Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivuliatko Pozri príspevok
kamarátom z Brna kedysi pripadalo velice smiešne naše slovo pršiplášť, vraj "když máte pršiplášť, proč nemáte taky pršideštník?"
aj ked zadrem do úplne iného iného jazyka, ale mne je smiešno že po HR sú šparátka= čačkalice a mastná škvrna=masna mrľa
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

včera ma potešilo, že ked som prišla po robote dom.....a psina bol doma sám....tak nič nebolo zožraté vychválený a vypiškotikovaný bol...
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
ivuliatko Pozri príspevok
Ahojte, ja sa na dnes veľmi neteším - dusno je jak v saune a idem si ešte prikúriť ... Neter mala včera v Brne promóciu a dnes bude oslava, no a sestra moja rodná ma samozrejme zaúkolovala, takže idem piecť syrové praclíky... "budu zpocená jak vrata vod chlíva" a potom ešte skonštatujem "já nemám co na sebe!!!" ...ale hovorí sa, že také akcie dopadnú najlepšie
pepsikova Pozri príspevok
..

..neboj ništ, na oslave sa nekuká, čo na tebe, ale čo na stole...dobre to oslávte!...
...veru tak bolo, oslava sa super vydarila, také záchvaty rehotu sme mali, že mamušu sme aj rozplakali a nám ostatným skoro ucvrklo... škoda, že som si nezapisovala tie perly ducha... nakoniec sestra skonštatovala, že švagor "prepletá nohami jak priadka morušová" a pekný deň bol za nami.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
aj ked zadrem do úplne iného iného jazyka, ale mne je smiešno že po HR sú šparátka= čačkalice a mastná škvrna=masna mrľa
a vieš význam slova "šukať"? V súvislosti s tým Brnom som si spomenul na Poľky čo boli s deťmi v obchode so šatstvom, jedno dieťa sa zamiešalo medzi tie vešiaky so šatami a matka kričí čo tam šukáš medzi tými handrami to si mala vidieť ako tam hneď predavačky vyrazili (lebo v Brne ten výraz má jednoznačne sexuálny charakter)
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
včera ma potešilo, že ked som prišla po robote dom.....a psina bol doma sám....tak nič nebolo zožraté vychválený a vypiškotikovaný bol...
..

..všetko, čo vyzeralo ako tak jedlé, už okoštoval..nič moc to nebolo..tak mal deň dumania, čo by zase skontroloval..nabudúce nechaj otvorenú skrinku s potravinami..
..a daj cmuka čoklíškovi odo mňa..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
pavol54 Pozri príspevok
a vieš význam slova "šukať"? V súvislosti s tým Brnom som si spomenul na Poľky čo boli s deťmi v obchode so šatstvom, jedno dieťa sa zamiešalo medzi tie vešiaky so šatami a matka kričí čo tam šukáš medzi tými handrami to si mala vidieť ako tam hneď predavačky vyrazili (lebo v Brne ten výraz má jednoznačne sexuálny charakter)
..

..no teda ja mám na toto slovo úžasnú spomienku!!...kedysi dávno sme mali s mojím manželom dosť polských priateľov, robili tu na stavbe..hrávali sme spolu basket.. a jedného dňa som takto vonku odbehla za mojimi chalanmi a jeden z tých poliakov kričí po mne "šukam ťe, Veron"...domáci poznali ten slovný zvrat v inom význame, moj mangel tiež!..a ten chudák, poliak, kým mu to vysvetlili, čo povedal, sa natrápil, kým vysvetlil, že na mňa čaká, nyje ma šuká...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pepsikova Pozri príspevok
..

..všetko, čo vyzeralo ako tak jedlé, už okoštoval..nič moc to nebolo..tak mal deň dumania, čo by zase skontroloval..nabudúce nechaj otvorenú skrinku s potravinami..
..a daj cmuka čoklíškovi odo mňa..
myslíš, aby sa mu lepšie dvierka ohrýzali
no ja som ráno na miesta ktoré sa mi zdali, že by mohli byť v ohrození nasypala čierne mleté korenie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
a vieš význam slova "šukať"? V súvislosti s tým Brnom som si spomenul na Poľky čo boli s deťmi v obchode so šatstvom, jedno dieťa sa zamiešalo medzi tie vešiaky so šatami a matka kričí čo tam šukáš medzi tými handrami to si mala vidieť ako tam hneď predavačky vyrazili (lebo v Brne ten výraz má jednoznačne sexuálny charakter)
no neviem či to po polsky nemá viac významov alebo sa to hovorovo podobá oklamať-oszukać, čiže hovorovo je to ......
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
lujza.j Pozri príspevok
myslíš, aby sa mu lepšie dvierka ohrýzali
no ja som ráno na miesta ktoré sa mi zdali, že by mohli byť v ohrození nasypala čierne mleté korenie
..

..nyje dvierka!..ale však pohral by sa s múkou, cukrom, všeličím, v takej skrinke sa nájde bársčo!..a také ešte nemal!..b´oóóže ty si necitlivá, vraj korenie!..ty mu nedopraješ any trošku zábavy...
Naposledy upravil pepsikova : 28.07.12 at 10:51
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
no neviem či to po polsky nemá viac významov alebo sa to hovorovo podobá oklamať-oszukać, čiže hovorovo je to ......
šukať - hľadať....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

postrehy z OH
otvarací ceremonial celkom zaujimavy
po niekolkych kiksoch nasich komentatorov,pre dnesok tomu dal nas ceresnicku pri komentovani rozplavieb v plavani,predstavil nasu Smolenovu a vraj slovinska reprezentantka,este ze sa rychlo opravil a to sa velmi hnevame na cudzich ze si nas mylia zo slovincami.
vcera na Markize vraveli ze vraj uz dnes nam hrozia medaily,nuz nehrozia a dufam ze tato hrozba sa predsa aspon 3 krat naplni za celu olympiadu,lebo forma nasich a schoopnost uspiet oproti silnej konkurencii je otazna,ale objektivne treba uznat ze aj podpora sportu je u nas mizerna a ak to takto pojde dalej tak o par rokov nam uplne prestanu hrozit medaily.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
postrehy z OH
otvarací ceremonial celkom zaujimavy
po niekolkych kiksoch nasich komentatorov,pre dnesok tomu dal nas ceresnicku pri komentovani rozplavieb v plavani,predstavil nasu Smolenovu a vraj slovinska reprezentantka,este ze sa rychlo opravil a to sa velmi hnevame na cudzich ze si nas mylia zo slovincami.
vcera na Markize vraveli ze vraj uz dnes nam hrozia medaily,nuz nehrozia a dufam ze tato hrozba sa predsa aspon 3 krat naplni za celu olympiadu,lebo forma nasich a schoopnost uspiet oproti silnej konkurencii je otazna,ale objektivne treba uznat ze aj podpora sportu je u nas mizerna a ak to takto pojde dalej tak o par rokov nam uplne prestanu hrozit medaily.
Keď im dá štát menej, tak to prejde v tichosti lebo nemajú tisícpäťsto politikov vysvetľujúcich aká to bude pohroma a vplyv na zamestnanosť, keď bolo treba zachraňovať krv naárodného hospodárstva(peňažný systém ) ktorý doj - bali banky tak hned je pokriku že ak nedostanú znova tak padne svet a teraz keď majú vrátiť čo dostali tak zase je pokrik
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

"teším sa " máme pokazený výťah.....pes dolel schodmi neprejde....asi sa bojí...tak cca. +-20kg na rukách.....jazyk na kolene som mala....hore schodmi tiež problem, ale postrkovačným slovom šikovný som ho trošku prehovorila. bola som si melony kúpiť v lidli tak tiež to potešilo že na 5posch. .....
a do tretice.....vybrala som sa opalúvať+trošku kupiky.......prichádzam k bagrovisku za BA......že kde sú všetky autiaky...."prístupova cesta" tam nasypaná zemina....prichádzam ešte bližšie..... natiahnutý plot normálne seriózny ......
asi dostal pokutu, alebo niečo podobné sa muselo stať lebo to tam tak roky.....je pravda že sa tam minulý rok niekto utopil.....zosunul sa mu štrk pod nohami....bagruje sa stále, dno je nestále....
takže som si aspoň dala nové tesnenie na malé okno v obyvne.....inak platové..... a urobila som studenú smotanovú tortu-broskvovou....večer krájam...dáme si
teraz keby niekto tak zmzka je v ponuke karamelová a banana-split
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dám sem..možno sa zíde...

http://www.cas.sk/clanok/229104/stat...ate-narok.html
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak ešte som aj na vchodové dvere nalepila nové tesnenie.....
.....a decko volalo, že pozýva ne večeru a na drink
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

minule som hľadala nevedela som si spomenúť na meno......pamätáte?....http://en.wikipedia.org/wiki/Keith_Floyd
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
lujza.j Pozri príspevok
tak ešte som aj na vchodové dvere nalepila nové tesnenie.....
...bez komentára
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
A včul čo, kúpila som si nalepovaciu sieťku do okna, lebo mi stará nepasuje, prerábka že 30 evri, nová 27 evri, že nehrozí.
Velice lepím lepím a uvedomila som si, že mám oblé rámy na oknách, ktoré sú trošku vystúpené cez vonkaší rám. Sieťka sa lepí zvnútra, takže mi okno sieťku vytlačí asi von...
No uvidíme, lepiaca páska má schnúť dve hodiny, kým sa tam nahodí sieťka, tak mi nezostáva, len čakať....
Pat a Mat sa schovajte...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivuliatko Pozri príspevok
...bez komentára
tiež sa trochu čudujem lebo štandardne som lenivec že by to bolo tým, že tým čo chodím každú sobotu upratovať dom tak sú na dovolenke a ja mám chuť aj doma niečo porobiť
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

prvy den olympiady,totalny prepadak nasich-medailu som od Sagana necakal,ale 34 miesto je sklamanim,v tenise vypadla Cibulkova zo slabou Bulharkou,strelci nic moc a ostatny neprekrocili svoj tien.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať