Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

buchač Pozri príspevok
.....prvý dojem hej ...kôň slabý bol výraz...

...a vieš , že ma potom nasrali tie blbé poznámky na toto ....???

http://www.porada.sk/t186192-p264-co...ml#post2013233

....ale budiž , ja som z tých , čo sa vedia aj ospravedlniť ......takže sa OSPRAVEDLŇUJEM ....

...a viacej nereagujem , nemá význam...viď podžub

...hento sa dá totiž vysvetliť všeliako , ja si po svojom ...


K tomu zvýraznenému ???.....ale hej ,máš pravdu , čoby aj nie ........aj ja som chcel mať svojho času nejakého psa - nevyšlo ...
...ďalej nepokračujem k tomuto...

Hej ...niekto , komu voda vzala dom .....prišiel by , pozrel sa a úškrn by sa mu na ksichte objavil ...toho som si plne vedomý , nedá sa totiž porovnávať poškodeného ( voda odplavila ) a poškodeného ( mňa )...
...lenže ja svoju chalúpku milujem , je to totiž môj tretí sen , ktorý sa mi splnil po tých 30 rokoch ...má na mňa taký vplyv , že sa zo mňa iný človek stáva v tomto prostredí...

...ááále škoda reči ..........

...Juraj, ja nechápem... ráno som si prečítala Tvoj včerajší príspevok, na ktorý som zareagovala, o pár hodín nato .... nevediac o tom, že dnešný deň bude pre mňa tak strašne ťažký.... Kolegovi zostalo v práci zle /112 a nemocnica/, je to nielen kolega ale najmä môj osobný priateľ /priateľ !/, takže to, čo som napísala ráno mi dnes dalo TOTÁLNE ROZHODNUTIE..... že budem už milovať len ľudí a živé bytosti a je mi jedno, ak budem bývať pod mostom alebo budem jesť len suchý chlieb....revem...revem..trasú sa mi ruky..................................... PREČO, PREČO. prečo práve môj najlepší priateľ ??????????????????????????????????????
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
karacenka Pozri príspevok
Ahojte, mňa včera rozčúlil daňový úrad, keď som bola podať daňové priznanie za kamaráta ( mimochodom obyč. robotník- murár, ktorý si konečne po niekoľkých rokoch našiel prácu), vyšiel mu nedoplatok dane 4,53 EUR a pracovníčka DÚ mi povedala, že tento rok sa už nedoplatky nedajú platiť šekom na nejaký jeden účet, ale ON chudák robotník, ktorí nemá šajnu o daniach a pravdepodobne ani nevie, kde Daňový úrad sídli, si musí dať žiadosť na Daňový úrad o pridelenie osobného daňového účtu a na základe jeho žiadosti mu DÚ pošle domov list do vl. rúk s jeho osobným účtom a potom si podľa pokynov pošle na svoj osobný účet, ktorý mimochodom už asi ani nebude potrebovať, pošle tých 4,53 EUR. ....... A pracovníčka DÚ mi povedala, že nevie, či stihnú poslať osobné č. účtu do 31.03.2012. Takže mu pravdepodobne hrozí pokuta, resp. penále za oneskorenú platbu dane.
Keďže mal príjmy len zo záv. činnosti, tak tú daň zaplatiť musí. (SZČO platia až od 16,60 EUR. )
Od včera ďakujem p. Miklošovi za jeho UNIKÁTNU daňovú reformu !!!!!!!!!!!!!!!!
..

..práve sa ti verejne ospravedlnil a prosí ťa o trpezlivosť...na teatrojke...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
evuš Pozri príspevok
...Juraj, ja nechápem... ráno som si prečítala Tvoj včerajší príspevok, na ktorý som zareagovala, o pár hodín nato .... nevediac o tom, že dnešný deň bude pre mňa tak strašne ťažký.... Kolegovi zostalo v práci zle /112 a nemocnica/, je to nielen kolega ale najmä môj osobný priateľ /priateľ !/, takže to, čo som napísala ráno mi dnes dalo TOTÁLNE ROZHODNUTIE..... že budem už milovať len ľudí a živé bytosti a je mi jedno, ak budem bývať pod mostom alebo budem jesť len suchý chlieb....revem...revem..trasú sa mi ruky..................................... PREČO, PREČO. prečo práve môj najlepší priateľ ??????????????????????????????????????
..

..mojušík, preto, lebo nešťastie chodí po ľuďoch a väčšinou po tých, ktorí sú dobrí a milovaní..neplač, dúfajme , že priateľovi sa polepší, myslím na teba...
...milovať ľudí a živé bytosti je dôležité, lebo len ľudia môžu byť účastní, keď nás niečo bolí a je nám zle,a prítulnosť a oddanosť živého tvora pomáha liečiť dušu svojou blízkosťou, keď človek práve nie je po ruke...
8 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Idem pokračovať v sadení a musím sa opäť na pár dní odtrhnúť od internetu. Možno sa domov vrátime už len s jedným havkom, ťažko mi je.
Lujza, držím prsty, aby tvoj havo zajtra dobra dopadol.
4 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

náš havo, upresním, bývame v dvore so sesternicou a je to jej dcéry psík ale si nás adoptoval
má dnes depresiu, panička mu odišla do Košíc pracovať, normálne to vidieť na ňom
chodí ako bez duše, len polihuje, nič ho nezaujíma
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Čo ma potešilo? Včera som sa zbavila daňových povinností, a zajtra -hor sa na lyžovačku do Tatier... Krásny dník vám všetkým..
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evuš Pozri príspevok
...Juraj, ja nechápem... ráno som si prečítala Tvoj včerajší príspevok, na ktorý som zareagovala, o pár hodín nato .... nevediac o tom, že dnešný deň bude pre mňa tak strašne ťažký.... Kolegovi zostalo v práci zle /112 a nemocnica/, je to nielen kolega ale najmä môj osobný priateľ /priateľ !/, takže to, čo som napísala ráno mi dnes dalo TOTÁLNE ROZHODNUTIE..... že budem už milovať len ľudí a živé bytosti a je mi jedno, ak budem bývať pod mostom alebo budem jesť len suchý chlieb....revem...revem..trasú sa mi ruky..................................... PREČO, PREČO. prečo práve môj najlepší priateľ ??????????????????????????????????????
...Evi ...čo Ti k tomu povedať ...

NIČ sa nedá totiž , možno sa aj viem do Tvojich pocitov vcítiť...

...že PREČO , pýtaš sa ...prečo Tvoj najlepší priateľ ???

Svojho času som si kládol otázku...
..prečo práve ja , kua , PREČO JA ???

...a ver mi , že som bohovo zmenil priority vo všetkom , aj keď sa to teraz nezdá ( myslím tú vodu ) ...aj keď sa vyjadrujem tak , ako sa aj ...


...( a teraz mi len dúfať ostáva , aby som bol správne pochopený )...
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
karacenka Pozri príspevok
Ahojte, mňa včera rozčúlil daňový úrad, keď som bola podať daňové priznanie za kamaráta ( mimochodom obyč. robotník- murár, ktorý si konečne po niekoľkých rokoch našiel prácu), vyšiel mu nedoplatok dane 4,53 EUR a pracovníčka DÚ mi povedala, že tento rok sa už nedoplatky nedajú platiť šekom na nejaký jeden účet, ale ON chudák robotník, ktorí nemá šajnu o daniach a pravdepodobne ani nevie, kde Daňový úrad sídli, si musí dať žiadosť na Daňový úrad o pridelenie osobného daňového účtu a na základe jeho žiadosti mu DÚ pošle domov list do vl. rúk s jeho osobným účtom a potom si podľa pokynov pošle na svoj osobný účet, ktorý mimochodom už asi ani nebude potrebovať, pošle tých 4,53 EUR. ....... A pracovníčka DÚ mi povedala, že nevie, či stihnú poslať osobné č. účtu do 31.03.2012. Takže mu pravdepodobne hrozí pokuta, resp. penále za oneskorenú platbu dane.
Keďže mal príjmy len zo záv. činnosti, tak tú daň zaplatiť musí. (SZČO platia až od 16,60 EUR. )
Od včera ďakujem p. Miklošovi za jeho UNIKÁTNU daňovú reformu !!!!!!!!!!!!!!!!
19.01.12 Nemám pridelené základné číslo - ako platim daň?
15:23 Jana Acsová

Poraďák

Členom od: 17.05.05
Miesto: Banská Bystrica
Príspevky: 8,045
pochváliť
Daňové priznanie typu A a B pre FO, ktoré podávame za rok 2011 je pripravené tak, že na prvej strane daňovník vyznačí, či mal alebo nemal pridelené základné číslo správcom dane. Od tohto čísla sa odvíja platba každej dane, ktorú odlišujeme iba predčíslim. Základné číslo identifikuje daňovníka.

Podaním daňového priznania daňovník naznačí/zaškrtne, že číslo pridelené nemal (stáva sa, že čísla boli pridelené aktívnym daňovníkom, bez zohľadnenia napríklad ukončenej činnosti v priebehu roka 2011 a podobne). To je impulz pre správcu dane aby mu ho pridelil a doručil.

Zaplatenie dane a teda aj termín zaplatenia sa následne odvíja odo dňa doručenia oznámenia správcu dane o pridelení základného čísla daňovníkovi, ktorý je zároveň jeho identifikátorom. Lehota je 8 dňová.

Záver:
Daňovník, ktorému nebol pridelený identifikátor/základné číslo neplatí daň v termíne na podanie daňového priznania. Daňové priznanie síce podáva v termíne, ale daň zaplatí až po doručení čísla v lehote do 8-mich dní.

Pozri túto tému, nemal by platiť pokutu. Daňové číslo sa dá nájsť aj na stránke DRSR - pomôcka
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žabinka Pozri príspevok
Čo ma potešilo? Včera som sa zbavila daňových povinností, a zajtra -hor sa na lyžovačku do Tatier... Krásny dník vám všetkým..
Prajem teda ničím a nikým nerušený oddych.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Halooo, siesta.
vlcsnap-2012-03-14-11h48m36s103.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hnedoočka Pozri príspevok
možno sa na dobré obráti.....budem na vás myslieť
dakujem....len ja som blbec pesimistický .....ale dúfam že zabojuje...ked sme si ho boli kúpiť najprv sme si vyhrali iného a tento zostal medzi zbytkom súrodencov, ale toľko štekal že si vyšteklal výmenu a bol náš....
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

AlaNR Pozri príspevok
Kľudne, zostane na to celá sobota a nedeľa. 2.4. bude odovzdané
si dobrá, moje prvé daňové priznanie v roku 1993 bolo ( bez počítača)
1. vyplnil som výkaz ziskov a strát.(bol som stratový)
2. Vyplnil som súvahu začal som pri riadku výška straty, peniaze v banke a v pokladni, základné imanie bolo 100 000 Sk dovtedy som čaroval s číslami a ich súčtami kým mi nesadli aktíva a pasíva ,kecal by som ale neviem si spomenúť ako to bolo s poznámkami, potom som vyplnil daňové priznanie s očami vygúlenými od stresu som ho odovzdal za dva dni ma volá daňováčka aby som si prišiel odstrániť chyby (mal doplniť ičo firmy inak nič)
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...večerný čajík varím...lui už pridala koláčiky, tak pohoda sa môže začať...a dnes som stretla anjela...a je mi fajn...aj vám tak prajem..
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Veľmi sa teším, volala mi DanielkaSĽ, už má po operácii, doviezli ju z pooperačky na izbu, tečie jej infúzia, aby poľavila bolesť.....teraz už len nech sa vyspinká a určite to bude po troške lepšie a lepšie....
15 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

terezamaria Pozri príspevok
Veľmi sa teším, volala mi DanielkaSĽ, už má po operácii, doviezli ju z pooperačky na izbu, tečie jej infúzia, aby poľavila bolesť.....teraz už len nech sa vyspinká a určite to bude po troške lepšie a lepšie....
Pozdravujem Danielu, želám jej, aby sa čím skôr z toho vystrábila.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aj ja pozdravujem Danielu, hoci neviem kto to je a na co bola kuchana, ani kolko ma rokov, ci je vydata, deti, manzel, praca, konicky. :-)
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
DanielkeSĽ vybavím pozdrav od všetkých, určite bude veľmi rada. Operovali jej nohu, ale predtým jej vyštikli z pánvy štep, tak má dvojnásobnú bolesť. Len aby to bolo v poriadku a aby sa mohla ozvať.........má v nemocnici notebook, určite keď už bude môcť, dá o sebe vedieť....
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alabut Pozri príspevok
Aj ja pozdravujem Danielu, hoci neviem kto to je a na co bola kuchana, ani kolko ma rokov, ci je vydata, deti, manzel, praca, konicky. :-)
..

..ale mojko, detaily nepotrebuješ, načo by si si ju vešal na krk, stačí, ak jej budeš držať palčáky a labke, aby sa jej nôžka po operácii napravila...chápeš, nôžky na tanečky- a tak...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Veru, suhlasim, nozky treba, aj alabutovi pri dennom cvalani za kapustou a zemiakmi, aj dievkam na tanceky, do skoreho vyzdravenia. .-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať