Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Čo tak : Omar Kapusta, Šeherezáda Lakatošová, .......a je toho dosť. Minule som čítala ohľadom mien že chapec menom Winetou si v pätnástke dal zmeniť meno na Jožko, lebo sa mu posmievali. Čo tak pekné slovanské mená? Asi fakt vymreli.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

MarcelkaT Pozri príspevok
Čo tak : Omar Kapusta, Šeherezáda Lakatošová, .......a je toho dosť. Minule som čítala ohľadom mien že chapec menom Winetou si v pätnástke dal zmeniť meno na Jožko, lebo sa mu posmievali. Čo tak pekné slovanské mená? Asi fakt vymreli.
Ešte u cigáňov je to "ospravedlniteľné", že sú ovplyvniteľní televíznymi postavami a postavičkami - to je ich celý svet... Aj keď je chatrč na spadnutie, ale satelit a elektrina načierno musí byť - však čo budú celé dni robiť...

To ja som nedávno v čakárni u lekára počúvala, ako cigánka stále po neposednom chlapcovi vykrikovala Pikaču ... Mať také meno, tak mi je do plaču. Najprv som myslela, že zle počujem. A vzápätí som si spomenula na kreslenú postavičku z detských čias mojich detí, keď telku ovládali Pokémoni... Zrejme matka toho dieťaťa tiež ešte pozerala rozprávky...
Naposledy upravil Oliwa : 23.05.12 at 15:03
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Oliwa Pozri príspevok
Ešte u cigáňov je to "ospravedlniteľné", že sú ovplyvniteľní televíznymi postavami a postavičkami... To ja som nedávno v čakárni u lekára počúvala, ako cigánka stále po neposednom chlapcovi vykrikovala Pikaču ... Mať také meno, tak mi je do plaču. Najprv som myslela, že zle počujem. A vzápätí som si spomenula na kreslenú postavičku z detských čias mojich detí, keď telku ovládali Pokémoni...
si zarýmovala
keď som syna čakala - 1999 vtedy bežala Esmeralda
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Ja síce nezbieram, ale páčia sa mi, takže aj u mňa sa nejaké nájdu ... nabudúce voľačo donesiem
.. a tak čiste "náhodou" , len tak, medzi nami ... ... staré drevené "špuľky" od nití niekto nemáte? ... aj s niťami môžu byť
....a ... slovenčinár by mi asi dal, ale keď cievka sa mi tam akosi nehodí....
...máš pravdu, cievka sa človeku v podvedomí spája skôr so zdravotníctvom - priam vidím ako sa sestrička skláňa k pacientovi a akoby nič prehodí - ták a teraz Vás zacievkujem...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
úplná genialita, fakt všetky tri mená perfekt, aj mne sa páčia- my sme však mali na pláne keby bolo aspoň jedno dievča( čo nebolo a už ani nebude) meno Tamarka- ja som tak troška rusofil, mne sa nenormálne páčia ruské mená...
Ako rusofilovi by sa Ti hodilo priezvisko Stanislavskij ... Stanislav Stanislavovič Stanislavskij. Tóčka.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...no, máme tu na porade motyku, čo strieľa, lopatu, čo lieta,aj lietajúce šáločky na kafu a čajík..sme bohatí ľudia!..tak posielam horalku na šírku, aby sa ušlo každému a ak by ste mali niečo lepšie ako kafu, napríklad gusta aj s dolčem, tak môžete...minuli sa zásoby...pohodu vám popoludní a nech už pršííí...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
http://aktualne.atlas.sk/


...fuha!...len predchvíľou nadšenci priali našim pád lietadla- a už je to u ních...
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Mala som spolužiaka volal sa Florián Roman, nevedeli sme ktoré je vlastné meno a ktoré priezvisko /nechcel najprv prezradiť/, tak sme ho začali volať "Dunčo", vlieklo sa celé 4 roky na strednej škole a aj potom.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Ja si také mená zapisujem a potom sa na nich rehocem: z tábora poznám meno Titus Holič, k nám do školy chodil Ramzes Vajdík, teraz učím Esteru Griflíkovú, v Liptovskom Mikuláši bola krasokorčuliarka Lujza Halušková, v nejakej TV relácii v záverečných titulkoch bežal údaj "spolupracovali - Tekla Grambličková...atď.", no a zlatý klinec programu je pre mňa meno Hvezdoň Kočtúch (profesor ekonóm)
3 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
fúúú.....domordovala som sa v špajzi, konečne je to ako tak poukladané, ale hlavne viem, čo nemám tento rok zavárať: marhule, broskyne, čerešne, višne, čučoriedky, černice,hrušky, duly,slivky,kápiu,uhorky,cviklu......a už si ani nespomeniem....

takže ak by som spomínala nejakú podobnú činnosť, prosím, stopnite ma.....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
ivuliatko Pozri príspevok
Ja si také mená zapisujem a potom sa na nich rehocem: z tábora poznám meno Titus Holič, k nám do školy chodil Ramzes Vajdík, teraz učím Esteru Griflíkovú, v Liptovskom Mikuláši bola krasokorčuliarka Lujza Halušková, v nejakej TV relácii v záverečných titulkoch bežal údaj "spolupracovali - Tekla Grambličková...atď.", no a zlatý klinec programu je pre mňa meno Hvezdoň Kočtúch (profesor ekonóm)
my sme mali chlapca, ktorý sa volal Mário Vojna.... viete si predstaviť,akú intonáciu sme používali
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
ešte som si spomenula na Esterkinho brata prváka, takže súrodenecký tandem Estera Griflíková a Gregor Griflík a máme šiestaka, čo sa volá Samuel Adamčík ako ten pán herec... a štvrtáčku Izabelu Pažitkovú... pred pár rokmi som mala triedu, do ktorej chodili Šimek a Sobota, aj sedeli spolu v prvej lavici
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
fúúú.....domordovala som sa v špajzi, konečne je to ako tak poukladané, ale hlavne viem, čo nemám tento rok zavárať: marhule, broskyne, čerešne, višne, čučoriedky, černice,hrušky, duly,slivky,kápiu,uhorky,cviklu......a už si ani nespomeniem....

takže ak by som spomínala nejakú podobnú činnosť, prosím, stopnite ma.....
zajačik Duracell by ti mohol závidieť energiu
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
fúúú.....domordovala som sa v špajzi, konečne je to ako tak poukladané, ale hlavne viem, čo nemám tento rok zavárať: marhule, broskyne, čerešne, višne, čučoriedky, černice,hrušky, duly,slivky,kápiu,uhorky,cviklu......a už si ani nespomeniem....

takže ak by som spomínala nejakú podobnú činnosť, prosím, stopnite ma.....
...a just NIE !!!!!!!!!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No moje potomstvo - mená sme s mojou 3/4 vyberali a napokon to vyšlo tak, že keď napíšeme len iniciály, tak sú všetky písmenká rovnaké (u dcéry dokonca tri ).
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
bývalý sused v činžiaku sa volá Mikuláš, jeho manželka Magda a majú troch synov - Marcel, Miro a Mário :-)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...klinec na podvečer:

Muž pozerá televízor, zrazu začne kričať

......nechoooood táááám, nechod do toho kostola ty k*kot , ...nechooooood....

Miláčik čo pozeráš za film??

aaaaaaaale naše video zo svadby


6 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ivuliatko Pozri príspevok
bývalý sused v činžiaku sa volá Mikuláš, jeho manželka Magda a majú troch synov - Marcel, Miro a Mário :-)
Mám známych, ona sa volá Miroslava a on - samozrejme Miroslav.

Jedna moja profesorka sa volala krstným menom Hellády, priezvisko typicky slovenské, predpokladám, že ona je jediná Hellády na Slovensku, tak ho ani nemôžem uviesť.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

hnedoočka Pozri príspevok
fúúú.....domordovala som sa v špajzi, konečne je to ako tak poukladané, ale hlavne viem, čo nemám tento rok zavárať: marhule, broskyne, čerešne, višne, čučoriedky, černice,hrušky, duly,slivky,kápiu,uhorky,cviklu......a už si ani nespomeniem....

takže ak by som spomínala nejakú podobnú činnosť, prosím, stopnite ma.....
ojój, ak budeš mať v záhrade prebytky, pošleš? Rada zavarím, na výmenu pošlem grule a med
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Mám známych, ona sa volá Miroslava a on - samozrejme Miroslav.

Jedna moja profesorka sa volala krstným menom Hellády, priezvisko typicky slovenské, predpokladám, že ona je jediná Hellády na Slovensku, tak ho ani nemôžem uviesť.
Moja profesorka francúzštiny - Šarlota Faguľová hodila by sa do knihy Anna zo Zeleného domu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať