Zavrieť

Porady

Vychovávateľky ŠKD

Dobrý deň.Chcela by som tak trochu rozdebatovať tému o našej práci, prípadne by sme si mohli navzájom radiť.Každá máme"more"skúseností a mohli by sme sa o ne deliť.Zaujíma ma viacero veci:
Ako vyberáte príspevky za ŠKD?Do koľkého v mesiaci+spôsob
Ako si plánujete činnosť? Na týždeň ?Na dva?
Ako riešite činnosť, keď vám každé dieťa odchádza v inom čase zo ŠKD?
Pozdravujem kolegov a kolegyne.
Usporiadat
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

my musíme triedne knihy písať dvojjazyčne, čiže máme ešte menej miesta na rozpisovanie oblastí........navyše som počula už aj to, že riaditeľstvo chcelo, aby sa tam písali aj metódy a formy činností, dokonca aj kompetencie, ktoré dieťa získa danou činnosťou............
my sme to robili doposiaľ tak: oblasti veľkým tlačeným písmom, činnosť malým písaným, žiadne ročníky......
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

555555 Pozri príspevok
aké evidovanie myslíš?Keď si ich zapíše vych.do triednej knihy ktorú má ako chýbajúce dieťa,tak pri zlúčení oddelení už nezapisujem nič.Alebo si myslela niečo iné ?A ešte používame takú fajn vec-v tabuľke na obyčajnom papieri máme všetky vychovávateľky celý klub menovite a kolonky kedy dieťa odchádza ,s kým a či sa má v klube prezliekať keď ide von.Je to osvedčené už pár rokov najmä keď niektorá z nás chýba.
odchod detí aj my máme vyvesené v každom oddelení.......teraz, na začiatku šk. roka to mám ako najdôležitejšiu dokumentáciu.......

pod "evidovaním" prichádzajúcich detí som myslela na tie deti, ktoré ku mne prichádzajú po 14.35 z 1.oddelenia.....či aj ich musím zapísať do zoznamu detí na začiatku triednej knihy.....veď do 16.00 sú v 2. oddelení a zúčastnia sa na "našich" (2. oddelenie) činnostiach............
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

pre 5555..: ten mesiac slovom len hore. inak normálne./dúfam, že nebude nejaká zmena - napr. arabské za rímske...to sú tak "dôležité veci"/ čo sa týka dvojjazyčnosti neviem, nás na tom školení bolo asi 100 a bol to bratislavský kraj a trnavský. na to sa nepýtal nikto. pani z ministerstva /tá hovorila o zákonoch - počty detí, dopĺňanie úväzkov a z mc hovorili a premietali veci ohľadne dokumentácie a tvorby výchovných programov.kde sa robia chyby a tak... určite sa tam nepíšu kompetencie ani stratégie. len názov oblasti /po starom činnosti, zložky/ a názov aktivity. ja rozmýšlam, že skúsim ich pozvať sem, nech to urobia pre celý okres. ...myslím, že metodické centrá v kraji by to mali robiť pretože informovanosť je hrozná. oni tvrdia, že posielajú pozvánky ale ako som zažila ja - k nám nič neprišlo. dala mi vedieť kamoška z inej školy. myslím, že tak je to aj u vás.pritom by stačilo, keby poslali ponuku školení a jedna za školu ide a na mz informuje ostatné. ibaže takto... baby čo tam neboli nemajú šancu.tu si čo to povieme a poradíme ale takéto veci by mali byť sprístupnené.
PS: čo sa týka detí ktoré prichádzajú z oddelenia , ktoré končí skôr robíme to ako 5555.. nie je to povinné, ale tiež sa nám to osvedčilo.každé oddelenie má zoznam detí, na každý deň spôsob odchodu a na aké krúžky atď. je to robota navyše ale uľahčí to prácu aj pri zastupovaní učiteľkami - TK sa mi zdá v tomto neprehľadná.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať čo máte okrem os. spisov, triednej knihy, žiadosti o prijatie? Či oíšete týždenné plány, alebo niečo iné. Lebo som počul, že na niektorých školách je aj mesačný plán/ čo je podľa mňa blbosť - je to len viac papierovania/
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

janamirka2 Pozri príspevok
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať čo máte okrem os. spisov, triednej knihy, žiadosti o prijatie? Či píšete týždenné plány, alebo niečo iné. Lebo som počul, že na niektorých školách je aj mesačný plán/ čo je podľa mňa blbosť - je to len viac papierovania/
Na školení p.Brhelová a Melcerová hovorili o týždenných plánoch,ale doporučili nám dvojtýždenné.Mesiac na plánovanie je veľa a mesačný plán už ako pojem myslím že ani neexistuje.
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ďakujem, a tie tlačivá na týždenné plány sú tie isté?
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

my a ani ostatné školy v okolí sme nedostali žiadne tlačivá na týždenné plány........vraj sa zrušili, lebo škd už majú na výber, či budú písať týždenné alebo dvojtýždenné plány...... my sme ich "vyrobili" samy a tie budeme kopírovať......
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

Všetky platné aktuálne tlačivá aj žiadosti možno nájsť " v etlačivách" v položke školské kluby detí, vedenie by malo mať grid kartu s kódmi na vstup a odtiaľ by to mali a mohli vytiahnuť a vytlačiť.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

Vedel by niekto poradiť, na koho sa máme obrátiť v trnavskom kraji, keď chceme organizovať -požiadať o organizáciu-odborno-pracovného seminára pre peg. zamestnancov v škd?
Ďakujem.
0 0
xixix xixix

xixix je offline (nepripojený) xixix

Každý zriaďovateľ má zriadený obvodný školský úrad. Aj menšie obce sa združujú a majú vytvorený spoločný školský úrad. Vo väčších mestách sídlia na mestských úradoch aj školské úrady/oddelenia/ - tie majú plniť aj funkcie o ktoré máte záujem.
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

http://www.mpc-edu.sk/kontakty/trnava - zdá sa mi, že aj p. gubrická nám prednášala.
veľmi ochotná bola aj p. brhelová - tá mi tiež niečo posielala emailom keď som potrebovala - brhelka@centrum.sk. ďalší kontakt paedr melcerová - eva.melcerova@minedu.sk /kontakty mám zo školenia/
v bratislave je mgr. šidlíková na mpc - inak súhlasím s xixix - mal by to zariadiť pracovník školského úradu.
*49 185 1 - Rozvrh týždennej činnosti, alebo 49 187 1 - Rozvrh týždennej činnosti /mne sa to zdá cca rovnaké, neviem ktorý máme teraz/- treba objednať. dvojtýždenný je len DOPORUČENÝ
Naposledy upravil galia : 10.09.10 at 18:40
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

49 187 1 je osobný spis dieťaťa a nahrádza zápisný lístok, nie je to tlačivo plánu.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

aj ja súhlasím s tým,že organizovanie prednášok, seminárov atď. by mali robiť pracovníci školského úradu, ibaže -česť výnimkám - u nás sa zabúda na škd, cvč......pre mš a zš áno, ale tých 10 rokov, čo v školstve robím, ani raz sme nedostali oznámenie alebo pozvánku od mc na nejaký seminár...........
0 0
xixix xixix

xixix je offline (nepripojený) xixix

Zdá sa mi ,že je to tak vo väčšine okresov. A práve teraz je možno ten správny čas, dotazom na nové vedenie MŠ/neviem, či p. Melcerová je ešte tam/ požadovať takéto stretnutia aj pre túto skupinu ped, zam./uložiť to ako povinnosť pracovníkom šk, uradov/Neodpustím si poznámku - nebolo nad školské správy!
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

pre flaniko: v pondelok ti oskenujem plán a pošlem ti ho e-mailom.
. na MŠ je štátna tajomníčka mgr bibiana obrinčáková - ale tam sme príliš nepochodili...inak má na starosti sekciu školských zariadení p.kovaľová a mgr moyzešová.
-mimochodom od prázdnin čakám odpoveď z mpc trnava - ale asi budem telefonovať.inak nič nevybavím.
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

ja tak trochu odbočím: surfujem tu po www.zborovna.sk - je tam kopec vecí, ktoré sa zídu /rozpracované aj s metodikami - pre škd, didaktické hry, hádanky, výtvarná, divadielko, pracovné...-námety/ ak tam niektorá náhodou prispievate tak VĎAKA a kto to nepoznáte tak tam mrknite. teším sa, že niečo také sa urobilo, lebo mám nejaký kreatívny deficit - z tých legislatívnych septembrových záležitostí. login a heslo mi dali v škole.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

áno, viem o zborovni, no keď škola zatiaľ nepredplatila jej služby, tak nemôžeme mať prístup ani k veciam, ktoré sa tam objavujú.......ale aspoň už nám sľúbili, že nejaké riešenie nájdu..........avšak ja stále trvám na tom, že treba prednášky a semináre......
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

jasné, že treba prednášky a semináre. mne sa páčilo aj keď bývali otvorené hodiny - aspoň sme sa v okrese vychošky stretli a povymieňali si skúsenosti.chyba je, že zrušili okresné metodičky.pýtala som sa aj na nové metodiky: veď naposledy boli vydané myslím v 1985. bolo nám povedané, že sa máme dať dokopy a niečo urobiť.tak aspoň vďaka za "zborovňu" - niečo tam vždy nájdem. pekne spracované to má sabol a kolektív.škoda, že vám to nepredplatili je tam námetov celý kopec. u nás to využívajú učitelia aj my.
0 0
galia galia

galia je offline (nepripojený) galia

posielam tlačivo: rozvrh týždennej činnosti - plán.snáď pomôže.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

ďakujem......takže to je oficiálne tlačivo na týždenný plán v škd?
ja som jedno "vyrobila" po svojom.......síce je to dvojjazyčný plán-my to musíme mať tak, no uľahčila som svoju robotu s vypísaním odpočinkovej a rekreačnej činnosti len vo všeobecnosti -do triednej knihy by som však písala to, čo sa realizovalo v skutočnosti.......nemohla by som to robiť takto?.....musí byť ten oficiálny rozvrh týždennej činnosti?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať