Zavrieť

Porady

Vychovávateľky ŠKD

Dobrý deň.Chcela by som tak trochu rozdebatovať tému o našej práci, prípadne by sme si mohli navzájom radiť.Každá máme"more"skúseností a mohli by sme sa o ne deliť.Zaujíma ma viacero veci:
Ako vyberáte príspevky za ŠKD?Do koľkého v mesiaci+spôsob
Ako si plánujete činnosť? Na týždeň ?Na dva?
Ako riešite činnosť, keď vám každé dieťa odchádza v inom čase zo ŠKD?
Pozdravujem kolegov a kolegyne.
Usporiadat
aicha15 aicha15

aicha15 je offline (nepripojený) aicha15

Milé kolygyne!
Potrebovala by som poradiť ohľadom režimu dňa. Režim dňa v našom škd trvá od 11,20 - 15,15. Viem že vo väčšine škd sa to robí tak, že najprv je rekreačná činnosť a potom tie ostatné, ale mne sa to nehodí, lebo všetky deti mám až od 13,15 a prakticky mám dve hodiny na rekreačnú činnosť záujmovú a PNV. Dotreaz som to riešila takto 13,15 - 14,00 záujmová činnosť. 14,00 - 14,30 rekreačná činnosť. 14,30 - 15,00 - PNV. Viem že to robím asi naopak, ale rodičia mi chodia po deti už keď sme von, je to lepšie ako keby prišli cez záujmovú činnosť. a PNV nie je u nás až taká dôležitá, lebo deti si úlohy nepíšu, iba zopár. Ako by ste riešili režim dňa vy ak by ste mali k dispozícii 2 hodiny? išli by ste najprv von, alebo by ste realizovali najprv záujmovú činnosť?
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

aicha15 Pozri príspevok
Milé kolygyne!
Potrebovala by som poradiť ohľadom režimu dňa. Režim dňa v našom škd trvá od 11,20 - 15,15. Viem že vo väčšine škd sa to robí tak, že najprv je rekreačná činnosť a potom tie ostatné, ale mne sa to nehodí, lebo všetky deti mám až od 13,15 a prakticky mám dve hodiny na rekreačnú činnosť záujmovú a PNV. Dotreaz som to riešila takto 13,15 - 14,00 záujmová činnosť. 14,00 - 14,30 rekreačná činnosť. 14,30 - 15,00 - PNV. Viem že to robím asi naopak, ale rodičia mi chodia po deti už keď sme von, je to lepšie ako keby prišli cez záujmovú činnosť. a PNV nie je u nás až taká dôležitá, lebo deti si úlohy nepíšu, iba zopár. Ako by ste riešili režim dňa vy ak by ste mali k dispozícii 2 hodiny? išli by ste najprv von, alebo by ste realizovali najprv záujmovú činnosť?
...kým sa deti schádzajú od 11,20-13,00 odpočinková
13,15 - 14,00 rekreačná, 14,00- 14,30 záujmová a potom PNV.... najprv ja by som dala rekreačnú z toho dôvodu, že keď sa deti vybehajú lepšie pracujú ... sú kľudnejšie....
0 0
aicha15 aicha15

aicha15 je offline (nepripojený) aicha15

janka1710 Pozri príspevok
...kým sa deti schádzajú od 11,20-13,00 odpočinková
13,15 - 14,00 rekreačná, 14,00- 14,30 záujmová a potom PNV.... najprv ja by som dala rekreačnú z toho dôvodu, že keď sa deti vybehajú lepšie pracujú ... sú kľudnejšie....

budem nad tym rozmyslat, zda sa mi to celkom prijatelne i ked niektore deti prichadzaju 13.15 iba z vyucovania a ani ja by som nebola rada, kebyze si chcem po vyucovani trochu sadnut a niekto by ma hnal aby som sa obliekala. dakujem za radu ))
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

neide o teba, ale o deti......... a do tej 13,15 si už predsa oddýchla..
0 0
aicha15 aicha15

aicha15 je offline (nepripojený) aicha15

janka1710 Pozri príspevok
neide o teba, ale o deti......... a do tej 13,15 si už predsa oddýchla..


nepochopili sme sa, ja som to myslela tak, že keby som bola dieťa a prišla hneď z vyučovania tiež by sa mi nechcelo ísť hneď von. Pár krát sa tak stalo, že sme šli najprv von, lebo sme mali ísť do telocvične a bola ešte vonku zima. Nechcela som aby deti prechladli. Nikdy sa im to nepáčilo, že majú ísť hneď po vyučovaní hneď von.
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

moje chcú ísť hneď po vyučovaní a naobedovaní von........však v triede už sedeli dosť.......
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

určite najprv rekreačná a relaxačná činnosť a nie záujmová.........najprv pohyb a hra, veď celé predpoludnie sedeli v laviciach.......my sme museli vymeniť pnv so záujmovou činnosťou, lebo po pnv spájame oddelenia.....
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

ako máme postupovať , keď vychovávateľke chýba 5 minút do plného úväzku (27 hodín) ?
škd máme do 16.30 .......máme predĺžiť prevádzku do 16:31 ?
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

flaniko Pozri príspevok
ako máme postupovať , keď vychovávateľke chýba 5 minút do plného úväzku (27 hodín) ?
škd máme do 16.30 .......máme predĺžiť prevádzku do 16:31 ?
A to je ako možné ? Začínate 11.29 hod.
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

my máme prevádzku len do 16,00 a chýbalo mi tiež 20 minút, tak som dala pracovnú dobu do 16,05 a v piatok do 16,00....začíname 11,40...ale či mi to schváli vedenie to ešte neviem... dúfam, že sa dohodneme no neviem....
0 0
xixix xixix

xixix je offline (nepripojený) xixix

Do úvázku vychovávateľky sa počíta len priama výchovná činnosť. Žiadne 16,05 a už vôbec nie 11,29.h. Potom by to bol tvoj pracovný čas a ten je predsa 7,5 h /ak máte podpísanú KZ/. Ak chýbajú nejaké minúty tak sa to za mesiac načíta a formou zastupovania,/neplateného/ účasťou na podujatiach školy/s deťmi../ dorovná. Priama výchovná činnosť sa počíta od zvonenia v škole po hodinu uvedenú v osobnom liste dieťaťaŠKD. Ak budú mať deti uvedené16,00h. nemôže byť v rozpise pracovnej doby 16,05.
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

čiže pracovná doba je dovtedy ako je na osobnom liste dieťaťa v každom oddelení?......... kedže od 16,00 do 16,30 máme jedno zberné oddelenie...a koľko krát sa stane ,že na zápisnom lístku má do 16,00 a dieťa je tam do 16,20 ...
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

janka1710 Pozri príspevok
čiže pracovná doba je dovtedy ako je na osobnom liste dieťaťa v každom oddelení?......... kedže od 16,00 do 16,30 máme jedno zberné oddelenie...a koľko krát sa stane ,že na zápisnom lístku má do 16,00 a dieťa je tam do 16,20 ...
Pracovná doba vychovávateľa/ky je v prvom rade taká, akú mu stanoví riaditeľ školy kde pôsobí ŠKD. Riaditeľ rozhoduje aj o čase, v ktorom bude fungovať ŠKD, pričom prihliada aj na požiadavky rodičov ktoré sú uvedené v žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD. Ak sa riaditeľ rozhodne že ŠKD bude v prevádzke napr. len do 16:00, lebo potom to už nie je potrebné, tak do úväzku sa počíta len čas do 16:00. Ak od 16:00 spájate oddelenia, tak sa priama činnosť končí a pokračuje v nej už len ten, kto má dlhú službu v zbernom oddelení.
Ak by aj dieťa neodišlo domov o 16:00, aj keď to má napísané v zápisnom lístku, tak máte zberné oddelenie kde sa dané dieťa presunie, a je tam dovtedy, pokiaľ si po neho neprídu rodičia.
Inak, zo skúsenosti viem, že nie všade majú vychovávateľky plné úväzky, každú chvíľu sa oddelenia spájajú len aby sa ušetrilo. Ak niekomu chýba len pár minút do úväzku, môže byť šťastný :-))) .
Naposledy upravil brontosaurus : 03.09.11 at 15:45
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

DOKUMENTÁCIA V ŠKD:
osobné listy-platné počas celej dochádzky dieťaťa . teda spravidla 4 roky - treba len dopisovať zmenu v dochádzke
výchovno - vzdelávací program- platný 4 roky
výchovno - vzdelávací plán a plán MZ-platnosť 1 rok
týždenné plány a triedne knihy zostávajú
žiadosť o prijatie a rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škd - tiež platí 4 roky ...... ČIŽE TOMU, KTO VLANI CHODIL DO ŠKD NETREBA PODAŤ ZNOVU ŽIADOSŤ , LEN AKTUALIZOVAŤ DOCHÁDZKU?????

iné zmeny?.....ďakujem.....
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

flaniko Pozri príspevok
DOKUMENTÁCIA V ŠKD:
osobné listy-platné počas celej dochádzky dieťaťa . teda spravidla 4 roky - treba len dopisovať zmenu v dochádzke
výchovno - vzdelávací program- platný 4 roky
výchovno - vzdelávací plán a plán MZ-platnosť 1 rok
týždenné plány a triedne knihy zostávajú
žiadosť o prijatie a rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škd - tiež platí 4 roky ...... ČIŽE TOMU, KTO VLANI CHODIL DO ŠKD NETREBA PODAŤ ZNOVU ŽIADOSŤ , LEN AKTUALIZOVAŤ DOCHÁDZKU?????

iné zmeny?.....ďakujem.....
Pokiaľ viem, tak žiadosť o prijatie do ŠKD platí len jeden školský rok, neplatí na celé obdobie pokiaľ žiak navštevuje základnú školu. Neviem prečo by mala platiť práve 4 roky, veď do ŠKD môže byť prijatý každý jeden žiak ktorý navštevuje danú základnú školu! ŠKD nie je určená len pre prvý stupeň, ale bežne sa stáva že ho navštevujú aj žiaci piateho ročníku a stretol som sa s tým že tam boli aj žiaci šiesteho ročníka.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

o.k. ..... viem, že škd je verejný a môže sa doň každý žiak prihlásiť .... zaujíma ma to, či aj tí žiaci (vlastne ich rodičia)musia podať znovu žiadosť o prijatie, ktorí už vlani chodili a majú rozhodnutie evidované pod nejakým číslom, alebo len tí noví (prváci a ostatní z iných ročníkov, ktorí vlani nechodili) ..... "evidenčné číslo" na osobnom spise žiaka predsa nemôžeme meniť každoročne ...... zase tam "hore" niekto vymyslel také niečo, čo v praxi nefunguje .....
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

flaniko Pozri príspevok
o.k. ..... viem, že škd je verejný a môže sa doň každý žiak prihlásiť .... zaujíma ma to, či aj tí žiaci (vlastne ich rodičia)musia podať znovu žiadosť o prijatie, ktorí už vlani chodili a majú rozhodnutie evidované pod nejakým číslom, alebo len tí noví (prváci a ostatní z iných ročníkov, ktorí vlani nechodili) ..... "evidenčné číslo" na osobnom spise žiaka predsa nemôžeme meniť každoročne ...... zase tam "hore" niekto vymyslel také niečo, čo v praxi nefunguje .....
U nás to funguje tak, že rodič musí každý rok vypísať novú žiadosť o prijatie dieťaťa do ŠKD, aby sa už vopred vedelo koľko detí bude a hlavne ako budú odchádzať domov, aby sa mohli čím skôr spájať oddelenia a tým aby sa vraj šetrilo.
Ale bežne to funguje tak, že žiadosti platia počas celého obdobia kedy dieťa navštevuje ŠKD, lepšie povedané pokiaľ rodič nedá odhlášku z ŠKD. V takomto prípade to "evidenčné číslo" na osobnom spise dieťaťa ostáva po celé obdobie to isté, nemení sa. Nové číslo dostanú len novozapísané deti, ktoré ešte do ŠKD nechodili.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

brontosaurus Pozri príspevok
Pracovná doba vychovávateľa/ky je v prvom rade taká, akú mu stanoví riaditeľ školy kde pôsobí ŠKD. Riaditeľ rozhoduje aj o čase, v ktorom bude fungovať ŠKD, pričom prihliada aj na požiadavky rodičov ktoré sú uvedené v žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD. Ak sa riaditeľ rozhodne že ŠKD bude v prevádzke napr. len do 16:00, lebo potom to už nie je potrebné, tak do úväzku sa počíta len čas do 16:00. Ak od 16:00 spájate oddelenia, tak sa priama činnosť končí a pokračuje v nej už len ten, kto má dlhú službu v zbernom oddelení.
Ak by aj dieťa neodišlo domov o 16:00, aj keď to má napísané v zápisnom lístku, tak máte zberné oddelenie kde sa dané dieťa presunie, a je tam dovtedy, pokiaľ si po neho neprídu rodičia.
Inak, zo skúsenosti viem, že nie všade majú vychovávateľky plné úväzky, každú chvíľu sa oddelenia spájajú len aby sa ušetrilo. Ak niekomu chýba len pár minút do úväzku, môže byť šťastný :-))) .




Viete mi niekto presne povedať, ako sa počítajú hodiny do úväzku? Je to hodina práce za hodinu?? Čiže ak robím od 11 do 15, mám 4 hodiny na deň?
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

janamirka2 Pozri príspevok
Viete mi niekto presne povedať, ako sa počítajú hodiny do úväzku? Je to hodina práce za hodinu?? Čiže ak robím od 11 do 15, mám 4 hodiny na deň?
Presne tak.
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

janamirka2 Pozri príspevok
Viete mi niekto presne povedať, ako sa počítajú hodiny do úväzku? Je to hodina práce za hodinu?? Čiže ak robím od 11 do 15, mám 4 hodiny na deň?
Áno, je to tak, do úväzku sa počítajú len hodiny priamej vyučovacej, alebo výchovnej činnosti. Čiže, ak napr. vychovávateľka nastupuje k deťom po štvrtej vyučovacej hodine, čiže o 11:40 a je s nimi do 15:00, tak sa jej rátajú do úväzku 3 hodiny a 20 minút. Všetky tieto časy za týždeň sa spočítajú a podľa toho máte stanovený úväzok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať