Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

buchač Pozri príspevok
...hm ...že tak Ti poviem ???
Tiež som si predstavoval ten dôchodok inak ...nestíham ani trt...furt niečo vybav , zariaď , urob......a čo mám povedať k tomu dôchodku ?...holt ,tiež som si iný predstavoval ....šak skúste vyžiť z tej sumy cca do tých 2.000 € ...šak natankujem , niečo na šeky ...pomaly ani na kávu nezostane ...
Ty kokso kam sa na mňa hrabeš s mojim 347,-€ dôchodkom.... mne ostane ešte aj na dovolenku....
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No veď práve to, že nič nestíhame. Kebyže si otvorím bazár, neviem, kedy by som predávala. Na kávu a dovolenku mi zostane vždy.
Vieroč, veď aj my máme do 2000€.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Buchy, ty neprovokuj a vy baby tiež, bo ja som lenivá počítať knihy, my len dokupujeme police.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
...hm ...že tak Ti poviem ???
Tiež som si predstavoval ten dôchodok inak ...nestíham ani trt...furt niečo vybav , zariaď , urob......a čo mám povedať k tomu dôchodku ?...holt ,tiež som si iný predstavoval ....šak skúste vyžiť z tej sumy cca do tých 2.000 € ...šak natankujem , niečo na šeky ...pomaly ani na kávu nezostane ...
... však keď tankuješ do tanku, sa nečuduj...
... a dievčence-dôchodkyne s tým Tvojím výsluhovým dôchodkom "do 2.000 €" asi veľmi neohúriš - už Ťa majú dávno prekuknutého...
Naposledy upravil Oliwa : 23.05.12 at 10:46
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja keď zarátam aj zdedené Leninove spisy, tiež to do pol tisícky hádam dotiahnem...
Strašná hromada kníh... a stále sa kupujú...
U nás je to ale tak, že kniha má pre nás hodnotu
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

AlaNR Pozri príspevok
Ja keď zarátam aj zdedené Leninove spisy, tiež to do pol tisícky hádam dotiahnem...
Strašná hromada kníh... a stále sa kupujú...
U nás je to ale tak, že kniha má pre nás hodnotu
Tak tomu hovorím "dědictví aneb..."
PS: Skús ich ponúknuť buchymu, možno sa poteší... Alebo ich môže cez dlhé zimné večery čítať, alebo nimi prikurovať na chalupe...
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

cakam 3 hodiny na vysetrenie ktore trvalo maximalne 30 sekund aj zo sono,samozrejme lekar drzal bobrika mlcanlivosti,este ze lieky predpisal
a taky zazitok-idem na rtg,tam je aj riaditelstvo a bludim tam medzi cca 70 regionalnymi pohlavarmi a novinarmi a nadabila na mna sekretarka ze co vy tu,mysliac si ze dosla dajaka dalsia celebrita na slanostne otvorenie radiologie a ja ze chcem sa objednat na rtg-nuz nech sa paci na recepciu,ale nie tu slavnostnu-no jasne taky honor kvoli otvoreniu radiologie,ale ked chce sa clovek dostat na rtg,tak sa musi objednat lebo limity vycerpane-ake paradoxy.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

No, asi by sme si mali ponechať len pár vecí na pripomenutie udalostí, ostatné je v hlave. V živote je toľko udalostí, ktoré človek zažije, a aj pamätá, ale nedá sa všetko uchovať. Minulosťou sme žili, to už bolo a nezmeníme na tom nič. Ak budem triediť veci a zapisovať do počítača, aby si deti niečo aj pamätali, zabudla by som na prítomnosť. Teraz asi treba žiť pre túto chvíľu, pre tento deň, je ťažké sa rozhodnúť, čo vyhodím dnes, čo o rok, o dva. Viem len, že netreba po sebe nechávať veľa vecí, skôr tých skutkov.
Ale sa mi hovorí, ale skutek utek. Nie celkom lebo som zase z odloženého niečo vyhodila. Ešte tri razy zoberiem nejaké papiere či brožúry do ruky a bude polica prázdna.
Naposledy upravil Kvaka : 23.05.12 at 11:05
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Oliwa Pozri príspevok
Tak tomu hovorím "dědictví aneb..."
PS: Skús ich ponúknuť buchymu, možno sa poteší... Alebo ich môže cez dlhé zimné večery čítať, alebo nimi prikurovať na chalupe...
tak veru aj cez deň, nemusí aspoň tankovať
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pre trisestri:

Však si mal povedať, že Ťa poslali z ministerstva a že si prvý pacient, na ktorom majú ten rtg otestovať... A večer by sme Ťa aspoň videli v TV novinách - a si nám mohol aj zakývať, aj novej pani ministrovej - že ďakuješ za promptné vybavenie...

Inak, ja keď ju vidím, tak mi pripomína Makepeacovú, či ako sa to píše... Veď viete koho myslím, tú, čo hrala s Dempsym... Tiež mala taký divný zostrih. Ale tá aspoň všetko vyriešila. Uvidíme, ako bude táto nová metla na ministerstve zametať.
Ja z nej mám dojem, ako keby práve skončila strednú zdravotnú... Ak ju vôbec má...
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Oliwa Pozri príspevok
Pre trisestri:

Však si mal povedať, že Ťa poslali z ministerstva a že si prvý pacient, na ktorom majú ten rtg otestovať... A večer by sme Ťa aspoň videli v TV novinách - a si nám mohol aj zakývať, aj novej pani ministrovej - že ďakuješ za promptné vybavenie...

Inak, ja keď ju vidím, tak mi pripomína Makepeacovú, či ako sa to píše... Veď viete koho myslím, tú, čo hrala s Dempsym... Tiež mala taký divný zostrih. Ale tá aspoň všetko vyriešila. Uvidíme, ako bude táto nová metla na ministerstve zametať.
Ja z nej mám dojem, ako keby práve skončila strednú zdravotnú... Ak ju vôbec má...
marha - a ja, že kde som ju už videl - díky oliwa. (zvláštna povaha - vie skryť emócie)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Oliwa Pozri príspevok
Pre trisestri:




Však si mal povedať, že Ťa poslali z ministerstva a že si prvý pacient, na ktorom majú ten rtg otestovať... A večer by sme Ťa aspoň videli v TV novinách - a si nám mohol aj zakývať, aj novej pani ministrovej - že ďakuješ za promptné vybavenie...


Inak, ja keď ju vidím, tak mi pripomína Makepeacovú, či ako sa to píše... Veď viete koho myslím, tú, čo hrala s Dempsym... Tiež mala taký divný zostrih. Ale tá aspoň všetko vyriešila. Uvidíme, ako bude táto nová metla na ministerstve zametať.
Ja z nej mám dojem, ako keby práve skončila strednú zdravotnú... Ak ju vôbec má...
nemal som oblek a kravatu
len Rasi nie je Dempsey
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Tak tomu hovorím "dědictví aneb..."
PS: Skús ich ponúknuť buchymu, možno sa poteší... Alebo ich môže cez dlhé zimné večery čítať, alebo nimi prikurovať na chalupe...
srska Pozri príspevok
tak veru aj cez deň, nemusí aspoň tankovať
...hm ....šak by sa ešte aj tie medvede a vlky z toho dymu Leninových spisov otrávili ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kvaka Pozri príspevok
No, asi by sme si mali ponechať len pár vecí na pripomenutie udalostí, ostatné je v hlave. V živote je toľko udalostí, ktoré človek zažije, a aj pamätá, ale nedá sa všetko uchovať. Minulosťou sme žili, to už bolo a nezmeníme na tom nič. Ak budem triediť veci a zapisovať do počítača, aby si deti niečo aj pamätali, zabudla by som na prítomnosť. Teraz asi treba žiť pre túto chvíľu, pre tento deň, je ťažké sa rozhodnúť, čo vyhodím dnes, čo o rok, o dva. Viem len, že netreba po sebe nechávať veľa vecí, skôr tých skutkov.
Ale sa mi hovorí, ale skutek utek. Nie celkom lebo som zase z odloženého niečo vyhodila. Ešte tri razy zoberiem nejaké papiere či brožúry do ruky a bude polica prázdna.
Mala som uja - profesora dejepisu. Už nie je medzi nami, ale okrem spomienok naňho zostali po ňom aj jeho osobné "spisy" - zážitky z ciest po svete /jeho manželka robila sprievodkyňu v Čedoku/ a napr. z cesty do Japonska za synom, ktorý sa tam oženil, ako aj zážitky z jeho detstva, prežitého na dedine - všetko písané na poctivom písacom stroji a s niekoľkými vrstvami kopíráku a preklepového papiera s jediným cieľom - aby to raz zostalo ako spomienka pre deti a vnúčatá... Pre nás to boli vtedy veci nevídané, neslýchané, lebo sme tu žili zavretí za železnou oponou a ako asi 10-15 ročná som si nevedela ani predstaviť, ako to v takom Japonsku môže vyzerať, napr.:

- že ten istý robotník, ktorý cez deň pracoval v Tokiu na stavbe, večer v uniforme a bielych rukavičkách robil taxikára,
- že v Šinkanzene sa sedadlá automaticky preklápajú podľa potreby v smere jazdy,
- že večer rozostavaná diaľnica bola ráno pri pohľade z okna dokončená ,
- že cestou tam počas zastávky v Moskve sa dal oholiť za 5 kopejok /čo bolo lacnejšie ako u nás /,
- že ako deti kradli jablká vo farskej záhrade, a keď chcel preskočiť plot s jablkom v ústach, tak mu vyskočila sánka a jablko nešlo ani dnu, ani von - tak mu ho chlapci museli po kúskoch rozkrájať - lebo domov sa báli ísť po pomoc,
- že sa cestou do Ríma vo vlaku zoznámil s atraktívnou dámou, ktorej sa prihovoril:
"Haben Sie einen Feuer?" Na čo mu ona so šarmom sebe vlastným odvetila: "Ja, naturlich!" - a z onej dámy sa napokon vykľuľa Anča zo susednej dediny , ktorá išla práve do sveta a napokon spolu tým svetom brázdili celý život - doslova i do písmena...

Sorry, že som sa tak rozpísala, ale tieto spomienky vo mne vyvolala Kvaka svojím príspevkom. Áno, je dôležité prežiť prítomnosť - nebudeš predsa sedieť za počítačom a odháňať od seba vnúčatá - teraz ma nechajte, stará mama spomína...

Ale tieto zápisky majú svoje neopakovateľné čaro, lebo vtedy nikto nemohol tušiť, že raz niečo z toho uvidíme na vlastné oči, že sa bude dať cestovať, že písacie stroje nahradia iné druhy techniky, atď. Ale určite by som sa potešila, keby som raz tieto zápisky, predierované a "zviazané" v obyčajnom zelenom papierovom rýchloviazači, mohla zdediť...
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Zdenka 0705 Pozri príspevok
... my by sme tuším aj bazár na porade mohli vytvoriť, .... možno by sme sa tých vecí rýchlejšie zbavili, keby sme vedeli, že niekomu, koho poznáme, radosť urobia ..
..

..no, ja zbieram plechové škatule,také, pomaľované, všelijaké, však si to videla,takže to, prosím nevyhadzovať!..mám už od aj našej Danielky,keď bola burza na face-porade...

.a jedna taká perlička..keď som začala znášať na kopu, čo mám v pláne zlikvidovať,pýtam sa exmanžela, či si z toho niečo zoberie..boli tam ešte aj svadobné dary v krabiciach (od jeho rodiny)..a on, že, toto a toto nevyhoď...no a ja- tak si to zober (býval už u priateľky)..a on-nyjeee, tu mi to nechaj...(smola, všetko je preč,a chválabohu, si ani nespomenul, žeby niečo z toho potreboval).
Naposledy upravil pepsikova : 23.05.12 at 11:59
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

srska Pozri príspevok
marha - a ja, že kde som ju už videl - díky oliwa. (zvláštna povaha - vie skryť emócie)
... to by ňou asi najskôr museli nejaké lomcovať...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
nemal som oblek a kravatu
len Rasi nie je Dempsey
... oblek by sme Ti odpustili, prežili by sme to, aj keby si mal košieľku vzadu na mašličku ... ako v amerických filmoch...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pepsi,

nahoď foto jednej pomaľovanej škatule, možno sa nájde i u nás niečo.... (pre našich milovaných chlapcov - škatula - myslím tým zberatelský kúsok a nie to čo by nasledovalo Vami komentovane) ....i tak to zbytočne vysvetľujem, pretože si na mne minimálne buchy a srska so stanom zgustnú....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
Pepsi,

nahoď foto jednej pomaľovanej škatule, možno sa nájde i u nás niečo.... (pre našich milovaných chlapcov - škatula - myslím tým zberatelský kúsok a nie to čo by nasledovalo Vami komentovane) ....i tak to zbytočne vysvetľujem, pretože si na mne minimálne buchy a srska so stanom zgustnú....
vidíš, koľkí chlapi si ťa všímajú?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

VieraPopluharova Pozri príspevok
Pepsi,

nahoď foto jednej pomaľovanej škatule, možno sa nájde i u nás niečo.... (pre našich milovaných chlapcov - škatula - myslím tým zberatelský kúsok a nie to čo by nasledovalo Vami komentovane) ....i tak to zbytočne vysvetľujem, pretože si na mne minimálne buchy a srska so stanom zgustnú....
škatule sú škatule a "škatule" sú "škatule" a tu je debat o škatuliach a nie o "škatuliach" - preto sme ticho
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať