Zavrieť

Porady

Hospodarska kriza a co s nou

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ked sledujem niektore zavazne temy tu, na porade a v kontexte priblizujucej sa krizy aj k nam na Slovensko, ma napadlo, ze ak sa o nase nazory niekto zaujima, tak skusme si taky cvicny brainstorming /vymyvanie hlav/ a skuste seriozne porozmyslat, kazdy za seba, co by nam vsetkym podnikatelom pomohlo, aby sa zmenilo v zakonoch tohto statu a tym nam pomohlo prekonat toto vazne obdobie, ktore sa bezpochyby blizi, resp. uz je tu. Prosim o seriozne navrhy, mozno, ze ti, ktori to mozu navrhnut, sem pozru. Mam totiz vazne obyvy, ze nasi poniektori ekonomovia su sice mozno vyborni teoretici, ale o praxi nemaju ani sajnu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

No podľa mňa v tom práve spočíva nerozumnosť riešení, že dlhy ideme riešiť ďalšími novými dlhmi. Toto vyrieši dočasne problém, ale následne sa prejaví s o to väčšou intenzitou.

Ak to čo tu máme teraz nazývame krízou, tak aké slovo budeme musieť vymyslieť na to čo príde POTOM?

My totiž máme problém v samotnom SYSTÉME.

Kto sa nenaučí žiť a konzumovať rozumnejšie a skromnejšie, ten neskôr o to viac narazí hlavou do múru.

Môj osobný recept na krízu?
Viac zvažovať výdavky, aj tie najdrobnejšie.
Postupne sa vymaňovať z dlhov voči banke.
Šetriť a ak sa budú dať ušetriť peniaze, preliať ich do REÁLNEJ hodnoty.
Mať v likvidnej podobe (hotovosť alebo peniaze v banke) čo najmenej prostriedkov - tzv. záchranné balíčky iba zvyšujú množstvo čísel v systéme čo prinesie infláciu.
Čo najviac životných potrieb riešiť v rámci malej komunity, svojpomocne, susedskou pomocou.
Nebyť závislý od tzv. rozvodných závodov - čo najväčšiu časť spotreby vody, tepla, elektriny riešiť alternatívnymi zdrojmi. Ideál je odpojiť sa od elektrární, odpojiť sa od vodární, odpojiť sa od plynární. A úplný ideál je odpojiť sa od Daňového úradu. - nereálne, ale aj sny treba mať no nie.
Recyklovať.
Nezabudnúť pomáhať druhým - keď padnú ostatní, spláchne to aj mňa.

Dnes ma veľmi zaujal a inšpiroval článok o americkej rodine s 18-imi deťmi. Trochu extrém, ale najobdivuhodnejšie je, že žijú tzv. debt-free. Čiže bez dlhov.
http://www.newmanmag.com/e-magazine/031109/story8.php
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

tetrisss Pozri príspevok
Ale to plati len z pohladu velmi uzkeho, ked sa vsetko znizi, tak aj moj zisk moze byt v absolutnom vyjadreni mensi a napriek tomu mi moze priniest ovela viac uzitku, cista matematika. Nevraviac o tom, ze tato kriza, to sme sa vacsinou tu zhodli, nie je pravdepodobne len ekonomicka, ale civilizacia sa ocitla na jednej z krizovatiek a je na nas, ktoru cestu zvolime. Bohuzial sa mi cim dalej zda, ze proces je nateraz nezvratny. Este nieco zaujimave sa mi dnes prihodilo, dostalo sa mi do ruk par cisiel Ufo magazinu z roku 1998 a s uzasom citam, ze podobnu debatu ako mi tu, viedli tito ludia uz vtedy a uz vtedy upozornovali ludi na znicujucu moc zisku a techniky, velmi zaujimave.
Pri tomto ma úprimne zaráža to ako to nakoniec tá hromada analytikov a čo ja viem akej hávede prekrúti a bude tvrdiť, aké je to úplne normálne v ekonomike prežívať krízy. Je to len balamutenie ľudí, ktorí uveria všetkému čo dakto natára. Zdravá ekonomika by sa nemala prečo takto otriasať. Ja kúpim to čo naozaj potrebujem, vyrobím to čo sa naozaj predá a sme doma, kde by sa to malo zastavovať? Celý problém nestojí tu, ale na tej umelej výrobe peňazí atď.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Táto teoria deflácie nefunguje.
Ale nefunguje z dlhodobeho hladiska ani sučasny monetarny system a volny trh, tak čo navrhuješ?
http://nazory.pravda.sk/volny-trh-zl...24_sk-nana_p23
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dolfort Pozri príspevok
Nebyť závislý od tzv. rozvodných závodov - čo najväčšiu časť spotreby vody, tepla, elektriny riešiť alternatívnymi zdrojmi. Ideál je odpojiť sa od elektrární, odpojiť sa od vodární, odpojiť sa od plynární. A úplný ideál je odpojiť sa od Daňového úradu. - nereálne, ale aj sny treba mať no nie.
http://www.newmanmag.com/e-magazine/031109/story8.php
Najprv ludi nalakali na zavislosť od zdrojov: vodovod, plynovod, el.energia a teraz je problem sa toho vzdat.
Ano, aj ten danovy úrad ako spomínaš, je to chore. Lebo stací, ak clovek bude sediet iba doma a už je dlžný. Komu? Molochovi, zvany štát.
Každy legalny obchod: kupa cez pokladnicu, služby cez pokladnicu ide na DPH, tak kde su tie peniaze? Skor či neskor to skonci nejakou obcianskou neposlušnostou. Štátny aparat narastá a aj jeho vydavky a skromny teda nie je. Na trhu vytvára dopyt po tovaroch a službách a zdrojmi teda nešetrí. načo, ved mulovia naplňaju štátnu kasu spolahlivo (zamestanci, zamestnávatelia, živnostníci, spotrebitelia) a tí, čo si z toho uchmatnú prostredníctvom netransparentnych zakaziek si pochvaluju (nakup vladnych limuzin, eurokalkulacky, dialnice, tender na mýto....atd).
Neviem co budu robit tí, čo riadia štát, ak ludia pochopia, že malo peňazi = menej oficialnych obchodov cez pokladnice. Ludia hadam prejdu na vzajomny obchod v ramci komunit a znížia tak výdavky, pričom sa im dostane pokrytie službami a tovarom v plnej miere.

Dolfort, este to treba domysliet tak, aby ten novy system nebol zneužívaný jednotlivcami a zasa naopak, tí ktorí sú odkazaní na pomoc (chorí, dôchodcovia), aby dostali v ramci komunit zakladne prostriedky na existenciu.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

duves Pozri príspevok
Najprv ludi nalakali na zavislosť od zdrojov: vodovod, plynovod, el.energia a teraz je problem sa toho vzdat.
Ano, aj ten danovy úrad ako spomínaš, je to chore. Lebo stací, ak clovek bude sediet iba doma a už je dlžný. Komu? Molochovi, zvany štát.
Každy legalny obchod: kupa cez pokladnicu, služby cez pokladnicu ide na DPH, tak kde su tie peniaze? Skor či neskor to skonci nejakou obcianskou neposlušnostou. Štátny aparat narastá a aj jeho vydavky a skromny teda nie je. Na trhu vytvára dopyt po tovaroch a službách a zdrojmi teda nešetrí. načo, ved mulovia naplňaju štátnu kasu spolahlivo (zamestanci, zamestnávatelia, živnostníci, spotrebitelia) a tí, čo si z toho uchmatnú prostredníctvom netransparentnych zakaziek si pochvaluju (nakup vladnych limuzin, eurokalkulacky, dialnice, tender na mýto....atd).
Neviem co budu robit tí, čo riadia štát, ak ludia pochopia, že malo peňazi = menej oficialnych obchodov cez pokladnice. Ludia hadam prejdu na vzajomny obchod v ramci komunit a znížia tak výdavky, pričom sa im dostane pokrytie službami a tovarom v plnej miere.

Dolfort, este to treba domysliet tak, aby ten novy system nebol zneužívaný jednotlivcami a zasa naopak, tí ktorí sú odkazaní na pomoc (chorí, dôchodcovia), aby dostali v ramci komunit zakladne prostriedky na existenciu.
Moji prarodičia sa živili tým, že chovali kravu, hromadu hydiny, pestovali...... Prababka vykŕmila husi a predávali tieto produkty na trhu, ráno sa hus zabila a odniesla sa čerstva na trh, veď sa to robí hlavne na jeseň kedy je dostatočná zima aby sa mäso nepokazilo, Cez leto to boli vajíčka, produkty zo záhrady, mlieko atď. Uživili 5 detí, bez štátnej podpory, bez bonusov a prídavkov a každé si mohlo urobiť aj nejakú tú školu. Nechcem tvrdiť, že sa treba vrátiť do minulosti, ale skúsil by si teraz predať svoj bioprodukt bez toho aby si neobchodil množstvo byrokratov, ktorý by Ti to aj tak neschválili, lebo nespĺňaš množstvo nezmyselných predpisov. Za to kľudne choď do cudzieho reťazca a kúpiš tam pokazené mäso, alebo aj to čo nie je pokazené, tak neviem aký hygienik sa mohol dopátrať k tomu, že je nezávadné. Všetko je tam nadopované antibiotikami, rastovými hormónmi a kdejakým iným svinstvom. Skús byť z toho zdravý a poprípade aj normálne rozmýšľajúci tvor. Hádam o to ide, vytvoriť generáciu zmutovaných zotročených bytostí, ktoré budú držať hubu a krok.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

duves Pozri príspevok
Dolfort, este to treba domysliet tak, aby ten novy system nebol zneužívaný jednotlivcami a zasa naopak, tí ktorí sú odkazaní na pomoc (chorí, dôchodcovia), aby dostali v ramci komunit zakladne prostriedky na existenciu.
Vďaka zneužívaniu svojej moci padli už rôzne systémy, zmeniť zmýšľanie ľudí je veľmi zložité. Čo sa týka odkázanostií ľudí v budúcnosti, myslím, že to bude ešte zložitejšie. Dôchodcovia si dnes sťažujú na nízke dôchodky. Áno, sú takí, ktorí majú naozaj nízke dochodky. Často však pracujúci s minimálnou mzdou majú nižší príjem ako dôchodcovia. A aké dôchodky budú mať v budúcnosti tí, ktorí majú min. mzdu, alebo aj živnostníci, ktorí si platia odvody z minima /takých nás je/.

Dolfot riešenie problému popísal spôsobom ako aj ja uvažujem, ale homo panelakus to má komplikovanejšie.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Včera som v telke videla jeden príspevok, ako Američiania, ktorí prišli o strechu nad hlavou jednoducho bývali v stane v nejakom stanovom mestečku /ako kemp/, Waw to bola sila...boli to normálni ľudia, ktorí "len" nezvládli svoju zadĺženosť.
VIVAT AMERIKA !!!!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Včera som v telke videla jeden príspevok, ako Američiania, ktorí prišli o strechu nad hlavou jednoducho bývali v stane v nejakom stanovom mestečku /ako kemp/, Waw to bola sila...boli to normálni ľudia, ktorí "len" nezvládli svoju zadĺženosť.
VIVAT AMERIKA !!!!
Najprv musia prist zmeny tam, kde je semenište tých problémov a vznikol tam bankovy system, ktory vytvoril moderny otrokársky system po celom svete.
Tak nech trpia.
Aka paralela. Ked prisli osadnici do ameriky osidlovat zapad, spavali v stanoch a kočoch. V stanoch spavali aj tí, čo chodili kopať zlato pri tzv.zlatej horúčke.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Zaregistrovali ste už zmenu v reklamných spotoch? Doteraz to boli len také trapnôstky ako w..... škvŕn a trička sa zbavíš a spol. Teraz sa snažia fakt neviem koho presvedčiť o tom ako treba investovať práve teraz, lebo je to bezpečné a veľmi výhodné a raz to všetko nadobudne závratnú hodnotu. Kde sú teraz tí, ktorí investovali, prečo sa zbavujú akcií ???? a ponúkajú ich dôverčivým laikom, ktorí ešte veria tým nezmyslom o špirále, keď je to práve teraz tak hrozne výhodné? Alebo už kôň kope keď nevládze??? Toto by ma naozaj zaujímalo.
Moje vysvetlenie je však takéto, tí, ktorí sa v tom vyznajú nakupovať práve teraz nebudú, lebo nevidia zmysel, ale predať tú hromadu bezcenných hodnôt predsa treba, tak čo skúsiť to s dôverčivými somármi. A to čo hodnotu má, práve my somári predávame, predávame zem na ktorej by sme sa mohli uživiť aj keby tu už neboli žiadne banky, žiadne štátne inštitúcie....Predávame za lacný peniaz zem po ktorej chodíme. Zostane nám potom už len drieť ako otrok na cudzom, aby sme mali čo do úst vložiť. Dúfam, že takýto scenár sa nenaplní.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Čo by sa stalo, keby o kríze nebolo napísané ani slovo v žiadnych médiách.
Nikde nič. Boli by sme prestali nakupovať, následne vyrábať, potom prepúšťali zamestnancov, menej nakupovať, ešte menej vyrábať...? Ale aj naša spotreba je z veľkej časti zbytočná. Dnes je veľká spotreba chemických vôd na pitie. Chutí to nedobre, ale ide na odbyt. Kedysi moja mama navarila sirup, mali sme na celý rok. A pod. Na druhej strane, naši predkovia skutočne žili iný život. Moji starí rodičia, mama a jej súrodenci chodili do práce a ešte obrábali všetku pôdu, ktorú vlastnili. Takých bolo veľa. Dnes sme si zvykli inak. A aj ľudia, ktorí prišli o prácu, opovržili hovoria o práci na poli. Dnes sa viacej hovorí - ľudia prídu o prácu, bude sa kradnúť. Súhlasím s DOLFORT a CATHYC.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Máš pravdu sarasara, dnes sa už ľudia hanbia za poctivú prácu, lebo sa ponížila na menej ako odpad, ktorý tvoríme. Keď nie si manažér nejakej dobrej spoločnosti v 100 tis. oblečku, alebo zazobaný právnik, poprípade celebritka bez mozgových závitov, ale iba obyčajný človek, ktorý drie niekde v továrni za pásom, alebo na roli, aby si tým BOHOM vyrobila čo potrebujú, tak nie si nič. Nemáš pre nikoho hodnotu. Tomuto sa hovorí zvrátený svet hodnôt. Nehanbíme sa, za majetky, ktoré nevieme vysvetliť ako sme nadobudli, ale za poctivú prácu áno.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

cathyc Pozri príspevok
Máš pravdu sarasara, dnes sa už ľudia hanbia za poctivú prácu, lebo sa ponížila na menej ako odpad, ktorý tvoríme. Keď nie si manažér nejakej dobrej spoločnosti v 100 tis. oblečku, alebo zazobaný právnik, poprípade celebritka bez mozgových závitov, ale iba obyčajný človek, ktorý drie niekde v továrni za pásom, alebo na roli, aby si tým BOHOM vyrobila čo potrebujú, tak nie si nič. Nemáš pre nikoho hodnotu. Tomuto sa hovorí zvrátený svet hodnôt. Nehanbíme sa, za majetky, ktoré nevieme vysvetliť ako sme nadobudli, ale za poctivú prácu áno.
Včera sme s majiteľom firmy rozoberali situáciu, zákaziek je menej a tak uvažoval, že bude musieť pár ľudí prepustiť. Navrhla som mu, nech radšej skráti dočasne úväzky, ľudia síce zarobia menej, ale budú mať aspoň niečo.
Ako vždy sa rozčuľoval, že štát mu diktuje, aká je minimálna mzda ... ap. z čoho to on má platiť a vďaka tomu bol tento rok ešte len trikrát lyžovať /minulý rok bol 5x/ a na letnú dovolenku veru pôjde len na jednu.
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

duves Pozri príspevok
Lebo stací, ak clovek bude sediet iba doma a už je dlžný. Komu? Molochovi, zvany štát.
Každy legalny obchod: kupa cez pokladnicu, služby cez pokladnicu ide na DPH, tak kde su tie peniaze? Skor či neskor to skonci nejakou obcianskou neposlušnostou. Štátny aparat narastá a aj jeho vydavky a skromny teda nie je.

Dolfort, este to treba domysliet tak, aby ten novy system nebol zneužívaný jednotlivcami a zasa naopak, tí ktorí sú odkazaní na pomoc (chorí, dôchodcovia), aby dostali v ramci komunit zakladne prostriedky na existenciu.
Ja sa obávam, že hocijaký systém vymyslíš, tak vždy sa nájdu odkundesi, čo ho budú zneužívať. Ľudskú vychcanosť žiaden systém nezmení, ani nedokáže kontrolovať - inak by musel obrať o slobodu aj všetkých ostatných.
Často sa používa termín "policajný štát". Je naozaj pravda, že dnes majú štátne aparáty väčšiu moc než kedykoľvek v histórii. Moc štátu totiž s časom narastá, pretože toto je v povahe štátu, aby zvyšoval svoju moc a kontrolu nad ľuďmi. Nápad bol dobrý, že štát má zabezpečiť poriadok a bezpečnosť na určitom území, ale postupne sa to zvrháva, ako každý systém.

Ľudia v minulých storočiach mali v skutočnosti viac slobody ako máme my. Neboli až pod takým drobnohľadom štátneho aparátu. Bolo nepredstaviteľné, aby štát mal totálnu kontrolu napr. nad zdravotníctvom, vzdelanosťou ľudí, ich osobnými a rodinnými financiami, či dokonca kontrolu nad smerovaním národnej ekonomiky.
Bolo by to na dosť dlhú polemiku, ale chcem povedať toľko, že dnes síce máme práva a slobodu, ale je to veľmi kontrolovaná sloboda.
Sme v moci Veľkého brata. Británia, krajina plná kamier, či USA, krajina s množstvom najrozličnejších ozbrojených zložiek, ktoré strážia ich krehkú slobodu, sú najlepší príklad. V skutočnosti strážia ľudí, nie ich slobodu. Tá je dávno za humnami.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No fajn. Vlada rozsirila srotovne uz aj o nakup na uver. Teda kriza vznikla tym, ze ludia (aj banky) prehanali uverove zatazenie, a nasa vlada ide ludi (podotykam, ze v case krizy, ked si nik nemoze byt isty svojim zamestnanim) nabadat k dalsiemu zadlzovaniu. A to vsetko len preto, ze by podporila spotrbu jedneho jedineho odvetvia, ktore dokaze tak ucinne lobbovat...

Nikomu asi nenapadlo, ze ludom sa da vytiahnut z vackov iba urcite mnozstvo ponazi, ze ludia nie su poerpetum mobile na peniaze. Vlada sa tvari, ze ju mrzi pokles aj v inych oblastiach, napr. v sluzbach a turistickom ruchu - (restauracie, hotely). No fajn, tak teraz ludi oblbneme, aby nechali zostrotovat svoje 10 rocne auto, a este sa pri tom aj zadlzili. Tito ludia budu (v idealnom pripade - ak nepridu o robotu) splacat dalsich 6 rokov uver na vec, ktoru v podstate mozno vobec surne nepotrebovali. Myslite, ze tito ludia potom z vdacnosti k vlade budu v nasledujucich rokoch minat viac na restauracie a domace rekreacie? A odkial na to vezmu, ak si teraz beru uver na auto? Z dalsieho uveru?
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

misomiso Pozri príspevok
No fajn. Vlada rozsirila srotovne uz aj o nakup na uver. Teda kriza vznikla tym, ze ludia (aj banky) prehanali uverove zatazenie, a nasa vlada ide ludi (podotykam, ze v case krizy, ked si nik nemoze byt isty svojim zamestnanim) nabadat k dalsiemu zadlzovaniu. A to vsetko len preto, ze by podporila spotrbu jedneho jedineho odvetvia, ktore dokaze tak ucinne lobbovat...

Nikomu asi nenapadlo, ze ludom sa da vytiahnut z vackov iba urcite mnozstvo ponazi, ze ludia nie su poerpetum mobile na peniaze. Vlada sa tvari, ze ju mrzi pokles aj v inych oblastiach, napr. v sluzbach a turistickom ruchu - (restauracie, hotely). No fajn, tak teraz ludi oblbneme, aby nechali zostrotovat svoje 10 rocne auto, a este sa pri tom aj zadlzili. Tito ludia budu (v idealnom pripade - ak nepridu o robotu) splacat dalsich 6 rokov uver na vec, ktoru v podstate mozno vobec surne nepotrebovali. Myslite, ze tito ludia potom z vdacnosti k vlade budu v nasledujucich rokoch minat viac na restauracie a domace rekreacie? A odkial na to vezmu, ak si teraz beru uver na auto? Z dalsieho uveru?
Súhlasím s tvojim názorom, keď na nové auto nemám, šrotovné mi nepomôže.
Ale vieš si predstaviť, že by to vláda nespravila? To by tu niekto iný napísal príspevok, že už v Nemecku to funguje a naša vláda spí. Začnime používať zdravý rozum a míňajme koľko môžeme, aby sme sa nezdlžovali.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Okrem šrotovného aj toto je aktuálna téma:
http://www.koloseo.info/Sam_proti_vs...%20vsetkym.htm
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ja si myslím, že poriadok nastane až po poriadnej očistnej búrke. Musí sa skončiť vláda peňazí nad človekom. Hádam len máme väčšiu hodnotu ako nejaké špekulácie a ich tvorcovia. Sme živé bytosti, ktoré aj pri množstve prešľapov a chýb dokázali urobiť veľa dobrého a tvorivého. Už sa len zbaviť starých, zlých, nepotrebných nánosov, novodobého zotročovania, ktoré nás brzdia v ďalšom rozvoji. Netvrdím, že sa tak stane, ale chcem tomu veriť. To je moje svetlo na konci tunela. Aké máte Vy???
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
cathyc, pekne myslienky. Musi si to vsak uvedmomit urcite kriticke množstvo ludi. Ak si to uvedomi, to otroctvo papierovych a virtualnych penazi urcite kriticke množstvo ludi, tak v tom momente pridu tie myslienky aj zvysku ludstva. V prirode je to bežný jav a ma sa za to, že to funguje aj v ludskom podvedomí. Nazýva sa to "fenomen stej opice" - http://www.priroda.cz/slovnik.php?detail=942


Žiaľ, momentalne nie sme väčšina, ale iba taka chaba menšina. Bežne si ludia neuvedomiju tie myslienky, co si tu napisala, s ktorymi suhlasim a možno ešte dalsich 10 ludi z porady hadam tiež. A väčšinou tí, čo sú v prevahe, by nas nechali upáliť na hranici za kacírske myslienky, ak by na to mali čo len maličky priestor.
Pozeráme do vesmíru, máme velke myslienky o osidlovani inych planet. No môžeme zabudnut na akekolvek velke myslienky, ci to je odstranenie svetoveho hladomoru, odstranenie vojen a konfliktov, vyriešenie pristupu k zdravotnej starostlivosti všade na svete, pokial nevyriešime zakladny konflikt a to je prave to klaňanie sa zlatemu ťelaťu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
cathyc Pozri príspevok
Už sa len zbaviť starých, zlých, nepotrebných nánosov, novodobého zotročovania...
Este to bude ťažký boj:
že MMF a Svetová banka zvyčajne žiadajú od vlád podpisovať tajné dohody, v ktorých súhlasia, že predajú svoj najdôležitejší štátny majetok, pristávajú na to, že príjmu opatrenia, ktoré budú znamenať katastrofu pre ich obyvateľstvo, a ak nesúhlasia, pre tieto účely sa počíta s podpísaním v priemere 111 zvláštnych dohôd pre každú konkrétnu krajinu, a ak nedodržiavajú tieto záväzky, zamedzujú im prístup k zahraničným úverom. Je potom pre nich nemožné požičať si akékoľvek peniaze od medzinárodných kreditorov. Nikto nevie prežiť bez úverov – ľudia, spoločnosti, ani krajiny...
zdroj: http://www.anastasia.cz/forum/fpost2221.html
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

duves Pozri príspevok
cathyc, pekne myslienky. Musi si to vsak uvedmomit urcite kriticke množstvo ludi. Ak si to uvedomi, to otroctvo papierovych a virtualnych penazi urcite kriticke množstvo ludi, tak v tom momente pridu tie myslienky aj zvysku ludstva. V prirode je to bežný jav a ma sa za to, že to funguje aj v ludskom podvedomí. Nazýva sa to "fenomen stej opice" - http://www.priroda.cz/slovnik.php?detail=942


Žiaľ, momentalne nie sme väčšina, ale iba taka chaba menšina. Bežne si ludia neuvedomiju tie myslienky, co si tu napisala, s ktorymi suhlasim a možno ešte dalsich 10 ludi z porady hadam tiež. A väčšinou tí, čo sú v prevahe, by nas nechali upáliť na hranici za kacírske myslienky, ak by na to mali čo len maličky priestor.
Pozeráme do vesmíru, máme velke myslienky o osidlovani inych planet. No môžeme zabudnut na akekolvek velke myslienky, ci to je odstranenie svetoveho hladomoru, odstranenie vojen a konfliktov, vyriešenie pristupu k zdravotnej starostlivosti všade na svete, pokial nevyriešime zakladny konflikt a to je prave to klaňanie sa zlatemu ťelaťu.
Máš pravdu duves, ale v tomto som tak trošku idealista. Verím vo vyššiu moc a verím aj v to, že už hádam nastal čas na zmenu. Deje sa príliš veľa neuveriteľných vecí na to, aby som si nevšimla, že za tým hádam takou troškou je aj NIEKTO....Neverím v deduška s briadkou, ktorý trestá banálne hriešky a prehliada tie veľké. Verím v spravodlivosť a je nepodstatné či ma z nej trošku ovanie, alebo nie. Máme to asi hlboko v sebe tie ideály...bez nich by sa žilo ťažšie. Dejiny poznajú veľa ľudí, ktorí nemali klapky na očiach a aj keď išli proti zmanipulovanému stádu nezľakli sa.
Vidím aj odlišnosť od iných kríz, ktoré už ľudstvom otriasli. Teraz je väčšia informovanosť, respektíve väčšia šanca dopátrať sa informácií ako kedysi. To, že sa deje niečo zlé a kto je za to zodpovedný má teraz šancu dozvedieť sa viacej ľudí. A tých 10 ľudí ak to poznanie posunie ďalším desiatim a tí ďalším, tak sa to hádam dostane k tomu kritickému množstvu.
Hádam aj preto si tu vymieňame svoje názory....snáď sem zablúdia aj ľudia, ktorí budú otvorení týmto myšlienkam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať