Zavrieť

Porady

Vychovávateľky ŠKD

Dobrý deň.Chcela by som tak trochu rozdebatovať tému o našej práci, prípadne by sme si mohli navzájom radiť.Každá máme"more"skúseností a mohli by sme sa o ne deliť.Zaujíma ma viacero veci:
Ako vyberáte príspevky za ŠKD?Do koľkého v mesiaci+spôsob
Ako si plánujete činnosť? Na týždeň ?Na dva?
Ako riešite činnosť, keď vám každé dieťa odchádza v inom čase zo ŠKD?
Pozdravujem kolegov a kolegyne.
Usporiadat
silviad silviad

silviad je offline (nepripojený) silviad

Dobrý deň! Máme učiteľku dejepisu s 1. kvalifikačnou a má aj vychovávateľstvo. Teraz uvažuje, že pôjde robiť vychovávateľku, bude mať PT 11? Podľa tabuľky vychovávateľ VŠ II.stupňa s I.atestáciu má 11, len neviem, či to platí aj v jej prípade.
Ďakujem za odpoveď!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

prilepím tu prosbu od cibulik zo šuťáku, ak niekto vie, poraďte:

Ahojte! Mám problém s osobnými spismi dieťaťa v ŠKD. Mám už aj nové dvojhárkové, ktoré sú na 6 rokov. Problém mám v tom, že neviem ako ich očíslovať. Z vlaňajška mám po číslo 25, niektorí pokračujú v dochádzke a niektorí už nie. Neviem či pokračovať 26 -tkou. Vopred ďakujem za radu.
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

kukučka Pozri príspevok
prilepím tu prosbu od cibulik zo šuťáku, ak niekto vie, poraďte:

Ahojte! Mám problém s osobnými spismi dieťaťa v ŠKD. Mám už aj nové dvojhárkové, ktoré sú na 6 rokov. Problém mám v tom, že neviem ako ich očíslovať. Z vlaňajška mám po číslo 25, niektorí pokračujú v dochádzke a niektorí už nie. Neviem či pokračovať 26 -tkou. Vopred ďakujem za radu.
My sme vypísali nové dvoj hárky pre všetky deti a číslujeme od 1.Iba pre štvrtákov,ktorí sú v škd posledný rok sme vypísali tie tlačivá z minulého roka A4,pretože na rok im stačia a využili sme staré zásoby.Číslovali sme ich po ročníkoch od prvákov.
0 0
mia0 mia0

mia0 je offline (nepripojený) mia0

555555 Pozri príspevok
My sme vypísali nové dvoj hárky pre všetky deti a číslujeme od 1.Iba pre štvrtákov,ktorí sú v škd posledný rok sme vypísali tie tlačivá z minulého roka A4,pretože na rok im stačia a využili sme staré zásoby.Číslovali sme ich po ročníkoch od prvákov.
Číslo osobného spisu dieťaťa má byť totožné s číslom rozhodnutia o prijatí do ŠKD, napr.:1/2010...
0 0
janka1710 janka1710

janka1710 je offline (nepripojený) janka1710

nemohol by niekto tie dvojhárky tu dať ako prílohu?... zoskenujte prosím ...pls
0 0
MAMIKD MAMIKD

MAMIKD je offline (nepripojený) MAMIKD

vazuv Pozri príspevok
Dobrý večer!
Kedže v mnohých školských kluboch, tak ako v našom, sa už mnoho rokov snažíme presvedčiť verejnosť a bohužiaľ v mnohých prípadoch i odbornú verejnosť, o tom, že klub nie je miesto na odkladanie a stráženie detí, ale má aj svoje významne postavenie v čase mimo vyučovania, reagujem na Váš článok, aby ste si mohli porovnať činnosť nášho klubu s činnosťou klubu, ktorý navštevujú Vaše deti. V prvom rade, aj keď sa to mnohým zdá zbytočné, Vás chcem upozorniť, že školská družina už mnoho rokov neexistuje. Sme školský klub detí. Pracujeme podľa vychovného programu a naša činnosť sa nemá zameriavať iba na pobyt vonku a písanie úloh (aj keď to tak mnohé kolegyne prezentujú). V našom školskom klube ( a som presvedčená, že aj v mnohých iných) začíname aktivitami oddychového a rekreačného charakteru. Ich prostredníctvom si majú deti oddychnúť po vyučovaní a absolvovať aj pobyt na čerstvomn vzduchu. Táto činnosť trvá do 14,00 hodiny. Po nej nasleduje záujmová oblasť, v rámci ktorej sa uskutočňuje každý deň iná činnosť: pracovno-techická;telovýchovná, zdravotná a športová;esteticko-výchovná; spoločensko-vedná a prírodovedno-environmentálna. Tvoria najdôležitejšiu časť klubovej činnosti. Trvá do 15,00 hodiny. Po nej nastáva vzdelávacia oblasť , v rámci ktorej sa snažíme o samostatnosť v príprave na vyučovanie, získavanie nových poznatkov a zdrojov informácií, rozvíjame egfektívne spôsoby učenia sa. Uskutočňujeme ju formou individuálnej prípravy, didktických hier, využívaním informačných technológií a podobne. Trvá do 15,30. Potom nasleduje dlhá služba, v rámci ktorej sa deti sústredia do jedného oddelenia a táto má oddychový charakter. V rámci činnosti školského klubu môžu deti navštevovať krúžky podľa ponuky pani vychovávateliek. O tom na koľko krúžkov chcú deti chodiť, rozhodujú samé so súhlasom rodičov.
Okrem činnosti, ktorú robia pani vychovávateľky v každom oddelení, uskutočňujeme najmenej 1x mesačne spoločné podujatia pre celý klub ako napríklad: šarkaniáda, tvorivé dielne, karneval, pochovávanie basy, pasovanie prvákov do cechu školského, kráľa a kráľovná klubu, športové turnaje, besiedy, exkurzie a mnohé iné. Do našich podujatí sa snažíme zapájať aj rodičov, čo sa ukázalo, ako správne.
Čo sa týka príspevku na čiastočnú úhradu nákladov za pobyt žiaka, tak tento určuje zriaďovateľ. U nás je stanovený na mesiac vo výške 1,99 €.
Nie je možné dodržať psychohygienu a všetko mi to pripadá ako umelý domček z karát. Nechcem povedať, že nepracujem a pravdu povediac po ničom inom vo svojej práci viac netúžim, ale...Skúste realizovať všetko podľa predstáv MŠ, keď sa Vám deti poschádzajú o12,45hod. Do tohoto času ste prevádzali odpočinkovú činnosť. Nasleduje rekreačná - 1 hodinu.
Olovrant. Vzdelávacia.Potom nemôžete začať nič,lebo o 15,00 sa schádzajú všetky deti, čo je veľmi rušivý moment. Nasleduje záujmová, ktorá je mrhaním materiálu, energie, nakoľko sa každú chvíľu otvárajú dvere, lebo pre deti prichádzajú postupne rodičia, lebo prevádzka je do 16,00. Tak ako?
Vôbec mi nevyhovuje nastavený systém. Pracovali sme tak, že sme aj tri dni pracovali na jednej veci - napr.tkali koberček, vyrábali masku - teraz je tomu koniec. Neni čas, je potrebné niečo krátkodobé, rýchlo realizovateľné, čo pre mňa stratilo teplo a súdržnosť medzi deťmi samotnými ako aj vychovávateľkou.Myslím, že je to na škodu veci.
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

presne tak....keď ma minule zastupovala riaditeľka, druhý deň mi hovorila, že klobúk dole....škd je ako logistické centrum ....ona stíhala iba rekreačnú činnosť a prípravu na vyučovanie ... sama mi hovorila, že najhoršie boli odchody a príchody detí......ešte dobre, že som mala všetko vyvesené na nástenku....
0 0
flaniko flaniko

flaniko je offline (nepripojený) flaniko

čo s deťmi, ktoré rodičia nevyzdvihnú do 16.00 ?
skoro každý druhý deň mám dieťa, na koho "zabúdajú" rodičia......
niekedy tam s nimi zostanem až kým rodičia neprídu, niekedy však ich musím zveriť upratovačke, lebo aj ja utekám pre svoje dieťa do škôlky........vnútorný poriadok nič nepredpisuje, o zákone neviem.......ako je to u vás?.......v žiadnom prípade nechcem, aby si rodičia zvykli na to, že hocikedy môžu prísť pre svoje deti ,ale bojím sa, že deťom sa môže niečo stať a ja budem na vine......
0 0
adriasee adriasee

adriasee je offline (nepripojený) adriasee

Žiaľ ,máme aj u nás tento problém.Pokiaľ je dieťa na pôde školy sme za dieťa zodpovedné./ aj keď je s upratovačkou/Treba navrhnúť riešenie do vnútorného poriadku školy.Čítala som, že v mestách po 15 minutách oneskoreniea dieťa zveria mestskej polície.Naozaj je to problém.........Lebo vždy vychovávateľka ťahá za kratší koniec...
0 0
555555 555555

555555 je offline (nepripojený) 555555

adriasee Pozri príspevok
Žiaľ ,máme aj u nás tento problém.Pokiaľ je dieťa na pôde školy sme za dieťa zodpovedné./ aj keď je s upratovačkou/Treba navrhnúť riešenie do vnútorného poriadku školy.Čítala som, že v mestách po 15 minutách oneskorenia dieťa zveria mestskej polície.Naozaj je to problém.........Lebo vždy vychovávateľka ťahá za kratší koniec...
U nás to ide takto.Akonáhle nepríde rodič do 16.00 hod. dvíham telefón a volám systémom:máte tu dieťa,príde ho niekto vziať,alebo..?"A niekde som čítala,že najskôr je telefon.upozornenie,potom sa pol hodinu čaká a potom sa nechá odkaz na dverách kde sa dieťa nachádza a rodič si ho musí prísť vyzdvihnúť.To znamená,že ak nepríde tak ho beriem k sebe domov.A to nebývam v mieste škd.Keď sa to deje opakovane, je treba hlásiť na sociálku.Argumenty,že v obchode bol dlhý rad pri pokladni u mňa neobstojímoja obľúbená veta podľa antického príslovia :Zachovaj poriadok, a poriadok zachová teba.
0 0
julia2 julia2

julia2 je offline (nepripojený) julia2

Potrebujem radu::::
V piatok nám riaditeľ školy oznámil, že budeme mať v ŠKD praktikantku. Robí si vysokú školu pre mat.školy.Som ja povinná toto robiť zadarmo?? Som ja vôbec povinná toto robiť?? Mám stredoškolské vzdelanie a niekde som počula, že uvádzajúci pedagóg musí mať minimálne bc,????
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
julia2 Pozri príspevok
Potrebujem radu::::
V piatok nám riaditeľ školy oznámil, že budeme mať v ŠKD praktikantku. Robí si vysokú školu pre mat.školy.Som ja povinná toto robiť zadarmo?? Som ja vôbec povinná toto robiť?? Mám stredoškolské vzdelanie a niekde som počula, že uvádzajúci pedagóg musí mať minimálne bc,????
Len upozorňujem na rozdiel medzi praktikantkou a začínajúcim učiteľom. Pri začínajúcom učiteľovi sa robí uvádzanie do praxe a ten pedagogický zamestnanec, ktorý robí uvádzanie musí mať I. atestáciu a má nárok na príplatok uvádzajúceho učiteľa. Praktikantka je študentom školy, ktorá vykonávava v škole alebo v školskom zariadení svoju prax. Ona za to nedostáva žiadnu mzdu a tak isto ani ten pedagogický zamestnanec zo zákona nemá nárok na žiadny príplatok za túto činnosť. Je to na rozhodnutí riaditeľa. Môže to zohľadniť v osobnom príplatku poprípade v odmenách zamestnanca.
2 0
Eva Bistrická Eva Bistrická

Eva Bistrická je offline (nepripojený) Eva Bistrická

U nas pri zastupovani 1:1, ale ked vychovavatelka uci cely skolsky rok - doplna si uvazok, vtedy je to 1:1,5 hod
0 0
Eva Bistrická Eva Bistrická

Eva Bistrická je offline (nepripojený) Eva Bistrická

Musite mat aj dany pocet kreditov?
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Eva Bistrická Pozri príspevok
Musite mat aj dany pocet kreditov?
Ahoj,

na co konkretne sa pytas? Pocet kreditov k comu...?
0 0
Eva Bistrická Eva Bistrická

Eva Bistrická je offline (nepripojený) Eva Bistrická

Tu som kdesi citala, ze v BA otvaraju funkcne studium pre vychovavatelky. Treba mat k tomu kredity? Ja viem, ze 30, zastupkyna mi vravela, ze netreba mat.
0 0
pe.pe pe.pe

pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

optimista
Eva Bistrická Pozri príspevok
Tu som kdesi citala, ze v BA otvaraju funkcne studium pre vychovavatelky. Treba mat k tomu kredity? Ja viem, ze 30, zastupkyna mi vravela, ze netreba mat.
K ziadnemu studiu nepotrebujes kredity, naopak za studium kredity ziskas. Okrem funkcneho. Neviem, co si predstavujes pod "funkcnym studiom pre vychovavatelky"? Funkcne vzdelavanie je urcene najma veducim zamestnancom a je podmienkou pre vykon funkcie veduceho zamestnanca.
Takze si musis vybrat take vzdelavanie, ktore je urcene pre Tvoju kategoriu PZ a nie je funkcnym (zas...mozes ho absolvovat, ale moze Ti byt zbytocne )
0 0
Eva Bistrická Eva Bistrická

Eva Bistrická je offline (nepripojený) Eva Bistrická

S uvazkami sme podobne - nam ale umoznuju si doplnanie.
Poplatok za SKD zbierame do 25. v mesiaci, potom ich odovzdavam hospodarke.
So skorymi odchodmi sme si hravo poradili. Vzdelavaciu oblast sme presunuli v case od 15,15 - 16,00 hod - takze rodicia pre svoje deti neprichadzaju pred 15,45 hod.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

julia2 Pozri príspevok
Tiež vyberám príspevky od rodičov za každý mesiac 2 euro, ale na niekt. školách rodičia poukazujú príspevok aj na pol roka a na účet školy.U nás je ešte doba ľadová..Mesiac čo mesiac chodím so sáčkoma zbieram drobné, potom musím vystaviť potvrdenky a peniaze so zoznamom žiakov odniesť na vedenie školy.Ale kam tie peniaze potom putujú, to vie len pán boh a naše vedenie.
Vyberám vždy do 10. v mesiaci vopred .
Úväzky si dopĺňame učením, za tri hod, kt, odučím na druhom stupni mám do úväzku 4,5.Za zastupovanie mám hodiny preplatené za 1-1.
Rodičia si deti vyzdvihujú nepravidelne, ako to komu vyhovuje a sčinnosťou to je fakt niekedy problém.
Ahojte,
u nás sa tiež vyberali drobné až dovtedy, kým školu nevykradli aj so všetkými drobnými.... ktoré už neboli drobné... tak sa zaviedli šeky - uhrádza sa za 2 mesiace naraz alebo za polrok.... pekný deň Reve
0 0
Eva Bistrická Eva Bistrická

Eva Bistrická je offline (nepripojený) Eva Bistrická

atestaciu I.stupna musi mat uvadzajuca vychovavatelka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať