Zavrieť

Porady

Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

poradaci, poradte ako vypocítať odvody do poistovni z minimalnej mzdy ak nebol zamestnnacom cely mesiac vzdy mi to pocita zo sumy 8 100 teda v plnej vyske je to spravne? ak zadam napriklad odpracovanych 5 dni vypocita mi to mzdu prisluchajucu k tymto 5 dnom, ale odvody mi pocita zo sumy 8 100, to mam vsetko rucne nahadzovat???????????????? dakujem
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dnes som čítala na Exalogic, že dávajú novú verziu a v zmenách je uvedené, že bola odstránená chyba vo výpočte odvodov. Skús to pozrieť, možno je to tvoj prípad.
Pekný večer
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Prišla už niekomu automatická aktualizácia Oberonu teraz niekedy? U mňa sa stále nezobrazuje prepočet konverzného kurzu ani v mzdách, ani vo vystavených faktúrach a nevidím možnosť, ako to nastaviť. Minulého týždňa som však stiahla demo verziu jednému klientovi uň v PC a tam už tá voľba bola, aby sa konverzný kurz v dokladoch zobrazoval. Vie mi niekto poradiť ako na to, alebo či mám ešte počkať, byť trpezlivejšia ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Mne to už dávno zobrazuje. Nemáš náhodou nastavené v nastaveniach, aby ti nezobrazovalo ? Niekde v nastaveniach to je. Prosím pozri sa na to. Ja som už faktúry v júni mala aj s EUR a mzdy už za jún som mala v EUR-tiež.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Čo sa týka výpočtu odvodov, mali chybný program. Už sa to opravilo.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

alicacka Pozri príspevok
Mne to už dávno zobrazuje. Nemáš náhodou nastavené v nastaveniach, aby ti nezobrazovalo ? Niekde v nastaveniach to je. Prosím pozri sa na to. Ja som už faktúry v júni mala aj s EUR a mzdy už za jún som mala v EUR-tiež.
Dakujem za info, ešte to prelúskam raz, asi si k tomu treba poriadne sadnúť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
danushka Pozri príspevok
Dakujem za info, ešte to prelúskam raz, asi si k tomu treba poriadne sadnúť.
Servis
Nastavenia - Firma
Firma
Uprav si na aktuálnu hodnotu konv. kurz
Zaklikni : duálne zobrazenie ceny na dokladoch
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, aj po abgreitovanie Oberonu mi stale vypocitava odvody pri pracovnikoch, ktory nepracovali cely mesiac z celkovej sumy a nie z tej ktora je prisluchajuca zamestnancovi, vie mi niekto poradit? dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anitočka ,
ak som správne pochopila ,prijala si zamestnanca uprostred mesiaca .
Program Ti urobí mesačnú mzdu aj s doplatkom do MM. Ty odklikni sledovanie FPČ a vymaž doplatok do minima. Uprav hodiny ,ktoré by mali byť odpracované odo dňa nástupu a k nim Ti naskočí adekvátna mzda za odpracované hodiny. Aj výpočet odvodov je potom z tejto sumy.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick Pozri príspevok
anitočka ,
ak som správne pochopila ,prijala si zamestnanca uprostred mesiaca .
Program Ti urobí mesačnú mzdu aj s doplatkom do MM. Ty odklikni sledovanie FPČ a vymaž doplatok do minima. Uprav hodiny ,ktoré by mali byť odpracované odo dňa nástupu a k nim Ti naskočí adekvátna mzda za odpracované hodiny. Aj výpočet odvodov je potom z tejto sumy.

jeeeej dakujem, konecne niekto kto ma pochopil dakujem uz viem ten doplatok som nevymazala a preto mi to furt pocitalo z celkovej mzdy ale pri taktomto zamestnancovi mozem uplatnit celu nezdanitelnu ciastku pripadajucu na jeden mesiac ci si to mam vypocitat adekvatne k odpracovanycm dnom?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
jeeeej dakujem, konecne niekto kto ma pochopil dakujem uz viem ten doplatok som nevymazala a preto mi to furt pocitalo z celkovej mzdy ale pri taktomto zamestnancovi mozem uplatnit celu nezdanitelnu ciastku pripadajucu na jeden mesiac ci si to mam vypocitat adekvatne k odpracovanycm dnom?
Nie . Neodčítavaš a neupravuješ NČZD. Túto mu uplatníš v plnej výške, aj keby jeho mzda bola 1.-SKK.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

poradaci dakujem za radu ohladom miezd uz mi to pocita spravne pekny den
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, už dávno som sa Vás chcela spýtať na čo je dobrá funkcia v Oberone HROMADNÉ ÚČTOVANIE neviem ju ja totiž nijako využiť, ďakuem za odpoveď
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Ahojte, pracovník bol prepustený 4.9.08. Mal vyplatenú mzdu aj s prepl.dovolenkou vo výške 6238,-Sk. Program OBERON neusleduje max. VZ na NP a GP (30219:30x4=4029), ale počíta odvody zo sumy 6238. Nevie niekto poradiť? Opravila som to ručne ale niekedy to človek neusleduje.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, mám otázočku ako má moja kolegyňa zaúčtovať v Oberone nákup úžitkového MV, bol zaplatený predadvok z poklade a potom došla zálohová faktúru. teda preddavok chce znížiť o výšku DPH vie nám niekto poradiť? dakujeme
Naposledy upravil anithocka : 18.10.08 at 14:56 Dôvod: úprava otázky
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Predpokladám, že ste platili na základe nejakého dokladu, preto by ste mali mať medzi zálohovými faktúrami evidovanú zálohový doklad, ktorý ak dôjde faktúra - vtedy keď ju nahrávaš, tak si vytiahni "záloha" a tam sa ti ukáže doklad, na základe ktorého si platila, ten sa natiahne do faktúry, ktorú práve vyplňuješ ako záväzok a vec je vyriešená.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

No ak mal plat 6 tisíc, tak samozrejme, že z toho vypočítava odvody. Už či pracoval celý mesiac, alebo pracoval 4 dni, za ktoré dostal 6 tisíc. 6 tisíc je 6 tisíc a nie maximum. Ja mám takýto názor. Ja by som určite neopravovala na 4 tisíc, tak ako to hovoríš ty. Maximálny odvod je za mesiac a u neho mesiac tvoria tie 4 dni a nie celý mesiac - maximum je uvedený na celý mesiac nie na dni, preto sa to neprepočítava. Ale ak sa mýlim, tak ma opravte.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

alicacka Pozri príspevok
Predpokladám, že ste platili na základe nejakého dokladu, preto by ste mali mať medzi zálohovými faktúrami evidovanú zálohový doklad, ktorý ak dôjde faktúra - vtedy keď ju nahrávaš, tak si vytiahni "záloha" a tam sa ti ukáže doklad, na základe ktorého si platila, ten sa natiahne do faktúry, ktorú práve vyplňuješ ako záväzok a vec je vyriešená.
sorry nejakosi nechápem ten postup dňa 30.9.2008 uhradil 109 000 v hotovosti, v následne ten istý deň mu dali zálohovú faktúru na tú istú sumu. takže si to zaučtujem 314/211 (to bude preddavok), ale neviem ako tú faktúru účtovať? vlastne ako znížiť preddavok a výšku DPH v Oberone ako to mám spraviť?????
Naposledy upravil anithocka : 19.10.08 at 14:20
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prepáč, myslela som, že máš JÚ. Ja účtujem v Oberone v JÚ.
0 0
Lucinka23 Lucinka23

Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Začala som účtovať v Oberone a zaujímalo by ma nasledovné. Ak pri účtovaní niečo zabudnem a na konci mesiaca sa k tomu vrátim a doúčtujem to. Umožňuje program nejako to zoradiť dátumovo, lebo mne po vytlačení peňažného denníka zostane ten zápis na konci, vlastne tak, kde som ho zaúčtovala, hoci je napr. dátum 1.9. medzi 21.9. a 22.9. Ďakujem za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať