Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
POZOR ! do ročného hlásenia načítava program zlé hodnoty. Už som volala do Oberonu. Odstránia chybu.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

no ale ked chcem vykonat ročné zúčtovanie musím sa prepnúť do roku 2009 vykonať ročné zúčtovanie a potom spat do roku 2008 do decembra?
...este jedna otazočka (kedže ho robím prvykrát) kde mám zadať sumu 12 000 čo si môže zamestnanec uplatniť zo životnej poistky? ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anitočka, je tam krásne napísané v r. 02 Nezdaniteľné časti pod písmenkom "e"
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

dakujem za upozornenie dnes som si vsimla, ze fakt namiesto preplatku mi to dava do kolonky nedoplatok, a aj celkovy prijem mi taha nespravne
...este otazocku mam jednu, ak zamestnanec si chce sam podat danove priznaniea nepodpisal ziadost o vykonani rocneho zuctovania iba ziada potvrdenie o prijmne zapocitava sa aj on do hlasenia? a ci sa na strane tri vypisuje aj on kedze si ide robit sam DP? dakujem
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, chcem sa opytat, robili ste uz niekto dp B pomocou oberou? myslim to exportovanie na drsr.sk? mne to nejako nejde, tak neviem, ci mam nieco zle nastavene, alebo.....
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

Ahoj poraďáci,
mám veľmi veľkú prosbu. Pred mesiacom som nastúpila do novej práce, kde sa používa ekonomický softwér OBERON. Keďže stará ekonomka odišla ešte pred tým, ako som ja nastúpila, musela som sa s programom sama zoznamovať. Ale teraz mám obrovský problém - musím urobiť účtovnú uzávierku v PÚ. Ak by sa našiel niekto, kto by bol ochotný a mal by trošku času popísať mi postup v Oberone.
Tento týždeň to musím zmáknuť a mám z toho hrôzu. Účtovníctvo som robila pred siedmimi rokmi a za mesiac, ktorý to robím znovu, som sa nestihla do toho dostať ešte na 100%. A vidím, že ste tu všetci tak zbehlí a vzájomne si pomáhate, sledovala som Anithocku, ako sa na začiatku trápila a tu stále našla pomoc.
Vopred ďakujem za ochotu.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte Oberonaci, program Oberon mzdy a personalistika robi aj dohodu o skonceni pracovneho pomeru, rada by som vedela ci tento vystup je platny a ci sa moze podpisom zamestnanca tato dohoda povazovat za skoncenie pracovneho pomeru. Zamestnance tvrdi, ze tato dohoda nema vsetky nalezitosti no podla mojho nazoru ich ma ..poradite?
PS.katika0606 podla mna nie je chyba spytat sa aj banalnu otazku, ale mat istotu, ze to spravis spravne ako sa nepytat vobec a urobit to podla seba a nespravne. v pomocnikovi je napiseny postup minuly rok som to robila podla pomocnika a podarilo sa mi to
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

Anithocka, prosím Ťa, kde v pomocníkovi. Veď som tam nič také nenašla.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

katika0606 písala som Ti no neviem či Ti to prešlo
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

Janka, si veľmi milá. Závierkové tlačové výstupy som našla. Len som si myslela, že napríklad niečo také ako obratová predvaha sa bude dať vytlačiť za celé obdobie naraz, nie po mesiacoch. Joj to sa ešte zapotím s tým oberonom.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Ďakujem, katika0606.
Čo je s Tebou? Dlho si sa neozvala, to si celá zahrabaná v papieroch?
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

Janka1303, ahoj, no neozvala, trápem sa strašne:-( To bol rozum, nastúpiť do firmy prvého februára. Keby aspoň stará ekonomka za január niečo urobila, ja sa len pomaly dostávam do problematiky, do účtovania v našom programe a šup - rovno urob daňové priznanie. Tak ti asi nemusím hovoriť, ako to asi vyzerá. Nerobím nič, len obzerám staré doklady, kontrolujem, opravujem chyby - a to všetko mi trvá. Nech je už 1.4. vlastne nie, 2.4. :-) Ale si milá, že si si spomenula, ja sa ešte určite ozvem, lebo ešte isto niečo nebudem vedieť vyriešiť.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Neviete mi prosím Vás poradiť, ako si mám v oberone zaokrúhliť výkazy, tak aby mi pri tlačení v tisícoch sedeli. V celých korunách mi sedia, ale keď dám zaokrúhlenie na tisíce, tak nesedia.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

zaokrúhľuje mi to výsledok hospodárenia o 2 tis nadol, môžem to tak nechať?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Alexandra777 Pozri príspevok
zaokrúhľuje mi to výsledok hospodárenia o 2 tis nadol, môžem to tak nechať?
Treba skontrolovat r. 85 v suvahe a Vysledok hospodarenia z Vykazu ZaS. Ak to sedi asi by to nemalo vadit.
Pri tlaceni suvahy dava moznost Upresnit zaokruhlenie vykazu a urcis riadok a sumu v tis.
0 0
katika0606 katika0606

katika0606 je offline (nepripojený) katika0606

Halo, oberoňáci, je tu niekto?:-) potrebovala by som sa niečo opýtať.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, chcela by som sa opytat, ked idem robit mzdy v oberone za marec, tak tam by uz malo byt upravene to nezdanitelne minimum na 355,47, alebo sa mylim. ja tam mam stale tu sumu, ktora bola v januari a februari. da sa to niekde manualne opravit, alebo musim pockat na exalogic, kedy to upravia? dakujem
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
ahojte, chcela by som sa opytat, ked idem robit mzdy v oberone za marec, tak tam by uz malo byt upravene to nezdanitelne minimum na 355,47, alebo sa mylim. ja tam mam stale tu sumu, ktora bola v januari a februari. da sa to niekde manualne opravit, alebo musim pockat na exalogic, kedy to upravia? dakujem
posuvam....
naozaj tu nie je nikto, kto robi s oberonom, aby mi poradil?
prosiiim, prosiiim
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Mas pravdu. Ja som minuly tyzden poslala vyplaty so starou sumou, aj tak sa to bude vyrovnavat v rocnom zuctovani. Da sa to nastavit cez Servis-Nastavenie programu-Minimalna mzda-Rocny odpocet na pracovnika.
Zatial im to zle zaokruhluje tak daj 4025,69 a potom bude na pracovnika 335,47.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Dnes dali novú verziu, treba ju stiahnuť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať