Zavrieť

Porady

Usporiadat
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick Pozri príspevok
anithocka, ja už si bez podrobného popisu prípadu nedovolím radiť. Potom sú zmätočné odpovede a mýlia ostatných , ja fakt dobre nerozumiem ,ale možno mi iba nepáli......snáď niekto kto porozumel zadaniu, odpovie....
no to je tak ked otazku pise uctovnik zaciatocnik velmi velky zaciatocnik
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Pri faktúre došlej za tovar z ČR od platiteľa DPH sa použije typ DPH: Nadobudnutie tovaru §11 a §49 odst. 2c /5,7,18,19/ tzv. samozdanenie
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

JuKaS Pozri príspevok
Pri faktúre došlej za tovar z ČR od platiteľa DPH sa použije typ DPH: Nadobudnutie tovaru §11 a §49 odst. 2c /5,7,18,19/ tzv. samozdanenie
jeeeeeeeeeeej dakuuuuuuuuuujem niekto porozumel mojej otazke este raz daaaaaaaaaaaaakujem ..zase porada nesklamala to je uzasne nieco ...pekny den
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ja viem, ze ma tu radi vidite ale je to super stranka a ja som iba zaciatocnik uctovnik a oberon poznam cca 2 mesiace ..ako mam zacat vystavovat faktury v tomto roku 2008 ked este rok 2007 nemam uzavrety? dakujem a pekny vecer
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Anithočka,že ťa radi vidíme je pravda.
A k Tvojej otázke: hore na lište sa nastav na "Firma" ponúknu sa Ti možnosti:úplne na spodu: obdobie -klikni, znova sa Ti ponúkajú možnosti a Ty klikni na : zmena obdobia .
Keď ukončíš rok 2007 tak,že už nebudeš robiť žiadne úpravy takto isto sa dostaneš na ponuku : prevod počiatočných stavov. Ale kým nemáš ukončený rok 2007 tak prevody počiatočných stavov si nezadávaj. Daj si iba :zmena obdobia. Keď tak urobíš,ponúka sa Ti možnosť zadať to účtovné obdobie , v ktorom práve chceš pracovať-čiže napíšeš ...2008 a vystavuješ FA r. 2008.
Použitím týchto funkcií si môžeš "behať " z roku do roku.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Majka, vsade kde sa pohnem si aj Ty a za to Ti dakujem pravdupovediac myslela som si ze to tak bude ako pises ale stale ma miatlo to, ze ked som si zadala rok 2008 mi vyhadzovalo aj faktury za rok 2007 tak to ma dostalo do riadnej slamastiky a to ze ma radi videte bolo myslene ironicky kedze skoro kazdy den sa nieco pytam ale zistila som ze teoria je nieco uplne ine ako prax ...dakujem este raz a pekny dnik
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

ahojte, mate niekto skusenosti s inventurou v oberone?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

aha kto je tu zase? ja ...dnes som vystavovala prve faktury v oberone na rok 2008 a ked som zadala typ DPH podla §8 a §9 tak mi stale vypisovalo, ze vybrany typ DPH nie je spravny preco ked vlastne sa jednalo o tovar ktory bol predany v tuzemsku? joj ja obdivujem ludi ktory vedia robit perfektne uctovnictvo vzdy som si myslela ze je to iba tak tukanie cisel ale nie je to tak ..sklanam hold vsetkym uctovnikom a ekonomom!!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Anithočka, zrejme máš v predkontácii zadefinovanú daň a zaradenie do riadkov, ktoré platili pred zmenou. Skús si správnu DPH upraviť v predkontácii Nastav sa na predkontáciu daj opravu a uprav predvoľby -typ DPH.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
Majka, vsade kde sa pohnem si aj Ty a za to Ti dakujem pravdupovediac myslela som si ze to tak bude ako pises ale stale ma miatlo to, ze ked som si zadala rok 2008 mi vyhadzovalo aj faktury za rok 2007 tak to ma dostalo do riadnej slamastiky a to ze ma radi videte bolo myslene ironicky kedze skoro kazdy den sa nieco pytam ale zistila som ze teoria je nieco uplne ine ako prax ...dakujem este raz a pekny dnik
anitočka, žeby som sa pred Tebou ukryla???

anithočka, v knihe záväzkov si klikni na vlastnosti - potom klikni na filter - nastav si napr.dátum vystavenia... je z rosahu 01.01.2007 - 25.12.2007 a bude Ti zobrazovať iba faktúry vystavené po dátume 25.12.2007 , ostatné faktúry Ti potom zobrazovať nebude.
S filtrami si môžeš vymedzovať čo len chceš.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick Pozri príspevok
anitočka, žeby som sa pred Tebou ukryla???

anithočka, v knihe záväzkov si klikni na vlastnosti - potom klikni na filter - nastav si napr.dátum vystavenia... je z rosahu 01.01.2007 - 25.12.2007 a bude Ti zobrazovať iba faktúry vystavené po dátume 25.12.2007 , ostatné faktúry Ti potom zobrazovať nebude.
S filtrami si môžeš vymedzovať čo len chceš.
nie nie len sa neskryvaj Majka kto bude potom odpovedat na moje jednoduche otazky? dakujem za radu a este ako to je s tym DPH? to mi nevies poradit? hm ..dakujem
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

prosim vas, mate niekto skusenosti s inventurou v oberone?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte posledne otazky ako sa robi zapocet v oberone ked sa robi zapocet s ceskou firmou a uz sa tu neukazem dlho dakujem a pekny vecer
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
ahojte posledne otazky ako sa robi zapocet v oberone ked sa robi zapocet s ceskou firmou a uz sa tu neukazem dlho dakujem a pekny vecer
Internými dokladmi, nepeňažná operácia.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte no dnes som sa pustila do velkeho uctovania v Oberone a natrafila som na nieco co ani netusim co je poradte mi prosim ...pravdila pre vypisi bankovych uctoch, ked som si dala pomocnika nepochopila som vlastne o co tam ide a na co to je dobre a ci je to poviine ..poradite mi?? dakujem
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Napíš, čo konkrétne chceš vedieť, nerozumiem otázke???
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

co su to pravidla pre zauctovanie bankovych vypisov... ja sama tomu nerozumiem tak nemozem blizsie definovat
0 0
p.e.t.e.r.x p.e.t.e.r.x

p.e.t.e.r.x je offline (nepripojený) p.e.t.e.r.x

Dobry den,

Ja som tiez novy uzivatel Oberonu. Tento software sa mi zatial pozdava. No bol by som rad ak by mi vedel niekto poradit ohladne typov DPH.

uvediem konkretne pripady a ak by mi niekto napisal aky tym dph mam zvolit velmi by som mu bol vdacny.

1. Ak dostavam fakturu za tovar z CR na ktorej je 0% dph. Aky typ dph?
2. Na tej istej fakture č.1 je fakturovana aj doprava a dobierka tiez 0% dph. Aky typ dph, kedze tu dopravu a dobierku uctujem zvlast
3.Ak dostavam fakturu za tovar z SR s 19% DPH. Aky typ dph?
4.Na tej istej fakture č. 3 je tiež aj doprava a dobierka s 19% dph. Aky typ dph?
5. ak mam blocek napriklad za nejake služby. Napr. emisna kontrola na auto. Aky tym dph zvolit tu?
6. Ak uctujem blocky za naftu tu aky typ DPH.


A este by som chcel vediet ze ak vydavam fakturu na uzemie SR s 19% dph tu zvolim aky typ dph?


Viem ze som dal vela otazok, ale som mlady odvazlivec ktory sa pustil do podnikania a velmi by mi pomohla vasa rada na moje otazky

Vopred Vam kazdemu velmi pekne dakujem
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

poradaci Oberonovi, vysvetlite mi prosim niekto co su to pravidla pre uctovanie bankovych vypisov neviem sa s tym pohnut dalej a je to dolezite ved ide DPH a ja neviem ako na vypisi bankove, dakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
poradaci Oberonovi, vysvetlite mi prosim niekto co su to pravidla pre uctovanie bankovych vypisov neviem sa s tym pohnut dalej a je to dolezite ved ide DPH a ja neviem ako na vypisi bankove, dakujem
Anithocka, nie je jasné čo sa nás pýtaš, preto zrejme nik neodpovedá. V Oberone je Demoverzia, kde môžeš skúšať a skúšať rôzne nastavenia. V prvom rade si musíš firmu nastaviť pre konkrétneho užívateľa, zadať jeho idnetifikačné údaje, aký je platca DPH, aké má pokladne a účty. Vieš si tam zvoliť ako budeš číslovať doklady, môžeš čísla zadávať i manuálne. Pri evidovaní faktúr už zadávaš predkontáciu s typom DPH a pri úhrade faktúry - je jedno, či cez účet alebo pokladňu si konkrétnu faktúru vieš vybrať podľa variabilného symbolu alebo z knihy faktúr a zadáš úhradu, kde ti zas ponúka možnosť odkiaľ to budeš uhrádzať. V peňažnom denníku hneď v ľavom rohu vyberáš, či robíš operáciu bankovú, pokladnovú alebo nepeňažnú. V zadávaní predkontácií si môžeš tvoriť vlastnú analytiku.
Oberon je neskutočne flexibilný a dokáže vyfiltrovať údaje, ktoré práve potrbuješ, len sa s ním treba pohrať a nebáť sa toho oťukávania v Demofirme a v užívateľovej firme už ideš naostro.
Neviem na aké pravidlá účtovania bankových výpisov sa pýtaš, však ak ideš účtovať v peňažnom denníku banku, tak buď tam účtuješ priebežné položky, alebo uhrádzaš nejakú došlú faktúru, ktorú už máš zaevidovanú v knihe záväzkov, alebo nabehne platba za OFA, ktorú zas vyberáš z knihy pohľadávok, alebo rozúčtovávaš mzdy na základe ID. Ak nerobíš operáciu, ktorá priamo súvisí s knihami záväzkov a pohľadávok, tak volíš už z prednastavených predkontácií. Na spodnej lište peňažného denníka máš ,,možnosti", kde si môžeš nazrieť na zostatky bank.účtov a pokladní, celkové súčty peňažného denníka atď. Peňažný denník si vieš cez filter nastaviť od zápisu do zápisu atď.
No a moja rada na záver, ak si nedáš rady s Oberonom do konca týždňa, tak DPH sprav len v exceli, napočítaj si tam DPH na vstupe a výstupe a hľadaj vo svojom okolí niekoho, čo ti ukáže Oberon v praxi. ZVLÁDNEŠ TO, LEN SA NEBOJ!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať