Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Odkedy nás s babkou "vodilo" v našom háji, na hríby radšej sama nechodím. Aj tak ich nepoznám, ja by som bola otrávená ešte skôr, ako by som z hája domov došla, a to ho mám za záhradou...
Sesternica ma zásobuje každý rok veľkým pohárom sušených dubákov a neviemčoho ešte, tak nemusím.
Moja dôchodkyňa lúbila chodiť na michalky, keď dotrepala dva tri košíky, to bolo roboty, kým sme to očistili Ale šak ona ešte pôjde... určite!
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tweety Pozri príspevok
Juraj, Ty nepoznáš babky kostolníčky, pre ktorých je to, čo povedal p. farár písmo sväté?Vôbec nerozmýšľajú, či to, alebo ono, hlavné, že povedal a bodka.
Farári hýbu politikou, volia starostov, primátorov teda obrazne. Kto sa im neľúbi, tak ho vybľačia v kostole, slušne na neho nakydajú a nevolí ho ani vlastná rodina nie to ešte cudzí ľudia.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Tweety Pozri príspevok
Myslíš dubáka, či? Huby sú zdravé, prechádzka lesom dupľom a ešte k tomu so susedom, to musí byť polahoda. Šak mu navrhni, či?
..

..pre mňa sú huby ťažko nejedlé a do hory chodím so šarkanom..ten sa ma aspoň nevypytuje, ktorý hríb je dobrý a ktorý zlý!..akoby som ich ja vychovávala!..
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nie su nahodou na Porade nabozenske debaty zakazane?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

pepsikova Pozri príspevok
..

..pre mňa sú huby ťažko nejedlé a do hory chodím so šarkanom..ten sa ma aspoň nevypytuje, ktorý hríb je dobrý a ktorý zlý!..akoby som ich ja vychovávala!..
Pepsi, šak nemusíš všetko vešať susedovi na nos.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alaya1 Pozri príspevok
Nie su nahodou na Porade nabozenske debaty zakazane?
A kto ich zakázal? Nikoho tu neurážame, žiadnych vyznavačov cirkví. Ako vidíš, sadli sme si aj v názoroch.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
alaya1 Pozri príspevok
Nie su nahodou na Porade nabozenske debaty zakazane?
..

prečo?..zdá sa ti tu niečo nevhodné?..alebo sme ťa nebodaj nejako urazili?..
..a tu nie si mimotémy..toto je kaviareň...aj pripomienky sa tu môžu verejne..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Tweety Pozri príspevok
Pepsi, šak nemusíš všetko vešať susedovi na nos.
..

..ale však on začal...debilnou otázkou, vraj, či rastú dubáky...mňa sa to opýta, akoby nevedel že mne musí hríb zaspievať minimálne Carissiho, aby som ho zbadala!...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..
...citujem:/......zabite ma teraz ....
...necituj .......slobodne , demokraticky , vyjadri svoj názor......

Ale ak sa Ti zdá , že som zle zrobil , ak som alabuta spomenul ( len dedukcia ohľadom zabitia )....holt , mýliš sa ....
Chlap nemá/l zle myšlienkové pochody , len ich trošku zle podal v určitých súvislostiach....teda , podľa mňa ...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
buchač Pozri príspevok
...necituj .......slobodne , demokraticky , vyjadri svoj názor......

Ale ak sa Ti zdá , že som zle zrobil , ak som alabuta spomenul ( len dedukcia ohľadom zabitia )....holt , mýliš sa ....
Chlap nemá/l zle myšlienkové pochody , len ich trošku zle podal v určitých súvislostiach....teda , podľa mňa ...
..

..aleba!..som rada, že ešte niekto okrem mňa myslí na alabuta..to je jedno, v akom kontexte,ale myslí...a ostatné mi je šumafuk...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobrú noc vám prajem a aj nejaké fajné sníčky nech sa vám snívajú...napríklad o tom, ako rastú dubáky..
.alebo radšej, kde rastú...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ďalšia krása našej rodnej reči!

Vraj už nemáme vlajkonosičov, ale zástavníkov....

Sila...
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

V češtině máme:

nosočistoplena --- kapesník
1 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Ďalšia krása našej rodnej reči!

Vraj už nemáme vlajkonosičov, ale zástavníkov....

Sila...
Tí športovci naozaj nesú zástavy, nie vlajky. Ale vážení jazykovedci to zbadali až teraz? My sme sa učili už pred desiatkami rokov na základke, aký je rozdiel medzi vlajkou a zástavou. Aj ako správna stará štruktúra viem, že v pionierskej skupine bol vtedy predseda, podpredseda, kronikár, zástavník... (hlavne, že dôležité veci zabudnem, ale takéto kraviny si pamätám )
P. S.: Neviem, čo blbnú, pozrela som to v slovníku a tam píšu, že "vlajkonosič -a m. kto nesie (v sprievode) vlajku, zástavu"... http://slovniky.korpus.sk/?w=vlajkon...utf-8&oe=utf-8

ale mi šibe takto v sobotu zrána ani som slušne nepozdravila... dobré ránko a krásny deň prajem.
Naposledy upravil ivuliatko : 28.07.12 at 07:14
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..dobré ráno vám prajem a kaficu a čajík posielam presne podľa harmonogramu...slnko od rána hreje ako na úkol,takže plavky a krémik a krásny deň vám prajem.. ...a trošku čoklís pre chuť..
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ivuliatko Pozri príspevok
Tí športovci naozaj nesú zástavy, nie vlajky. Ale vážení jazykovedci to zbadali až teraz? My sme sa učili už pred desiatkami rokov na základke, aký je rozdiel medzi vlajkou a zástavou. Aj ako správna stará štruktúra viem, že v pionierskej skupine bol vtedy predseda, podpredseda, kronikár, zástavník... (hlavne, že dôležité veci zabudnem, ale takéto kraviny si pamätám )
..

..fuha!..ty si pamatáš, to je fakt!..veru to tak bolo..ale aj tak nechápem, prečo nie je vlajka, však to vlaje kadetade, keď je zavesená..nezastáva,nezástavuje, ale vlaje.. a zástavník-to čo je za slovo, však to znie,akoby tú vlajku zastavoval,alebo stál za ňou,dade v rohu učupený...(len tak dumám)
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Keď máme zástavníkov, nech láskavo zmiznú shopy
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

pepsikova Pozri príspevok
...čo sú všetci takí zbesnení za dubákmi?..ešte aj môj sused, čo v živote dubák nenašiel, ani keby na neho zapískal, (ako aj ja), sa stará, či už rastú...som zvedavá, či by do tej hory so mnou šiel, či by sa nebál..

Pekný deň vospolok ,

Pepsi najskôr vďaka za čaj.....a teraz ako si to myslela? Či by sa nebál lesa, alebo Teba
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
PASKOV Pozri príspevok
V češtině máme:

nosočistoplena --- kapesník
kamarátom z Brna kedysi pripadalo velice smiešne naše slovo pršiplášť, vraj "když máte pršiplášť, proč nemáte taky pršideštník?"
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
VieraPopluharova Pozri príspevok
Pekný deň vospolok ,

Pepsi najskôr vďaka za čaj.....a teraz ako si to myslela? Či by sa nebál lesa, alebo Teba
..

..Vieroč, musela by si poznať môjho suseda!..do hory nepôjde dobrovolne any za nišť a čo by tam inšie chcel?..hľadať hríby určite nyje...a vieš, s ním aj keď nie je o čom, aj tak je vždy o čom!..chapeš, nyje?..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať