neplatilo to, co si napisal.
Vážený spolubesedníci. Ďakujem Vám za opýtanie, som úprimne rád, že Vás zaujíma zdroj z ktorého čerpám. Ale nemajte mi to za zlé, ja si Váš ozajstný záujem ešte odskúšam. Ak máte skutočne úprimný záujem pokojne sa mi opätovne ozvite na môj súkromný mail. Budem tomu úprimne rád.
Prosím nič za týmto nehľadajte, ani sektu, ani domýšľavosť, alebo moju pýchu, ani nič zlé.

Jednoducho tieto "veci" ak majú splniť svoj účel sa musia odovzdávať s patričnou úctou a dôležitosťou tým, ktorí o to požiadajú. Pretože okrem toho, že sú tej úcty naozaj hodné, je dôležité, aby každý osobne prejavil o ne individuálny záujem. Je v tom znova istý druh pokory v ktorej je vlastne kľúč k spomínaným pravdám.
Navyše podľa mňa takéto veci do éteru skutočne nepatria.
Totiž, každý z toho duchovného zdroja (knihy) dokáže načerpať iba toľko do akej miery je on sám k sebe a potom aj k ostatným úprimný - pravdivý.
Je to iba skúška úprimnosti vášho záujmu, respektíve hľadania a pre mňa zároveň aj dôkaz, že nie som členom žiadnej sekty a nemám za každú "ovečku" nejakú províziu.
A potom ešte aj Ježišov biblický citát upozorňuje na to :

"Otvárajte iba tým čo klopú." To znamená nikomu sa tieto veci nemôžu vnucovať, tak či tak pre ne všetci až postupne dozrievame.
No a dôkazom tejto individuálnej, duchovnej zrelosti je u každého veľkosť jeho záujmu.

a ďalší citát taktiež upozorňuje
"Nehádžte perly sviniam, lebo ich do blata zašlapú a bude po nich."

I keď je to dosť expresívne prirovnanie, napriek tomu je pravdivé.
Mám s ním už veľa skúseností.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pôvodca textu príspevku: carrotka
""
Zamestnanie - predvolené:finančný manažér ""S takýmito naivnými názormi manažuješ čo ?

Aspoň domácnosť ???????????????????????????????????,
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Neviem, ale mne sa duves zdá celkom v pohode chalan a vačšinou s jeho názormi suhlasím...,len ty si ešte nič nenapísal, kde by sa dal o tebe utvoriť nejaký ten obraz...
Uf, niekto sa vcera vecer zaoberal mojou maličkosťou? Nemôžem najst jeho/jej príspevky (vcera vecer som bol vo vitrážovej dielni).
Dik Stanislav
Naposledy upravil duves : 03.03.09 at 06:16
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

tetrisss Pozri príspevok
Tak dufam ze to Antea myslela ironicky. Inak v tom suhlasim, ze u nas chce takmer kazdy zbohatnut za minutu a ak sa uz nijako neda, tak za den.
Ironicky aj vážne. Nebolo to tak? Aj u nás sa triasli aby mohli arizovať a obohatiť sa na niečom čo im nepatrilo ? Potom sa to znárodnilo a po revolúcii si mnohí uplatňovali na tento zarizovaný majetok reštitúcie. Hitlerovi Židia tiež z ekonomických dôvodov prekážali, tak si dajme pozor, aby sme aj my do takejto fázy nedospeli.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Antea Pozri príspevok
Ironicky aj vážne. Nebolo to tak? Aj u nás sa triasli aby mohli arizovať a obohatiť sa na niečom čo im nepatrilo ? Potom sa to znárodnilo a po revolúcii si mnohí uplatňovali na tento zarizovaný majetok reštitúcie. Hitlerovi Židia tiež z ekonomických dôvodov prekážali, tak si dajme pozor, aby sme aj my do takejto fázy nedospeli.
A ako si "chces dat pozor"?
Naposledy upravil misomiso : 03.03.09 at 16:08
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mpetrzel, vypínam ťa , dúfam, že nebudem jediný.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

duves Pozri príspevok
mpetrzel, vypínam ťa , dúfam, že nebudem jediný.
je svanda pozorovat, ze ho to stále baví
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Vidím, že tu je napriek veľkej kríze veselo
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako riešite v období krízy odkladanie svojich úspor? Je podľa Vás dobre mať ich doma, alebo je väčšia istota v bankách?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať