Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Čo si tým chcel povedať? Priznám sa, ja tomu nerozumiem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
buchač
Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Čo si tým chcel povedať? Priznám sa, ja tomu nerozumiem.
Názov článku z linku je :

Parkinson, Alzheimer, rakovina, cukrovka. Milan Calábek radí, jak tyto nemoci léčit přírodními látkami
Článok som čítal, tie myšlienky sú všeobecné...rozpitvávať nemienim.
Cabálka by som prirovnal Havlovi...ten tiež "rozumel" politike a v konečnom dôsledku dojesexoval, čo len mohol...
----------------------------------------------
Citujem :
Diabetes se dá léčit pomocí správných tuků

Martina: Zmiňoval jste diabetes
Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků

Pokud jde o něj, tak to je samozřejmě trochu jiné. Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků. Ty správné tuky nedělíme podle nasycených a nenasycených, ale podle toho jak se štěpí mastné kyseliny.
Jde o to, že hledáme ty mastné kyseliny, které tvoří krátký, střední a velmi dlouhý uhlíkový řetězec. Ty oslovují naši slinivku a stimulují tvorbu inzulinu. Namísto těch s dlouhým řetězcem. (Které vhodné tuky to jsou, se dočtete zde)

Inzulín potřebujeme proto, aby se dostaly bílkoviny a aminokyseliny do buněk. Některé tuky, jako je EPA nebo DHA (oba z rybího tuku omega3), ho nepotřebují. A to jsou přesně ty tuky, které spolu s bylinami pomáhají.
Pýtam sa:
Ktoré štádium, ktorá veková hranica, ktorý typ, v akom stave...čo keď slinivka je už len do počtu, lebo neprodukuje inzulín ???
Sorry....ale nič moc.
Príroda je silná, no nie všeomocná....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
buchač
Milan CALÁBEK
* 7. 11. 1940, Kladno


Dramatik, překladatel
Matka byla učitelka, otec úředník. Po maturitě (1958) začal Calábek studovat na Lékařské fakultě v Plzni, avšak studia brzy zanechal a odešel do Prahy, kde vystřídal několik příležitostných zaměstnání. 1960 byl přijat na FF UK, obor dějiny a teorie divadla (1960–66), studium však neuzavřel. 1965–67 působil jako lektor činohry Národního divadla, poté byl dramaturgem v ostravském Státním divadle (1967–68) a v Divadle Petra Bezruče (do 1973). Po přesídlení do Prahy spolupracoval jako dramaturg s Činoherním klubem (1973–74), od 1974 s Divadlem na Vinohradech. 1980 divadlo opustil a začal se plně věnovat cestování, studiu buddhismu, etnografii a alternativní medicíně, kterou provozuje i prakticky (1997 založil institut alternativního vzdělávání Univerzita Nové doby). V těchto oborech v rámci rozsáhlé přednáškové činnosti působí doma i v zahraničí.
Čo si tým chcel povedať? Priznám sa, ja tomu nerozumiem.
Názov článku z linku je :

Parkinson, Alzheimer, rakovina, cukrovka. Milan Calábek radí, jak tyto nemoci léčit přírodními látkami
Článok som čítal, tie myšlienky sú všeobecné...rozpitvávať nemienim.
Cabálka by som prirovnal Havlovi...ten tiež "rozumel" politike a v konečnom dôsledku dojesexoval, čo len mohol...
----------------------------------------------
Citujem :
Diabetes se dá léčit pomocí správných tuků

Martina: Zmiňoval jste diabetes
Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků

Pokud jde o něj, tak to je samozřejmě trochu jiné. Existuje léčení diabetu pomocí správných tuků. Ty správné tuky nedělíme podle nasycených a nenasycených, ale podle toho jak se štěpí mastné kyseliny.
Jde o to, že hledáme ty mastné kyseliny, které tvoří krátký, střední a velmi dlouhý uhlíkový řetězec. Ty oslovují naši slinivku a stimulují tvorbu inzulinu. Namísto těch s dlouhým řetězcem. (Které vhodné tuky to jsou, se dočtete zde)


Inzulín potřebujeme proto, aby se dostaly bílkoviny a aminokyseliny do buněk. Některé tuky, jako je EPA nebo DHA (oba z rybího tuku omega3), ho nepotřebují. A to jsou přesně ty tuky, které spolu s bylinami pomáhají.
Pýtam sa:
Ktoré štádium, ktorá veková hranica, ktorý typ, v akom stave...čo keď slinivka je už len do počtu, lebo neprodukuje inzulín ???
Sorry....ale nič moc.
Príroda je silná, no nie všeomocná....
Keby bol Havel prvý a posledný, ktorý by takto pristupoval k politike, bolo by na svete dobre.
Ale jedno je fakt, že ľudia sa čoraz horšie stravujú jednak kvôli finančným možnostiam, nevedomosti a nezáujmu. A politickým stratégiám to vyhovuje. Komplexne. Ak sa Cabálek tomu venoval aj "neprofesionálne", rozumej bez klasického med. vzdelania, ešte neznamená, že sa tomu nerozumie.
O liečbe diabetu osobne viem iba z tohto zdroja a tomuto zdroju verím.
http://www.2012rok.sk/wp/nezaradene/...bludy-cukrovke
http://www.centrumctm.sk/post/pred-t...avy-clovek-43/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď niekto hľadá informácie o prekyslení organizmu, väčšinou nájde potraviny rozdelené do skupín. Poznám zatiaľ iba tento zdroj, kde sú pri jednotlivých potravinách uvedené aj stupne Ph, takže si človek môže stravu vyskladať čo do najvyššej zásaditej hodnoty.
Spočítať a spriemerovať. Denne. Materiál poskytuje na 1. konzultácii.
http://www.ezoshop.sk/4071-subotic-b...e-1912011-1-cd
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Keby bol Havel prvý a posledný, ktorý by takto pristupoval k politike, bolo by na svete dobre.
Ale jedno je fakt, že ľudia sa čoraz horšie stravujú jednak kvôli finančným možnostiam, nevedomosti a nezáujmu. A politickým stratégiám to vyhovuje. Komplexne. Ak sa Cabálek tomu venoval aj "neprofesionálne", rozumej bez klasického med. vzdelania, ešte neznamená, že sa tomu nerozumie.
O liečbe diabetu osobne viem iba z tohto zdroja a tomuto zdroju verím.
http://www.2012rok.sk/wp/nezaradene/...bludy-cukrovke
http://www.centrumctm.sk/post/pred-t...avy-clovek-43/
Najprv poriešime Havla..OKI ?

Mám Ti tu dať X linkov, ktoré vravia všeličo o Havlovi ?
Veď je to v podstate predchodca terajšieho prezidenta Zemana, teda čo sa chlastu týka. Akurát Zemana vidno pravidlene počervenejšieho a občas aj sa "potkne" na rovnom koberci.
--------------------------------------------------
Havla akurát obhajujú, že bol bohém...možno aj hej, ale zároveň bol aj ožran.
Havel narobil plno škôd, čo sa týka ekonomiky...aj keď na to nebol sám.
=======================================
Teraz trochu k Subotičovi.
Ver si čomu len chceš...trebárs aj tým Subotičovcom.
Ja verím svojej diabetologičke a tým to hasne.
Vidíš ten rozdiel ???
----------------------------------------------------
Tieto názory v diskusii o tých liečebných postupoch a vitamínoch sú zhodné s mojimi.
http://www.modrykonik.sk/forum/volne...to-liecitelom/
Na Subotičovej stránke je plno linkov a odkazov na jeho produkty, takže niet o čom diskutovať.
---------------------------------------------------
Mimochodom, chceš vedieť môj názor ohľadom Tvojej osoby ?
Mám také šteklenie, že si tiež nejakým spôsobom zainteresovaná do jeho biznisu...alebo akási (nazvem) odnož, väzba...
-------------------------------------------------

Ako to slušne, jemne a aj dôstojne povedať ?
Neprajem nikomu žiadne zdravotné problémy...
No niekedy by sa poniektorým šmejdom (nemenujem nikoho , myslené všeobecne) určitá skúsenosť ohľadom poniektorých chorôb aj zišla...

Ale ešte raz ZDORAZNÍM !!!....NEPRAJEM NIKOMU, až také hovado nie som.
Naposledy upravil buchač : 07.04.15 at 13:25
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na základe toho, že mi lekári nevedeli pomôcť svojou cestou, trvalo to roky, začala som vnímať alternatívu. Nakoniec prišla ku mne sama. Bola úspešná a problém sa odstránil. Ak sa vyskytne problém, snažím sa ísť najprv cez ňu. Presne tak som išla intuitívne aj k nemu.
Naposledy som ho videla, ako sa ukončila liečba. Čo som sa rozprávala párkrát s jeho pacientmi, nebolo ich veľa, pretože ich objednáva presne a nie je veľká možnosť na debaty. Ale chodia k nemu ľudia s ťažkými dg. To je všetko. Že sa občas pozriem na jeho web, čo má nové, to je fakt. Ja mu nepotrebujem dohadzovať pacientov. Má ich jednak dosť, a najmä solventných. Pre mňa tá liečba bola nadštandardná, t.j. doslova nad moje pomery. Ale som napriek všetkému rada, že som ju absolvovala, pretože čo mal odstrániť, odstránil.
O ostatnom možno v inej téme, tu sa to nehodí.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte dodám, ak mám s niečím, niekým dobrú skúsenosť, rada ju odovzdávam ďalej. Dnes ešte stále veľa ľudí trpí zbytočne. Tak prečo nepomôcť?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Prvu kuru so slanou vodou poznam....chodila na nu jedna pani,ale bola pod dohladom lekara.....
Mne vsetko pride drasticke...ked niekto zo stavu "zerem stero na patero" skoci do stanu nic...tak si viac ublizi ako pomoze...
....ja som opacna ja "nic" a obcas "stero na patero"
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

dnes vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva naliehavú výstrahu nekonzumovať pangasa predávaného najviac v obchodoch Nitrazdroj, pôvodom z Vietnamu!!! Obsahuje nebezpečnú látku, názov látky by som skomolila, ale podľa názvu je to rastový hormón
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...-ste-netusili-

kokosovy olej
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Najnovšia publikácia od najdietológa MUDrlanta Bukovského

"Varíme bez surovín a bez jedla"

Autor zaručuje absolútne schudnutie...čím dlhšie sa bude diéta dodržiavať, tým bude úbytok váhy lepší....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kokosový olej..odstraňovač strií ...som sa pobavila...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
kokosový olej..odstraňovač strií ...som sa pobavila...
Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač
lujza.j
kokosový olej..odstraňovač strií ...som sa pobavila...
Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
trt makový...to je ako s pitím zeleného čaju....
a potom hento je o koži....
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

buchač
lujza.j
kokosový olej..odstraňovač strií ...som sa pobavila...
Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
Popíš ako užívaš, nech omladneme
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pmajap
buchač
lujza.j
kokosový olej..odstraňovač strií ...som sa pobavila...
Dig šun more...ale to sa nesmieš natierať...to musíš používať vnútorne...
Popíš ako užívaš, nech omladneme
Sa nedá ......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať