Zavrieť

Porady

DR SR - nová aplikácia eDANE

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na stránke www.drsr.sk je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy

ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní

Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri

každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.

Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
všimli ste si niekto, že drsr doteraz nemá spracované DPPO 2011 podávané cez eDane?
Klient chcel potvrdenie o podaní (kvôli bankovému úveru, to nie je podstatné), doniesol tam vytlačenú potvrdenku o akceptácii podania elektronicky.
teta na DU však toto tlačivo neuznala !!!!, oni ešte DPPO nemajú v systéme!!!!
Takže musel čo? pekne krásne doniesť DPPO na papieri, akurát, že bola natoľko ústretová !!!!!, že zariadila označenie priznania dátumom elektronickej akceptácie - nakoľko sme poukazovali na duplicitu v podaní /ktorá je zakázaná/.
Mrkla som sa na drsr.sk, po prihláení a vyvolaní podaných dokumentov všetky sú spracované až na DPPO, pri ktorom svieti poznámka /mimochodom - čo je to RDS?
Záznamy čakajúce na presmerovanie do RDS
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
všimli ste si niekto, že drsr doteraz nemá spracované DPPO 2011 podávané cez eDane?
Klient chcel potvrdenie o podaní (kvôli bankovému úveru, to nie je podstatné), doniesol tam vytlačenú potvrdenku o akceptácii podania elektronicky.
teta na DU však toto tlačivo neuznala !!!!, oni ešte DPPO nemajú v systéme!!!!
Takže musel čo? pekne krásne doniesť DPPO na papieri, akurát, že bola natoľko ústretová !!!!!, že zariadila označenie priznania dátumom elektronickej akceptácie - nakoľko sme poukazovali na duplicitu v podaní /ktorá je zakázaná/.
Mrkla som sa na drsr.sk, po prihláení a vyvolaní podaných dokumentov všetky sú spracované až na DPPO, pri ktorom svieti poznámka /mimochodom - čo je to RDS?
Záznamy čakajúce na presmerovanie do RDS
kuknem sa na to. rds je staro-nový is nasadzovaný na základe rozhodnutia riadiaceho výboru unitas namiesto is kons
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som sa pred chvíľou zľakla. Prihlásila som sa na drsr, pozriem schránku správ, a tam nová správa z 11.4.2012: Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou. Týkala sa DPH. Ale ja som nič nepodávala. Keď som pozrela lepšie, bol tam dátum a čas prijatia elektronickou podateľňou 16.1.2012. Takže mi už druhý raz poslali tú istú správu.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
všimli ste si niekto, že drsr doteraz nemá spracované DPPO 2011 podávané cez eDane?
Klient chcel potvrdenie o podaní (kvôli bankovému úveru, to nie je podstatné), doniesol tam vytlačenú potvrdenku o akceptácii podania elektronicky.
teta na DU však toto tlačivo neuznala !!!!, oni ešte DPPO nemajú v systéme!!!!
Takže musel čo? pekne krásne doniesť DPPO na papieri, akurát, že bola natoľko ústretová !!!!!, že zariadila označenie priznania dátumom elektronickej akceptácie - nakoľko sme poukazovali na duplicitu v podaní /ktorá je zakázaná/.
Mrkla som sa na drsr.sk, po prihláení a vyvolaní podaných dokumentov všetky sú spracované až na DPPO, pri ktorom svieti poznámka /mimochodom - čo je to RDS?
Záznamy čakajúce na presmerovanie do RDS
IS RDS = informačný systém reformy daňovej správy (dodávateľ - novitech a.s.)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

téma oživená pre tých, ktorí nevyužívali eDane
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Finančné riaditeľstvo SR oznamuje všetkým používateľom systému EZU (elektronický zber údajov), že od 1. decembra 2012 bude ukončené vydávanie identifikátorov a elektronické podávanie dokumentov prostredníctvom aplikácie EZU.

Všetci súčasní používatelia aplikácie EZU budú automaticky presunutí do existujúcich systémov elektronickej komunikácie (eDane).

V súvislosti s touto zmenou bude potrebné, aby si všetci presunutí používatelia z aplikácie EZU nainštalovali do svojich počítačov aplikáciu eDane, ktorá je k dispozícii na internetovej stránke finančnej správy www.financnasprava.sk pre rôzne platformy operačných systémov.

Všetkým používateľom aplikácie EZU, ktorú používali ku komunikácii so správcom dane, bude v najbližších dňoch do ich e-mailovej schránky zaslaná podrobná informácia, ktorá bude obsahovať postup, ako si aplikáciu eDane nainštalovať.

Finančné riaditeľstvo SR týmto krokom zjednocuje spôsob elektronickej komunikácie a spôsob elektronického podávania dokumentov. Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky.
4 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Žeby si tu boli "daniari" prečítať naše rozhorčené pripomienky?
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Stále ale nerozumiem jednému, bude potrebný ku komunikácii ZEP? Doteraz povinný k SV a refundácii DPH z EU, bude povinný aj naďalej? Alebo táto veta znamená, že nebude potrebný :Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky. Končí mi teraz platnosť ZEPu a neviem, či a na ako dlho si ho mám zaplatiť.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
witch Pozri príspevok
Stále ale nerozumiem jednému, bude potrebný ku komunikácii ZEP? Doteraz povinný k SV a refundácii DPH z EU, bude povinný aj naďalej? Alebo táto veta znamená, že nebude potrebný :Nový spôsob komunikácie bude jednotný, nediskriminačný, jednoduchší a bezplatný pre všetky subjekty komunikujúce s FS SR elektronicky. Končí mi teraz platnosť ZEPu a neviem, či a na ako dlho si ho mám zaplatiť.
ani doteraz nebol povinný.....................
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

prosím vás, vie mi niekto poradiť, aký môžem mať problém pri inštalácii E-dane som si stiahla aplikáciu, ale ked ju chcem spustiť, vypisuje mi že nemožno spustiť aplikáciu - aplikácia download neuspela, zlyhalo pripojenie k sieti a mám kontaktovať administrátora pripojenia. Mám prehliadač Mozilla, OS Win xp, SP 3, doteraz som posielala cez cez EZU
Naposledy upravil ada159 : 22.11.12 at 19:24
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ada159 Pozri príspevok
prosím vás, vie mi niekto poradiť, aký môžem mať problém pri inštalácii E-dane som si stiahla aplikáciu, ale ked ju chcem spustiť, vypisuje mi že nemožno spustiť aplikáciu - aplikácia download neuspela, zlyhalo pripojenie k sieti a mám kontaktovať administrátora pripojenia. Mám prehliadač Mozilla, OS Win xp, SP 3, doteraz som posielala cez cez EZU
Neviete prosím poradiť, kde moze byt problém?
0 0
hana_ hana_

hana_ je offline (nepripojený) hana_

Dobrý deň, neviete, prosím, kedy DRSR pridáva do aplikácie eDANE nové tlačivá pre daň z príjmu? Dnes som aplikáciu aktualizovala a na výber mám stále len tlačivá za obdobie 2010 a 2011.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
hana_ Pozri príspevok
Dobrý deň, neviete, prosím, kedy DRSR pridáva do aplikácie eDANE nové tlačivá pre daň z príjmu? Dnes som aplikáciu aktualizovala a na výber mám stále len tlačivá za obdobie 2010 a 2011.
... nooo bývalo to tak najskôr v druhej polovici februára; ale teraz sľubujú, že všetko bude O.K.
0 0
hana_ hana_

hana_ je offline (nepripojený) hana_

A to OK znamena kedy priblizne? Ja sa v tom totiz nevyznam, minuly rok som si danove priznanie robila v marci a prvykrat, takze som nezaregistrovala, kedy pridavaju nove tlaciva.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

hana_;2212699[B
]A to OK znamena kedy priblizne?[/B] Ja sa v tom totiz nevyznam, minuly rok som si danove priznanie robila v marci a prvykrat, takze som nezaregistrovala, kedy pridavaju nove tlaciva.
to ok znamená v prípade fssr-sd tak, ako napísal stefan2005 - malo by to byť skôr ako minulý rok, lebo posledný termín na podanie je 01.04.2013 .
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Mimochodom ak chcete zmeniť heslo ktore Vám zaslali v osobnom profile (panáčik v pravo hore) Môj profil a vypíše Vám hlášku:
(Nové heslo neobsahuje min. 8 znakov alebo neobsahuje znaky 0-9 a A-Z)
Pozor nove heslo musí obsahovať aspoň jedno veľké písmeno a nejaké to číslo (Xxxx1234) inak ho nezmeníte
Ďalej program z ikonkou (DRSR.Win.DP.DRKlient(xy).application) som si stiahol napr. na prac plochu PC, po prihlásení sa na eDane na ňu len kliknem, aktualizuje sa a otvoria sa mi aktuálne Daňove dokumenty
Tiež som mal nasledujúci problém pri tlačive ktore som vypísal snáď 20x a nič, popíšem ho:
Daň zo závislej činnosti Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (....2012) Mam konflikt strana: č.1 v kolónke: Zdaňovacie obdobie: Mesiac (*12*)Rok (*2012*) a na strane: č.2 v I. časti: Preddavky na daň v riadku č.: 1 nechce vziať dátum z rokom *2013* na tom mi to padá a nepusti k odoslaniu prehľadu tiež vypisuje hlášku: Month must be between one and twelve Parameter name: month (Mesiac musí byť medzi jeden a dvanásť) tak som to riešil cez technickapodpora@financnasprava.sk.
poslali mi email: (Vaša udalosť bola uzatvorená. Súvisiaci Incident IM00096445 bol uzatvorený.)
Myslím že to už ide... je nutné na nich tlačiť, ANO ide to no po upozornení užívateľa, toľké peniaze to stalo a nekorektne tlačivo dajú na web, hanba
Naposledy upravil amoo : 03.01.13 at 18:19
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

ada159 Pozri príspevok
Neviete prosím poradiť, kde moze byt problém?
skús cez prehliadač exploer, myslím, že cez ten to ide , aspoň v roku 2012 to šlo
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Do eDANE nám pribudli možnosti podať DP DPH 2013, SV 2013 a DP k DzMV za 2012.
Len nech im tá snaha vydrží a doplnia tam čo najskôr aj ostatné DP...
5 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Mne sa nepaci ze v sprave o akceptacii podania el. podat.

potrvdenie podania obsahujuce dokument:
danove priznanie pre dan z motorovych vozidiel (za zdanovacie obdobie 2009 -2011) druh dokumentu: riadne


nepaci sa mi, ze tam nie je 2012 za ktory rok podavam. ale tak snad je to ok...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať