Zavrieť

Porady

Usporiadat
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Výkaz ziskov a strát vypisujete z programu? Zaokrúhľuje mi to celé tisíce tak, že mi HV vo výkaze ziskov a strát vychádza o 1000 menší ako HV v súvahe. Dá sa s tým niečo robiť?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Ano, tlacim ho z programu. Pri tlaceni Suvahy ponuka moznost zaokruhlit konkretny riadok, tym sa to upravi
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, na tento den som cakala ako na slniecko teda kedy budem mat hotove danove priznanie ale teraz otazocka, v Oberone som ukoncila rok a teraz co s tym ako preniest zaciatocne stavy do roku 2008? a este jedna otazocka pri kontrole konecnych zostatkov som zistila ze jednu fakturu mi zapocitalo do 1.stvrtroku roku 2008 a nie do 4.stvrtroku 2007 ako malo a nechapem preco ked datum vystavenia bol niekedy v polovicke decembra, da sa nejako nastavit v Oberone?sme stvrtrocny platcovia DPH a este jedna otazocka po uzavreti DPH treba nejako ukoncitstvrtrok? dakujem
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte no na predchadzajúci prispevok nikto neodpovedal tak hadam na tento mi niekto poradi, v Oberone mzdy a personalistika sa da vytlacit odhlaska a prihlaska do socialnej poistovne dohodarov? Nenasla som to tam poradi mi niekto? dakujem
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

anithocka Pozri príspevok
ahojte no na predchadzajúci prispevok nikto neodpovedal tak hadam na tento mi niekto poradi, v Oberone mzdy a personalistika sa da vytlacit odhlaska a prihlaska do socialnej poistovne dohodarov? Nenasla som to tam poradi mi niekto? dakujem
Kazdy zamestnanec ma v personalistike kartu pracovnika a tam posledna zalozka su tlaciva. Vyberies Registracny list FO a doplnis podla potreby
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

1. Dosla mi FA v CM, v euro 2823,90.Ide o trojstranny obchod tovar hned poslali do Čiech z France.Aky typ DPH to je?
2. Vystavym FA do Čiech vlastne na ten tovar , ide o trojstranny obchod? a aky typ DPH to je?
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

To mi nikto nevie poradit?
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

vie mi niekto poradit????????????????
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Nerobim trojstranny obchod, ale pri fa v CM Oberon automaticky urobi samozdanenie ked zadas Nadobudnutie tovaru podla $11 a $49 ods.2c (5,7,18,19 su riadky v danovom priznani). Pri vystaveni fa do CZ dam typ Dodanie tovarov a sluzieb podla $43 (14 riadok v DP)a na zaver text Dodanie tovaru do Českej republiky oslobodené od dane podľa § 43, 5 (a) zákona 222/2004 Z.z.. ale to patri do porady DPH a nie Oberon
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ahojte, neviete mi prosím niekto poradiť, ako môžem v oberone nahodiť pokl. doklady, keď chcem odrátať daň (podľa §51 ods. 2 ZoDPH)až v nasledujúcom zdaňovacom období? Musím dať v peňažnm denníku dátum, ktorý je uvedený na pokl. doklade, alebo môžem dať až dátum, kedy chcem, aby sa mi DPH odpočítalo? Ďakujem
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, dnes som potrebovala surne zistit ako bola uhradena faktura no neprisla som na to ako sa to da robit tak som musela manualne hladat v papieroch vie mi niekto poradit? dosla faktura v minulom roku teda v roku 2007, faktúra vsak bola uhradena cast cez banku, cast v hotovosti a dvakrat zapocet pohladavok a zavazkov, ako by sa dalo v Oberone zistit datumy tychto uhrad a zapoctov k danemu zaväzku? jedna sa o podvojne uctovnictvo v Oberone, dakujem
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Otvoris knihu pohladavok alebo zavazkov najdes danu fa, ked je vysvietena posledna moznost vlavo dolu je uctovanie. Tam ti zobrazi z dennika vsetko co k tej fa patri
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, zneistila ma jedna pani ktora robi v oberone, ako to je zo sposobom uctovania cesky faktur? zauctujem ju a musim si vypocitat sama DPH? ci nie?
0 0
Pukluš Pukluš

Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

Ahojte,
stalo sa mi, že som vyhodila faktúru z pohľadávok z evidencie dph a teraz ju tam neviem dať späť. Už som ju aj vymazala, znova nahodila a stále mi ju tam nedáva. Neviete mi poradiť ako to mám spraviť?

Ďakujem
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Pri kazdom zauctovani fa ju automaticky dava do DPH. Skontroluj Typ DPH aby nebolo Nezaradit do priznania DPH.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Ahojte babuľky a babuľkovia poraďáci. Doteraz som účtovala v MRP, a toho roku sa môj šéfko rozhodol pre Oberon, len som z niektorých vecí trošken zmätená. Keď v peňažnom denníku robím úhradu fa, typ DPH mi to zaraďuje podľa došlej al. vyšlej, čiže tvári sa, že započíta do DPH, ale v MRP to označovalo ako či už príjem alebo výdaj nezapočítavaný do DPH. Je to tak správne alebo to mám vždy preznačiť ako nezahrňovaný do DPH?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

EPk Pozri príspevok
Pri kazdom zauctovani fa ju automaticky dava do DPH. Skontroluj Typ DPH aby nebolo Nezaradit do priznania DPH.

ano ja viem, ze pri kazdom uctovani faktury dava automaticky DPH, ale pri ceskej nie tam si davam DPH podlľa § 63 a tym padom ani nevypocitavam DPH tak sa pytam ci v Oberone si ho mam vypocitat manualne a tak nahodit (co sa mi zda nezmysel), alebo iba zauctovat fakturu v ceskych korunach, co mi prepocita na slovenske, nechat paragraf 63 co je samozdanenie a zauctovat, alebo to DPH vypocitat manualne? a normalne dat na 343.
teda priklad:
ceska faktúra 170 000CZK 504/321 (sposob uctovania mame rovno do spotreby) automaticky sa mi prerata na slovenske a nic viac?
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Pri došlej faktúreza tovar z Čiech vystavenej v cudzej mene robíš samozdanenie, typ DPH dávaš: Nadobudnutie tovaru podľa §11 a §49 odst. 2c (r.5,7,18,19), ty nevypočítavaš DPH, automaticky ti vyráta a dá v daňovom priznaní na stranu vstupu aj výstupu.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

JuKaS Pozri príspevok
Pri došlej faktúreza tovar z Čiech vystavenej v cudzej mene robíš samozdanenie, typ DPH dávaš: Nadobudnutie tovaru podľa §11 a §49 odst. 2c (r.5,7,18,19), ty nevypočítavaš DPH, automaticky ti vyráta a dá v daňovom priznaní na stranu vstupu aj výstupu.
ďakujem presne toto som potrebovala potvrdit, lebo sa hadala so mnou jedna ekonomka ze to mam rucne vypocitavat, ze Oberon to nerobi ale ostatne programy ano. dakujem
0 0
riordan riordan

riordan je offline (nepripojený) riordan

A tu mám problém ja.. Zadám DF v cudzej mene a zamrzne to.. Ale len pri novom klientovi, starý ide.. Ale v programovej firme už hľadajú chybu.. DPH počíta dobre, sám, len si treba dobre zadať predkontácie, napr. mám 500 ako mat. 501 ako dobropis a 502 ako materiál z EU..
V JÚ.
V podvojnom podobne, aby to fungovalo bez premýšlania, a ide to..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať