Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

anithocka Pozri príspevok
ale ak spracujem mzdu a dam si ten vykaz vytlacit tak to mam nastavene tak ze mi ho zobrazi na obrazovke a az tak ho davam tlacit, na obrazovke je vsetko dobre, ale ak dam tlacim tak vyjudu iba cisla a tak zakazdym musim prepisovat rucne tento vykaz ta ak mozem a mam ta na linke tak este jedna otazocka ale ta sa tyka uctovania v podvojnom uctovnictve v Oberone, idem do účtovného denníka dám si tlač a kniha bankových výpisov, ale nic mi tam nezobrazi a pritom banku nahratu mam a to je moja posledna otazka ale inak oberon sa mi moc moc lubi ĎAKUJEM!!!!
Stiahni si najnovšiu verziu, dnes som si sadla že idem tlačiť výkazy a tiež mi to nešlo na januárovej verzii.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Neviete mi prosím niekto poradiť, či si musím záväzky za december účtovať do účtovného denníka iba na december, alebo podľa toho, ako mi prišli? Niektoré faktúry mi prišli napr. až 17.01. 2008 (dátum dodania 31.12.2007), tak som si ich zaúčtovala 21. 01. 2008. Teraz neviem, či mi to hodí do záväzkov roku 2007 alebo 2008?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Ninna Pozri príspevok
Stiahni si najnovšiu verziu, dnes som si sadla že idem tlačiť výkazy a tiež mi to nešlo na januárovej verzii.

tak aspon viem, ze som na to isla správne, ale výkazy do SP mi dobre tlacilo tak nechapem novu verziu mam stiahnutu tak vyskusam teraz
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Musím si záväzky do účtovného denníka v oberone účtovať k dátumu dodania, alebo dátumu skutočného zaúčtovania Neviete mi niekto poradiť?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Alexandra777 Pozri príspevok
Musím si záväzky do účtovného denníka v oberone účtovať k dátumu dodania, alebo dátumu skutočného zaúčtovania Neviete mi niekto poradiť?
No mala by si ich účtovať tak, ako v skutočnosti obdržíš záväzok, teda, ak Ti príde poštou faktúra, tak si tam daj pečiatku o prijatí /alebo napíš rukou/a zaúčtuj v ten deň.
V praxi väčšina z nás robí tak, že vezme od klienta raz mesačne doklady a poukladá došlé FA podľa dátumu vystavenia. Ale robíme to preto, lebo netušíme, či kllientovi faktúra prišla poštou alebo ju prevzal osobne. Ale ak Ti faktúrka príde mesiac po vystavení poštou a ty už máš evidované iné, tak to zaeviduj podľa skutočnosti. Navyše v Oberone si môžeš nastaviť dátum do 25. v mesiaci u plátcu DPH, kedy Ti to hodí stále do obdobia DPH, ktorého sa to týka.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ďakujem za radu. Neviem ale, či mi to faktúry, kt. mi prišli až v januári 2008 s dátumom dodania v decembri 2007, dá do nákladov roku 2007 podľa dátumu dodania v knihe záväzkov, alebo až do roku 2008 podľa dátumu zaúčtovania.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte ludkovia, ta ja uz fakt neviem co robim zle, na januarovej verzii mi dobre islo tlacit vykazi do SP a do zdravotnej so spolocnej zdravotnej neslo a tento mesiac je to opacne ta je to mozne?? kto mi poradi? ide vam dobre tlacit vykazy do SP?? pekny dnik
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

anithocka Pozri príspevok
ahojte ludkovia, ta ja uz fakt neviem co robim zle, na januarovej verzii mi dobre islo tlacit vykazi do SP a do zdravotnej so spolocnej zdravotnej neslo a tento mesiac je to opacne ta je to mozne?? kto mi poradi? ide vam dobre tlacit vykazy do SP?? pekny dnik
Je to možné - stiahni si najnovšiu verziu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Alexandra777 Pozri príspevok
Ďakujem za radu. Neviem ale, či mi to faktúry, kt. mi prišli až v januári 2008 s dátumom dodania v decembri 2007, dá do nákladov roku 2007 podľa dátumu dodania v knihe záväzkov, alebo až do roku 2008 podľa dátumu zaúčtovania.
Prijatá faktúra sa stáva VOZD dňom úhrady, nie dátumom prijatia tovaru alebo služby, ak takúto faktúru nemáš zaúčtovanú v decembri 2007, prišla Ti až v januári 2007, ale dátum vystavenia bol ešte v decembri 2007, tak by som nešpekulovala okolo toho toľko a zaevidovala by somju k 31.12.2007, aby sa mi premietla v záväzkoch. Toto hovorím bez ohľadu na to, či si alebo nie si platcom DPH.
Alexandra, skús si svoj problém overiť v demofirme , je to ideálny spôsob, ako si vychytať niektoré pochybnosti v programe.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Alexandra, poopravím sa ešte trošku. Nepíšeš, či si mesačným alebo Q. platcom DPH. Ak si totiž platca DPH a faktúra za december 2007 s dátumom dodania decembrovým Ti došla po 25. januári, neostáva nič iné, ako ju zaevidovať po 25.1. Ak však nie si platca DPH a z neznámych príčin takáto došlá faktúra meškala a chceš, aby sa Ti premietla v záväzkoch roka 2007, tak ju zaeviduj tak, ako bolo vyššie spomínané.

Niekedy je ťažké poradiť naozaj dobre pre nedostatok kompletných informácií.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ahojte, neviete mi prosím poradiť, ako si môžem všetky knihy v knihe záväzkov prepočítať k 31. 12. tak, aby mi ostal záväzok v Sk po vyúčtovaní kurzového rozdielu? Dá sa to nejako?
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Ja zauctujem cez Moznosti este raz Zauctovanie dokladu kurz rozdiel k 31.12. (321/663 alebo 563/321)
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte poradaci, mam otazocku zneisliti ma dve ekonomky ktore maju rozny nazor na moj problem, taky sa miezd za mesiac januar (ja viem, ze uz sa robili za februar) ale chcem si to overit, v januari v roku 2008 boli dve sviatky z toho jeden pripadal na pracovny den a to 1.1.2008 a tu sa rozchadzaju nazory
...jedna ekonomka mi tvrdi, ze spominany sviatok sa rata ako normalne odpracovany den lebo zamestnanec ma minimalnu mzdu takze to tam ma byt, ze pocet odpracovanych dni bolo 23
...druha ekonomka mi tvrdi, ze sa to rada ako pocet odpracovanych dni 22 a plus jeden den ako nahrada prijmu za sviatok ako to ma byt spravne?
...ja som to vsak pocitala prvym sposobom je to spravny postup? ak by so to robila podla druheho tak oberon mi potom stale upravuje minimalnu mzdu na 8 056 a pocet odpracovanych dni 22,88 vie mi niekto poradit ako na to? dakujem a pekny den
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

ahoj danuška, dakujem. Sme mesačný platcovia DPH, všetky faktúry majú dátum vystavenia do 31. 12. a došli do 25. 01. 08, na konci roka neviem, či môžem účtovať decembrové náklady do januára 2008, pretože v roku 2007 musím mať zaúčtované skutočné náklady roku 2007.
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Áno, aj prvý postup je správny, anithocka, ten ktorým si mzdu rátala
0 0
p.e.t.e.r.x p.e.t.e.r.x

p.e.t.e.r.x je offline (nepripojený) p.e.t.e.r.x

Dobry den,

Prosim Vas vie mi niekto poradit ako zauctovat zakladne imanie a zriadovacie naklady v oberone?...Jedna sa o SRO.....a chcel by som vediet aku predkontaciu mam dat ake ucty atd atd.........Vopred dakujem pekne
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte poradaci zase moja otazocka jedna z lahsich da sa niekde v Oberone vytlacit cash flow? treba mi to ako prilohu k poznámkam. ak sa da ta kde? dakujem
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

anithocka Pozri príspevok
ahojte poradaci zase moja otazocka jedna z lahsich da sa niekde v Oberone vytlacit cash flow? treba mi to ako prilohu k poznámkam. ak sa da ta kde? dakujem
neda sa
0 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Prosím Vás, ešte raz k vyšlým a došlým dobropisom.
V DpH za január som zle vybrala paragrafy. Vyšlý dobropis som dala par. 25 zníženie a asi malo byť par. 25 zvýšenie. Došlý dobropis som dala par 53.zvýšenie a to by malo byť pravdepodobne v poriadku. Tým, že som dala par. 25 zníženie - neodrátalo mi v riadku 3 DP od príjmov podľa par. 8 a 9 dobropisy. Uvažujem správne ?
Mám v tom ešte stále hokej.


Ďakujem a ospravedlňujem sa za opakovanie.
0 0
Richard417 Richard417

Richard417 je offline (nepripojený) Richard417

Bohužial som s nimi skončil ako živnostník. Dvíhajú ceny bez upozornenia. Teraz už stojí cca 2000 Sk na rok. A to je softvér, kde mnohé veci chýbajú pre živnostníka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať