Zavrieť

Porady

Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
Jaj Danuška poklad si Ty ale pre overenie ma to byt takto?:

dodanie tovaru z tuzemska do iného členského štátu - § 43, osolobodenia od dane , riadok 14 (vystavené faktúry pre ČR napriklad.áno
nadobudnutie tovaru v tuzemsku - §51 odst 1a), riadok 20 alebo 21 podľa (došlé faktúry)áno
nadobodnutie tovarudodanie tovaru a služby podľa § 8 a § 9 (vystavené faktúry pre SR)
a pri dobropisoch konretne všetky mam za rychlu platbu aky typDPH-pri dobropisoch upravuješ základ dane podľa § 25 a 53 zákona o DPH, došlým dobropisom zvyšuješ povinnosť, vyšlým dobropisom znižuješ povinnosť

..ja učtovnictvo asi nikdy nezvladnem ZVLÁDNEŠ Anithocka, si mladučká a máš predpoklady stať sa dobrou !!! Len musíš využívať zdravý sedliacky rozum a pri riešení toho, čo ti ponúka Oberon v rámci DPH si vždy daj pred seba daňové priznanie k DPH, pozri si konkrétny riadok, vezmi si zákon o DPH a čítaj dovtedy, kým nepochopíš...musíš mať jasno v tom, čo je vstup a výstup a keď si nie si istá, tak sa nás opýtaj, vždy poradíme

TEORIA NIE JE PRAX TO ZISTUJEM KAZDYM DNOM VIAC A VIAC
Odpovede sú v tvojej citácii...
Naposledy upravil danushka : 23.02.08 at 22:48
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Danuška, každým dňom viac a viac zistujem, že oberon je uzasny program a fakt poskytuje velke mnozsto funkcii co na nom velmi ocenujem ale este mam jednu otazocku ohladom miezd v oberone ...spracovala som mzdy zamestnancom a dala som si vystupy tlacivo pre socialnu poistovnu a vytlacilo mi to ale bez tlaciva proste iba cisla a ziadne tlacivo treba este nieco niekde nastavit? a ozaj veeeelmi pekne dakujem za tie DPH-cka si poklad!!!! dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Stiahni si novú verziu , bol nejaký problém s výstupmi pre SP.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
Danuška, každým dňom viac a viac zistujem, že oberon je uzasny program a fakt poskytuje velke mnozsto funkcii co na nom velmi ocenujem ale este mam jednu otazocku ohladom miezd v oberone ...spracovala som mzdy zamestnancom a dala som si vystupy tlacivo pre socialnu poistovnu a vytlacilo mi to ale bez tlaciva proste iba cisla a ziadne tlacivo treba este nieco niekde nastavit? a ozaj veeeelmi pekne dakujem za tie DPH-cka si poklad!!!! dakujem
Anithocka,
súbor
tlačové výstupy
mzdy
rekapitulácia - sociálna poisťovňa /tlačivo/ -toto políčko je označené červeným ako adobe reader

...ty si pravdepodobne klikla na políčko nad tým červeným a vytlačilo ti len čísla...alebo mi ešte napadá jedna vec, ale teraz neviem či nebudem kecať...kým som nemala OBERON a chcela som manuálne vypisovať tlačivá SP a ZP, musela som mať nainštalovaný súbor ADOBE READER, ktorý to podporuje, aby sa ti tie tlačivá zobrazili v PC - teraz sa určite poniektorí zasmejú ako sa tu neterminologicky vyjadrujem, ale pokiaľ ten súbor nemáš natiahnutý, tak mi vychádza z toho, že tie výstupy z OBERONU nevypučíš....doporučujem zajtra zavolať hotline Oberonu, a oni ti s tým pomôžu priamo, keď si na nete sa vedia na teba napojiť...naozaj neviem Anithočka, v čom je pes zakopaný
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick Pozri príspevok
Stiahni si novú verziu , bol nejaký problém s výstupmi pre SP.
mam stiahnutu verziu januar 2008 a nejde mi to nechapem preco
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

danushka Pozri príspevok
Anithocka,
súbor
tlačové výstupy
mzdy
rekapitulácia - sociálna poisťovňa /tlačivo/ -toto políčko je označené červeným ako adobe reader

...ty si pravdepodobne klikla na políčko nad tým červeným a vytlačilo ti len čísla...alebo mi ešte napadá jedna vec, ale teraz neviem či nebudem kecať...kým som nemala OBERON a chcela som manuálne vypisovať tlačivá SP a ZP, musela som mať nainštalovaný súbor ADOBE READER, ktorý to podporuje, aby sa ti tie tlačivá zobrazili v PC - teraz sa určite poniektorí zasmejú ako sa tu neterminologicky vyjadrujem, ale pokiaľ ten súbor nemáš natiahnutý, tak mi vychádza z toho, že tie výstupy z OBERONU nevypučíš....doporučujem zajtra zavolať hotline Oberonu, a oni ti s tým pomôžu priamo, keď si na nete sa vedia na teba napojiť...naozaj neviem Anithočka, v čom je pes zakopaný
Danushka presne toto som dala a nevytlacilo mi to tlacivo a je to v pdf verzii to tlacivo ktore som si dala ja tlacit a to iste som mala aj ked som si dala tlacit registracny list FO do socialnej poistovne takze asi tam budem musiet zavolat, kedze najnovsiu verziu stahnutu mam tak skusim sa pozriet este na ADOBE READERE ci ho tam vlastne mam ale inac by mi ani tlacivo nezobrazovalo nie? dakujem
0 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Ahojte, prosím Vás, chcem sa ešte raz opýtať ohľadom došlých a vyšlých dobropisov - Aký typ dane si pri týchto dobropisoch vyberie ? Tiež sa zoznamujem s programom a nie som si istá, či to robím dobre.
/predpokladám - Došlý dobropis/tuzem./ - par.51, Vyšlý dobropis - par.8 a 9. Je to správne ? Treba tam zadať aj znamienka ? Tzn. pri vyšlom dobropise zadám znamienko mínus ?/

ĎAkujem za trpezlivosť s mojimi otázkami.

Silvia
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

silvia1974 Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, chcem sa ešte raz opýtať ohľadom došlých a vyšlých dobropisov - Aký typ dane si pri týchto dobropisoch vyberie ? Tiež sa zoznamujem s programom a nie som si istá, či to robím dobre.
/predpokladám - Došlý dobropis/tuzem./ - par.51, Vyšlý dobropis - par.8 a 9. Je to správne ? Treba tam zadať aj znamienka ? Tzn. pri vyšlom dobropise zadám znamienko mínus ?/

ĎAkujem za trpezlivosť s mojimi otázkami.

Silvia
Ahoj, ak si prečítaš príspevok vyššie na tej istej strane prídeš na to keď mi radila Danushka su tam rozoberane typy DPH a presne aj to aky typ DPH uplatnit pri dobropisoch
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Opravu základu dane robíš síce podľa § 25, ale typ DPH zadávaš
oprava dane podľa § 53 (zvýšenie) 18,19,
oprava dane podľa § 53 (zníženie) 18,19

Prečítaj § 53 zákona o dani z pridanej hodnoty
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

JuKaS Pozri príspevok
Opravu základu dane robíš síce podľa § 25, ale typ DPH zadávaš
oprava dane podľa § 53 (zvýšenie) 18,19,
oprava dane podľa § 53 (zníženie) 18,19

Prečítaj § 53 zákona o dani z pridanej hodnoty
ak som spravne pochopila v Oberone pri uctovani dobropisov si vyberam oprava dane podľa § 53 (zvýšenie resp. zníženie) a nie § 25? ste ma tu domotali teraz
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

Anithočka a našla si v type DPH § 25 ?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
ak som spravne pochopila v Oberone pri uctovani dobropisov si vyberam oprava dane podľa § 53 (zvýšenie resp. zníženie) a nie § 25? ste ma tu domotali teraz
Prepáč Anithočka, zmiatla som Ťa trošku...treba si prečítať § 53,ktorý naväzuje na §25...
Doporučujem Ti z problematiky Oberonu sa presunúť do problematiky DPH na Porade a do vyhľadávača si zadaj ,,dobropis" - tu je toho naozaj popísané veľa, len musíš čítať.
A včera večer mi to už nemyslelo...Jukas odpovedala a opravila ma
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

JuKaS Pozri príspevok
Anithočka a našla si v type DPH § 25 ?
ja som s tym typov DPH jelen ak mam pravdu povedat a § 25 som po pravde nenasla ..ja sa z toho zblaznim asik
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

danushka Pozri príspevok
Prepáč Anithočka, zmiatla som Ťa trošku...treba si prečítať § 53,ktorý naväzuje na §25...
Doporučujem Ti z problematiky Oberonu sa presunúť do problematiky DPH na Porade a do vyhľadávača si zadaj ,,dobropis" - tu je toho naozaj popísané veľa, len musíš čítať.
A včera večer mi to už nemyslelo...Jukas odpovedala a opravila ma
tak a teraz som uz v obraze asi fakt bude dobre sa prepnut do problematiky DPH to som mala uz davno spravit, ďakujem!! a dufam, ze aj tam chodis
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
tak a teraz som uz v obraze asi fakt bude dobre sa prepnut do problematiky DPH to som mala uz davno spravit, ďakujem!! a dufam, ze aj tam chodis
Anithocka...Heuréka! Moje zlaté a ty si tam doposiaľ nebola???!!! Tak aby si vedela, že ja sa stále učím tak ako ty, len som pochopila trošku skôr, že v podstate tu na Porade nájdeš akúkoľvek odpoveď , len si ju treba vyhľadať, všetko to tu je Xkrát opísané a omielané a čím viac čítaš, tým viac sa dozvieš.

...a zasa som sa zasedela tuná...
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

danushka Pozri príspevok
Anithocka...Heuréka! Moje zlaté a ty si tam doposiaľ nebola???!!! Tak aby si vedela, že ja sa stále učím tak ako ty, len som pochopila trošku skôr, že v podstate tu na Porade nájdeš akúkoľvek odpoveď , len si ju treba vyhľadať, všetko to tu je Xkrát opísané a omielané a čím viac čítaš, tým viac sa dozvieš.

...a zasa som sa zasedela tuná...

nebola som tam pretože témy DPH sa moc bojím a to doslovne myslím vždy, keď idem účtovať tak zo strachom a 1000x si musím overiť typ DPH!!!!!!!!!! to asi nikto tolkokrat nekontroluje ako ja ale zistila som, že Oberon je fakt perkektny program len ma ešte stále trápia tie výstupy do poistovní vobec tomu nechápem prečo je to tak ako to je
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ale veď som Ti povedala, že máš zavolať do Oberonu. Keď nemáš kontakt na nich tak tu je mob. na technicku podporu : 0905 846 632, sú tam v pracovné dni tuším do 15,00 h. Naozaj sú veľmi ochotní, poradia.

No a k tej DPH ešte...v predkontáciach si môžeš zadefinovať konkrétny typ DPH, ktorý keď uložíš, tak sa Ti pri opakovaných operáciach bude stále ponúkať...aby si to nemusela manuálne vyhľadávať.
Naposledy upravil danushka : 23.02.08 at 16:40
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

JuKaS Pozri príspevok
Anithočka a našla si v type DPH § 25 ?
mne pri výbere opravy DPH OBERON ponúka nasledovné :

Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (1 , 3 )
Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (1 , 3 )
----týka sa dodania tovaru a služby podľa § 8 a 9 zákona
toto považujem za situáciu pri vyšlom tuzemskom dobropise

Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (5 , 7 )
Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (5 , 7 )
---týka sa nadobudnutia tovaru podľa § 11 a 11a zákona
dovoz v tuzemsku z čl.št EÚ + osobit.prípad

Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (9 )
Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (9 )
---týka sa tovaru a služieb, pri ktorých príjemca platí podľa §69 ods.2 až 4 a 9 zákona
oprava dodanenia

Oprava dane podľa §53 odst. /zvýšenie/ riadok (18 , 19)
Oprava dane podľa §53 odst. /zníženie/ riadok (18 , 19 )
---týka sa odpočítania dane celkom podľa § 49 - 54 zákona
toto považujem za situáciu pri došlom tuzemskom dobropise

Teraz som už zamotaná aj ja ...resp. zneistená, keď Jukas sa pýta Anithočky či jej núka Oberon § 25...
No keďže mne ho núka a túto ponuku ja chápem tak, ako som hore napísala, prosím, aby ma niekto chápavejší alebo opravil alebo uistil...
Minimálne ja a Anithočka to oceníme
Naposledy upravil danushka : 23.02.08 at 18:38
1 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

danushka Pozri príspevok
mne pri výbere opravy DPH OBERON ponúka nasledovné :

Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (1 , 3 )
Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (1 , 3 )
----týka sa dodania tovaru a služby podľa § 8 a 9 zákona
toto považujem za situáciu pri vyšlom tuzemskom dobropise

Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (5 , 7 )
Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (5 , 7 )
---týka sa nadobudnutia tovaru podľa § 11 a 11a zákona
dovoz v tuzemsku z čl.št EÚ + osobit.prípad

Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zvýšenie/ riadok (9 )
Oprava dane podľa §25 odst. 1 až 3 /zníženie/ riadok (9 )
---týka sa tovaru a služieb, pri ktorých príjemca platí podľa §69 ods.2 až 4 a 9 zákona
oprava dodanenia

Oprava dane podľa §53 odst. /zvýšenie/ riadok (18 , 19)
Oprava dane podľa §53 odst. /zvýšenie/ riadok (18 , 19 )
---týka sa odpočítania dane celkom podľa § 49 - 54 zákona
toto považujem za situáciu pri došlom tuzemskom dobropise

Teraz som už zamotaná aj ja ...resp. zneistená, keď Jukas sa pýta Anithočky či jej núka Oberon § 25...
No keďže mne ho núka a túto ponuku ja chápem tak, ako som hore napísala, prosím, aby ma niekto chápavejší alebo opravil alebo uistil...
Minimálne ja a Anithočka to oceníme
Ejha Danushka už ako ma poznáš keďže píšeš, že to oceníme ale máš pravdu takže kto nám odhalí tajomstvo DPH pri dobropise? Ja som doteraz používala podľa § 8 a § 9 tak mi to bolo povedané bývalou ekonómkou.
0 0
silvia1974 silvia1974

silvia1974 je offline (nepripojený) silvia1974

Ahojte, dievčatá som rada, že na jednej strane nie som v tejto problematike sama - Anithocka, a na druhej strane veľmi ďakujem Danuskhe a JukaS, že ma usmernili v tejto problematike.
Veľmi mi pomohla rada Danushki, pozrieť sa pri určovaní DpH do pokynu k vypĺňaniu daňového priznania.
Ja som pravdu povediac, čítala zákon DpH min. 3x, ale človek ak nepríde s určitými vecami do styku, tak nevie, o čom číta.
Tiež začínam účtovať len tento rok. Toto bude moje prvé DpH priznanie, tak mám strašný strach, aby to dobre dopadlo.

Takže ďakujem.

Silvia
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať