Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Škoda, že sme Ti nepomohli. No aj tak si mohla zavolať do Oberonu či neexistuje nejaká finta.
ďakujem za uznanie.


anitočka, volala som do Oberonu - nie je možné, aby sa predkontácie vymazali tak ľahko, napríklad stlačením tlačítka "vymazať". Vždy sa totiž systém ešte "opýta" či to naozaj chceš vymazať a ďalej ťa upozorní ak stlačíš "áno", že tá funkcia je nevratná. Takže chyba bude niekde inde.
Naposledy upravil Melnick : 21.07.09 at 15:35 Dôvod: Oznam o kontakte s Oberonom
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

áno ja viem, že sa to ešte opýta a tak zazmetkovala som čo už
..ale ďakujem Ti vééééééľmi pekne, a vééééľmi si vážim čo si pre mňa spravila, máš moje uznanie!!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anitočka a aspoň si trochu pokročila v nahadzovaní vymazaných predkontácií????
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick Pozri príspevok
anitočka a aspoň si trochu pokročila v nahadzovaní vymazaných predkontácií????
Melnick, aj ja by som si zgustla na podrypovaní ale áno už som pokročila ostali mi ešte predkontácie na banku a zopár interných dokladov je toho riadne kvantum
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Verím Ti. Najviac ma vie na...ť ak musím robiť veci 2x . To sa mi zdá za najhoršie investovaný čas.

a nepodrýpavam, iba som zvedavá.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick, mila a zlata poradkyna, este som sa Ta chcela spytat teda poradit sa: zauctovala som dodavatelsku fakturu no zistila som, ze nespravnu cenu tak som ju chcela opravit, ale kedze sa nedala opravit tak som si ju najprv oductovala v hlavnej knihe a tak som ratala s tym, ze uz tutu cenu budem vediet upravit, v knihe zavazkov ale nestalo sa tak. Neviem vobec upravovat mnozstva a ceny lebo fakuru ked dam opravit tak sa neda lebo je taka bledasta ako ked je zauctovana pritom v hlavnej knihe ju zauctovanu nemam. (joj dufam, ze som to vysvetlila tak, ze ma chapes)
Naposledy upravil anithocka : 23.07.09 at 20:05 Dôvod: doplnenie
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Predpokladám, že ide o PÚ.
- otvor knihu záväzkov
- označ faktúru ktorú chceš opraviť
- stlač účtovanie /ak máš v ÚD zaúčtovanú tak ju tam vymaž. /
- stlač dolu v rohu "vymazať"
- stlač zatvoriť a malo by Ťa hodiť do KZ na faktúru ktorú opravuješ.
- oprav cenu... dodávateľa čo len chceš
- daj zaúčtovať
- daj uhradiť ak máš dosť euráčikov
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick, no skusala som to aj tak a stale mi vypisuje, ze ju nemozem odstranit lebo obsahuje polozky... (áno ide o PÚ)
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Už si na dobrej ceste. Vymaž jednotlivé položky. Ale to si vlastne potom vymažeš celú Fa.
Myslím, že si nepostupovala správne.
Napíš mi, či chceš faktúru úplne vymazať, alebo opraviť.
Naposledy upravil Melnick : 24.07.09 at 21:19
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

chcem fakturu opravit chcem opravit sumu, lenze problem moj je tam, ze ked si kliknem na fakuturu ktoru chcem opravit tak je taka bleda taka ze nemozem pouzit nic z toho co ponuka ze opravit, vymazat alebo pridat novu polozku do fakutury aj ked fakura nie je zauctovana v hlavnej knihe... tak neviem

...ešte však jedna a už fakt posledná otázka...ako robíte zápočty v PÚ v Oberone? ja ich robím nasledovne: v hlavnej knihe si zadám predkontáciu na faktúry a vyberiem si faktúru z knihy pohľadávok a z knihy záväzkov a vytlačím interný doklad je to takto správne?
Naposledy upravil anithocka : 25.07.09 at 13:20 Dôvod: rozšírenie otázky
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
chcem fakturu opravit chcem opravit sumu, lenze problem moj je tam, ze ked si kliknem na fakuturu ktoru chcem opravit tak je taka bleda taka ze nemozem pouzit nic z toho co ponuka ze opravit, vymazat alebo pridat novu polozku do fakutury aj ked fakura nie je zauctovana v hlavnej knihe...bez zaúčtovania / nie úhrady ! / Ti nevybledne v žiadnom prípade tak neviem

...ešte však jedna a už fakt posledná otázka...ako robíte zápočty v PÚ v Oberone? ja ich robím nasledovne: v hlavnej knihe si zadám predkontáciu na faktúry a vyberiem si faktúru z knihy pohľadávok a z knihy záväzkov a vytlačím interný dokladje to takto správne?
Správne

Pozri aj sem, účtovanie je rovnaké aj Oberone.
http://www.porada.sk/722594-post6.html
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

už som prišla na chybu bol na danej faktúre spravený zápočet pohľadávok a záväzkov ja som ale trdlo makove, že?

...ten link co si mi dala je vlastne link na JÚ nie?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte oberonaci, znova sa na Vás obraciam otázkou ...pri účtovaní banky mi dlho trvá kým si nájdem danú faktúru ku ktorej bola urobená platba. Chcem sa spýtať či pri účtovaní banky v Oberone (PÚ) nemá program takú funkciu ako napríklad FIBU, že si zadám variabilný symbol a vyhodí mi faktúru, či sa to dá iba v knihe záväzkov a pohľadávok cez filter? otázka znie dá sa to spraviť nejako v hlavnej knihe???
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Takisto v hlavnej knihe mozes nastavit filter. Variabilny symbol je Ext. doklad
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

[QUOTE=anithocka;1108443]už som prišla na chybu bol na danej faktúre spravený zápočet pohľadávok a záväzkov ja som ale trdlo makove, že?
Ja tiez robim zapocet cez int. doklad, ale aby som videla vsetko k danej fa v knihe zavazkov (cez uctovanie) tak fa zauctujem a este raz zauctujem int. doklad (napr. zapocet, alebo samozdanennie...). Sice ma upozorni, ze doklad je uz zauctovany, ale potom ked kliknem v knihe zavazkov na zauctovanie, vidim vsetko co s tou fakturkou suvisi,
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

[QUOTE=EPk;1120819]
anithocka Pozri príspevok
už som prišla na chybu bol na danej faktúre spravený zápočet pohľadávok a záväzkov ja som ale trdlo makove, že?
Ja tiez robim zapocet cez int. doklad, ale aby som videla vsetko k danej fa v knihe zavazkov (cez uctovanie) tak fa zauctujem a este raz zauctujem int. doklad (napr. zapocet, alebo samozdanennie...). Sice ma upozorni, ze doklad je uz zauctovany, ale potom ked kliknem v knihe zavazkov na zauctovanie, vidim vsetko co s tou fakturkou suvisi,
celé účtovanie faktúr robím v hlavnej knihe, aj úhrady faktúr, aj zápočty a ked idem cez knihu záväzkov a dám si účtovanie tak mi ukáže všetko lenže ja som sa vtedy na to zabudla pozriet, dufam, ze moj postup je spravny ked si fakturu vlastne neuctujem dvakrat ako Ty?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

K tomu, co potrebujeme sa da dostat viacerymi sposobmi, takze komu co vyhovuje to je dobre.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

stalo sa vam uz nieco take ako mne? mala som nastavenu predkontaciu v Oberone na 504/321 a zauctovalo mi to 321/504? to sa ako mohlo stat?? (( mate s tym skusenost?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte ludkovia, dnes sa ma spýtala jedna ekonómka čo ide robiť účtovníctvo ako si má nahodiť neuhradené faktúry z minulého roka do hlavnej knihy v podvojnom účtovníctve tak aby tam bol aj dátum splatnosti a aj VS, keď si nahodila napríklad záväzok cez interný doklad tak jej vypisuje, že 321 je saldokontný účet a ja som jej s tým poradiť nevedela, to má ísť do knihy záväzkov a tam účtovať faktúry z minulého roka alebo sa to dá aj v hlavnej knihe? PROSÍME O RADU!!!

zabudla som uviesť ide o program OBERON
Naposledy upravil anithocka : 17.10.09 at 14:55
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A čo tak počiatočný stav a vedľajšia evidencia ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať