Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Šedasté zafarbenie môže znamenať chudokrvnosť.

Zelenkavé zafarbenie je spôsobené bakteriálnymi infekciami.

Belavé a fialkasté zafarbenie môže signalizovať ochorenie pľúc, alebo srdca.

Žlté zafarbenie môže byť spôsobené častým odlakovaním a následným lakovaním nechtov. Niekedy môžu byť zažltnuté nechty aj dôsledkom žltačkového ochorenia (choroby pečene). Môžu sa objaviť aj po užívaní antibiotík.

Namodravé nechty svedčia o srdcovom alebo pľúcnom ochorení. Podstatou vzniku sú zmeny v cievach v oblasti nechta a zmeny obsahu kyslíka v krvi.

Žltozelené nechty – plesňové ochorenie. Vyskytuje sa väčšinou len na niekoľkých nechtoch.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

wegamizi Pozri príspevok
Pre Betrix: Ja si robim pravidelne kazdy rok ( teraz je najlepsi cas ) tinkturu zo skorocelovych listov. Obkladmi som si vyliecila bolest zapastia, kde mi nepomohla ani voltarenova mast. Skus, mozno pomoze.


6. Čakra „Tretie oko“( mna aj takyto pohlad na povod bolesti zaujima )

Vládne „šiestemu zmyslu“, bystrému rozumu a du ševným schopnostiam. Ak funguje naplno, dokonale vycítite, ako udalosti dopadnú. Ak nasta ne blo kácia, sústredíte sa iba na mate riálne a telesné potreby.

Čo hovorí vaše telo:
Ľudia s problematickou šiestou čakrou sa skrývajú. Precitlivene reagujú na kritiku, vyhýbajú sa očnému kontaktu a pri rozhovore sa pozerajú do zeme. Bývajú zábudliví a majú problémy s očami.

Choroby spojené so šiestou čakrou:
Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, zelený zákal, problémy s dutinami, výtok z nosa.

Ako ju očistiť a harmonizovať:
Pozorujte hviezdy a nočnú oblohu. Vnímajte zvuky okolo seba a predstavujte si, ako nádychom prichádza do vášho tela svetlo a výdychom odchádza všetko zlé. Pomôže vám vôňa mäty a jazmínu.

Wegamizi, ja iba k záveru príspevku, súhlasím s ním, len by som sa chcela spýtať, kam sa podeje tu na Zemi, vo vesmíre potom to zlé. Nezabudla si na niečo? Niekto pôjde okolo a vdýchne to "zlé"..., čo potom?
Ak sa necítim celkom O.K., tak tiež aplikujem známe - nadychujem lásku, vydychujem nenávisť, alebo nadychujem radosť, vydychujem hnev a pod. Podľa intuície. Napr. úzkosť a pod. Ale ešte jeden úkon by mal nasledovať po každom výdychu.
Inak vďaka za príspevok.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dúfam, že toto nebude úplne zbytočný príspevok, ale predsa len dám do pozornosti http://www.magazinluna.sk/, pre mňa užitočný sprievodca.
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lujza.j Pozri príspevok
prečo úchylná? tak preto, že okrem toho že som "vysadená" na tie svoje
tak špehujem tie cudzie na ženských nohách a veľa krát sa čudujem, že v dnešnej dobe kedy je v predaji množstvo liečiv na "choré" nechty tak bez hanby "vyvalia" tie choré - plesnivé nechty v sandáloch druhým " na obdiv"
Ja sa v týchto chorobách nechtov nevyznám. Ale podľa mňa pleseň sa nevylieči zo dňa na deň. Pohoršovalo by ma ak by tak šla do plavárne/pre to riziko nákazy/ ale asi si také nechty neschovám pod ponožky naopak okrem všelijakých liekov a mastičiek asi potrebujú slniečko a dýchať. Ale ako som povedala túto chorobu nik v mojom okolí nemá tak to naštudované nemám.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lujza.j Pozri príspevok
ok, beriem počula som to aj ja, ale na nechtoch na rukách. ale pre mňa plieseň na nechtoch na nohách je plieseň a je infekčná dokonca som čítala, že ak sa taká čiastočka z chorého - plesnivého nechta oddelí a nedaj bože pristane na zdravom nechte, tak sa takto tá plieseň prenesie

Je nákazlivá. Ale pokiaľ nejdeš do plavárne kde na boso behá vo vlhkom prostredí kopec ľudí nič Ti nehrozí. A postup na nechty si sem hodila dobrý. Je to rýchle a raz do týždňa.. Ozaj lak na nechty Ti ich neoslabuje? Prepáč ja budem mať 47 a dáma so mňa nikdy nebude. Ani sa nemaľujem ani si nelakujem nechty. Nahodím sa do kostýmčeku iba ak mám seminár alebo školenie. To ale neznamená, že sa o seba nestarám. Teraz utekám do práce ale hodím sem potom svoj návod ako mať pevné prsia aj v neskoršom veku /mám 159 cm a trojky/. Patrí to do témy zdravie.
1 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
.

dnes už vyrábajú také laky na nechty obohatené o vitamíny, ktoré ti ich vyživujú .ja si od 13tich maľujem nechty a nemám pocit že by mi ich lak nejakým spôsobom oslaboval skôr naopak ...
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

[QUOTE=zdenka131;1396206]Čaj z bázy čiernej
Pozor, čaj z bazy neužívať dlhšie ako 3 dni za sebou, lebo potom má nepríjemné vedľajšie účinky, ako nevoľnosť, bolesť brucha a hnačky!
1 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Pridávam vám skoro hodinové cvičenie...
http://youtube.com/watch?v=8Q24ivCtKFI&feature=related
Naposledy upravil 58vlasta : 10.05.10 at 18:50 Dôvod: oprava http...
1 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Ja som si ho hodila na plochu počítača...
To cvičenie...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2009 Pozri príspevok
Je nákazlivá. Ale pokiaľ nejdeš do plavárne kde na boso behá vo vlhkom prostredí kopec ľudí nič Ti nehrozí. A postup na nechty si sem hodila dobrý. Je to rýchle a raz do týždňa.. Ozaj lak na nechty Ti ich neoslabuje? Prepáč ja budem mať 47 a dáma so mňa nikdy nebude. Ani sa nemaľujem ani si nelakujem nechty. Nahodím sa do kostýmčeku iba ak mám seminár alebo školenie. To ale neznamená, že sa o seba nestarám. Teraz utekám do práce ale hodím sem potom svoj návod ako mať pevné prsia aj v neskoršom veku /mám 159 cm a trojky/. Patrí to do témy zdravie.
nechty to je moje od mlada aj ked úplnou náhodou bez laku ale musia byť upravené, ale to je výnimočný stav lak mi nechty neoslabuje, naopak sú pevnejšie snažím sa používať aj nejaký podklad, alebo nejaký výživný lak ja chodím do roboty v teplákoch alebo v rifliach do kostýmu sa prezliekam v robote ten návod na pekné prsia tak ten ma zaujíma ja mám 40r, /162,5cm ja asi štvorky/75F
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...veľa z vás určite pozná túto hubu. Ja na ňu nedám dopustiť...
Naposledy upravil Valcake : 11.05.10 at 01:03
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...aj toto určite poznáte. Jap. kryštáliky je dosť prácne pestovať.
1 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lujza.j Pozri príspevok
nechty to je moje od mlada aj ked úplnou náhodou bez laku ale musia byť upravené, ale to je výnimočný stav lak mi nechty neoslabuje, naopak sú pevnejšie snažím sa používať aj nejaký podklad, alebo nejaký výživný lak ja chodím do roboty v teplákoch alebo v rifliach do kostýmu sa prezliekam v robote ten návod na pekné prsia tak ten ma zaujíma ja mám 40r, /162,5cm ja asi štvorky/75F
Nezabudla som. Je to taká fintička. Iba som mala v práci toho včera veľa. Dnes to poobede napravím.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lujza.j Pozri príspevok
nechty to je moje od mlada aj ked úplnou náhodou bez laku ale musia byť upravené, ale to je výnimočný stav lak mi nechty neoslabuje, naopak sú pevnejšie snažím sa používať aj nejaký podklad, alebo nejaký výživný lak ja chodím do roboty v teplákoch alebo v rifliach do kostýmu sa prezliekam v robote ten návod na pekné prsia tak ten ma zaujíma ja mám 40r, /162,5cm ja asi štvorky/75F
Takže idem na to. Pred 27 som kojila svojho syna 10 mesiacov. Vtedy ma môj bratranec gynekológ upozornil na to, že prsia nie sú sval a pri mojej veľkosti /uf mala som mlieka a mlieka.. veľkosť podprsenky 5/... ako to napísať.. Dočerta neviem sa vykoktať proste ak s tým niečo neurobím gravitácia u mňa za funguje rýchlo.


Takže k veci. Pred tými 27 rokmi mi poradil jeden cvik.
  • Spoj si obe ruky dlaňami otoč si prsty smerom k hrudi tlač pomaličky v protismere a rátaj do 5. Potom znova asi 10x. Ak to budete robiť pred zrkadlom uvidíte, že sa vám prsia budú dvíhať ale robia to samozrejme svaly na hrude nie mliečna žľaza.
  • Toto je asi dôležitejšie i keď som zavrhla jeho nápad studena a teplá voda bŕŕŕŕ. Ja to robím takto. Dva hrnčeky naplním do polovice vodou a dám do mrazáku. Ráno ešte pred umývaním zubov sa nakloním nad vaňu a krúživými pohybmi si kúskami ľadu prechádzam cez prsia. Je dobre pokračovať aj smer hruď a krk. Ak Vás budú oziabať ruky šup s nimi na chvíľku pod teplú vodu. Ak s tým začínate je dobre robiť to ráno aj večer. Potom už iba na udržiavanie ráno 3 minútky: Je to už pre mňa ako súčasť rannej hygieny. Pre tých kto chcú rýchlejší efekt odporúčam priliať do vody pred zmrazením trošku silnej kávy. Kofeín robí zázraky ale potom už musí byť sprcha
Možno sa Vám to zdá komplikované ale mi ženy máme jednu výhodu v lete. V horúčavách sú aj tenučké šaty na ramienkach spoločensky prijateľné. Takže ak sa budete držať mojich rád v lete komplexy nebudú. Nuž ešte ruky. Aj keď sa to nezdá treba posilniť spodné svaly. To sa dá jednoducho. Vezmite si do každej ruky 2l fľaše od minerálky naplnené vodou. Pomôžte si pokľaknutím na stoličku a dvíhajte ich. Hi na toto ja kašlem. Dopísala som to iba preto, že v staršom veku ochabuje svalstvo aj koža na rukách.
5 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Lekáreň - príroda
5 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

piggos Pozri príspevok
počula som ,že nejakým spôsobom poškodené alebo choré nechty(pleseň)..vraj signalizujú nejakú chorobu vo vnútri organizmu..do konca sa podľa sfarbenia nechtov dá určiť konkrétna choroba....či že sa na tom netreba pohoršovať
Veľmi správne sa domnievaš, každý prejav tak na koži, nechtoch, či vlasoch je iba dôsledok nerovnováhy, či poškodenia vnútorných orgánov, telo sa snaží vylúčiť toxické látky z tela a to sa prejavuje prave zmenou farby, pigmentovými škvrnami, vyrážkami a podobne.
Je veľmi dôležitý dostatočný prísun tekutín najmä v podobe čistiacich čajov, prasličkový, z brezových listov, žihľavový a môže sa pomôcť zmierniť kožný prejav masťou, alebo obkladmi.
Najdôležitejšie však je zbaviť sa plesní v črevách a to očistou čreva:
rano nalačno vypiť niekoľko dní po sebe 2-5 dl Šaratice, alebo roztok magnéziovej soli .
Balzam na plesne:/nechty, medzi prstami, v záhyboch/
20 gr rozmarínu
20 gr kostihoja -koreň postrúhať
zaliať pol litrom olivového alebo lanoveho oleja a vložiť do vodného kúpeľa, pomaly zohrievať. Mne sa osvedčilo dať všetko do mikroténového sáčku a zohrievať vo vode po bod varu. Potom vybrať a nechať do dalšieho dňa vychladnúť. Do vychladnutého vmiešať 40 gr. roztopeného včelieho vosku a preliať cez sitko.
Potierať postihnuté miesto 4-10 týždńov.

Nepomýlte si prasklinu pod druhym prstom od malička na nohe s plesnou, ak vám tam praska pokožka, je to prebytok vody v organizme./Pod týmto prstom je aku bod obličky./



Balzam na plesnové ochorenia.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
....potrebujem poradiť...s farbou na vlasy...môj problém spočíva v tom,že mi ten amoniak ktorý tieto farby obsahujú nerobí dobre a zle sa mi pri tom dýcha...ja kvôli tomu chodím ku kaderníčke, lebo ona používa farby, ktoré mi až tak nesmrdia.len že toľko čo ja dám za jedno farbenie u kaderníčky..tak si za to kúpim dve farby...poznáte nejaké farby ktoré neobsahujú amoniak?.. a ktoré fakt že nesmrdia...ktoré máte osobne odskúšané a viete z istotou povedať že táto farba nesmrdí!!! dík za každú radu..
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
piggos Pozri príspevok
....potrebujem poradiť...s farbou na vlasy...môj problém spočíva v tom,že mi ten amoniak ktorý tieto farby obsahujú nerobí dobre a zle sa mi pri tom dýcha...ja kvôli tomu chodím ku kaderníčke, lebo ona používa farby, ktoré mi až tak nesmrdia.len že toľko čo ja dám za jedno farbenie u kaderníčky..tak si za to kúpim dve farby...poznáte nejaké farby ktoré neobsahujú amoniak?.. a ktoré fakt že nesmrdia...ktoré máte osobne odskúšané a viete z istotou povedať že táto farba nesmrdí!!! dík za každú radu..
S touto farbou na vlasy mám dobré skúsenosti - Loreal Casting gloss. Neobsahuje amoniak, je šetrná k vlasom.

3 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

zdenka131 Pozri príspevok
Ovocie ako liek
Zdenka131, ospravedlňujem sa za negatívny bodík, omylom so klikla na ikonku. tiež som si ten súbor stiahla a je zaujímavý.
Ako to môžem odčiniť? Pošli negatívny bodík aj Ty mne!
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Zdenka131, ospravedlňujem sa za negatívny bodík, omylom so klikla na ikonku. tiež som si ten súbor stiahla a je zaujímavý.
Ako to môžem odčiniť? Pošli negatívny bodík aj Ty mne!
saskia26, je to OK,nič sa nestalo.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať