Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

evuš Pozri príspevok
..inak, akosi po včerajších čistkách je tu dnes akosi mŕtvo.. alebo každí oddychuje po ukončenom daňovom šialenstve
Vracia sa "Duch Porady" ,

mne napadá také jedno poučné prirovnanie :

"Knihovníčka sa stále rozčuĺovala,že nemá poriadok v registroch,lebo stále niekto má vypožičanú nejakú knihu,
jedneho dńa ľudia vrátili všetky knihy a knihovníčka si spokojne vydýchla. "Tak a teraz je konečne
v mojej knižnici všetko v poriadku."
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

-ľudkovia moji, poraďte, prosím: synko je deviatak, dnes ma prizval p. riaditeľ do školy na riešenie. Strčil mi do ruky faktúru a ja vraj mám zaplatiť hneď jemu na príjmový doklad 50,- EUR do pokladne, vraj môj syn rozbil dáku skrinku a vraj rodič sa podieľa 1/3 na úhrade. Nemala som taký obnos pri sebe, pýtala som kópiu faktúry, že teda ukážem manželovi a ten zaplatí. Teraz v robote kukám na to: na faktúre rok 2010, fa na sumu 952,- Eur.
Ľudia moji 50,- EUR za dva roky starú faktúru, neviem čo s tým?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hansa Pozri príspevok
-ľudkovia moji, poraďte, prosím: synko je deviatak, dnes ma prizval p. riaditeľ do školy na riešenie. Strčil mi do ruky faktúru a ja vraj mám zaplatiť hneď jemu na príjmový doklad 50,- EUR do pokladne, vraj môj syn rozbil dáku skrinku a vraj rodič sa podieľa 1/3 na úhrade. Nemala som taký obnos pri sebe, pýtala som kópiu faktúry, že teda ukážem manželovi a ten zaplatí. Teraz v robote kukám na to: na faktúre rok 2010, fa na sumu 952,- Eur.
Ľudia moji 50,- EUR za dva roky starú faktúru, neviem čo s tým?
952 : 3 = 317,3333333333333333333333333333333333333333333333 333333

...teda riaditeľ je asi telocvikár ???....alebo ???

Aj by sa patrilo prípadné zdôvodnenie ( nie vraj , ale konkrétny papier ...) , no mám za to , že nejaká spoluúčasť zvykne byť ...
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Hansa Pozri príspevok
-ľudkovia moji, poraďte, prosím: synko je deviatak, dnes ma prizval p. riaditeľ do školy na riešenie. Strčil mi do ruky faktúru a ja vraj mám zaplatiť hneď jemu na príjmový doklad 50,- EUR do pokladne, vraj môj syn rozbil dáku skrinku a vraj rodič sa podieľa 1/3 na úhrade. Nemala som taký obnos pri sebe, pýtala som kópiu faktúry, že teda ukážem manželovi a ten zaplatí. Teraz v robote kukám na to: na faktúre rok 2010, fa na sumu 952,- Eur.
Ľudia moji 50,- EUR za dva roky starú faktúru, neviem čo s tým?
to sa mi nepozdáva...ty sa po dvoch rokoch dozvieš o škode , ktorú " vraj" spôsobil i tvoj syn?

a oboznámenie rodičov v roku 2010 je kde? a smernica školy , ktorá to ustanovuje?
všetko je to pochybné...ide o to , vysvetliť si to s riaditeľom ešte raz, neviem, v ktorom ročníku je syn a zvážiť prípadný dopad na neho, ale ja by som ešte zašla za vedením a vyjasnila si to v kľude.

aha, sorry....deviatak..... ak nemajú dôkaz, tak by som neplatila. Mali si zavolať rodičov v danom čase a faktúra na 952 € je za čo? nie je to drahá skriňa?
3 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja to chápem tak, že faktúra je z roku 2010, predmetom tej faktúry bol aj nákup rozbitej skrinky, určite to nebola faktúra len za tú skrinku. Nevieme ako k rozbitiu prišlo, tiež by som si to išla v kľude vyjasniť
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
babi2 Pozri príspevok
Ja to chápem tak, že faktúra je z roku 2010, predmetom tej faktúry bol aj nákup rozbitej skrinky, určite to nebola faktúra len za tú skrinku. Nevieme ako k rozbitiu prišlo, tiež by som si to išla v kľude vyjasniť
len mi to príde ako so sociálkou, myslím to vymáhanie financií po rokoch.....
v škole som niekedy bývala, rozbitú skriňu museli hneď opraviť, a zavolali si rodičov, aby s nimi prediskutovali problém, dostal možnosť vyjadriť sa i obvinený žiak a s rodičmi sa dohodlo, či opravu vykonajú oni ,alebo to dá škola niekomu opraviť ....

bol to zlý postup, že sa od toho upustilo?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

hnedoočka Pozri príspevok
to sa mi nepozdáva...ty sa po dvoch rokoch dozvieš o škode , ktorú " vraj" spôsobil i tvoj syn?

a oboznámenie rodičov v roku 2010 je kde? a smernica školy , ktorá to ustanovuje?
všetko je to pochybné...ide o to , vysvetliť si to s riaditeľom ešte raz, neviem, v ktorom ročníku je syn a zvážiť prípadný dopad na neho, ale ja by som ešte zašla za vedením a vyjasnila si to v kľude.

aha, sorry....deviatak..... ak nemajú dôkaz, tak by som neplatila. Mali si zavolať rodičov v danom čase a faktúra na 952 € je za čo? nie je to drahá skriňa?
Za tú cenu museli kúpiť nie skriňu, ale trezor.. A možno ho považovali za skriňu..
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

hnedoočka Pozri príspevok
len mi to príde ako so sociálkou, myslím to vymáhanie financií po rokoch.....
v škole som niekedy bývala, rozbitú skriňu museli hneď opraviť, a zavolali si rodičov, aby s nimi prediskutovali problém, dostal možnosť vyjadriť sa i obvinený žiak a s rodičmi sa dohodlo, či opravu vykonajú oni ,alebo to dá škola niekomu opraviť ....

bol to zlý postup, že sa od toho upustilo?
ja to chápem tak, že skrinka bola rozbitá teraz, faktúra z r.2010, ktorú spomína Hansa, je za nákup skrinky, teda aj skrinky
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
babi2 Pozri príspevok
ja to chápem tak, že skrinka bola rozbitá teraz, faktúra z r.2010, ktorú spomína Hansa, je za nákup skrinky, teda aj skrinky
aha...dnes si sedím asi na vedení.....

tak potom sa len doma synátora spýtať, ako to bolo a ak sa jemu zadarilo, tak zaplatiť....čo iné...
predpokladám, že aj svedkovia boli, ináč by riaditeľ nepožadoval odškodné.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

babi2 Pozri príspevok
Ja to chápem tak, že faktúra je z roku 2010, predmetom tej faktúry bol aj nákup rozbitej skrinky, určite to nebola faktúra len za tú skrinku. Nevieme ako k rozbitiu prišlo, tiež by som si to išla v kľude vyjasniť
v prvom rade s potomkom, potom ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Hansa Pozri príspevok
-ľudkovia moji, poraďte, prosím: synko je deviatak, dnes ma prizval p. riaditeľ do školy na riešenie. Strčil mi do ruky faktúru a ja vraj mám zaplatiť hneď jemu na príjmový doklad 50,- EUR do pokladne, vraj môj syn rozbil dáku skrinku a vraj rodič sa podieľa 1/3 na úhrade. Nemala som taký obnos pri sebe, pýtala som kópiu faktúry, že teda ukážem manželovi a ten zaplatí. Teraz v robote kukám na to: na faktúre rok 2010, fa na sumu 952,- Eur.
Ľudia moji 50,- EUR za dva roky starú faktúru, neviem čo s tým?
To akoze oprava,alebo nova skrina stale 952 € ?
Asi by si mala ist do skoly,nech ti ukazu skrinu ktoru poskodil tvoj syn ,ale aj skrinu,ktora stala 952 €. Ci ta oprava,alebo nasledna kupa bola adekvatna.
Mam taky pocit, ze niekto chce,aby sa mu ziaci poskladali na novy kancelarsky nabytok
O tom, ze cely ten postup riaditela,ako aj cas od poskodenia je nejaky "divny" a podozrivy si myslim tiez svoje...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ale nevidim tu staleho clena/ku/-zeby niekto isiel na velkonocny vylet?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

trisestri Pozri príspevok
ale nevidim tu staleho clena/ku/-zeby niekto isiel na velkonocny vylet?
myslíš tu sympatickú varičku kávy?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
To akoze oprava,alebo nova skrina stale 952 € ?
Asi by si mala ist do skoly,nech ti ukazu skrinu ktoru poskodil tvoj syn ,ale aj skrinu,ktora stala 952 €. Ci ta oprava,alebo nasledna kupa bola adekvatna.
Mam taky pocit, ze niekto chce,aby sa mu ziaci poskladali na novy kancelarsky nabytok
O tom, ze cely ten postup riaditela,ako aj cas od poskodenia je nejaky "divny" a podozrivy si myslim tiez svoje...
však deviataci už nebudú vidieť ako sa opravili, alebo?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
pavol54 Pozri príspevok
však deviataci už nebudú vidieť ako sa opravili, alebo?
preto som písala, že ja by som za prítomnosti syna chcela vidieť, čo zdemoloval, či v tom bol len sám a prípadne poriešiť, či ja to neviem dať lacnejšie opraviť.....však trhový mechanizmus, nie?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

arizona Pozri príspevok
To akoze oprava,alebo nova skrina stale 952 € ?
Asi by si mala ist do skoly,nech ti ukazu skrinu ktoru poskodil tvoj syn ,ale aj skrinu,ktora stala 952 €. Ci ta oprava,alebo nasledna kupa bola adekvatna.
Mam taky pocit, ze niekto chce,aby sa mu ziaci poskladali na novy kancelarsky nabytok
O tom, ze cely ten postup riaditela,ako aj cas od poskodenia je nejaky "divny" a podozrivy si myslim tiez svoje...
Hansa nám neodpovedá, asi má z toho hlavu v smútku, ja som to pochopila tak, že skrinka bola rozbitá v tomto období, len predmetná skrinka bola zakúpená v r.2010, preto faktúra je z roku 2010 za nákup niečoho a obsahovala aj nákup tej rozbitej skrinky, nie žeby tá skrinka stála 952 €
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

babi2 Pozri príspevok
Hansa nám neodpovedá, asi má z toho hlavu v smútku, ja som to pochopila tak, že skrinka bola rozbitá v tomto období, len predmetná skrinka bola zakúpená v r.2010, preto faktúra je z roku 2010 za nákup niečoho a obsahovala aj nákup tej rozbitej skrinky, nie žeby tá skrinka stála 952 €
-už som tu: teraz ma napadlo, ako píše babi2, že skrinku asi kúpili v roku 2010, ale faktúru za opravu - tak tú mi riaditeľ nedal, ani neukázal. Mám z neho zlý pocit. No, 50,- EUR je pre mňa dosť a je to celé nejaké zamotané. No tento riaditeľko býva v našej obci. Rozmýšľam, že ho aj s manželom navštívim doma, nemám čas stále cestovať do školy, vymeškávať robotu, a v podstate mám z toho hlavu v smútku!
A ešte jedna vec - pri tomto našom jednaní som bola za to, nech dá tomu môjmu dvojku z chovania, pretože mal cca 3 dni neospravedlnené, ale riaditeľ, že dvojku mu nebude dávať, aby som napísala ospravedlnenky?!
Tak som si vedomá dochádzky mojej "ratolesti", viem aké následky z toho plynú, a on to poriešil takto. No ja už teda neviem?!
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

arizona Pozri príspevok
To akoze oprava,alebo nova skrina stale 952 € ?
Asi by si mala ist do skoly,nech ti ukazu skrinu ktoru poskodil tvoj syn ,ale aj skrinu,ktora stala 952 €. Ci ta oprava,alebo nasledna kupa bola adekvatna.
Mam taky pocit, ze niekto chce,aby sa mu ziaci poskladali na novy kancelarsky nabytok
O tom, ze cely ten postup riaditela,ako aj cas od poskodenia je nejaky "divny" a podozrivy si myslim tiez svoje...
Tiež navrhujem:
1. Rozhovor s juniorom
2. Rozhovor s riaditeľom

ad 1/ ak chlapec spravil škodu /kedy, v r. 2010 či teraz? a ak sa aj nepriznal, rodičovské nebolo, keď to teraz rieši až riaditeľ?/, ok, rodič by sa mal podieľať na jej odstránení či zaplatení /v školskom poriadku to majú mať zakotvené, akým dielom, škola by ho mala mať zverejnený na svojej stránke na webe/.

ad 2/Čo je napísané na tej faktúre? Je to cena nejakej celej zostavy nábytku, kúpeného v r. 2010? Tak potom nech Ti pán riaditeľ špecifikuje cenu rozbitej skrinky + amortizáciu za dva roky... Však aj škola robí odpisy, či nie?

A ak by to bol druhý prípad, že v r. 2010 mladý rozbil a teraz pýtajú za opravu, tak by ma zaujímalo, ako by si ten príjmový doklad na 50 eur zaúčtovali, resp. čím by ho podložili - tou 2 roky starou faktúrou? Na to by vedeli odpoveď účtovníci...

Napíš, ako to dopadlo, keď to nejako dopadne... A mladému "strhnúť" na veľkonočný pondelok z výslužky, ak to bol teda naozaj on...
Naposledy upravil Oliwa : 03.04.12 at 13:53
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

-no,tatíčko sa nepoteší.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

srska Pozri príspevok
myslíš tu sympatickú varičku kávy?
no presne ju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať