Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
V prvom rade si myslim, ze hotovost v obdobi este len zacinajucej krizy, nie je vobec vyhra. Lepsie je mat investovane peniaze napr. v nehnutelnosti, pode, zlate, diamantoch / pre chudobnych/. Na druhej strane peniaze su peniaze a ked uz nevieme co s nimi, no vyzera, ze banky sa u nas celkom dobre stabilizovali /zatial/ a nezanedbatelna je statna 100 percentna zabezpeka statu, ale pozor, nie vsetky bankove produkty, momentalne sa najdu aj slusne uroky, tak ja by som to zverila banke, ale treba si ich obehnut a zistit, co je najvyhodnejsie. Doma, no za ne nic doma nedostanem a este ak sa niekde prekecnem, tak zlodeji si pridu na svoje.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Iwett Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako riešite v období krízy odkladanie svojich úspor? Je podľa Vás dobre mať ich doma, alebo je väčšia istota v bankách?
Peniaze na účte su najlepsie likvidne a kedykolvek k dispozicii. Nemyslim, že nastane stav, že banky krachnu a odmietnu vyplacat vklady. Skor asi nastane stav, že može prist okamih, že nebudu mat hodnotu. Upozornuje na to tetrisss. No domy, či zlato nie su vždy okamžite likvidne. Apropo, dnes som na nete našiel článok, kde jeden investor radil kupovať zlato už v roku 2006. Tak si vyberte!
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

tetrisss Pozri príspevok
V prvom rade si myslim, ze hotovost v obdobi este len zacinajucej krizy, nie je vobec vyhra. Lepsie je mat investovane peniaze napr. v nehnutelnosti, pode, zlate, diamantoch / pre chudobnych/. Na druhej strane peniaze su peniaze a ked uz nevieme co s nimi, no vyzera, ze banky sa u nas celkom dobre stabilizovali /zatial/ a nezanedbatelna je statna 100 percentna zabezpeka statu, ale pozor, nie vsetky bankove produkty, momentalne sa najdu aj slusne uroky, tak ja by som to zverila banke, ale treba si ich obehnut a zistit, co je najvyhodnejsie. Doma, no za ne nic doma nedostanem a este ak sa niekde prekecnem, tak zlodeji si pridu na svoje.
Ďakujem za odpoveď, a nemal by sa človek báť, že aj ked je to garantované štátom, vyplácanie môže trvať dlho a kým sa dostaneme na radu, tak ani nemusíme dožiť?
A nemôže sa stať že aj takéto banky v nejakom krízovom režime štátu môžu peniaze nevyplatiť?
A doma, aj ked niesú žiadne úroky /nakoniec aj v bankách sú v smiešnej výške/ ale okrem toho zlodeja mám peniaze keď potrebujem.
Pýtam sa na základe toho, že toto tvrdia starí ľudia.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď, a nemal by sa človek báť, že aj ked je to garantované štátom, vyplácanie môže trvať dlho a kým sa dostaneme na radu, tak ani nemusíme dožiť?
A nemôže sa stať že aj takéto banky v nejakom krízovom režime štátu môžu peniaze nevyplatiť?
A doma, aj ked niesú žiadne úroky /nakoniec aj v bankách sú v smiešnej výške/ ale okrem toho zlodeja mám peniaze keď potrebujem.
Pýtam sa na základe toho, že toto tvrdia starí ľudia.
Tu je asi dobrá rada zlatá. Podľa mňa je najlepšie riziko rozložiť - teda časť v hotovosti a časť v banke, alebo ešte lepšie v bankách /rôznych/. A pokiaľ je výška peňažných úspor vyššia možno zlato a nehnuteľnosti.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Iwett Pozri príspevok
Pýtam sa na základe toho, že toto tvrdia starí ľudia.
Ktorí? Takí, čo to ukážu vnukovi a ten dá tip sfetovaným kamošom a dedko s bankou prídu o posledné úspory?

http://www.aktuality.sk/forum/prispe...80-tisic-korun

http://www.kriminalita.sk/extremizmu...ta/2008-10-09/

atd atd
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

duves Pozri príspevok
Ktorí? Takí, čo to ukážu vnukovi a ten dá tip sfetovaným kamošom a dedko s bankou prídu o posledné úspory?

atd atd
Nechcem si pred takýmito informáciami zakrývať oči a tvrdiť, že nič sa nedeje.Ale ideme od mantinela k mantinelu. Voľakedy dávali správy len o práci a vzorných pracovníkoch, pionieroch /my starší čo pamätáme Timura a jeho družinu/ a čo je viem čom - zrejme v snahe, aby sme sa im chceli podobať. Teraz už doma televízne noviny voláme "koho zabilo, koho okradli" a zase sa tu chce asi niekto podobať.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

tetrisss Pozri príspevok
V prvom rade si myslim, ze hotovost v obdobi este len zacinajucej krizy, nie je vobec vyhra. Lepsie je mat investovane peniaze napr. v nehnutelnosti, pode, zlate, diamantoch / pre chudobnych/. Na druhej strane peniaze su peniaze a ked uz nevieme co s nimi, no vyzera, ze banky sa u nas celkom dobre stabilizovali /zatial/ a nezanedbatelna je statna 100 percentna zabezpeka statu, ale pozor, nie vsetky bankove produkty, momentalne sa najdu aj slusne uroky, tak ja by som to zverila banke, ale treba si ich obehnut a zistit, co je najvyhodnejsie. Doma, no za ne nic doma nedostanem a este ak sa niekde prekecnem, tak zlodeji si pridu na svoje.
To čo teraz vyzerá ako stabilné, už o mesiac nemusí byť pravdou...viď predpovede mesiac, dva, tri dozadu. Ak padnú obrovské banky v usa, prečo si máme myslieť, že u nás sa tak nestane? Veď krachujú štáty a to si fakt myslíte, že ak vláda nasľubuje 100% plnenie, bude to mať aj z čoho zaplatiť? Ja viem takých morbídnych vízií tu už bolo, ale aj tak si myslím, že v tejto situácii sľubovať ľuďom to, čo sľubujú vlády je nekorektné. Tu by už naozaj pomohol len zdravý sedliacky rozum...žiaľ tým my už nedisponujeme. Nahovárať si síce môžeme, že opak je pravdou, ale žijeme vo virtuálnej realite, kde stačí zhasnúť obrazovku a starosti pominú, žiaľ realita je iná.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

duves Pozri príspevok
Ktorí? Takí, čo to ukážu vnukovi a ten dá tip sfetovaným kamošom a dedko s bankou prídu o posledné úspory?

http://www.aktuality.sk/forum/prispe...80-tisic-korun

http://www.kriminalita.sk/extremizmu...ta/2008-10-09/

atd atd
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Vláda se totiž bála zběsilého výběru vkladů a následného krachu bank, a tak výběry na půl roku zakázala.

Dufam, ze vlada aspon pocas toho polroka im vyplati dochodky ci platy.

http://www.ct24.cz/ekonomika/46966-u...aci-ani-penze/
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

slimak Pozri príspevok
Vláda se totiž bála zběsilého výběru vkladů a následného krachu bank, a tak výběry na půl roku zakázala.

Dufam, ze vlada aspon pocas toho polroka im vyplati dochodky ci platy.

http://www.ct24.cz/ekonomika/46966-u...aci-ani-penze/
riešenie???? stará dobrá vojna, ktorá rieši finančné krízy???
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem veľmi pekne za názory.
Naposledy upravil Iwett : 05.03.09 at 17:47
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Svet túži po pozitívnej zmene, preto tá hystéria okolo Obamu. Ale na rozdiel od toho, čo všetci dúfajú a veria, je len pokračovaním Busha - nový obal s rovnakým obsahom. Systém ľudí v pozadí sa zachoval, bez ohľadu na to, ktorú bábku vidieť na javisku. S Obamom sa nezmení nič. Že tomu je tak, vidieť aj podľa jeho rozhodnutia poslať tisíce nových vojakov do Afganistanu. Namiesto sľúbeného mieru chce viac vojny.
Je ovládaný tými istými monštrami, ktoré už tak dlho vyplieňujú a znásilňujú svet, koncernami, ktoré myslia len na zvyšovanie obratu a zisku, ktoré vedú útočné vojny a ktoré nanucujú ľudom proti ich vôli nepotrebné haraburdy, ktoré zotročujú ľudí a zároveň ničia ich kultúru a identitu.
Ale toto znásilňovanie ľudstva sa skončí. Revolúcia príde, a príde do každého mesta. Najvýraznejšie sa rozvinie vo veľkých aglomeráciach, kde zmení všetko. Čo to znamená, prenachám vašej fantázii. Počas minulých svetových vojen existovali oblasti, ktoré zostali vtedajšími udalosťami absolútne nepoznačené - neboli ani príliš ďaleko odtialto. Nad tým by sme sa mali zamyslieť a vyvodiť dôsledky.
zdroj:http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=3212
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Až mi srdce poskočilo, čítať niečo čo cítim. Stále v tom mám však mišung, neviem sa v tom chaose nájsť, ale dlho už tuším, že sa musí veľa zmeniť. Ľudia v mojom okolí si už dlhšie pri mojich scenároch poklopkávali po hlave, neviem či si tým liečili svoj hypotalamus, alebo je to naozaj pre ostatných tak neuveriteľné pochopiť, že niečo tak umelé raz musí padnúť?
0 0
qwer qwer

qwer je offline (nepripojený) qwer

TREBA POCKAT A DUFAT
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

qwer Pozri príspevok
TREBA POCKAT A DUFAT
Viem a nemáš z toho strach? Ja sa z časti teším a z časti trasiem. Niečo podobné smrti...nemám strach so smrti, len umierania sa bojím. Tak je to aj pri tomto, nemám strach zo zmeny, len toho priebehu sa bojím.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

qwer Pozri príspevok
TREBA POCKAT A DUFAT
Áno, aj to je spôsob, ako uvažovať o tom, čoho sme svedkami v posledných pár mesiacoch. Ja som však typ človeka, ktorý takýto defétistický postoj nedokáže pochopiť. Jednoducho musíme bojovať. Zomknúť sa ako národ a nedať sa poraziť alebo znechutiť. Viem, že to nie je jednoduché. Že človek bez práce je veľmi deprimovaný. Že strach z budúcnosti nám dokáže otráviť psychiku. Napriek tomu sa nazdávam, že v živote je vždy dosť krásnych vecí, ktoré by nám mali dodať chuť žiť a bojovať a prekonať všetko zlé, všetky prekážky, ktoré sa nám postavia do cesty. Možno je to ten varovný prst, ktorý nás upozorňuje, že netreba mať radosť len z nákupov alebo z toho slovka MAŤ, ale aj z toho, že človek dokáže aj dávať. A nielen hmotné veci, ale hoci aj obyčajný úsmev, ktorý pridáme k svojmu "Dobrý deň".
Trocha som odbočila z ekonomiky do duševnej sféry, ale nedá mi trochu sa venovať aj takýmto problémom, pretože denno-denne stretávam ľudí, ktorí už začínajú podliehať strachu z budúcnosti.
Už som tu spomínala, že našou hlavnou silou, nás, obyčajných ľudí, je schopnosť vytvárať dopyt. To je základ ekonomiky. Ak sa dokážeme zbaviť nedôvery v ekonomickú realitu a dokážeme vytvárať dopyt, dokážeme pomôcť aj ekonomike. To je naša jediná možnosť. A naša hlavná sila. Nebojme sa chodiť do obchodov, nebojme sa prerábať alebo vylepšovať naše domovy. Dajme prácu našim ľuďom a skúsme tú našu "haprujúcu" ekonomiku trocha nakopnúť. Ja som sa napríklad rozhodla dať si urobiť skrine na mieru na celú stenu chodby. Už to plánujem pár mesiacov, nie je to pre mňa malá investícia, aj manžel trochu hundre, pretože každý sa bojí a ja idem vyhadzovať peniaze na skrine. No uvažujme trochu v iných rozmeroch. Ja dám slušnú zakázku slovenskému živnostníkovi. Ak by tak urobilo desať percent národa, už by sme to pocítili.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

k tomu len jeden link, je to síce dlhé, ale stojí za to, aby sme sa zobudili. Áno pozitívne myslenie je jediná vec čo väčšinu drží nad vodou.http://video.google.com/videoplay?do...67330989213588
Dúfam, že ten link bude fungovať.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

cathyc Pozri príspevok
k tomu len jeden link, je to síce dlhé, ale stojí za to, aby sme sa zobudili. Áno pozitívne myslenie je jediná vec čo väčšinu drží nad vodou.http://video.google.com/videoplay?do...67330989213588
Dúfam, že ten link bude fungovať.
Táto téma sa nám prelína s témou Padne Amslico AIG? a link bol v príspevku 158. Viem to preto, že ma to zaujalo a viackrát som sa k nemu vrátila.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
cathyc Pozri príspevok
Ľudia v mojom okolí si už dlhšie pri mojich scenároch poklopkávali po hlave, neviem či si tým liečili svoj hypotalamus, alebo je to naozaj pre ostatných tak neuveriteľné pochopiť, že niečo tak umelé raz musí padnúť?
Neboj, nie si jedina. No ja mam obavy, že niekto bude chciet silou-mocou ten stav agonie predlžiť, zabetonovat na nejake desatrocie. Aby sa znovu vyrabalo s obrovskym prebytkom za súčasnej devastacie životneho prostredia a len preto, aby par jednotlivcom (co travia volne chvile na jachtach v stredomori a pod) pribudli na kontach dalsie nuly.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
cathyc Pozri príspevok
k tomu len jeden link, je to síce dlhé, ale stojí za to, aby sme sa zobudili.
No je to tak, potvrdzujem ako zamestnanec bankoveho sektoru. Ide o multiplikaciu vkladov, možno až 10-násobne. Ale už to tu bolo.
Každý nový úver je vlastne emisiou nekrytych penazi (nekryte produkciou) a je to kryte prislubom dlžníka to splatiť. A banka ma zvycajne aj zabezpecenie nehnutelnostou, keby dačo. Ale to nie je nova vec, to už vzniklo skor. Ešte so vznikom bankovnictva v europe. Ked sa prislo na to, že vkladatelia nepridu hned naraz vybrať svoje vklady. Vtedy by to prasklo.
Takže ak chceme aby to prasklo, musime ist vybrat svoje vklady. Do normalnych šušťavych penazi. Hotovosť sa nepodiela na multiplikaci v peňažnom systeme.

Je to moloch na hlinenych nožičkach, stačí malý impulz a padne to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať