Zavrieť

Porady

Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
ivako
vie mi niekto poradiť, ako sa v oberone účtuje o poskytnutých preddavkoch a následne o odúčtovaní z došlej faktúry?
Vráť sa znovu cez opravu do faktúry,ktorú chceš upraviť a vpravo hore klikni na" záloha" /nemám k dispozícii môj PC,ale malo by to tak byť,no nemôžem si to overiť či ma pamäť neklame./.Tam rozúčtuj celkovú sumu na preddavok,ktorý si už uhradil a sumu ,ktorú následne uhradíš.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

ďakujem veľmi pekne
0 0
maja0 maja0

maja0 je offline (nepripojený) maja0

Ahojte.
Ako zaevidovať v knihe záväzkov platby do ZP? Dávam to ako iný záväzok, ale tam ma potom nepustí zadať žiadnu predkontáciu, aj keď bez nej ma to nepustí ďalej.
Mám to zaevidovať ako fa, aj keď na to žiadnu nemám?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
maja0
Ahojte.
Ako zaevidovať v knihe záväzkov platby do ZP? Dávam to ako iný záväzok, ale tam ma potom nepustí zadať žiadnu predkontáciu, aj keď bez nej ma to nepustí ďalej.
Mám to zaevidovať ako fa, aj keď na to žiadnu nemám?
Neviem prečo tam nemôžeš zadať predkontáciu, mne ju ponúka rovnako ako pri normálnom záväzku.
0 0
maja0 maja0

maja0 je offline (nepripojený) maja0

Zle som to napísala. Ponúkne mi ju, ale keď ju zadám, tak mi vypíše, že ten kód použiť nemôžem a robí mi to pri každej predkontácií, čo tam zadám. Skúšala som komplet všetky. Asi bude zrada v aplikácií.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Naozaj neviem kde môže byť zrada,pretože mne ho zaúčtuje.
Skús im zajtra zavolať do firmy.
0 0
maja0 maja0

maja0 je offline (nepripojený) maja0

Takze nic sa nezistilo. Vsetko by malo fungovat, ale nefunguje. A ted babo rad. Neviem, co robit alebo nerobit. Mozno to nemam davat, ako iny zavazok, mozno ako fa - ale tu samozrejme nemam. Som zufala.
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Oberon používam už 10 rokov a som s ním nadmieru spokojná, nestretla som sa s lepším a " tak ľahko ovládateľným" softvérom, vo firme Exalogic s.r.o., ktorá softvér tvorí sú veľmi príjemní a vždy ochotní poradiť a pomôcť v prípade nejasnosti.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, kedze ma porada nikdy nesklamala idem si tu po dalsie rady tearz pre zmenu o programe OBERON. Sme zacinajuca s.r.o. ktora dovaza tovar z Ceskej republiky preto by som sa chcela spytat ci mi vie niekto poradit ako prepocitat v Oberone ceske faktury vystavene na ceske koruny prepocitat na slovenske koruny ako sa to robi neprisla som na to este zatial! a Este jednu otazocku mam ako preddefinovat text faktury ked vlastne pracujeme z mineralnymi vodami a aby sme nemuseli stale vypisovat nazvy vod a objem. chapete ma hadam o aku radu prosim! dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
ahojte, kedze ma porada nikdy nesklamala idem si tu po dalsie rady tearz pre zmenu o programe OBERON. Sme zacinajuca s.r.o. ktora dovaza tovar z Ceskej republiky preto by som sa chcela spytat ci mi vie niekto poradit ako prepocitat v Oberone ceske faktury vystavene na ceske koruny prepocitat na slovenske koruny ako sa to robi neprisla som na to este zatial!Keď eviduješ faktúru ponúka sa Ti možnosť Faktúra v CM. Kurzový lístok Ti stiahne priamo aj keď už máš otvorenú faktúru.Samozrejme musíš mať aj cudzie meny zadefinované. a Este jednu otazocku mam ako preddefinovat text faktury ked vlastne pracujeme z mineralnymi vodami a aby sme nemuseli stale vypisovat nazvy vod a objem. chapete ma hadam o aku radu prosim! dakujem hore na lište máš názov "Firma" - rozklikaj ho a tám máš možnosti - medzi iným aj napr. merné jednotky, texty faktúr, prdmet faktúr a pod. Cez ponuku nový si tam dáš čo chceš. Taktiež v Servis- nastavenia- pohľadávky si môžeš prednastaviť tie čo sa Ti najviac opakujú.
Som s Oberonom nadmieru spokojná. Len hľadaj a uvidíš koľko možností Ti ponúka.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick dakujem velmi pekne zajtra to vyskusam v robote ja som vedela ze tu ma ludia nesklamu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A kľudne sa pýtaj ďalej. V Oberone robím od jeho "narodenia".
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

tak ak sa este môžem spytať dajú sa prepojiť skladová evidencia, podvojné účtovnictvo, pokladnica a mzdy? alebo ked napriklad vystavim fakturu tak ju budem musiet znovu uctovat?
..dakujem si zlata, lebo to je pre mna spanielska dedina ..urcite kym na to pridem kazdy den Ta budem otravovat ale ja som vedela ze na poradu sa mozem spolahnut dakujem este raz
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

a este som sa chcela spytat neexistuje nejaky navod na jeho pouzivanie myslim mimo toho co obsahuje softver pretoze ten mne nevyhovuje
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
tak ak sa este môžem spytať dajú sa prepojiť skladová evidencia, podvojné účtovnictvo, pokladnica a mzdy? alebo ked napriklad vystavim fakturu tak ju budem musiet znovu uctovat? Tak pri došlých ,ako aj vystavených faktúrach máš možnosť priamo z knihy pohľadávok,prípadne záväzkov cez tlačítko "možnosti" faktúru zaúčtovať. Stačí tam "hodiť" dátum a spôsob ako bola uhradená- účet/BÚ
Čo sa týka miezd dajú sa exportovať zo mzdového programu do PÚ. Len si v nastaveniach ešte skontroluj či máš všetky predkontácie , ale väčšinou sú všetky už od programátorov predkontované.
..dakujem si zlata, lebo to je pre mna spanielska dedina ..urcite kym na to pridem kazdy den Ta budem otravovat ale ja som vedela ze na poradu sa mozem spolahnut dakujem este raz
anithočka , skús si vytvoriť novú firmu - skúšobnú a tam si skúšaj všetky možnosti.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
a este som sa chcela spytat neexistuje nejaky navod na jeho pouzivanie myslim mimo toho co obsahuje softver pretoze ten mne nevyhovuje
Skús kontaktovať tvorcov softu. Ja som sa učila sama. Uvidíš aké príjemné prekvapenia zažiješ keď mu prídeš na chuť. No parkrát ma poriadne aj vytočil - nič nie je totiž dokonalé. Aj teraz testujú vynovenie- nechajme sa prekvapiť.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

mila Majka, dakujem si zlata a idem sa s nim trapit ale ak ma neprekvapi vyhodim ho mozem? ak by som mala este nejake otazocky mozem sa pytat priamo Tebe?? pekny dnik
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ak by som sa mohla pripojiť k tejto téme, tak by ma zaujímalo, ako je to s prepojením skladu do účtovníctva. Trápim sa s tým a asi robím niekde chybu, lebo keď zaúčtujem nákup tovaru v hotovosti, ktorý by som chcela prijať na sklad - nejako sa mi to nedarí poprepájať a taktiež, ked som si dala vytlačiť inventúrny súpis, tak mi dalo len názvy bez množstva. Mám naň nervy, možno niečo robím zle, ale pokiaľ dám aj otáznik - nemám popísaný ten postup. Vˇaka, ušetrilo by mi to veľmi veľa práce.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Robina Pozri príspevok
Ak by som sa mohla pripojiť k tejto téme, tak by ma zaujímalo, ako je to s prepojením skladu do účtovníctva. Momentálne nie je možné prepojenie, pracujú na tom -nová verzia už by mala túto požnosť ponúknuť.Trápim sa s tým a asi robím niekde chybu, lebo keď zaúčtujem nákup tovaru v hotovosti, ktorý by som chcela prijať na sklad - nejako sa mi to nedarí poprepájať a taktiež, ked som si dala vytlačiť inventúrny súpis, tak mi dalo len názvy bez množstva.Musíš klik na Knihy- inventúra - spustiť - Možnosti -zač. inventúry- načítajú sa stavy- možnosť fyzicky upraviť a tlačiť inventúru. Mám naň nervy, možno niečo robím zle, ale pokiaľ dám aj otáznik - nemám popísaný ten postup. Vˇaka, ušetrilo by mi to veľmi veľa práce.
Ja všetko skúšam najprv na firme, ktorú si vytvorím ako skúšobnú. Skús tak aj Ty postupovať.
Ale čo sa skladu týka -súhlasím s Tebou - mám nervy
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Ďakujem ti veľmi pekne - skúsim to a budem sa trápiť. Napríklad mzdy sa mi páčia, ale toto podvojné ma dosť trápi - možno len nemám správny postup, ale mohlo by to byť prepojenejšie a mali by rýchlejšie reagovať na legisl. zmeny. Dúfam, že aj tento sklad doriešia, lebo takto ma to hnevá. Ale ešte raz vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať