Zavrieť

Porady

Usporiadat
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Ahojte, vedel by mi niekto z Oberaňákov poradiť, ako účtujete zálohy ? Myslím konkrétne zálohová faktúra - faktúra na zálohu - faktúra. Potrebujem konkrétne zápisy vedieť. Lebo neviem , či to robím správne. Ďakujem.
0 0
iva.rbk iva.rbk

iva.rbk je offline (nepripojený) iva.rbk

Ahojte.
Ja by som potrebovala poradiť so skladom. Dá sa nejako opraviť nákupná cena v priebehu mesiaca? U nás by malo nastať 3 x do mesiaca precenenie cien. Potrebujem však na konci mesiaca vedieť, kolko akého tovaru sa predalo v ktorej nákupnej cene. Vie mi niekto poradiť?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte oberonaci, mam jednu otazku, ktoru idem riesit len teraz skor ma nenapadlo. Vystavim si mzdy a musim ich znovu nahadzovat do uctovnictva, alebo sa daju nejako preniest do uctovnictva myslim sumy s konkretnym zapisom. dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ak potrebuješ preniesť údaje v PÚ tak sa dajú úplne pohodovo, ale predtým si musíš v mzdovom programe rozúčtovať mzdu na jednotlivé predkontácie a tiež si musíš zvoliť cestu k databáze účtovníctva.
Mzdu prepošleš do účtovníctva vždy v tom mesiaci, ktoré obdobie si zvolíš. Čiže musíš postupne meniť jednotlivé obdobia.
Dôležité je pohrať sa s predkontáciami a potom to je polahoda.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

a ako a kde si to mam rozuctovat? a potom ako to poslem do uctovnictva? kebyze to chcem mat nauctovanie nie cez ID, ale cez Mzdy co tam je taky druh dokladu? predkontacie aj vsetko tam mam uz nastavene.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Predkontácie si aj tak musíš ešte upraviť. Never na 100% programu. Ja som mala minimálne dve zlé.
Postup :
mzdy - servis- nastavenia programu- účtovanie / tu si skontroluj či naozaj sú predkontácie v poriadku ./

mzdy - servis - programy a pripojenia / rozklikaj / - súbor - nalistuj / a tu sa prehrábávaš do ktorého účtovníctva má viesť cesta.

Dúfam,že som Ti to napísala zrozumiteľne.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

anithocka Pozri príspevok
a potom ako to poslem do uctovnictva? kebyze to chcem mat nauctovanie nie cez ID, ale cez Mzdy co tam je taky druh dokladu? predkontacie aj vsetko tam mam uz nastavene.
V menu súbor daš Export miezd do účtovnícta
a v PU v denníku cez Moznosti daš import s datumom aky potrebujes.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, chcem sa Vás iba spýtať na názor na Oberon čo sa týka jednoduchého účtovníctva. Kamoška si zakladá živnosť na kozmetické služby a rozmýšlame aký program zakúpiť a keďže z Oberonom som sa auž málinko skamarátila chcela by som vedieť Váš názor. ďakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Anithocka, skamarátiš sa aj s JÚ v Oberone aj s Oberonom v JÚ
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

da sa nejako preniest databaza firiem z jednej firmy do druhej ked su takmer rovnaky odberatelia a dodavatelia?hm?
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Dá myslím funkciou export a následným vložením import, ale nám sa dala takto premiestniť iba celá firma, nie len zoznamy, takže to prepláclo aj účtovníctvo. (Dúfam, že som to nenapísala ako "maďar"=nezrozumiteľne)
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
ahojte, uz tu spekulujem cely vecer, ako mam zauctovat leasing v oberone, ale na nic som neprisla a som zufala. v ju som uplny zaciatocnik, takze si naozaj neviem rady.
mam splatkovy kalendar. vypocitala som si zavazok istina, co predstavuje 66349 eur. to som zadala ako iny zavazok (zavazok c.1)
potom mam vypocitane zavazky mesacne za prvy mesiac mi to dava 491,52 - to je tzv. nájomne plus dph. to som tiez dala ako iny zavazok(zavazok c.2).
no ale splatka je 1119,10. to je vlastne najomne + dph + financny lizing. ked zaplatim z BU, tak 491,52 by mi malo ist na zavazok c.2, teda jeho ponizenie a ten zvysok by mi malo ponizit zavazok c.1. v penaznom denniku by sa mi to malo objavit v stlpcoch nezdanitelne - financny lizing (zavazok c.1), zdanitelne - najomne, a nezdanitelne dph. lenze absolutne netusim ako to mam spravit, kedze sa mi to pri uhrade neda rozuctovat.....
podobny problem mam aj s jednou fakturou. normalne som ju zadala ako fakturu, ide o prvu splatku toho leasingu 23686,59, ale mam na nu osobitnu fakturu. no a ked som dala uhradit, tak ako predkontaciu som dala uhrada uveru a vobec mi to nerozclenilo na dph a zaklad, ale mi to dalo vsetko do stlpca uhrada uveru - nezdanitelne. mozem to tak nechat, alebo to nie je spravne? no a kedze tzch 23686,59 mam zapocitanych v zavazku c.1, tak ho mozem akoby uhradit v tej sume nepenaznou operaciou?
vobec nemam skusenosti s nepenaznymi operaciami.
viem, ze som tu toho napisala naozaj vela, ale nejako som to nevedela napisat kratsie, tak sa ospravedlnujem.....
prosiiiiiiim poradte mi ako to mam urobit s tym zauctovanim.
budem vam velmi vdacna..... dakujem....
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
janka.mo Pozri príspevok
ahojte, uz tu spekulujem cely vecer, ako mam zauctovat leasing v oberone, ale na nic som neprisla a som zufala. v ju som uplny zaciatocnik, takze si naozaj neviem rady.
mam splatkovy kalendar. vypocitala som si zavazok istina, co predstavuje 66349 eur. to som zadala ako iny zavazok (zavazok c.1)
potom mam vypocitane zavazky mesacne za prvy mesiac mi to dava 491,52 - to je tzv. nájomne plus dph. to som tiez dala ako iny zavazok(zavazok c.2).
no ale splatka je 1119,10. to je vlastne najomne + dph + financny lizing. ked zaplatim z BU, tak 491,52 by mi malo ist na zavazok c.2, teda jeho ponizenie a ten zvysok by mi malo ponizit zavazok c.1. v penaznom denniku by sa mi to malo objavit v stlpcoch nezdanitelne - financny lizing (zavazok c.1), zdanitelne - najomne, a nezdanitelne dph. lenze absolutne netusim ako to mam spravit, kedze sa mi to pri uhrade neda rozuctovat.....
podobny problem mam aj s jednou fakturou. normalne som ju zadala ako fakturu, ide o prvu splatku toho leasingu 23686,59, ale mam na nu osobitnu fakturu. no a ked som dala uhradit, tak ako predkontaciu som dala uhrada uveru a vobec mi to nerozclenilo na dph a zaklad, ale mi to dalo vsetko do stlpca uhrada uveru - nezdanitelne. mozem to tak nechat, alebo to nie je spravne? no a kedze tzch 23686,59 mam zapocitanych v zavazku c.1, tak ho mozem akoby uhradit v tej sume nepenaznou operaciou?
vobec nemam skusenosti s nepenaznymi operaciami.
viem, ze som tu toho napisala naozaj vela, ale nejako som to nevedela napisat kratsie, tak sa ospravedlnujem.....
prosiiiiiiim poradte mi ako to mam urobit s tym zauctovanim.
budem vam velmi vdacna..... dakujem....
posuvam
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janka, ja si predovšetkým vytvorím nové predkontácie,týkajúce sa iba leasingu.
Potom si urobím jeden veľký záväzok na istinu, ktorú ponižujem vždy pri doručených mesačných výpisoch z banky.
Na ostatné platby si robím mesačne predpisy v KZ . Je pravda , že s DPH- čkou som mala tiež problém, ale potom som si vytvorila novú predkontáciu iba na DPH z leasingu,lebo ináč som ju nevedela dostať do evidencie DPH.
Neviem či Ti to pomôže aspoň troška.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Melnick, ona sa pýta na JÚ, ale napísala to tam veľmi nenápadne. Ja síce kecám do niečoho, čo nepoznám, možno v Oberone sa to robí aj v JÚ, tak mi nepošli smajlíka s kyjakom, aby mi to vytĺkol z hlavy
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
Melnick Pozri príspevok
Janka, ja si predovšetkým vytvorím nové predkontácie,týkajúce sa iba leasingu.
Potom si urobím jeden veľký záväzok na istinu, ktorú ponižujem vždy pri doručených mesačných výpisoch z banky.
Na ostatné platby si robím mesačne predpisy v KZ . Je pravda , že s DPH- čkou som mala tiež problém, ale potom som si vytvorila novú predkontáciu iba na DPH z leasingu,lebo ináč som ju nevedela dostať do evidencie DPH.
Neviem či Ti to pomôže aspoň troška.
urcite mi to pomoze, len ja netusim ako si mam tu novu predkontaciu spravit. ako postup viem, ze v firma - predkontacie - novy..... ale neviem ako tam mozem zadat to, aby som tou splatkou mohla uhradit ten zavazok....... keby si bola taka zlata a napisala mi tie predkontacie.
ja som uvazovala aj nad tym, ze keby som si zadala celkovu fakturu, kde by som mala spocitane aj istinu aj dph aj urok. teda splatkou kedy by som uhradila leasing, by som ponizila ten zavazok. lenze este stale neviem, ako mam dostat dphcku do dennika. minuly kvartal, ked som mala len prvu splatku, tak aby som dostala dph do evidencie, tak som si vytvorila ostatny zavazok, kde som dph mala rozpisane. ale viem, ze to tak nie je spravne a teraz mi to vysi.
pomoz mi prosiiiim... dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Kazu Pozri príspevok
Melnick, ona sa pýta na JÚ, ale napísala to tam veľmi nenápadne. Ja síce kecám do niečoho, čo nepoznám, možno v Oberone sa to robí aj v JÚ, tak mi nepošli smajlíka s kyjakom, aby mi to vytĺkol z hlavy
Zuzka, my v Oberone účtujeme JÚ cez predkontácie.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte Oberonaci, dnes sa mi nejakým zázrakom podarilo vymazať všetky predkontácie čo som mala od začiatku roka vytvorené. Minulý rok som mala tie isté, ale v inej firme a dnes som viac ako 3 hodiny riešila ako ich dostať z jednej firmy do druhej, ktoré spolu nesúvisia, ak som si dala importovať z inej firmy tak mi to nešlo, poradíte? DPH sa blíži a ja nemám ešte ani polovicu nahodé
PROSÍM O POMOC!!!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
ahojte Oberonaci, dnes sa mi nejakým zázrakom podarilo vymazať všetky predkontácie čo som mala od začiatku roka vytvorené. Minulý rok som mala tie isté, ale v inej firme a dnes som viac ako 3 hodiny riešila ako ich dostať z jednej firmy do druhej, ktoré spolu nesúvisia, ak som si dala importovať z inej firmy tak mi to nešlo, poradíte? DPH sa blíži a ja nemám ešte ani polovicu nahodé
PROSÍM O POMOC!!!!
Anitočka, importovať predkontácie je možné len do účtovníctva, v ktorom
nie je v peňažnom denníku nič zaúčtované.
Ale nerozumiem ako sa Ti mohli predkontácie vymazať. Skús zajtra požiadať o vzdialenú pomoc. Netráp sa s tým, lebo môžeš urobiť ešte väčšiu "paseku".
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

no tak to som v ri.. tak musim asi nahadzovat cele predkontacie znovu co? ..nemam net na PC kde je vedene ucto tak vzdialena pomoc nie je pristupne riesenie ...tak bo som si chcela obnovat databazu predkontacii bo mi zmyzla banka a takto mi zmyzlo vsetko...dakujem Melnick si poklad na Teba a Danushku sa vzdy mozem spolahnut
...pekny dnik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať