Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Vlastička,

konečne, mala som o Teba strach.....ale i tak Ťa verejne vyhreším, čo takto podeliť sa o starosti v určitej téme.....chýbala si nám, vitaj a píš.....
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ako, čo? Tie noviny, alebo tie hyeny?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Ivana Š Pozri príspevok
rátala som aj deti - tortu som si nerobila, dostala som
za tou tortou čo leží na tej čiernej podložke za darček? vari nie jednofarebné lentilky na kľudné spanie?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

pavol54 Pozri príspevok
za tou tortou čo leží na tej čiernej podložke za darček? vari nie jednofarebné lentilky na kľudné spanie?
manželove lieky na tlak
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Ivana Š Pozri príspevok
manželove lieky na tlak
Kto mu ho tak zdvíha?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Rabín Lewi dostane do sinagógy daňovú kontrolu. Ako tak sedia nad účtovnými knihami, vojde do miestnosti ďalší rabín s košíkom v ruke, prejde na druhý koniec miestnosti a obsah svojho košíka vysype do jednej z troch nádob a opustí miestnosť.
Po polhodine sa situácia opakuje len s tým rozdiel, že obsah košíka končí v druhej nádobe.
Kotrolórovi to nedá, prejde k nádobám. Na jednej nádobe je nápis ODSV a na druhej OMMAC, tretia nádoba je bez nápisu.
Čo majú znamenať tieto nádoby? - pýta sa rabína.
No to je tak - sem do tejto s nápisom ODSV zbierame odpad zo sviečok - teda vosk, potom to posielame do sviečkárne a oni nám raz do roka pošlú zásielku sviečok, do tej druhej s nápisom OMMAC zbierame omrvinky z macesu, potom to posielame do macesárne a oni nám raz za rok posielajú zásielku macesu.
A čo zbierate do tej tretej neoznačenej nádoby? - pýta sa podozrievavo kontrolór!
No viete - hovorí rabín, my robíme aj obriezky, tam zbierame predkožky a potom to posielame na daňový úrad.
Na daňový úrad? A to už prečo? - pýta sa udivene kontrolór.
No oni nám potom raz ročne posielajú takého chuja ako ste vy! -odpovedá rabín.


0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dnes som dostala ememesku od môjho suseda..narodila sa mu dcérenka, Emuška...to je sestra môjho červíčka...mám radosť, mamo aj deťo sú zdravé, tato šťastný a červíček spokojný..konečne je veľký brat!...
8 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Kvaka Pozri príspevok
vidno, že táto pani riaditeľka nemá ani potuchy čo sa deje v teréne a myslím si, že zahltenie tabuľkami by isto pomohlo - papier toho veľa znesie. Akosi som presvedčená, že títo ľudia tak ako zdravotníci mali by mať nie prácu, ale poslania a zvlášť, keď sa jedná o deti.
Snáď viac zanietení a obetaví ľudia sa nájdu v rôznych zvieracích útulkoch. A to mi je strašne ľúto. Akurát dnes som pri prechádzke rozmýšľala nad tým, ako si všetci k sviatkom želáme, zdravie, šťastie, lásku a v mnohých prípadoch to najdôležitejšie je práve bezpečie.
Tak Vám všetkým želám bezpečný život
a na dnes príjemný večer
5 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tema zanedbavanych a tyranych deti ako aj domace nasilie je velmi zanedbavana oblast v nasej krajine,nie je to chyba soc.pracovncok-skor chyba koncepcia a prepracovany kontrolny system a hlavne bez spoluprace a koordinacie socialnych pracovnikov,zastupcov miest a obci,policie,justicie to nepojde,urcite ukony a postupy bez asistencie policie sa daju tazko urobit niektore zasahy-lebo vela tych pripadov sa deje v prostredi ktore je agresivne nielen doma ale aj voci ostatnym a autorita socialnych pracovnikov je v takom prostredi nulova,necudujem sa ze nechcu riskovat a radsej riesa problemy formalne,ked nemaju dostatocnu podporu a paky na riesenie problemov,je to smutne ak stat si nedokaze poradit ani z tymi najprizemnejsimi nasilnikmi a nema ani zaujem tieto problemy riesit.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dnes som sa riadne najedovala - teda nie som samonasieraci typ- takže ma najedovali dve firmy - jedna kde som si objednala chladničku s mrazničkou a druhá, čo mi to mali priviezť. Pôvodný termín 20.9. - až po mojich nespočetných telefonátoch - lebo kto bude sedieť celý deň doma, keď si potrebuje navštíviť klientov - som sa dozvedela, že z dovozu nebude nič lebo tovar im spadol a poškodil sa. Sami od seba ma veru nepovažovali za potrebné informovať - pretelefonovala som ani nepýtajte koľko. Konečný verdikt dovoz v pondelok. Ráno príde SMS - tovar bude doručený dnes. No fajn, ale len pokiaľ som si neskontrolovala, kde sa chladnička nachádza a nevychádzam z údivu - termín dodania opäť zmenený, pre istotu na utorok. Vo mne adrenalín a zlosť stúpli k závratným výškam a prvý to schytal chudák šofér uvedený v SMS. Potom som pokračovala a podala si vedúceho prepravného strediska a aby sa e-schop necítil ukrátený aj tam som vysvetlila dôrazne a s patričnými decibelmi svoj názor a obom som prízvukovala, že buď bude tovar doručený ešte dnes, v opačnom prípade si ho môžu naložiť do octu. Najviac ma zarazila reakcia e-schopu, že s touto prepravnou spoločnosťou je viac negatívnych skúseností, ale cena prepravy je najnižšia - no to ma teda dostalo - tak som len položila otázku, kto je pre nich vlastne dôležitý, či nie náhodou spokojný zákazník. Ale konečný výsledok - tovar mám doma, hrdlo mierne pobolieva a zajtra príde hodina H , zapnutie do siete - zavaruj ich, keď sa ukáže nejaká porucha.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Kvaka Pozri príspevok
...celé je to choré:
"Treba im urobiť metodický pokyn. Spísať presný postup, že ak mám hlásené týranie, idem do bytu. Ak sa tam nedostanem do jednej hodiny, urobím toto, ak sa nedostanem k dieťaťu do piatich hodín, urobím ďalšiu vec a tak ďalej. Takýto postup na Slovensku neexistuje.“
Takýto "manuál" by som pochopila, keby Úrad poslal vodiča MHD, predavačku, krajčírku, učiteľku, programátora, atď, atď, aby riešil nejaký prípad - ale sociálny pracovník, ktorý má príslušnú vysokú školu? To čo ich na tej škole učia???
Alebo:
"Neexistuje dotazník, čo si majú všimnúť, keď idú na šetrenie do bytu a tušia domáce násilie." To ani toto ich neučia??? (Hlavne že už pomaly každý tretí občan SR má vyštudovanú sociálnu prácu a hrdí sa tým, že má VŠ-vzdelanie...)
Ale ani sa nečudujem - to je možné naozaj len v štátnej správe:
"U sociálnych pracovníkov je to ľahostajnosť k osudu detí spojená s nekvalifikovanosťou a žiadnou kontrolou. Keď som nastúpila do úradu, viem, aký odpor vznikol, keď som začala tlačiť, aby ľudia dokladovali, čo vlastne robia.“
A už vôbec sa nečudujem:
"...kde na konci je konkrétna zodpovednosť sociálneho pracovníka, nad ním je jeho koordinátor, nad ním vedúci oddelenia, metodický vedúci, ktorí toto majú mať zabezpečené.“ - toľko vedúcich, koordinátorov, vedúcich koordinátorov, metodických vedúcich, metodických vedúcich koordinátorov, že robiť napokon nemá kto...

(Kedysi som s kurátorkou preberala prípad ôsmačky, ktorá sa po nociach túlala po baroch a diskotékach - keď som sa jej pýtala, prečo teda nejde na kontrolu do rodiny večer o ôsmej alebo o deviatej, povedala mi, že nemôže, lebo pracovnú dobu má do piatej...)
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

potešilo - začína Helen Mirren a Hlavný podozrivý, len škoda, že tak neskoro
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..tesi ma Slovensky rozhlas..
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..tesi ma Slovensky rozhlas..
tak zaplať i za mňa koncesionársky, lebo ja ho nepočúvam....
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

hnedoočka Pozri príspevok
tak zaplať i za mňa koncesionársky, lebo ja ho nepočúvam....
....ani ja som ho nepocuvala, ale je to skoda, sak platit sa musi, ci tak, ci onak..nejak sa zlepsili..uz len modra vlna mi chyba..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...tak dnešný deň, na to, že to bol pondelok, nebol najhorší...pán doktor povedali za 15€, že ma čaká len malá kozmetická úprava, (ale prsia to nebudú určite!), potom sa susedovi narodila dcéruška, potom sa mi podarilo samej poslať peniaze cez bankomat (hurá a sláva mi), zafčasu som zbadala ježka, ktorý sa potuloval potme po trávniku, čím som ho zachránila pred útokmi rozbesneného šarkana, ktorý už-už išiel chrliť plamene na chudáčika pričapeného od strachu a moje najstaršie decko sa konečne po dvoch týždňoch vylihovania u mňa a vyžierania mojej chladnice konečne odpratalo tam, odkiaľ prišlo-odvažujem sa veriť, že natrvalo...(ale to som sa odvažovala už asi 15x, teraz je to ozajmilionbetompevné)..
..padám spať...dobrú noc tu...a hudbu a chorály prosím potichšie...posledný zhasne...
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ďakujem za všetky priania, za telefonáty, je to veľmi milé, teším sa z každého dňa. z každej hodiny
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti, zdravím ťa a prajem čo najviac dobrých správ a dobrých dní.
3 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Všetkým krásne skoré ráno,

podkladajte kýbliky......káva, čaj......kto chce môže si do čaju pridať aj niečo iné len nie český tuzemák....raňajky robí dnes pepsi, ja už nestihnem....no ale som vlastne chcela napísať, že už ani vo vlastnej posteli nemá človek pokoj, zobudím sa ráno o 5,30.....čo mi je taká zima.....a môj milovaný poplopes stiahol si pekne na seba perinu, vytlačil ma z vankúša a ja ležala len tak, no nezabijem ho?.......nezabijem......je to môj poklad....a teraz padám na NOU.....majte sa....
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať