Zavrieť

Porady

Usporiadat
Rudo Rudo

Rudo je offline (nepripojený) Rudo

Mám problém pri posielaní mesačného výkazu na SP. Mám pracovníkov na dohodu a tých mi nechce zobrať na výkaz na SP. Pri všetkých mi vypíše chybu, že mám zlý vymeriavací základ úrazového poistenia, ale pritom v mzdách to mám dobre. Poradí mi niekto, čo s tým?
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Rudo Pozri príspevok
Mám problém pri posielaní mesačného výkazu na SP. Mám pracovníkov na dohodu a tých mi nechce zobrať na výkaz na SP. Pri všetkých mi vypíše chybu, že mám zlý vymeriavací základ úrazového poistenia, ale pritom v mzdách to mám dobre. Poradí mi niekto, čo s tým?
Skus sa spytat hotlinu co ti povie a odporuci...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rudo Pozri príspevok
Mám problém pri posielaní mesačného výkazu na SP. Mám pracovníkov na dohodu a tých mi nechce zobrať na výkaz na SP. Pri všetkých mi vypíše chybu, že mám zlý vymeriavací základ úrazového poistenia, ale pritom v mzdách to mám dobre. Poradí mi niekto, čo s tým?
Rudo ,so zasielaním el.výkazov do SP je problém ,na odstránení ktorého pracujú. Novú testovaciu verziu si radšej nesťahuj. Čochvíľa bude k dispozícii nová ostrá verzia - a odstránené budú aj rôzne chybičky krásy.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte odbornici na oberon, prednastavila som si predmety faktur no neviem ich vyuzivat pri vystavovani faktur ako sa to robi? joj ten oberon je pre mna maturita dalsia a este jedna otazocka ked som vystavila dodaci list v oberone stale mi to vyhadzuje ako fakturu preco? viete zaciatky su tazke ..mozno sa Vam moje otazky zdaju prihluple no pre mna podstatne, dakujem
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Veľmi pekne prosím o radu, lebo už som s nervami na dne: napíšte mi čo robím zle pri jednostrannom zápočte pohľ. a záv.:
Firma dostane dod. FA - zaúčt. 343,504/321
Firma dostane dobropis na zníženie /-/ - zaúčt. 321/315,343
vzáj. zápočet - úhrada /malo by mi dať len rozdiel na úhradu/ zaúčt. 321/211


Takto som to robila aj predtým a vždy mi to pekne ponúklo len rozdielnu sumu a teraz po novembr. upgrade som na nervy. Možno zle zadávam typ DPH, alebo ja už neviem čo. Neviem či som uviedla, že v programe Oberon. Strašne budem vďačná ak ma niekto vyvedie z tohoho začarov. kruhu, lebo sa trápim od včera a na nič som nedošla, len som si narobila chaos. Ešte raz vďaka.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Prosím o radu z predchádzajúceho príspevku. Nemáte nikto skúsenosť v tomto programe so zápočtom?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
No tak Vám ďakujem, neviem sa s tým ani pohnúť a mám ich plno
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
melnick...
maji, nie si tu nahodou? potrebujem poradit ohladom tej faktury a nejde mi poslat spravu...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Robina Pozri príspevok
Veľmi pekne prosím o radu, lebo už som s nervami na dne: napíšte mi čo robím zle pri jednostrannom zápočte pohľ. a záv.:
Firma dostane dod. FA - zaúčt. 343,504/321
Firma dostane dobropis na zníženie /-/ - zaúčt. 321/315,343
vzáj. zápočet - úhrada /malo by mi dať len rozdiel na úhradu/ zaúčt. 321/211


Takto som to robila aj predtým a vždy mi to pekne ponúklo len rozdielnu sumu a teraz po novembr. upgrade som na nervy. Možno zle zadávam typ DPH, alebo ja už neviem čo. Neviem či som uviedla, že v programe Oberon. Strašne budem vďačná ak ma niekto vyvedie z tohoho začarov. kruhu, lebo sa trápim od včera a na nič som nedošla, len som si narobila chaos. Ešte raz vďaka.
Robina , skús si otvoriť novú firmu a tam si vyskúšaj presne tie úkony čo chceš. A urob si kontrolu čo všetko Ti to ovplyvnilo.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
=janka.mo;594256]melnick...
maji, nie si tu nahodou? potrebujem poradit ohladom tej faktury a nejde mi poslat spravu...
Janka som na chvíľu, ale fakt mi zhorí môj prvý koláč ak sa tu zdržím ešte minútu .

Janka vymaž si ss asi ich máš moc. Neviem akú máš kapacitu ss asi 100 ?
Naposledy upravil Melnick : 19.12.07 at 19:41
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, ja viem ze su vianoce ale praca je praca predsa. Potrebola by som poradit ako oductovat fotkuru ked som zauctovala, vybrala typ DPH a zistila som, ze je zle vybrany typ DPH? aby sa mi to dvakrat nezaucotvalo chapete ma nie? dakujem za skoro udpoved
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

anithocka Pozri príspevok
ahojte, ja viem ze su vianoce ale praca je praca predsa. Potrebola by som poradit ako oductovat fotkuru ked som zauctovala, vybrala typ DPH a zistila som, ze je zle vybrany typ DPH? aby sa mi to dvakrat nezaucotvalo chapete ma nie? dakujem za skoro udpoved
Anithocka, neviem či som Ťa správne pochopila, ale vychádza mi to tak, že spomínanú faktúru už máš aj uhradenú. Najskôr zruš úhradu a potom si môžeš upraviť typ DPH vo faktúre (postav sa na spomínanú faktúru v knihe faktúr a zadaj opravu), resp. úplne zrušiť faktúru. Pekné Vianoce prajem...a dnes už nepracuj
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

anithocka Pozri príspevok
ahojte, ja viem ze su vianoce ale praca je praca predsa. Potrebola by som poradit ako oductovat fotkuru ked som zauctovala, vybrala typ DPH a zistila som, ze je zle vybrany typ DPH? aby sa mi to dvakrat nezaucotvalo chapete ma nie? dakujem za skoro udpoved
Najprv ju vymaž z peňažného denníka, a potom sa vráť do fa, oprav typ DPH a daj znova zaúčtovať. Budeš ju mať zaúčtovanú iba raz.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka Pozri príspevok
ahojte, ja viem ze su vianoce ale praca je praca predsa. Potrebola by som poradit ako oductovat fotkuru ked som zauctovala, vybrala typ DPH a zistila som, ze je zle vybrany typ DPH? aby sa mi to dvakrat nezaucotvalo chapete ma nie? dakujem za skoro udpoved
Sa dosť čudujem, že Ti dovolil soft zadať nesprávny typ DPH. Tentokrát je kontrola pri zadávaní dosť nepriepustná a nepustí Ťa ďalej ak zadáš nesprávny typ. Tvorcovia programu sa dosť s týmto pohrali.
0 0
Vendula Vendula

Vendula je offline (nepripojený) Vendula

Prosím veľmi pekne o pomoc pri zadávaní typu DPH v Oberone. Začala som nahadzovať 4.Q a som mimo ...Účtujem v JÚ a neviem po novom zaradiť typ DPH pri nákupe tovaru a služieb v tuzemsku, predtým som si zadefinovala všetko do riadku 14 v starom tlačive a teraz mi ponúka riadky 18,19 a 20,21. Môžem teda nákup tovaru a služieb v tuzemsku zadávať pod §51-riadok 21?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Áno. Odpočítanie dane tuzemsko- plný odpočet.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Poznám, účtujem v ňom jednoduché i podvojné účtovníctvo, mzdy od roku 2002 a som s ním veľmi spokojná.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

jaj vy ste ale zlaty narod tu pomahate jedna radost a to sa mi paci a vraj slovaci su sebci aspon viem, ze to nie je pravda ..este jednu otazocku mam aky typ DPH vybrat v Oberane ked uctujem prijatku cesku fakturu pri vydanej podla §43 ale co pri prijatej? toto by sa mohlo zadefinovat v programe samo a bolo by super a ten oberon sa mi moc paci ale ako vidim, nie som jedina
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Melnick Pozri príspevok
Sa dosť čudujem, že Ti dovolil soft zadať nesprávny typ DPH. Tentokrát je kontrola pri zadávaní dosť nepriepustná a nepustí Ťa ďalej ak zadáš nesprávny typ. Tvorcovia programu sa dosť s týmto pohrali.
no je to tak pretoze ked som uctovala cesku fakturu vydanu tak mi nedalo do toho riadku kam malo, pouzila som DPH podla §43 bola to faktura vystavena pre ČR za dopravu ale mam dilemu nie som si ista ktory § pouzit pri fakture doslej za tovar z CR ..poradis? dakujeeeeem, pekny vecer
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anithocka, ja už si bez podrobného popisu prípadu nedovolím radiť. Potom sú zmätočné odpovede a mýlia ostatných ,
no je to tak pretoze ked som uctovala cesku fakturu vydanu tak mi nedalo do toho riadku kam malo, pouzila som DPH podla §43 bola to faktura vystavena pre ČR za dopravu ale mam dilemu nie som si ista ktory § pouzit pri fakture doslej za tovar z CR ..poradis? dakujeeeeem, pekny vecer
ja fakt dobre nerozumiem ,ale možno mi iba nepáli......snáď niekto kto porozumel zadaniu, odpovie....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať