Zavrieť

Porady

Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jana1303 Pozri príspevok
Úplne s Tebou súhlasím, je to pracné a zdlhavé

A ešte by som sa chcela opýtať či náhodou niekto nevie ako nastaviť aby mi tlačilo v PÚ iba príjmové alebo iba výdavkové pokladničné doklady. Na jeden kanc. list mi tlačí 3 pokl. doklady a keď tlačím po mesiacoch vytlačí mi najskôr všetky príjmové a potom vydavkové doklady od začiatku roka, a tak som nútená to každý mesiac upravovať.
Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Ak chceš, aby Ti tlačilo po jednom PPD, VPD na jeden kancelársky papier tak choď do nastavení cez hornú lištu :
SERVIS
Nastavenie - užívateľa
Tlačové výstupy
Pokladničné doklady - tu si nastav, koľko pokl.dokladov chceš mať na jednej strane

Ak potrebuješ zobraziť len u určité obdobie spracovávaných údajov, použi filter, kde si vyfiltruješ údaje, ktoré práve potrebuješ.
V JÚ tento filter nastavuješ v peňažnom denníku na spodnej lište cez vlastnosti. Pozor, nezabudni potom ten filter vypnúť, lebo ak zabudneš, budeš mať pocit, že sa Ti údaje stratili a stále Ti bude zobrazovať len filtrované údaje.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Babenky ste zlaté ale ja to potrebujem v podvojnom účtovníctve.
Naposledy upravil Jana1303 : 20.04.09 at 08:31
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Jana1303 Pozri príspevok
Babenky ste zlaté ale ja to potrebujem v podvojnom účtovníctve.
ja to robim v podnojnom. pocet dokladov si nastavis, tak ako pisala danushka a potom v penaznom denniku cez vlastnosti si upravis obdobie, za ktore chces tie doklady tlacit a ak chces osobitne len prijmove alebo osobitne len vydavkove, tak si to nastavis vo vlastnostiach cez filter. Ja som to v JU nerobila, ale ako pise danushka, tak to je potom rovnake ako v JU, tak aj v PU
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jana1303 Pozri príspevok
Babenky ste zlaté ale ja to potrebujem v podvojnom účtovníctve.
Janka, ale postup v PÚ je presne ten istý. Len si vyfiltruj nie peňažný denník, ale účtovný denník.
Určite máš k dispozícii vo voľbe firiem demo firmu a tam skúšaj, skúšaj a skúšaj, tam sa nemáš čoho báť, že niečo pokazíš.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, neviete mi poradit, co mam spravit, nechce mi vytlacit hromadny vykaz do poistovne pri mzdach. stale mi tam vypisuje, ze je nejaka chyba a ze mam pc restartovat. uz som to spravila 3krat a stale mi to blbne.... prosiiiim
dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka ,skús si stiahnuť novú verziu.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Melnick Pozri príspevok
Janka ,skús si stiahnuť novú verziu.
ale ja som si cez oberon center dala vyhladat aktualizacie a tam mi vypisalo, ze mam najnovsiu verziu. ale idem skusit z ich stranky. vykazy mi vytlacilo v pohode, len to hromadne oznamenie

vyskusala som to aj teraz stiahnut z ich stranky a stale mi vypisuje systemovu chybu. vam to nerobi? co mi blbne pc? (((( alebo program? (((
Naposledy upravil janka.mo : 24.04.09 at 22:05
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Skús pozrieť či máš dobré kódy poisťovní. Ak nemáš - nevytlačíš.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Melnick Pozri príspevok
Skús pozrieť či máš dobré kódy poisťovní. Ak nemáš - nevytlačíš.
kody mam v poriadku, tu zamestnankynu som tlacila uz asi 7 mesiacov, myslim to oznamenie, ze je stale na marodke. aj vykazy mi tlaci v pohode, len teraz mi to nejako blbne....
no a este mam jeden problem. mam fa z ciech v eurach na 110 eur. ide o nakup antiviraku. zadala som normalne fa, sumu 110 bez dane. a kedze musim urobit samozdanenie, tak som dala typ dane Dan platena prijemcom podla §69 a §49 ods. 2b, teda by mi to malo ist do riadku 9, 18, 19. lenze ked dam zobrazit dan.priznanie dph, tak to tam vobec nemam. a ked si dam zobrazit podklady pre dph, tak tuto fa mam len v jednom, aj to tam mam same nuly. ked som to robila v januari s jednou fa, tak mi to automaticky po zadani typu dph zobrazilo aj v priznani. tak teraz neviem, kde robim chybu. urcite som nieco zabudla vyplnit, ale netusim co.... prosiiiim poradte mi.... dakujem

tak, zistila som, kde som mala chybu. takze prepacte, ze som vas otravovala otazkou o dph, ale cely vcerajsi vecer, noc som stravila nad tym, ze kde moze byt problem, preto som vam napisala teraz, a asi mi spanok cez noc prospel, lebo sa mi to podarilo odstranit. napisem to tu, aby to mozno niekomu raz pomohlo, aj ked asi nikto nerobi take chyby ako ja. ked som zadavala dodavatela, tak ked som vypisala DIC a potom ta to automaticky hodi na IC dph, tak tam mi dalo pred cislo este aj SK, a to som si nevsimla. ked som to teraz kontrolovala uz asi po milionty krat, tak som to opravila a uz to mam v pohode. dufam, ze nevadi, ze som sa tu takto rozpisala, ale mozno sa najde taky polepetko jak ja a pomoze mu to.
Naposledy upravil janka.mo : 25.04.09 at 11:39 Dôvod: uz som zistila, kde som mala chybu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Naopak Janka, je dobré, že si to tu napísala.
Vidíš aký je ten Oberon v tomto smere dokonalý, jednoducho Ťa nepustil urobiť samozdanenie u SK dodávateľa, ale už teraz vieme, že keď sa podobné udeje niekomu z oberoňákov, treba hľadať chybu aj tu, ďakujeme za info.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

chcem sa Vas opytat, ci mi neviete poradit ....v predkontaciach mam nastaveny typ DPH pri ceskych fakturach samozdanenie, ale stale zadava iny typ DPH pritom pri predkontaciach ho mam dobre nastaveny, vie mi niekto poradit kde moze byt chyba?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
janka.mo Pozri príspevok
ale ja som si cez oberon center dala vyhladat aktualizacie a tam mi vypisalo, ze mam najnovsiu verziu. ale idem skusit z ich stranky. vykazy mi vytlacilo v pohode, len to hromadne oznamenie

vyskusala som to aj teraz stiahnut z ich stranky a stale mi vypisuje systemovu chybu. vam to nerobi? co mi blbne pc? (((( alebo program? (((
Janka,ospravedlňujem sa, ja som nepozorne čítala - pri hromadnom oznámení sa vyskytne táto chyba v prípade, že máš zle nastavený dátum. Ty spracovávaš mzdu za marec v apríli , ale v apríli ešte nemáš žiadne vylúčiteľné doby - čiže nastav sa pri tlači do obdobia, za ktoré potrebuješ hromadný výkaz vytlačiť. Raz som to takto vyriešila, takže vyskúšaj.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
anithocka Pozri príspevok
chcem sa Vas opytat, ci mi neviete poradit ....v predkontaciach mam nastaveny typ DPH pri ceskych fakturach samozdanenie, ale stale zadava iny typ DPH pritom pri predkontaciach ho mam dobre nastaveny, vie mi niekto poradit kde moze byt chyba?
neviem, ci poradim dobre, ale skus to manualne opravit v evidencii dph, aspon ja som to tak urobila....
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Melnick Pozri príspevok
Janka,ospravedlňujem sa, ja som nepozorne čítala - pri hromadnom oznámení sa vyskytne táto chyba v prípade, že máš zle nastavený dátum. Ty spracovávaš mzdu za marec v apríli , ale v apríli ešte nemáš žiadne vylúčiteľné doby - čiže nastav sa pri tlači do obdobia, za ktoré potrebuješ hromadný výkaz vytlačiť. Raz som to takto vyriešila, takže vyskúšaj.
ja som uz na to nemala nervy, tak som to vyplnila na stranke poistovne. nastastie sa to tykalo len jednej zamestnankyne, takze toho nebolo vela. ale dakujem za rady.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
chcem sa Vas opytat, ci mi neviete poradit ....v predkontaciach mam nastaveny typ DPH pri ceskych fakturach samozdanenie, ale stale zadava iny typ DPH pritom pri predkontaciach ho mam dobre nastaveny, vie mi niekto poradit kde moze byt chyba?
anitočka, niekedy je ten Oberon veru neposlušný, akoby ignoroval to čo mu prikážeme a robí si čo chce a teda to nie je Tvoja chyba. Musíš tú predkontáciu vymazať a vytvoriť znova.
Skús - malo by fungovať .
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Je možne že mi zle prepočitalo z roku 2008 učtovnú uzavierku na počiatočné stavy?????
Naposledy upravil kornelia2 : 28.04.09 at 18:00 Dôvod: oprava
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčatá a chlapci /ak tu nejaký je / dajte si pozor pri odovzdávaní Q. prehľadov o zrazených preddavkoch...... suma v r. 2 je iba informatívna .

Prehľad je potrebné prepočítať !!!
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prosím ťa Melnick, o čom konkrétne hovoríš ? Prečo informatívna ?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

alicacka Pozri príspevok
Prosím ťa Melnick, o čom konkrétne hovoríš ? Prečo informatívna ?
No to znamená polopate, že never všetkému, čo ti soft vytlačí. Ale si to aj prever, prepočítaj
0 0
paula2 paula2

paula2 je offline (nepripojený) paula2

áno,účtujem v ňom JU už 3 roky...a som veľmi spokojná. Trocha bol teraz problém s prevodom na Euro,ale zvládla som to...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať